femeia taur - barbatul gemeni

Ce parere aveti? Din ce am citit nu suntem de loc compatibili...dar vreau sa cred ca sunt si exceptii...
Alexandra20
Postat pe 8 Octombrie 2008 17:17
Combinatia aceasta nu este prea reusita. Imi pare rau ca trebuie sa te dezamagesc.
Din proprie experienta iti spun ca nu prea merge, dar poate voi veti fi o exceptie. Succes
Luminoi
Postat pe 1 Noiembrie 2008 20:35
FEMEIA TAUR-BARBATUL GEMENI
NU ESTE DELOC ADEVARAT CE SE SPUNE DESPRE COMPATIBILITATEA ACESTOR ZODII.EU SI PRIETENUL MEU SUNTEM DE 1 AN SI 3 LUNI IMPREUNA SI NE INTELEGEM DE MINUNE.

Postat pe 7 Noiembrie 2008 10:07
SUNT FEMEIE ,,TAUR" SI SUNT CASATORITA DE 33 DE ANI CU UN BARBAT ,,GEMENI" AM CONSTATAT PE PARCURSUL VIETII CA ESTE BUNA COMBINATIA.TINETI MINTE, ORICE OM ESTE UNICAT , CU ALTE CUVINTE NU SE POTRIVESTE AFIRMATIA UNUIA CU AL ALTUIA, BA CA MERGE BA CA NU MERGE.DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE A MERS SI MAI MERGE.SPERATI...
silvianegru2001
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:22
Mda...
Exceptiile de aia sunt exceptii ca sa intareasca regula.
Bineinteles ca nu functioneza 100% o regula ca si asta, dar daca ar fi un sondaj la cuplurile de acest gen, marea majoritate ar fi de acord ca nu tine figura.
Oricum si eu am riscat pentru ca stiam dinainte ca nu functioneaza compatibilitatea de temperamente intr-o relatie femeie "Taur" barbat "Gemeni".
Se stie foarte bine ca intotdeauna daca risti poti castiga, dar tot la fel de bine poti pierde. Conteaza si starea de spirit care o ai in momentul in care te declari castigator intr-o astfele de situatie sau invins.
Luminoi
Postat pe 27 Noiembrie 2008 17:10
Eu am intrat intr-o astfel de relatie, fiind taur si el gemeni, fara sa am vreo prejudecata legata de zodii..dar timpul a demonstrat ca nu exista nici un fel de compatibilitate intre noi....asa ca am hotarat sa ne vedem fiecare de viata lui si sa ne cautam fericirea in alta parte.
Dar ceea ce spun zodiile, dupa cum s-a remarcat deja, nu e chiar batut in cuie, nu putem sa ne croim viata dupa ceea ce citim intr-un horoscop de compatibilitate.
Poti gasi iubira vietii tale intr-un astfel de barbat....merita sa incerci....si mai presus de toate sa-ti asculti inima, ea stie ce-i mai bine pentru tine.
elena_karmen
Postat pe 28 Ianuarie 2009 09:32
Gemenii sunt prea superficiali pentru tauri ...
8989112
Postat pe 5 Februarie 2009 12:35
Eu cred ca dupa o convietuire de vreo 50 de ani, tot ce se scrie despre compatibilitati zodiacale, se uita. Viata bate cititul in stele.
taur_atipic
Postat pe 14 Februarie 2009 00:22
De la: taur_atipic, la data 2009-02-14 00:22:15Eu cred ca dupa o convietuire de vreo 50 de ani, tot ce se scrie despre compatibilitati zodiacale, se uita. Viata bate cititul in stele.


JUST!!! Si totusi din experianta mea, El a fost mult prea materialist si a ales ce era mai bine pentru confortul lui.... fiind si cam mincinos... si umbland si cu alta in acelasi timp cat era cu mine... ... so
gedilika77
Postat pe 16 Februarie 2009 07:59
decat sa fii cu un barbat taur mai bine esti singur.eu am avut parte de 2 gemeni pana acum.cel m mult ma enerveaza nevoia de libertate de care au nevoie. e o provocare sa fii cu un geaman...inceaca si vezi, ca ac m conteaza si in ce are ascendentu...

Postat pe 28 Februarie 2009 04:19
barbat gemeni pardon:d

Postat pe 28 Februarie 2009 04:20
Sunt femeie "taur" si am avut o relatie de aproape un an de zile cu un "geaman". A fost o relatie catastrofala. Ne-am iubit nebuneste si am aflat pe pielea mea ca iubirea DIN PACATE nu este suficienta intr-o relatie. Era complet iresponsabil, aerian si vesnic insetat de libertate (pe care i-o acordam din plin).
Am tras amandoi de relatie disperati ca o iubire ca a noastra nu merita sa se stinga.
Imi pare nespus de rau sa o dezamagesc pe cea care a deschis topicul....la fel si eu umblam la inceput sa vad poate rasar ocazii sa mai sper ca voi rezista in relatia cu asa un om.
Totusi...pledez si pe faptul ca fiecare om este unic...conteaza ascendentul si multe alte aspecte ..... poate totusi voi va potriviti dincolo de incorsetarile unui zodiac, si veti fi fericiti impreuna
ammandina
Postat pe 15 Aprilie 2009 13:08
CORECT.VIATA BATE CITITUL IN STELE.
garbo046879
Postat pe 23 Septembrie 2009 15:00
pai eu sunt "taur" si sunt exceptia de la regula,ptr ca nu sunt stabila,nu sunt conservatoare etc,iar el este "gemeni" fiind tot o exceptie a zodiei sale,ne merge excelent ptr ca avem aceleasi lucruri si mai ales ne potrivim cam in toate privintele,nu tine de "ZODIE" ci de caracter,de personalitate si de educatie,e normal ca pentru faptul ca citesti anumite chestii pe internet,devii suspicios,si etc,dar e treaba ca daca nu dai atentie acestor lucruri nu ai de ce sa fi stresat,parerile cu taur+gemeni=imposibil,uite ca nu e asa ,este posibil,tot ce trebuie sa faceti este sa va bazati pe instinctul vostru de femeie si sa nu o luati razna,si atunci totul e ok

ralucuzza90
Postat pe 18 Februarie 2010 00:56
buna
am avut si eu o astfel de relatie si a mers ,ne intelegeam f bine , simteam k e sufletul meu pereche pana cand intr-o zi mi-a zis k nu ma mai iubeste...pur si simplu, fara alte explicatii...
princess_alex
Postat pe 19 Februarie 2010 18:06
Hm, spunea cineva ca barbatul "geaman" umbla in acelasi timp si cu ea si cu alta. Eu sunt sigura ca asta nu tine de zodie, ci de educatia respectivului barbat si de masura in care intr-adevar intre cei doi e sau nu dragoste. Eu sunt "taur", sotul meu e "geaman". Ne iubim, ne intelegem, ne respectam, nu ne-am certat niciodata. Sigur, au mai fost suparari, dar din care am avut de invatat. Eu am invatat ce l-a deranjat si i-am dat dreptate, si invers. Nu zodiile sunt importante, ci alte chestii. In primul rand compatibilitatea, dragostea adevarata, respectul fata de celalalt si fata de sine.
Alinanfm
Postat pe 20 Februarie 2010 16:43
buna,eu sunt cristina ,sunt in zodia taur iar sotul gemeni si sa stiti ne iubim ffff mult si ne intelegem-))
garbo104333
Postat pe 12 Martie 2010 15:49
Fiind semn de pamant cu semn de aer, da - ar trebui sa mearga chiar bine , mai ales daca taurul mai renunta din incapatanarea-i proverbiala intrucat si gemenii au o doza maricica de incapatanare si sunt si foarte ambitiosi.
blue_dream
Postat pe 12 Martie 2010 15:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna fetelor 5 De la: Dor_marunt 22 Martie 2010 18:35
barbat berbec-femeie rac? 14 De la: gabylex 31 Ianuarie 2012 12:51
eu capricorn, el leu.. 2 De la: garbo101154 1 Ianuarie 2012 12:14
alo` heyy!! 1 De la: Bbibyy 10 Decembrie 2009 16:56
Barbatul din zodia SCORPION 16 De la: dragos2012 23 Noiembrie 2011 15:15
Setari Cookie-uri