femeia taur si barbatul berbec este chiar asa o combinatie "inflacarata"?

vreau sa imi spuneti daca sunteti in situatii asemanatoare,va rog mult,cum esste relatia voastra ca la noi este foarte dificila sa incepem sa comunicam avand surprinderea apoi sa vadem ca exista si rezultate....astept raspunsurile voastre cu interes.
ancatomas
Postat pe 24 Iulie 2008 11:27
Si eu sunt jumatatea unei astfel de ralatii si este dificil de comunicat cu barbatul berbec.Dupa 8 ani de convietuire am ajuns la concluzia ca nu suntem deloc compatibili si acum suntem la un pas de divort.Pana acum am rezistat pt ca am facut multe compromisuri, dar am obosit amandoi sa fim ceea ce nu suntem.Principalul motiv al situatiei noastre actuale este lipsa comunicarii. Eu am incercat sa comunic cu el dar nu a dat nici un rezultat. Acum la sfarsit este interesat dar e prea tarziu, raul s-a produs. Si si acum in al noualea ceas comunicare este foarte dificila, acceptand comunicarea numai in situatii de criza.
delia_tdr
Postat pe 28 Iulie 2008 09:28
Dragele mele,nu vreau sa va dezamagesc,dar sa stiti ca eu sunt casatorita de 20 ANI cu un berbec si credeti-ma ca nu faceti sa intarziati ceea ce oricum se va produce DESPARTIREA...Mie mi-a luat atata timp sa inteleg...deci ...CURAJ!(e valabil si pt.mine)
simina08
Postat pe 4 August 2008 23:06
eu una am ajuns la o concluzie in general barbatii care sint in aceasta zodie berbec nu stiu sa comunice indiferent de zodie

Postat pe 4 August 2008 23:15
As zice imposibila! La mine a durat doar un an si jumatate, timp in care am incercat sa las de la mine si a fost sigur ca i se cuvine, am incercat sa cer mai mult si s-a revoltat, am pretins si eu ca sunt obosita nu doar el si a fost cel mai nefiresc lucru; toate astea pentru ca ii placea si sa flirteze si desigur ca avea si o relatie extraconjugala; intr-un final am lasat lucrurile in voia lor, nu mi-am mai sustinut ideile ca oricum eram contrazisa, am zis fie ce-o fi si inevitabilul s-a produs, poate spre binele meu, fiindca aproape ajunsesem pe punctul de a apela la psiholog si probabil degeaba.

Postat pe 5 August 2008 10:14
Combinaie inflacarata doar la inceput. Pe urma, berbecul si-o ia in ...coarne pe cand taurul serios, se apuca de treaba. M-am despartit fiindca era alcoolic si nu voia sa se opreasca. Berbecului ii trebuie o nenorocire ca sa se faca om de treaba. Altfel isi face de cap crezand ca lumea este la cheremul lui si-l asteapta sa-si revina. Mi-am luat copiii si apartamentul si l-am lasat in strada. Cred ca si daca nu era alcoolic, tot nu stateam cu el. Era depresiv, sentimental, numai prostii facea. Cand punea mana pe un aparat sa-l repare, il strica de tot. Numai prostii avea in cap. Nu avea simt practic. Numai la distractii era bun. Daca mai sunteti maritata cu un berbec, luati fraiele casniciei in mana si descurcati-v fara el. Lasati-l sa creada ca el conduce dar stati de veghe. Nu este bun in afaceri, este pagubos. Pierde mereu. Nu intrati in afaceri cu un Berbec, ei nu sunt materialisti, sunt sentimentali. A fost un bun tata dar fara autoritate. Eu mi-am educat copiii cu o mana forte. Astazi sunt ingineri amandoi. Va doresc succes ! femeia berbec e la fel ! nervoasa, agitata, nu te poti intelege cu ea. Mereu te banuieste ca nu-i spui adevarul. E foarte curioasa, vrea sa stie totul despre tine dar de la ea nu scoti nimic despre ea. Enervanta !
ioana_cdrn
Postat pe 10 August 2008 14:22
draga Simina,
si eu am 22 de ani de cind sunt casatorita cu un berbec. pot spune , cu mina pe inima, ca nu e usor deloc. Iti trebuie mult curaj si mai ales multa deschidere la ...compromisuri, la lasari de la tine pt. ca de la el nu ai parte. E convins mereu ca el e cel care are dreptate, citeodata da dar de cele mai multe ori NU. Dar, stind bine si gindind cred ca nu numai berbecii sunt asa.Toti barbatii au acea indaratnicie caracteristica masculina; e adevarat , mai pregnant la berbeci si tauri, dar si ceilalti sunt tot barbati , deci au orgoliul lor tipic barbatesc de ai durea in cot de tot si de toate , de a nu ii interesa decat persoana lor si de cum a le fi lor bine! Am 2 copii , care au invatat cum sa il ignore citeodata cind ..bate cimpii, dar in rest pot spune ca e un barbat de viata . De prea multa viata ,cu chef de sex oricind,chiar daca tu ai o problema si nu poti. In rest viata e frumoasa alaturi de el daca omiti acele neintelegeri ale lui.
Bafta in continuare si succes in toate !

Postat pe 15 August 2008 10:23
Am crezut ca nu am stiut eu sa-l abordez, dar se vede ca sunt cam toti la fel; asta ma mai linisteste fiindca imi formasem o parere foarte proasta despre mine insami, dar acum cand citesc atatea caracteristici asemanatoare.....De la fiecare din voi am gasit cel putin cate o caracteristica pe care o avea si ex-ul meu. Ma bucur pentru voi ca aveti puterea sa rezistati si sincer va doresc succes, meritati!

Postat pe 15 August 2008 16:08
Uraaa! facem asociatia femeilor Taur mritate cu barbati Berbec ! eu sunt prima ! hai sa facem Revelionul mpreuna !
ioana_cdrn
Postat pe 16 August 2008 17:17
Bravo Ioana,sunt de acord cu revelionul...intrebare:invitam si masculi?ce zodie oare???
simina08
Postat pe 18 August 2008 21:15
Pai, berbeci, normal! Da' altii decat soti sau prieteni, fiindca ei au un comportament ireprosabil in afara relatiei si sunt plini de umor, documentati, tot ce trebuie pentru o seara foarte placuta, dar cam atat. Asta in conditiile in care nu vizam viitorul ci doar un Revelion de neuitat.

Postat pe 19 August 2008 15:18
Eu pun apartamentul la dispoziie ! si muzica !
ioana_cdrn
Postat pe 20 August 2008 21:04
Buna Simona,
Si eu am fost casatorita cu un barbat berbec, dar relatia nu a durat decat un an pentru ca era foarte afemeiat, ii placea sa fie intodeauna pe primul loc sa i se de-a foarte multa atentie si pe deasupra ii placea si alcolul.
elilian
Postat pe 21 August 2008 10:54
wow... in mare parte am impresia ca vorbiti de barbatul meu.....eu sunt cu un barbat berbec de 5 ani si relatia e groazni de grea... nu cred ca o sa tina pana la adanci batraneti, e dificil si incapatanat si nu comunica sub nici o forma, iar de afemeiat nici nu mai zic.... aviz celor care inca nu stiu despre ce e vorba... fugiti de barbatii berbec..ca-ti distrug personalitatea
spooky
Postat pe 24 August 2008 21:58
ok...
vreau si eu in asociatie... sunt o tauroaica combinata cu un leu (catastrofa casnica)...
pentru revelion, aduc un 'geaman' cu mine... mai afemeiat decat berbecii vostrii

contessa
Postat pe 25 August 2008 09:48
DRAGELE MELE DEPINDE SI DE BERBECUTI ..
EU CU AL MEU POT ZICE CA AM REUSIT MINUNEA DE-A SCHIMBA UNA ALTA PE ICI PE COLO.. CE MA DERANJA PE MINE MAI RAU.

DUPA MULTE MUNCI.. MULTE "RAZBOAIE".. EXEMPLE.. FOLOSIREA LOGICII SI MULTE ALTELE

SAU POATE AM EU UN EXEMPLAR MAI APARTE! :P

SA SPUN DE LA INCEPUT SUNT MANDRA DE IUBITUL MEU! NU BEA, NU UMBLA PE LA VECINE SI NICI PRIN DEPARTARI, ESTE UN BARBAT CE ISI RESPECTA IUBITA SI CASA, NU ARUNCA BANII PE PROSTII DAR NICI NU ESTE ZGARCIT. .

CE TREBUIE SA RECUNOSC ESTE FAPTUL CA BERBECUL ESTE FOARTE ORGOLIOS,
UN LUPTATOR! CHIAR DACA VREI DOAR SA II SPUI CEVA EL ARE IMPRESIA CA VREI SA IL CERTI SI RIPOSTEAZA DE CUM AI SPUS UN CUVANT.HMMM DAP CRED CA ESTE ZODIA CEA MAI GREU DE SUPORTAT DACA NU LE VORBESTI PE LIMBA LOR DE LA INCEPUT.
'
EU FECIOARA EL BERBEC SUNTEM IMPREUNA DE 3 ANI

CUM NE INTELEGEM?! TIPA EL TIP SI EU! - ESTE SINGURA MODALITATE DE-A NE INTELEGE. :) KULMEA E CA DACA RAMAN CALMA SE ENERVEAZA MAI RAU. DACA TIP ISI REVINE SI NU MAI RIDICA TONUL.

NE IUBIM FOARTE MULT SI CHIAR DACA NE CERTAM FOARTE DES NU PUTEM STA UNUL FARA CELALALT. IUBIREA NOASTRA, FAPTUL CA AM TRECUT PRIN MULTE IMPREUNA, I-AM FOST ALATURI SI MI-A FOST ALATURI IN NECAZURI SI BUCURII. ACUM AVEM O MICA AFACERE IMPREUNA. NE LEAGA MULTE!

PANA ACUM CEVA TIMP DE CATE ORI NE CERTAM PLECA LA MAMA LUI. DUPA 15-20 MIN MA SUNA SA VADA CE FAC IAR IN MAXIM O ORA SE INTORCEA ACASA (NOI STAND CU CHIRIE)

DE CAND I-AM SPUS CA O SA VINA ZIUA IN CARE O SA MA SUPAR SI O SA PLEC SI NU O SA MA MAI GASESCA CAND VA AJUNGE ACASA - DE ATUNCI NU MAI PLEACA CAND NE CERTAM NICI PANA LA MASINA. :)) MIE IMI CONVINE!

ORICUM SINCERA SA FIU AL MEU MAI LASA DE LA EL UNEORI CAND NE CERTAM SI VINE LA MINE SI MA ROAGA SA NE IMPACAM.
MAI STAU 5 MIN SUPARATA DAR MAI MULT NU II REZIST! :))

SINCER ESTE ARTAGOS CAND CEVA IL SUPARA INSA NIMENI NU ESTE MAI TANDRU CA EL FARA SA CADA IN PANTA CE ADUCE A DULCEGARII.

STIE SA FACA O FEMEIE SA SE SIMTA IMPLINITA, RESPECTATA, IUBITA..

CE POT SPUNE ESTE FAPTUL CA EL ESTE ALESUL MEU!
DE CE?

ESTE SINGURUL BARBAT LANGA CARE NU AM TIMP SA MA PLICTISESC NICI DE VIATA NICI DE EL!

SINCER EL VREAU SA FIE SOTUL MEU SI TATAL COPILULUI NOSTRU (CAND VA FI)
ALINA_M
Postat pe 26 August 2008 06:25
Felicitari Alina! Numai ca era vorba de femeia taur, datele problemei se schimba in cazul altor zodii. Si eu stiu berbeci pusi cu botul pe labe de femei din alte zodii. E stiuta combinatia asta ca incompatibila. Oricum, bravo tie ca reusesti sa-l stapanesti si iti doresc mult succes!

Postat pe 26 August 2008 09:59
Draga mea,
niciun barbat nu poate fi de nestapanit . depinde doar de femeie sa stie cand si ce sa ofere. O relatie dureaza atat cat doreste femeia. Ea este cea care tine o relatie , o casnicie , o familie unita . Barbatii vor toleranta, mai ales berbecii. vor afectiune, vor iubire la maxim, vor ca femeia de langa ei sa fie doar a lor si tot timpul sa fie ocrotitoarea lor.
sa nu tipi la ei, sa le zambesti tot timpul , sa le dai incredere in ei ... sunt cateva puncte forte in reusita unei relatii .
si inca ceva , ei sunt extremisti , dar nu-i luati in seama cand spun ca renunta, pentru ca se intorc singuri si ii deranjeaza indiferenta cel mai mult.
lilianaspiridon
Postat pe 28 August 2008 16:52
Da, sigur k aducem si barbati ! berbecii nostri ! nu se poate petrecere fara barbati ! i mbatam si-i trimitem la culcare ! am si eu un geaman in casa dar e fiul meu. Tare e flusturatic ! vai de viitoarea nevasta !
ioana_cdrn
Postat pe 28 August 2008 20:49
Buna seara. Si eu sunt fericita posesore a unui exemplar. Suntem impreuna de 5 ani si casatoriti de aproape 2. Suntem foarte fericiti,ne intelegem foarte bine, dar avem si divergente, opinii diferite. Cred ca e ceva normal. Amandoi avem caractere puternice, incercam sa ne sustinem cu tarie punctul de vedere, dar la un moment dat unul dintre noi cedeaza si nu pot spune ca eu am lasat mai mult decat el sau invers. O data eu, o data el. Pe cand eram prieteni nu mi s-a intamplat sa stam despartiti sau sa nu vorbim mai mult de 2 ore, iar de cand suntem casatoriti si locuim impreuna nici atat. Pe cat de tare ne certam, pe atat de repede ne impacam. Ador cand ma impaca, de multe ori ma supar fara motiv numai de dragul impacarii, sunt foarte copilaroasa. Imi arat sentimentele, isi arata sentimentele.
Ce sa zic, ii multumesc lui Dumnezeu ca mi l-a dat si sper sa tina toata viata.
Nu cred ca zodia are o importanta cruciala in alegerea partenerului. Daca il iubesti si stii, simti ca si el te iubeste, mi se pare o prostie sa dai cu piciorul pentru ca nu are zodia potrivita.
Asa ca fetelor iubiti si lasati-va iubite de cine credeti ca merita.
coli85
Postat pe 31 August 2008 22:34
La parerea generala adaug ca Berbecul e un sot dificil, dar un prieten excelent ; suntem despartiti de cativa ani, insa am pastrat legatura si e mult mai bine daca ne vedem doar din cand in cand. Ca tata, jos palaria! Stie sa se poarte cu un copil, e si prietenos, dar si sever cand trebuie. Numai cu finantele... intr-adevar, nu e omul banului, pierde mereu, aici aveti dreptate!
ralu_05
Postat pe 18 Septembrie 2008 12:57
ce puteti sa-mi spuneti despre combinatia femeia taur(la inceputul lui mai) si barbatul leu(la inceputul lui august)?
multumesc
tigerremy
Postat pe 23 Septembrie 2008 01:03
Nu prea merge femeia Taur cu barbatul Leu ! la mine n-a mers ! Leul e prea bos pentru libertina femeie Taur care vrea libertate in miscare.
ioana_cdrn
Postat pe 23 Septembrie 2008 20:33
mersi mult ioana... eu sunt cu leutzul asta de aproape 4 ani...dar nu stiu...in ultima vreme mi se pare ca nu ne mai intelegem...nu ne certam, dar nici de acord nu suntem.stiu ca leii sunt focosi, dar si noi venusienele ar trebui sa ne ridicam la inaltimea lor, nu? totusi...nu reusesc
oricum mersi mult:)
tigerremy
Postat pe 24 Septembrie 2008 23:50
Leul este semn de foc iar taurul este semn fix, de pamant. Intr-adevar, pamantul poate stinge focul dar si focul poate arde pamantul. Asa k cel mai sigur, Taurul o ia la fuga. Amandoi sunt independenti. Leul are tendinta naturala sa domine iar Taurul nu se lasa dominat pt multa vreme. Nici cu colegele de serviciu care sunt in zodia Leu nu ma inteleg. Incearca sa ma domine, sa ma minta iar eu le spun adevarul in fata, ceea ce lor nu le convine. Dar Leii au alte calitati. Daca esti de acord cu ei, - si cu putina diplomatie se poate - devin foarte generosi, se descurca in viata, au calitati artistice, gusturi deosebite, noblete sufleteasca, trebuia sa-i lauzi tot timpul. Le cam place flirtul dar daca te faci ca nu vezi, se poate tri cu Leul cu conditia sa fii fin si diplomat.
ioana_cdrn
Postat pe 26 Septembrie 2008 15:43
ma bag ca musca in lapte

eu sunt pe 6 mai, o tauroaica f incaptanata, asa ca...
in legatura cu zodiile, nu cred foarte mult in ele, insa cu unii oameni chiar e al naibii de mare asemanarea cu zodia din care fac parte.
pot sa afirm cu zambetul pe buze ca am un leu prin preajma si mi-e un prieten bun si atat! ma trezeste de fiecare data la realitate, si mi-e aproape cand e nevoie...dar nimic altceva. am incercat la inceputul nostru glorios (acum 3 ani cand ne-am cunoscut), sa incercam sa fim impreuna, dar de orgoliul amandurora nu am trecut..
asa ca am ramas amici de atunci!! pot spune numai cuvinte de lauda unui asemenea leu ce mi-e asa de bun prieten.
cu berbecii... pot spune ca am fost un an de zile indragostita pana peste cap de unul...dar cand am incercat sa fie ceva mai mult, lasa f putin de la el, fiind mai incapatanat decat mine (si cand ma intrebam daca e posibil sa fiu eu cea mai incapanata zodie!).. asa ca am lasa-o moale... tinem legatura dar f rar, e berbec! dooh
daca gandesti logic: ce se intampla daca pui un berbec si un taur (din lumea reala) in aceeasi camera??? nu se impung? nu au aman2 coarne? nu sunt aman2 orgoliosi si ambitiosi? well.......

si pana la urma, fetelor, daca ar fi sa ne ghidam dupa zodiac,
ce barbat face casa buna din toate pct-le de vedere cu o tauroaica????
numa bine, kisses
Neghinitza
Postat pe 16 Octombrie 2008 12:47
Heloo!! sunt taur...el a fost in viata mea ...ca un berbec...indaradnic...iresponsabil....rautacios...consider ca desi nu m-a tradat literalmente deloc rau si a fost un iubit relativ dedicat...a fost cel mai rau lucru pe care l-am avut in materie de relatii..
Am stat cu el 5 ani...iar cand l-am lasat mi-a fost asa bine incat nu am avut nevoie de barbati 2 ani...
Eram ca un animal scapat de o mare povara...gata cu certurile fara nici un reultat ...gata cu restrictiile...gata cu tot...
Nu glumesc cand va martrurisesc ca ma trezeam dimineata si luam o gura de aer simtind la propriu cum libertatea imi inunda venele...
Cel mai cumplit barbat... ...daca pot sa ma exprim asa...
Si ca sa va spun o intamplare "haslie" din viata mea dupa marele berbecutian...as putea sa va relatez o intalnire cu unul ca el( nedescoperit la momentul respectiv ca zodie)...care cu seninate mi-a zis la prima intalnire ca el nici nu discuta cu fete a caror nume nu-i place cum suna....degeaba i-am zis ca sunt oameni extraordinari pe lumea asta care au avut parinti neinspirati sau ca poate perceptiile pot fi diferite...nimic el a tinut-o una si buna o ora juma' cat a tinut intalnirea ca e cumplit sa te intalnesti cu o femeie care o cheama >>>>.
Sunt convinsa ca nu a inteles nici in ziua de azi...
Cat despre fostul meu iubit....nici el nu a inteles...de ce l-am lasat...si acum dupa 5 ani da vina pe mine ca l-am tradat si parasit in situatia i care el s-a purtat ireprosabi.

Postat pe 25 Octombrie 2008 16:52
Aa e, Brnduel, Berbecii jignesc tot timpul, arunc cu noroi, umilesc daca te ajut material, sunt foarte curiosi, vor sa stie absolut totul, dar ei nu spun nimic despre ei, sunt invidiosi pe frumusetea ta, daca esti frumoasa, invidiaza copiii tai daca el nu are, invidiaza inteligenta ta daca el schiopateaz, orice ! Singurul avantaj sa tii un Berbec aproape e sa-l faci sa te ajute la nevoie. Si sa-i fii recunosctoare toata viata, pana la moarte si dincolo de ea, sa te scoli din mormant si sa-i mai spui o data multumesc. Asta e !
ioana_cdrn
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:10
nu este chiar asa liliana eu sant in zodia leu iar leii sant destul de perversi cand e vorba de flirt... pot sa spun ca am multe calitati ...berbecul meu este un bun prieten gata sa sara oricand in ajutor dar nu un bun iubit ... e foarte dificil...chiar asa cum se spune pe forum nu comunica cu femeia sant reci la capitolul sentimente in societate sant super au caracter ireprosabil pozeaza foarte bine...pur si simplu nu stiu sa se exprime si nici nu vor au impresia ca se injosesc intr-o relatie sentimentala asta nu inseamna ca nu ma iubeste dar vrea sa fie lasat in pace sa nu fie stresat sa nu reprosezi sau sa tipi la el si sa nu al faci gelos ca se face foc dar sant foarte buni afaceristi cand e vorba de servici e de nota 10...
marciapm2000
Postat pe 1 Noiembrie 2008 11:24
cine stie sa spuna ceva la relatia ea leu el berbec ...la mine el e cel mai bun prieten face orice nu doarme cu mine in pat...nu vrea...vde ca ma supar si tot nu vrea...deci nu ma refer la sex,nu vrea sa doarma cu mine in pat...e cam impulsiv si nervos fara motiv dar il ponderez...in rest e super!
marciapm2000
Postat pe 1 Noiembrie 2008 11:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia taur si barbatul berbec este chiar asa o combinatie "inflacarata"? 131 De la: slim_ale_87 9 Martie 2010 02:20
Exista compatibilitate intre El-Balanta si Ea-Berbec? 11 De la: violeta_cretu 16 Martie 2013 23:37
Eu bou si ea capra, ce sanse are relatia noastra? 45 De la: anakin 16 Februarie 2011 00:46
doinapysy 11 De la: garbo252762 5 Decembrie 2011 10:47
07.06.2009 25 De la: garbo107589 6 Noiembrie 2010 14:04
Setari Cookie-uri