Zdruncinarea familiei

Cum sa trecem peste infidelitatea sotului? Atunci cind ne spune ca trebuie sa acceptam si amanta?????
garbo_489377
Postat pe 14 Mai 2018 21:50
Îți iei copilul, daca ai, și fugi mâncând pământul!
garbo_408297
Postat pe 19 Mai 2018 06:00
Neata'

Pai ori accepti si traiti toti 3 (adica accepti imposibilul) ori il parasesti.
Daca il parasesti poate o sa isi de aseama ce a pierdut.
garbo_415874
Postat pe 19 Mai 2018 06:05
Draga mea, infidelitatea doare, simți ca se duce totul de râpă, începi sa te învinovățesc, sa suferi și lista poate continua.
Plânge, descarca-te, încearcă sa vorbești cu cineva imparțial. Dacă ai posibilitatea pleacă de acasă și pune-ți în ordine gândurile.
Sa accepți și a treia persoana este inadmisibil!!!
Nu ești o opțiune pentru nimeni!!! Învață să te iubești!!
Daca te hotărăști sa mai dai o șansă relație, iartă, dar în primul rand uita, altfel va fi o piatră de moară carata după tine!!!
Am trecut printr-un episod de infidelitate și relația poate renaște. Însă la mine nu a mers nu doar infidelitatea a fost problema, au fost multe altele.
Asa ca îți repet analizează cât mai la rece situația și fa ordine în viata ta!!!
Iubeste-te pe tine ca să poți fi fericită!!!
garbo042661
Postat pe 19 Mai 2018 08:35
Sau cautati alt barbat de treaba.intalnestete cu multi barbati pana gasesti ceva bun.apoi cand gasesti pleci si.il.lasi cu amanta.pt ca avand copil ma gandesc ca depinzi oarecum de el.asa ca nu da pasarea din.par pe cea din.mana.sau daca esti prea stresata si nu reusesti sa te concentrezi pe o alta relatie.cu un alt barbat.mutate linistestete si cauta alt barbat.pana gasesti pe cineva sa te intelegi.multa bafta.eu asa as face
Ingerasul1
Postat pe 19 Mai 2018 10:08
FAMILIA NU ÎNSEAMNĂ NUMAI O LEGĂTURĂ CONVENŢIONALĂ ,PUSĂ LA CALE DE PREOŢI ŞI OFICIALI , CI MAI ALES ...LOVE , ÎNTRE UN BĂRBAT ŞI JUMĂTATEA LUI...FEMEIA ! .. REPET..LOVE ,ÎN PRIMUL RÂND ...ŞI PE URMĂ DREPTURILE ŞI OBLIGAŢIILE CARE DECURG FIRESC ! Orice mizerabil şi infect care VIOLEAZĂ ..LOVE...NU POATE FACE PARTE DIN ...FAMIGLIE ! Iar cea care SUPORTĂ CU STOICISM MIZERIILE şi MITOCĂNIIILE UNUI AŞA-ZIS SOŢ.....E O PROASTĂ ! ..
Ana_Andreina
Postat pe 19 Mai 2018 13:28
Corect!
garbo_408297
Postat pe 19 Mai 2018 17:27
daa,, pleaca din relatie, gaseste-ti un loc de munca in caz ca nu ai, un loc deasupra capului,divorteaza, stai singura 3=4 ani, sa intelegi si sa simti, ca poti trai singura si ca poti aveaa incredere in tine sa o iei de la inceput, nu te razbuna pe el sa ai platesti cu aceeasi moneda,citeste articole de psihologie , relatii de cuplu pe net, si usor usor vei depasi si aceasta situatie, nu are sa fie simplu si usor , dar greu si nu imposibil , nu cauta alte cai de a trece mai usor sau simplu peste starile si sugerinta, nu ai cum sa sari peste ele, te vor ajunge din urma cu siguranta, si vei gresi din nou, asa ca gandeste unde ai gresit, care au fost motivele, si apoi dati voie sa plangi, , sa nu iti fie rusine, succes!!!!
Vlaicu_Costel_1
Postat pe 19 Mai 2018 21:37
Draga mea, exista multi barbati pe pamantul asta, nu trebuie sa suporti infidelitati repetate si nici o amanta, este inadmisibil si pe termen lung iti omoara sufletul. Ca sa nu mai spunem ca este o magarie din partea lui sa iti ceara asa ceva. Tu decizi ce faci, dar daca ar fi sotul meu care mi-ar cere asta, l-as lasa imediat. Oricum intre noi nu a fost nici macar o posibilitate de a ne insela vreodata si probabil mi-ar omorâ sufletul si orice speranta ca mai sunt barbati iubitori si familisti pe lumea asta. Si la el, chiar nu ma astept la infidelitate, probabil ca daca s-ar intampla, de aici ar proveni si dezamagirea mai mare. Oricum nu as accepta asa ceva!
Iti doresc o zi frumoasa cu pace in suflet si sa ai grija de tine, sa te iubesti si sa te placi asa cum esti si mai ales sa iei deciziza buna!
Ariona
Postat pe 21 Mai 2018 08:38
De la: Ariona, la data 2018-05-21 08:38:48Draga mea, exista multi barbati pe pamantul asta, nu trebuie sa suporti infidelitati repetate si nici o amanta, este inadmisibil si pe termen lung iti omoara sufletul. Ca sa nu mai spunem ca este o magarie din partea lui sa iti ceara asa ceva. Tu decizi ce faci, dar daca ar fi sotul meu care mi-ar cere asta, l-as lasa imediat. Oricum intre noi nu a fost nici macar o posibilitate de a ne insela vreodata si probabil mi-ar omorâ sufletul si orice speranta ca mai sunt barbati iubitori si familisti pe lumea asta. Si la el, chiar nu ma astept la infidelitate, probabil ca daca s-ar intampla, de aici ar proveni si dezamagirea mai mare. Oricum nu as accepta asa ceva!
Iti doresc o zi frumoasa cu pace in suflet si sa ai grija de tine, sa te iubesti si sa te placi asa cum esti si mai ales sa iei deciziza buna!


Fosta îmi zicea ca mai bine o înșelam,ar fi fost mult mai bine, decât sa o fac sa-si piarda iubirea (pt cine numai ea stie) cica vedeam doar familie si copii. Asa ca m-a înșelat ea, cica viata trebuie trăita și ea nu se sacrifica pentru copii, nici măcar un an,câteva luni așa cum i-am propus sa încercam ceva.
Așa ca nu numai bărbații intra în categoria acelor elemente, ca ființe nu le poți zice
garbo_477770
Postat pe 21 Mai 2018 13:59
De la: Ariona, la data 2018-05-21 08:38:48Draga mea, exista multi barbati pe pamantul asta, nu trebuie sa suporti infidelitati repetate si nici o amanta, este inadmisibil si pe termen lung iti omoara sufletul. Ca sa nu mai spunem ca este o magarie din partea lui sa iti ceara asa ceva. Tu decizi ce faci, dar daca ar fi sotul meu care mi-ar cere asta, l-as lasa imediat. Oricum intre noi nu a fost nici macar o posibilitate de a ne insela vreodata si probabil mi-ar omorâ sufletul si orice speranta ca mai sunt barbati iubitori si familisti pe lumea asta. Si la el, chiar nu ma astept la infidelitate, probabil ca daca s-ar intampla, de aici ar proveni si dezamagirea mai mare. Oricum nu as accepta asa ceva!
Iti doresc o zi frumoasa cu pace in suflet si sa ai grija de tine, sa te iubesti si sa te placi asa cum esti si mai ales sa iei deciziza buna!


Fosta îmi zicea ca mai bine o înșelam,ar fi fost mult mai bine, decât sa o fac sa-si piarda iubirea (pt cine numai ea stie) cica vedeam doar familie si copii. Asa ca m-a înșelat ea, cica viata trebuie trăita și ea nu se sacrifica pentru copii, nici măcar un an,câteva luni așa cum i-am propus sa încercam ceva.
Așa ca nu numai bărbații intra în categoria acelor elemente, ca ființe nu le poți zice
garbo_477770
Postat pe 21 Mai 2018 13:59
E adevarat dar exista si oameni la locul lor, care isi vad de familie, care stiu sa iubeasca, sa comunice, sa se dedice celuilalt.
Si eu am un fost... si avea tendinte, nu a apucat sa ma insele pentru ca sunt foarte intuitiva ca fire. Am incercat sa salvez relatia numai ca el era foarte materialist si voia bani din munca familiei mele nu facuti de el si nu as fi stat decat daca ma iubea, ceea ce nu a fost cazul; pentru ca intr-o confruntare a zis ca el nu stie nici daca o iubeste pe maica-sa iar pe mine nici atat, asa ca nu mai aveam de ce sa stau in acea relatie.
Insa actualul meu sot e cu totul altfel - deci se poate! Eu nu am inselat nici cand mi-am dat seama ca nu mai merge casnicia si ma astept de la sotul meu sa aiba aceeasi atitudine, nu accept mai putin fiindca nu am de ce - nu sunt nici stramba, nici proasta si nu am de ce sa ma las umilita!
Ariona
Postat pe 21 Mai 2018 15:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Viata bate filmul 47 De la: ratuscaceaurata 21 Septembrie 2011 17:21
poate exista prietenie stransa intre persoane de sex opus? 26 De la: aurel_relu 9 Martie 2011 02:24
cum poate iubi o femeie 2 barbati in acelas timp??????????? 333 De la: garbo162012 19 Aprilie 2012 21:17
MONOGAMIA-UN VIS ?! 46 De la: kyra 24 Iulie 2009 23:22
care e calitatea optima pentru a fi amant bun? 41 De la: garbo_466560 26 Mai 2017 13:28
Setari Cookie-uri