Suspectata

As avea nevoie de parerea voastra.

Nu stiu daca e o situatie normala sau nu de aceea cateva pareri ar fi foarte binevenite.

Am fost in vizita la fratele meu acum ceva vreme, si am fost suspectata de ceva la care nu m-as fi gandit niciodata ca este posibil sa gandeasca un barbat.

Cand faceam dus, noaptea tarziu ( baia fiind imediat langa camera ) ieseam doar cu o bluza pe mine urmand sa ma imbrac in camera ( camera mea, a sotului si a copilului ).

Dupa cateva zile, in timpul unei dispute intre mine si sotul meu am fost suspectata ca intretin relatii intime cu fratele meu, de aceea ajung asa in camera, chestie care m-a socat, caci nu m-as fi gandit niciodata ca el ar putea sa gandeasca asa ceva.

Ce parere aveti, e normal sa gandesti asa ceva?

Va multumesc pentru pareri.

garbo_475101
Postat pe 22 Septembrie 2017 10:03
Asta e. Esti suspecta Monteaza camere video.
Cococo
Postat pe 22 Septembrie 2017 12:44
Normal, e anormal sa fii suspectata de asemenea lucruri.Sotul tau are niste probleme destul de serioase.
Schmetterling
Postat pe 22 Septembrie 2017 13:40

Ar fi f. interesant sa cunostem si opinia celeilalte parti.

Si de unde pina unde asemenea teribila acuzatie.

Si care sint motivatiile care au condus la ea...
garbo101426
Postat pe 22 Septembrie 2017 16:03
Data viitoare sa-ti iei hainele cu tine si sa te imbraci in baie ca sa nu mai dai loc la discutii.
Rotty
Postat pe 23 Septembrie 2017 07:49
Pai nu iti mai pune atatea intrebari, imbraca-te cand iesi de la baie si ai rezolvat problema. Frate, frate, dar si sa iesi de fata cu el aproape dezbracata, nu e ok. Evita situatiile care dau de gandit si nu o sa mai ai probleme de genul
MARILENA_25
Postat pe 23 Septembrie 2017 08:26
Halat de baie!
Miafarow
Postat pe 23 Septembrie 2017 17:38

Bai, da' ce de mai consultati ... vestimentari pe-aicea, zau asa!


Fetelor, daca omului deja i-a incoltit in creieras ideea asta, atunci exista doar doua explicatii:

1. Are niste motive serioase, deci nevasta e 'defecta';

2. Aiureaza orbit de asa-zisa 'gelozie posesiva schizoido-paranoida' care-l face sa suspicioneze absolut orice barbat (chiar si pe Papa!) care doar se uita intimplator la femeia-'proprietate' pe care o are in ... stapinire (sic!), si-atunci creierasul lui e defect rau...


Acu', hai s-o luam logic:

1. In prima varianta, indiferent cit de bine va fi imbracata nevasta cind iese din baie, naravu' din fire nu va avea lecuire;


2. In a doua varianta, chiar si daca femeia iese din baie ... in bocanci, cu cojocul incheiat pina la git si cu caciula cu urechi pusa pe cap ori in ... costum de scafandru dublat de ... centura de castitate, sarmanului bolnav nu-i vor fi suficiente nici macar o lobotomie frontala dublata inainte si dupa de terapie cu shocuri electrice!


Bref, doar simplu 'imbracat' nu rezolva mai nimic, iar din genu' asta de situatii, in care afectul este grav defectat, nu prea exista solutii de iesire conventionale sau chiar medicale.


Singura si unica 'rezolvare' viabila este doar ... separarea legala a celor doi, indiferent in ce forma.

Oricum, musai ca intre cei doi sa fie pusa o distantza (chiar domiciliara) cit mai mare, de preferintza chiar de ... sute de km!


Cel mai nasol e ca la mijloc va fi bagat si mutilat in mod iremediabil sufleteste nevinovatul copil...
garbo101426
Postat pe 23 Septembrie 2017 20:52
De la: garbo101426, la data 2017-09-23 20:52:00
Bai, da' ce de mai consultati ... vestimentari pe-aicea, zau asa!


Fetelor, daca omului deja i-a incoltit in creieras ideea asta, atunci exista doar doua explicatii:

1. Are niste motive serioase, deci nevasta e 'defecta';

2. Aiureaza orbit de asa-zisa 'gelozie posesiva schizoido-paranoida' care-l face sa suspicioneze absolut orice barbat (chiar si pe Papa!) care doar se uita intimplator la femeia-'proprietate' pe care o are in ... stapinire (sic!), si-atunci creierasul lui e defect rau...


Acu', hai s-o luam logic:

1. In prima varianta, indiferent cit de bine va fi imbracata nevasta cind iese din baie, naravu' din fire nu va avea lecuire;


2. In a doua varianta, chiar si daca femeia iese din baie ... in bocanci, cu cojocul incheiat pina la git si cu caciula cu urechi pusa pe cap ori in ... costum de scafandru dublat de ... centura de castitate, sarmanului bolnav nu-i vor fi suficiente nici macar o lobotomie frontala dublata inainte si dupa de terapie cu shocuri electrice!


Bref, doar simplu 'imbracat' nu rezolva mai nimic, iar din genu' asta de situatii, in care afectul este grav defectat, nu prea exista solutii de iesire conventionale sau chiar medicale.


Singura si unica 'rezolvare' viabila este doar ... separarea legala a celor doi, indiferent in ce forma.

Oricum, musai ca intre cei doi sa fie pusa o distantza (chiar domiciliara) cit mai mare, de preferintza chiar de ... sute de km!


Cel mai nasol e ca la mijloc va fi bagat si mutilat in mod iremediabil sufleteste nevinovatul copil...


AMIN!
Schmetterling
Postat pe 24 Septembrie 2017 15:50
Omul este gelos si...bolnav! Atat poate! Sa mi se intample mie (exclus) asa ceva, mai usor l-as ierta daca m-ar insela, decat pentru tampenia strigatoare la cer pe care o crede in legatura cu fratele. Daca nu aveti copii, nu stati pe ganduri si urmati-va drumul vietii, separat! Se pare ca aveti un copil. Ia copilul si fugi departe de un asemenea om bolnav. Asta nu este nici macar gelozie, este BOALA
psihica!
garbo340690
Postat pe 8 Octombrie 2017 19:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
alo 9 De la: Dangeros_Daniela_1 30 Iunie 2013 22:02
Datoria crestinului adevarat 8 De la: ingerasulluptator 15 Mai 2012 16:41
Cum sa fac? 31 De la: crys14 20 Decembrie 2009 13:16
VIITORUL COPILULUI NOSTRU STA IN MAINILE NOASTRE SA-I DAM O SANSA!!! 3 De la: anaROBERT 6 Iulie 2010 01:38
Are dreptul tutea de a esi din tara cu copilul??? 4 De la: Margarita__Kociug_1 19 Mai 2015 08:44
Setari Cookie-uri