Mesaj de interes national

Recunoastem sau nu,tuturor ne place ingerasulluptor1!
dana1975
Postat pe 6 Martie 2016 21:18
Absolut!
Ce 8 Martie, vom inchina ziua Xenei!
Schmetterling
Postat pe 7 Martie 2016 07:55
Sa nu exageram totusi.
Buna Fluturas !
Eu pot spune ca ma lasa indiferenta, fara suparare.

Si de ce este subiectul asta de interes national?
Tommy_Boy
Postat pe 7 Martie 2016 08:34
plictiseala si alte rahaturi, de aia.
pinkrainbow
Postat pe 7 Martie 2016 09:35
De la: Tommy_Boy, la data 2016-03-07 08:34:32Sa nu exageram totusi.
Buna Fluturas !
Eu pot spune ca ma lasa indiferenta, fara suparare.

Si de ce este subiectul asta de interes national?

De ce?Pentru ca se poate ,sa transformam orice subiect(in cazul nostru o persoana),oricat de neinsemnat ar fi el(ea),in ceva ce ne intereseaza pe toti,sau cel putin ne face sa zambim.scoate hiena din noi...
dana1975
Postat pe 7 Martie 2016 09:53
Oricum nici nu am nevoie sa mă simpatizez e niște oameni iinvidioși ca voi
ingerasulluptor1
Postat pe 4 Mai 2016 19:29
Tommy simpatizează doar femeile care ii curata mizeria care o face, îi tolerează nesimțirea este supusa îi da toți banii munciți, il iubește necondiționat
ingerasulluptor1
Postat pe 4 Mai 2016 19:32
De data asta ai dat-o in bara ingerito.
Sint la rindul meu femeie asa ca nu vad de ce as simpatiza cu femeile
care imi curata mizeria ( ) si imi dau bani (!!!!!).
Scumpici, cistig destui bani incit sa nu am nevoie sa-mi dea altii, si culmea posed si un sot care respecta prea mult femeia incit sa o trateze ca pe o sluga.
Spre dezolarea ta exista si astfel de barbati pe lume.


Tommy_Boy
Postat pe 4 Mai 2016 22:21


O sustin pe Tommy, sa nu exageram ca "cu totii"... ! Eu unul n-o plac ! Dar de loc. Nu vad ce ar putea sa-mi placa la ea, eu intodeauna am fost alergic la prostie, iar prostia crasa cu numele de ingeras, ma irita rau de tot. De fapt, nici nu e nevoie sa-i zica cineva ca e proasta rau, ajunge sa cititi ce si cum scrie... ! Diagnosticul e clar. In ultima postare a ei, a inceput cu "femeile care ii curata...." si a incheiat cu "il iubeste neconditionat" !!! Cineva simpatic de pe forum, a catalogat-o perfect, in mintea ei e un "haos teribil"...! Iar "fosta membra" a intitulat topicul bine, cred, pentru ca poate nu aici pe forum, dar nivelul ca al ingerasului, e chiar o problema nationala !
"Fericiti cei saraci cu duhul"
barboneli
Postat pe 4 Mai 2016 22:23
De la: barboneli, la data 2016-05-04 22:23:40

O sustin pe Tommy, sa nu exageram ca "cu totii"... ! Eu unul n-o plac ! Dar de loc. Nu vad ce ar putea sa-mi placa la ea, eu intodeauna am fost alergic la prostie, iar prostia crasa cu numele de ingeras, ma irita rau de tot. De fapt, nici nu e nevoie sa-i zica cineva ca e proasta rau, ajunge sa cititi ce si cum scrie... ! Diagnosticul e clar. In ultima postare a ei, a inceput cu "femeile care ii curata...." si a incheiat cu "il iubeste neconditionat" !!! Cineva simpatic de pe forum, a catalogat-o perfect, in mintea ei e un "haos teribil"...! Iar "fosta membra" a intitulat topicul bine, cred, pentru ca poate nu aici pe forum, dar nivelul ca al ingerasului, e chiar o problema nationala !
"Fericiti cei saraci cu duhul"


Da ferice de cei rai care deranjează pe alții, și întărește,
ferice de cei mincinoși și falsi, care ii face si pe alții sa devină ca ei,
știi tu îmi ești antipatic sau antipatica chiar nu numai interesează dacă ești bisexuali,
știi tu un esti o o zi cu bun și simt,10 fără bun simt,
habar nu am lace te ev referi saraci cu duhul,
adică ferice de cei inculti și nesimțițiîn și mincinoși care îi împiedică pe alții sa devină mai culți și cu bun simt

ingerasulluptor1
Postat pe 5 Mai 2016 20:13
De la: Tommy_Boy, la data 2016-05-04 22:21:11De data asta ai dat-o in bara ingerito.
Sint la rindul meu femeie asa ca nu vad de ce as simpatiza cu femeile
care imi curata mizeria ( ) si imi dau bani (!!!!!).
Scumpici, cistig destui bani incit sa nu am nevoie sa-mi dea altii, si culmea posed si un sot care respecta prea mult femeia incit sa o trateze ca pe o sluga.
Spre dezolarea ta exista si astfel de barbati pe lume.




am inteles ca și tu ai mentalitatea de ferice de cei inculti și nesimțiți ca ei vor stăpâni împărăția cerurilor,

chiar din toate femeile care miau povestit mau spus ca majoritatea bărbaților romani șunt niște putori care le place sa,întreținuți, și niste perverși și mincinoși ca e o spun ca vor tv stăpâni împărăția cerurilor,
ingerasulluptor1
Postat pe 5 Mai 2016 20:17
Ingeras cu cine te bati si de ce?
Parerile extremiste nu sunt bine vazute si nu plac.
Iisus a fost barbat si a propovaduit iubirea si iertarea.
Iarta-i pe barbati!
Mi-a placut cum i-ai luat apararea femeii batute, cea care si-a inselat barbatul. Pe principiul celei care considera ca femeile batute de barbati nu sunt femei si ca meritau, si cele violate au cautat-o si asta si-au dorit, si orice abuz isi gaseste justificare indiferent impotriva cui este facut.
Tu nu te mai supara asa de rau, si gandeste-te ca sunt barbati care iau bataie de la femei, care sunt sub papucul nevestii, care sunt depasiti si umiliti de femei.
Deliaaa
Postat pe 5 Mai 2016 21:20


Uite vorbe intelepte si corect gramatical scrise !!!
barboneli
Postat pe 5 Mai 2016 21:48
De la: ingerasulluptor1, la data 2016-05-05 20:17:45
De la: Tommy_Boy, la data 2016-05-04 22:21:11De data asta ai dat-o in bara ingerito.
Sint la rindul meu femeie asa ca nu vad de ce as simpatiza cu femeile
care imi curata mizeria ( ) si imi dau bani (!!!!!).
Scumpici, cistig destui bani incit sa nu am nevoie sa-mi dea altii, si culmea posed si un sot care respecta prea mult femeia incit sa o trateze ca pe o sluga.
Spre dezolarea ta exista si astfel de barbati pe lume.




am inteles ca și tu ai mentalitatea de ferice de cei inculti și nesimțiți ca ei vor stăpâni împărăția cerurilor,

chiar din toate femeile care miau povestit mau spus ca majoritatea bărbaților romani șunt niște putori care le place sa,întreținuți, și niste perverși și mincinoși ca e o spun ca vor tv stăpâni împărăția cerurilor,


Iar barbatilor romani li se alatura si cei germani.
Parca acum un an intr-un alt topic te vaitai ca ti-a tras teapa sentimentala un neamt.

Sincer imi pare rau pt. tine ca ai avut ghinion in viata si ai intilnit niste
barbati de o calitate indoielnica. Poate ai avut si tu partea ta de vina.
Permite-mi un sfat, daca nu iti revizui putin mai mult parerea despre barbati si nu deschizi bine ochii cind iti alegi partenerul, vei ramine singura toata viata si te vei transforma intr-o batrina morocanoasa si acrita.


P.S.
si poate reusesti sa scrii mai lizibil, nu de alta dar ca sa inteleg ce vrei sa spui. Face bine dialogului.
Tommy_Boy
Postat pe 6 Mai 2016 00:22
Chiar iti vine sa nu ma deschizi ever garbo.ro.
gratie erijarii in cunoscatori si experimentati intr-ale vietii, asa cum se vede ea "normal": musai in cuplu, musai cu plozi, musai satisfacuti de "saracia" vietii, ca de nu ... aceleasi rahaturi, banalitati si guitaturi de stomac bine umplut.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 6 Mai 2016 10:17
Acum depinde ce iti doresti de la viata si cit de mult esti dipus(a)
sa lupti pt. a obtine ce iti doresti.

Nu vad nimic rau in a avea alturi de tine un partener si eventual mai tirziu copii.
Indiferent de statutul social (super bogati sau super saraci) toti oamenii viseaza mai mult sau mai putin la asta chiar daca nu sint dispusi sa recunoasca.
Cariera iti poate da reale satisfactii dar daca dupa 8-10 h de munca te intorci intr-o casa frumoasa dar goala satisfactia paleste in timp, crede-ma.

Eu de fapt criticam viziunea Ingerasului care e cam fixista.
Toti barbatii sint cih numai ea e frumoasa, desteapta, bunatatea intruchipata e.t.c.
E bine sa ai o parere buna despre tine dar ea mai trebue confirmata si de mediul social altfel intri in categoria celor care se cred Napoleon sau Cezar sau devii frustrat asemenea Ingerasului care indiferent de subiectul dezbatut ajunge invariabil la aceeasi concluzie: toti barbatii e porci. (dezacord voit pt. a sublinia idea).
Incearca sa deschizi un subiect despre...cresterea gainilor ouatoare par example si vei vedea ca invariabil ingerita va ajunge la aceeasi concluzie.

Un vechi proverb spune ca atunci cind nu ajunge la struguri, vulpea spune ca sint acrii. Cred ca e si cazul de fata.
Tommy_Boy
Postat pe 6 Mai 2016 11:59
De la: Tommy_Boy, la data 2016-05-06 11:59:07Acum depinde ce iti doresti de la viata si cit de mult esti dipus(a)
sa lupti pt. a obtine ce iti doresti.

Nu vad nimic rau in a avea alturi de tine un partener si eventual mai tirziu copii.
Indiferent de statutul social (super bogati sau super saraci) toti oamenii viseaza mai mult sau mai putin la asta chiar daca nu sint dispusi sa recunoasca.
Cariera iti poate da reale satisfactii dar daca dupa 8-10 h de munca te intorci intr-o casa frumoasa dar goala satisfactia paleste in timp, crede-ma.

Eu de fapt criticam viziunea Ingerasului care e cam fixista.
Toti barbatii sint cih numai ea e frumoasa, desteapta, bunatatea intruchipata e.t.c.
E bine sa ai o parere buna despre tine dar ea mai trebue confirmata si de mediul social altfel intri in categoria celor care se cred Napoleon sau Cezar sau devii frustrat asemenea Ingerasului care indiferent de subiectul dezbatut ajunge invariabil la aceeasi concluzie: toti barbatii e porci. (dezacord voit pt. a sublinia idea).
Incearca sa deschizi un subiect despre...cresterea gainilor ouatoare par example si vei vedea ca invariabil ingerita va ajunge la aceeasi concluzie.

Un vechi proverb spune ca atunci cind nu ajunge la struguri, vulpea spune ca sint acrii. Cred ca e si cazul de fata.


Nu, fixisti sunteti voi, astia, care n-o lasati sa scrie. Sariti pe ea la fiecare propozitie. Daca aveti o viata asa interesanta, de ce sunteti interesati sa mai corectati cate o prostie de-a "ingeritei"? Ai naibii ipocriti si nemernici ...
Merita sa lupti dar pt ce ti se potriveste. O viata poate fi la fel de bine goala si in doi, daca n-ai avut "norocul" sa ai omul iubit langa tine, iar casa frumoasa, imaginea sociala, plozii, cateii, etc nu acopera chiar toate golurile. Nu cred in fericirea menita sa "ia ochii".
Sa lasam pe fiecare sa-si faca viata asa cum simte, fara a-l face sa se simta exclus din randurile unor oameni pe care nu toti au puterea sa-i infrunte si de meschinaria carora sa nu le pese!
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 6 Mai 2016 13:10
Sunteti jalnici, muuult mai jalnici decat ingerita care nu stie sa scrie . Macar ea nu ar tolera orice intr-o relatie.
Aproape zilnic apar topice cu toante care fac orice pt a-si tine barbatul, pt. ca astea-s criteriile societatii, iau bataie, sunt umilite, inselate, totul pt. avea si ele un purtator de izmana si "familie". Dar, cu tot ridicolul, macar astea nu stau ascunse. Nu pretind ca sunt iubite si respectate. Sau vizibile in ochii unui mascul.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 6 Mai 2016 13:40
Dragul meu drag Bescuca, constat cu muuluta condescendenta ca exista personaje care admira si promoveaza dialogurile lipsite de sens si substanta.

Oare decit o toanta care face orice sa-si tina barbatul linga ea e de preferat misandria Ingeritei?
In viziunea ta da.

Iti doresc un dialog spumos si fructuos cu Ingerita, eu prefer o viata de famile frumoasa si implinita. Chestie de gust si alegere.

Oricum intre un misogin si o misandra nu ma bag. Sint greu de suportat amindoua personajele. Slava Domnului ca pe lumea asta mai exista si oameni normali, care privesc dragostea si relatia barbat-femeie cu normalitate chiar daca tu nu poti intelege asa ceva.

Alivoar stimabile.
Tommy_Boy
Postat pe 6 Mai 2016 14:18
Chiar orice, orice?
Imi ziceam eu ca, touche, cu tine
... daca mai era nevoie

In rest, sa nu te pui cu ravna prostului. si sa nu-l contrazici. Au revoir!
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 6 Mai 2016 14:27
De la: Bescuca, la data 2016-05-06 14:27:26Chiar orice, orice?
Touche, iubita tete de linottesi gust asemenea
... daca mai era nevoie


Vezi ce se intimpla (daca omiti voit) sa scrii correct, recte omiti niste ghilimute? Se intelege totul aiurea. Daca puneam ghilimutele te prindeai ca te-am citat nu ca am facut o afirmatie.
A fost un mic exemplu vis-à-vis de observatia ta la adresa "nemernicilor" care o critica pe ingerita fata de modul ei de scriere.
Si bleaga de mine care credea ca a te exprima inteligibil si a te stradui sa scrii cit de cit corect este un semn de inteligenta si respect fata de preopinenti.

In rest m-ai convins ca te simti foarte bine in compania spumoasa a ingeritei asa ca eu nu mai intervin in aceasta interesanta idila.

Distractie placuta eu am altceva muuult mai placut de facut in acest weekend, parol d'honneur.


Tommy_Boy
Postat pe 6 Mai 2016 14:52
Frumusete! Culta si gratioasa faptura!, acum inteleg de ce tii cu dintii de "barbatul" ala al tau. Perseverenta pana in varful unghiilor! Cred ca daca nu te lua, ii si ardeai una, sau il ridicai in pumni din patul celei cu care isi mai uita nefericirea de a te fi cunoscut si de-a nu sti cum sa scape de-o raie doar nu era sa-ti spuna "nu"... Ca doar erai chitita, na ...
Si vezi cum "scri" in exprimare libera, fara dex si copy paste, in caz ca nu ti-a intrat de tot paiul "ingeritei" in ochi ...
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 6 Mai 2016 15:11
Au stat prea cuminți de paști, sa acumulat răutatea,
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Mai 2016 18:41
Dacă vor sa fie săraci cu duhul și sa stăpânească cerul, pai sa meargă acolo, ce mai caută pe aici
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Mai 2016 18:44
De la: Bescuca, la data 2016-05-06 15:11:24Frumusete! Culta si gratioasa faptura!, acum inteleg de ce tii cu dintii de "barbatul" ala al tau. Perseverenta pana in varful unghiilor! Cred ca daca nu te lua, ii si ardeai una, sau il ridicai in pumni din patul celei cu care isi mai uita nefericirea de a te fi cunoscut si de-a nu sti cum sa scape de-o raie doar nu era sa-ti spuna "nu"... Ca doar erai chitita, na ...
Si vezi cum "scri" in exprimare libera, fara dex si copy paste, in caz ca nu ti-a intrat de tot paiul "ingeritei" in ochi ...


Wawww!!!!
Cum de regula oamenii ii judeca pe ceilalti prin prisma experientelor si trairilor personale imi dau seama ca ai avut niste experiente foarte....„placute” cu femeile.
Sincer te compatimesc. Sa stii ca majoritatea relatiilor barbat-femeie sint liber consimtite, fara violenta, civilzate si in foarte multe cazuri bazate pe iubire sau macar pe respect si intelegere.
Mai incearca si poate vei reusi sa gasesti acea femeie care sa-ti demonstreze acest lucru.
Daca e adevarat ca speranta moare ultima, inseamna ca si tu mai poti spera.
Tommy_Boy
Postat pe 6 Mai 2016 18:51
Cum oamenii inculti au mintea odihnita, ei nu fac decât sa îi streseze pe alții care muncesc sa îi întrețină
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Mai 2016 19:39
Au mancat ca porcii de paști au putere , au slugi care sa le ffacă de mâncare și curățenie
ingerasulluptor1
Postat pe 6 Mai 2016 19:41
De la: Tommy_Boy, la data 2016-05-06 18:51:36
De la: Bescuca, la data 2016-05-06 15:11:24Frumusete! Culta si gratioasa faptura!, acum inteleg de ce tii cu dintii de "barbatul" ala al tau. Perseverenta pana in varful unghiilor! Cred ca daca nu te lua, ii si ardeai una, sau il ridicai in pumni din patul celei cu care isi mai uita nefericirea de a te fi cunoscut si de-a nu sti cum sa scape de-o raie doar nu era sa-ti spuna "nu"... Ca doar erai chitita, na ...
Si vezi cum "scri" in exprimare libera, fara dex si copy paste, in caz ca nu ti-a intrat de tot paiul "ingeritei" in ochi ...


Wawww!!!!
Cum de regula oamenii ii judeca pe ceilalti prin prisma experientelor si trairilor personale imi dau seama ca ai avut niste experiente foarte....„placute” cu femeile.
Sincer te compatimesc. Sa stii ca majoritatea relatiilor barbat-femeie sint liber consimtite, fara violenta, civilzate si in foarte multe cazuri bazate pe iubire sau macar pe respect si intelegere.
Mai incearca si poate vei reusi sa gasesti acea femeie care sa-ti demonstreze acest lucru.
Daca e adevarat ca speranta moare ultima, inseamna ca si tu mai poti spera.


Cum zici tu logiciano in cheie psihologica ...
Mila mi-e de barbatul tau, cred ca nu ridica (consimtit, culmea) nasul de sub papuc.
Cel mai important: invata sa scrii, asta pare realizabil chiar si in cazul tau, cu alte "cerinte", m-am lamurit.
Bilan_Matkotvschi
Postat pe 6 Mai 2016 20:45
Dom'le da' ce Pashte ... viermanos si fara bucurii o-ti fi avind unii!...

Bref, asa cum am mai spus, voi prefera ORICIND o naturaletze, rationalitate si o franchetze poate naive si nu 'inalt' educate a la ... ingerasha luptatoare - de care te poti 'lua' cu atita rautate morbida doar daca te consideri 'superior' cind tu de fapt esti 'mai sus' doar in magarie si batjocura -, decit o mizantropie nemernica de tipul ... "haosul creierului"!

Asta ca sa avem proprietatea corecta a termenilor atunci cind vorbim despre saraci cu duhul versus sarmani cuuu ... caracterul!

Bre, si ce al dracu' mai e si ... cre(sh)tinismul asta circumstantial deee ... ipocrizie!

Cit priveste mizerabila faptura care a 'deschis' abjectia asta de topic atac la persoana absolut jenant si sub-urban, tata-mare spunea cu invederat temei ca ... "astea-s scursuri umane care nu merita nici macar o flegma-ntre ochi"!

Si pt. ca binecunoscutul jeg trans-mediteranian cu stoc de funii ... 'crestine' pt. giturile altora persista in mitocanie crasa - de parca n-ar avea nici o importantza nici faptul abominabil ca pina si alte femei s-au raliat cot la cot cu ignobilul ipochimen in a ataca o alta femeie, nu-i asa? -, eu nu voi inceta a ma intreba cum oare as putea totusi sa conving in viata de toate zilele un dobitoc patent ca 'iremediabil' origineaza din franceza unde inseamna doar ... 'care nu se poate remedia/repara', 'fara leac'?!?
Si ca 'vesnic' inseamna doar ... 'perpetuu/permanent/etern'?!?

Cit de timpit sa fie cineva care nu-si poate folosi propriul caputz ca sa discrimineze corect in context intre cei doi termeni in timp ce idiotul se simte insa 'capabil' sa-si bata joc la cel mai subsolic nivel de o faptura care, nu-i asa, nu-i la nivelul 'escelentzei' sale si careia, dealtminteri, ii si provoaca alergii, iritari si ... rash-uri cerebrale?!?

Nu-i asa, Livache?!?


garbo101426
Postat pe 7 Mai 2016 04:55


Nu ! Nu-i asa ! Nimic nu-i asa frumos in cea ce vedeti si intelegeti voi, clona ta "miloasa" si tu... sunteti oameni josnici si invidioasi, absurzi si fara bun simt. Dar asta am mai spus-o, nu-i nimic nou, noroc ca nu va luam in seama serios, va miroase gura de la atatea cuvinte urate pe care le tot debitati... ! "Voi" traiti intr-o hazna de viata si va ofticati cand vedeti pe altcineva ca este sau sunt fericiti. Luati-o si pe toanta aia de ingeras si ne-ar face placere sa nu va ma vedem pe aici.
barboneli
Postat pe 7 Mai 2016 08:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce inseala barbatii si te jignesc 4 De la: mariana39 7 Iulie 2009 15:40
heartbreaker and heartbreaked 24 De la: Allegra 20 Februarie 2011 00:13
Si britanicii au talent!!!!! 5 De la: Mihaela_Tudora_1 29 Mai 2013 22:27
ce inseamna daca visezi sarpe cobra 15 De la: fleurdelis 2 Septembrie 2010 00:13
de ce se spune ca daca iti deschizi inima oricui ai fii prost..pt ca mie imi place sa fiu deschisa 2 De la: xenaluptatoareainimoasa 3 Septembrie 2010 22:27
Setari Cookie-uri