Posibil sarcina oprita din evolutie la 6 saptamani

Buna fetelor! In urma cu o luna mai exact pe 10 ianuarie am aflat ca am ramas insarcinata! Bucuria a fost imensa!! Era o sarcina asteptata de aproape 3 ani! Imediat am incercat sa imi fac o programare la doctor pentru a afla in cate sap sunt pentru ca n-am avut niciodata menstruatia regulata, din pacate fiind intr-o alta tara m-am lovit de sistemul lor... Dupa o vizita la "moasa" si aia cu greu dupa alte 3 sap de asteptare de la aflarea sarcinii, ii explic doamnei ca in urma cu trei zile am avut o scurgere maronie fara dureri mi-a zis sa nu imi fac probleme atata vreme cat nu curge sange proaspat... Intr-un final concluzioneaza ca prima ecografie sa o fac la 12 saptamani luandu-se dupa ultima menstruatie adica la alte doua saptamani de asteptare:( scurgerile maronii au fost aproape zilnice am incercat sa stau linistita bazandu-ma pe ceea ce mi se conunicase.. a venit si ziua mult asteptatei ecografii insa fatul nu avea 12 saptamani dupa cum toata lumea se astepta ci 5-6 saptamani... La ecografia intravaginala s-a constatat ca nu se aud bataile inimii... Am crezut ca pica cerul pe mine...mi-au zis sa mai astept inca o saptamana ca poate e prea mic totusi desi mi-au spus ca in procent de 60%sarcina e oprita din evolutie! Fara alte raspunsuri la toate intrebarile mele! De atunci plang incontinuu si nu stiu la ce sa ma astept! Mai am 4 zile de asteptare pline de chin! :(
Cristinacrs
Postat pe 15 Februarie 2016 14:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bebe de 6 luni care nu doarme noptile. 12 De la: adryaana 2 Iunie 2011 08:32
concediul prenatal 1 De la: Tamara_Marina_1 1 Iunie 2014 16:28
PENTRU OMUL DIN TINE ! 119 De la: liaiedera 5 Aprilie 2010 19:39
Servicii psihoeducationale 1 De la: cristinabudulai 27 Mai 2012 21:27
vaccin rh negativ 1 De la: carmen1984 17 Mai 2011 11:54
Setari Cookie-uri