Chiar se poate scapa de chelie?

Ma cam sacaie intrebarea asta. Mi-a cam aparut chelia si nu vreau sa fac implant. Are careva idee de ceva metode care sa ajute la indesirea parului in zonele lipsite de par?

Multumesc!

garbo_414386
Postat pe 11 August 2015 14:47
Draga 386, cineva apropiat mie si-a facut implant in Turcia. La 2 luni de la implant (fire de par din partea cefei i-ai fost mutate in fata) parul este deja de 7 mm si este foarte incantat. Poate nu este o idee chiar asa de rea. Orice altceva ai incerca (fie chimic sau homeopat) exista riscul sa fie doar o cheltuiala inutila.Ba te mai poti alege si cu consecinte nedorite si sa nu le mai poti repara. Au incercat si altii inaintea ta tot felul si a fost in zadar.
angel_forever
Postat pe 31 August 2015 18:16
386 e o femeie ? Cu calvitie ?
Rotty
Postat pe 31 August 2015 18:27
Putin probabil, dar cine stie? In zilele noastre orice e posibil.
angel_forever
Postat pe 31 August 2015 18:44
Stiu Angel, cunosc caz. Doar intrebam.
Seara buna sa ai.
Rotty
Postat pe 31 August 2015 18:49
De la: garbo_414386, la data 2015-08-11 14:47:22Ma cam sacaie intrebarea asta. Mi-a cam aparut chelia si nu vreau sa fac implant. Are careva idee de ceva metode care sa ajute la indesirea parului in zonele lipsite de par?

Multumesc!



Pe tine te sacaie intrebarea sau caderea parului care formeaza zone fara par ??? Nu, nu exista metode. Fara sa-ti dai de gol sexul (masculin sau feminin) si varsta, nu poate oricum nimeni sa te ajute. Si acolo unde nu mai ai par de loc, nici vorba de "indesire"... nici macar rar nu mai creste. Iti spun sincer asta, inainte sa te apuci sa arunci banii pe cine stie ce creme, lotiuni sau metode ale diferitilor sarlatani. Obisnuieste-te cu chelia. Uite la Telly Savalas (Kojak) ce frumos era si cu capul ras... !

http://www.dvdtalk.com/reviews/images/reviews/190/1346969698_1.jpg

barboneli
Postat pe 1 Septembrie 2015 09:49
Asta in cazul in care 386 e barbat. Daca-i femeie (cum reiese de la avatar), o incurajam cu imaginea lui Sinead O` Connor...

http://www.letrarius.com/images/artists/sinead-o-connor.jpg

Doamne, ce oameni de ajutor suntem noi...
Rotty
Postat pe 1 Septembrie 2015 13:48


Mai rar asa ceva... ha !!!
barboneli
Postat pe 1 Septembrie 2015 16:00
Mai ce "de ajutor" sunteti voi. Bietul om apeleaza la voi si voi il luati peste picior.
angel_forever
Postat pe 1 Septembrie 2015 17:11


Ba nu l-am luat peste nici un picior, draga angel ! Ce avem noi cu piciorul lui ? Aaaa... poate un pic peste chelie l-am luat, dar asta e situatia. Nu exista ceva minune contra cheliei... noi am vrut sa-l incurajam doar ! Chelia "is not the end" !!! E bine de stiut asta.

www.youtube.com/watch?v=wdSsYNirbvw
barboneli
Postat pe 1 Septembrie 2015 17:27
Draga Barbo, trebuie sa patentezi un nou termen in DEX: "a lua peste chelie" dar ai grija ce explicatii dai ca s-ar putea unii sa se incurce in stiinta si de vina vei fi numai tu.
angel_forever
Postat pe 1 Septembrie 2015 18:10


Misto treaba asta cu... ceafa !!! Adica acum, lui apropiatul tau i se ridica parul.... in fata, cand are emotii sau clipe de groaza ??? Ca parca asa e vorba aia "mi s-a ridicat parul de pe ceafa..." !!!
barboneli
Postat pe 1 Septembrie 2015 18:10


Ia taceti un pic din gura... am furat ceva de pe alt topic... ca sa-l ajutam pe respectivul ! Uite, asta am furat: "Follixin, Nanogen, Eugen... Aspasia, Anastasia... sunt o gramada de produse pe piata care pot sa ajute." (de la topicul "Stop caderii parului" !)

barboneli
Postat pe 1 Septembrie 2015 18:15
Draga Barbo, era sa cad de pe scaun de ras. Cu primele am inteles, dar nu prea pricep ce e cu Eugen si Anastasia. Ceva produse noi antichelie pe piata? Si da, el poate spune "mi s-a ridicat parul din frunte de emotii", fara sa greseasca cu ceva. Principalul e ca are par si unde nu avea. Cu emotiile se rezolva cumva.
angel_forever
Postat pe 1 Septembrie 2015 18:29


Te rog sa-ti procuri un scaun care sa aiba centura de siguranta... ca la masina ! Nu vreau sa-mi fac griji cu tine... ! Paii... cum eu sunt poet, mi-a iesit involuntar rima, la Nanogen si Aspasia... asa ca am pus rima ca tot nu conteaza, adica tot nu-l ajuta...
barboneli
Postat pe 1 Septembrie 2015 22:40
Acum ajuta-ma sa pricep : Eugen e pentru ceafa, iar Anastasia pentru frunte ? Sau invers ?
Rotty
Postat pe 2 Septembrie 2015 07:48


Viceversa ! Neata...
barboneli
Postat pe 2 Septembrie 2015 07:57
Deci o sa poarte ceafa-n frunte. Am priceput. Neata
Rotty
Postat pe 2 Septembrie 2015 08:11
Mai dragilor, dar cu cel incearca sa scape de chelie cum facem? Ca Eugen si Nastasia sunt niste rautaciosi si nu vor sa-l ajute.
angel_forever
Postat pe 2 Septembrie 2015 17:07


Ok, il ajutam noi.
Tocmai am fost anuntati ca zilele astea vom primii un nou leac pentru a pastra parul acolo unde-i sta bine sa shada ! Asa ca, draga domnule 414386, (acesta este numele dumneavoastra de familie sau numele "mic" ?) va rugam sa treceti pe la noi peste cateva zile... intre timp, va recomandam sa va cumparati un pieptene de care, dupa ce o sa incepeti tratamentul cu noul leac, o sa va fie de folosinta zilnic, de trei ori pe zi, inainte de mancare ! Asta ca sa nu va mai cada ceva par si in mancare, in afara de ala de pe perna...

http://www.vedo.ro/imagini/produse/l/olivia-garden-pieptene-bambus-healthy-hair-hh-c4-WPq089.jpg
barboneli
Postat pe 2 Septembrie 2015 21:20
Draga Barbo, vorbesti din experienta? Ai folosit si tu pieptenele ala la care ii faci reclama? Si a dat aceleasi roade?
angel_forever
Postat pe 5 Septembrie 2015 12:19
Da ,se poate scapa , iti pui o palarie pe cap sau o basma ............
Cizmarul
Postat pe 5 Septembrie 2015 14:35


Sau peruca. Ca tot exista riscul la amandoua sa le ia vantul, daca e puternic. La vant ma refer....
barboneli
Postat pe 6 Septembrie 2015 06:39
http://www.secretele.com/2015/09/reteta-ruseasca-veche-impotriva-caderii.html

105905
Postat pe 6 Septembrie 2015 14:08
Draga 905, stii pe cineva care a incercat si functioneaza?
angel_forever
Postat pe 7 Septembrie 2015 10:09


Probabil ca nu... ! Dar acum, fi atenta draga angel, cam ce contine reteta si cum e prezentata... ! Dar te rog sa-ti pui centura de siguranta sa nu cazi cumva de pe scaun...
Deci:
"Modul de preparare este si el foarte simplu:
Da pe o razatoare fina cativa morcovi apoi cu ajutorul mainii freaca-te bine la radacina firelor de par. Lasa sa actioneze timp de 15 minute, apoi clateste parul in mod obisnuit.
La inceput se recomanda sa aplici masca numai inainte de spalarea parului, de cel putin 5 ori la rand."
Acuma, fa comparatie intre ce scrie si... poza expusa la aceasi reclama... si da-ti cu parerea...

http://2.bp.blogspot.com/-vMKItck2oAI/VeiisQLEvRI/AAAAAAAAEg8/ViKCjIcMOh0/s1600/Reteta%2Bruseasca%2Bveche%2Bimpotriva%2Bcaderii%2Bparului%2BRezultatele%2Bsunt%2Bvizibile%2Bdupa%2Bdoar%2Bcateva%2Btratamente.jpg

Pai are mai mult par la sprancene... decat pe cap !!! Cica sa se frece bine la radacina... la care radacina ? Poate la asta... ???

http://etc.usf.edu/clipart/41700/41750/fc_sqrootx_41750_lg.gif



barboneli
Postat pe 7 Septembrie 2015 15:37
Poa` sa incerce si la una din asta daca vrea...

http://www.praxis-juniel.de/images/12_baumwurzel1.jpg

Poate ca functioneaza...mai stii ?
Rotty
Postat pe 7 Septembrie 2015 17:09
Draga Rotty, va avea mult de dat pe razatoare radacina aia si de rezolvat chelia nici vorba, oricat ar freca-o de cap.

Draga Barbo, nici cu solutia aia radicala a ta nu se prea rezolva chelia. Probabil o agraveaza.
angel_forever
Postat pe 8 Septembrie 2015 10:17
Buna,
exista o solutie si este chiar una foarte buna, totul este sa mai existe fire de par subtire aproape invizibile in acea zona.
Daca este indeplinita aceasta conditie atunci te poate ajuta o pudra de par. Iti recomand cu multa incredere produsul Gettik. Il folosesc si este excelent.Poti accesa www.pentruparultau.com/magazin pntru a cumpara acest produs.
Succes.
Luca_Ovidiu_1
Postat pe 27 Februarie 2016 22:08
Eu pentru stoparea caderii parului folosesc un produs folixin si pana acum sunt multumit! Nu am terminat inca cura aa ca deocamdata nu ma bucur....
garbo_414236
Postat pe 17 Mai 2017 11:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce barbatilor le place sa insele??????????? 1 De la: garbo059815 12 Octombrie 2009 13:59
el mai tanar cu aproape9ani 24 De la: garbo089273 18 Mai 2010 09:48
cum sa fac sa ma caute 50 De la: quasaria 18 Septembrie 2009 22:34
intimplarea mea 73 De la: asteroid 7 Decembrie 2011 22:59
Cum poti iubi din nou?Ca prima data? 106 De la: xenaprintesarazboinica 23 Septembrie 2014 10:24
Setari Cookie-uri