Dragoste imposibila

Weekend-ul trecut de Sf. Maria, in Baile Govora de zilele orasului unde am fost cu un prieten, am intalnit o domnisoara a carei prezenta m-a fermecat, mi-a ramas gandul la ea, nu pot sa ii uit privirea, iar dorinta de a o reintalni nu imi da pace. Singura si marea problema este ca nu stiu nimic despre ea, nici cum o cheama, nici de unde este, iar faptul ca era insotita m-a impiedicat sa ma apropii de ea. Privirile ni s-au intalnit de multe ori, in oras, pe banca in parc, la strand, si stiti cum este sau poate nu, dar simti atunci cand exista posibilitatea de a fi ceva mai mult decat un simplu flirt, privirea ei mi-a intrat in suflet si e posibil sa fie la fel. Asta s-a intamplat vineri si sambata, iar duminica imi propusesem sa ma duc la ea cu orice risc, faceam pe prostul....cum ca ar fi fost cumva colega de liceu cu mine, sau de facultate vedeam eu, improvizam ceva si macar aflam cum o cheama si orasul de unde este. Dar vremea s-a stricat duminica, a plout pana dupa-amiaza, si mai mult ca sigur a plecat in acea zi. Iar sansa mea s-a dus pe apa duminicii de acesta data... Tot ce pot sa sper este sa citeasca forumul si imi va raspunde.......
garbo_405191
Postat pe 18 August 2014 12:32
191, poate mai ai sansa s-o revezi de Sf, Maria mica

Sa iei un buchet de flori imens ca sa-i atragi atentia mai profund sau poate o sa se perinde singura prin locurile alea ca sa te scuteasca "de-a crea scenarii". :)

Succes si fii cu 'n 8!

pitiTa_
Postat pe 18 August 2014 13:41
De la: garbo_405191, la data 2014-08-18 12:32:24Weekend-ul trecut de Sf. Maria, in Baile Govora de zilele orasului unde am fost cu un prieten, am intalnit o domnisoara a carei prezenta m-a fermecat, mi-a ramas gandul la ea, nu pot sa ii uit privirea, iar dorinta de a o reintalni nu imi da pace. Singura si marea problema este ca nu stiu nimic despre ea, nici cum o cheama, nici de unde este, iar faptul ca era insotita m-a impiedicat sa ma apropii de ea. Privirile ni s-au intalnit de multe ori, in oras, pe banca in parc, la strand, si stiti cum este sau poate nu, dar simti atunci cand exista posibilitatea de a fi ceva mai mult decat un simplu flirt, privirea ei mi-a intrat in suflet si e posibil sa fie la fel. Asta s-a intamplat vineri si sambata, iar duminica imi propusesem sa ma duc la ea cu orice risc, faceam pe prostul....cum ca ar fi fost cumva colega de liceu cu mine, sau de facultate vedeam eu, improvizam ceva si macar aflam cum o cheama si orasul de unde este. Dar vremea s-a stricat duminica, a plout pana dupa-amiaza, si mai mult ca sigur a plecat in acea zi. Iar sansa mea s-a dus pe apa duminicii de acesta data... Tot ce pot sa sper este sa citeasca forumul si imi va raspunde.......
,
Foarte bine faci cauta-o ...poate va regasiti !succes !AI reusit !continuua !
http://www.youtube.com/watch?v=N3HdWPBICi8
garbo_19362
Postat pe 18 August 2014 15:44
De la: garbo_19362, la data 2014-08-18 15:44:35
De la: garbo_405191, la data 2014-08-18 12:32:24Weekend-ul trecut de Sf. Maria, in Baile Govora de zilele orasului unde am fost cu un prieten, am intalnit o domnisoara a carei prezenta m-a fermecat, mi-a ramas gandul la ea, nu pot sa ii uit privirea, iar dorinta de a o reintalni nu imi da pace. Singura si marea problema este ca nu stiu nimic despre ea, nici cum o cheama, nici de unde este, iar faptul ca era insotita m-a impiedicat sa ma apropii de ea. Privirile ni s-au intalnit de multe ori, in oras, pe banca in parc, la strand, si stiti cum este sau poate nu, dar simti atunci cand exista posibilitatea de a fi ceva mai mult decat un simplu flirt, privirea ei mi-a intrat in suflet si e posibil sa fie la fel. Asta s-a intamplat vineri si sambata, iar duminica imi propusesem sa ma duc la ea cu orice risc, faceam pe prostul....cum ca ar fi fost cumva colega de liceu cu mine, sau de facultate vedeam eu, improvizam ceva si macar aflam cum o cheama si orasul de unde este. Dar vremea s-a stricat duminica, a plout pana dupa-amiaza, si mai mult ca sigur a plecat in acea zi. Iar sansa mea s-a dus pe apa duminicii de acesta data... Tot ce pot sa sper este sa citeasca forumul si imi va raspunde.......
,
Foarte bine faci cauta-o ...poate va regasiti !succes !AI reusit !continuua !
http://www.youtube.com/watch?v=N3HdWPBICi8


MULT SUCCES !
garbo_19362
Postat pe 18 August 2014 18:53
nu te lasa ... continuua ....http://www.youtube.com/watch?v=jjnmICxvoVY&list=RDjjnmICxvoVY
garbo_19362
Postat pe 19 August 2014 15:01
In sfarsit o intalnire face to face , nu tot pe site_uri si fb ,kk_maca ...
Baiete , iti tin pumnii din tot sufletul sa o revezi
Rotty
Postat pe 19 August 2014 22:18
De la: Rotty, la data 2014-08-19 22:18:48 In sfarsit o intalnire face to face , nu tot pe site_uri si fb ,kk_maca ...
Baiete , iti tin pumnii din tot sufletul sa o revezi
si eu l-am incurajat !
garbo_19362
Postat pe 19 August 2014 23:01
Mai fetelor iar nu am somn Mai d.le.... cind AI vazut.o CE AI pazit? AI stat doar sa admiri?
Acum admira amintiri baiete.
AI sanse 50-50
Trebuie sa profiti de sanse Atunci cind le ai. Nu sa le LASI sa scape.
vivacedonna
Postat pe 20 August 2014 01:36
PERSEVEREAZA!nu pierzi nimic si invata ...altadata fii mai rapid ....!
garbo_19362
Postat pe 20 August 2014 12:19
Buna, am spus ca era insotita de alt barbat, iar eu nu sunt genul care sa se bage imediat in seama, nu mi se pare politicos si pana sa ma dezmeticesc eu, sa fac un plan..... Plus ca e prima data cand mi se intampla asa ceva si am trecut de ceva timp de varsta majoratului. Si nu cred sa se mai repete trairile pe care le aveam cand o vedeam. Daca ar fi norocul, destinul, sansa etc. ar fi de partea mea....as da orice, numai sa o mai intalnesc inca o data...
garbo_405191
Postat pe 20 August 2014 17:16
Primul lucru pe care trebuie sa-l faci, este sa schimbi titlul acestui subiect.
NU „Dragoste imposibila”. Ci „Dragostea mea, unde esti?”

Crede, cere si vei primi!

Mult succes!
Shy_
Postat pe 23 August 2014 07:53
esti tu convins ca are cont aici ...
perce1
Postat pe 23 August 2014 09:42
Trebuia sa VORBESTI/COMUNICI!!!
Acum e fff tarziu!
Nu s-o faci pe prostul, nu cu flori... Pur si simplu sa fi discutat normal!
Ana_Maria_Rotaru_1
Postat pe 23 August 2014 11:33
......nu stiu de ce...dar am impresia ca ati luat-o razna.....multi barbati.....Dintre toate femeile singure din tara si de pe lumea asta....tocmai pe una INSOTITA ai pus ochii, domnule....????
Sunteti jalnici.... Ce e al altuia e mai bun asa-i.....? Trezeste-te asadar.....si, mai mult abtine-te sa abordezi o femeie insotita....in orice conditii....Daca EA hotaraste sa fie si sa stea langa cineva.....si sa mearga intr-un weekend prelungit undeva....cu cineva....insemna ca nu sunt doar colegi de apartament.....!!!!
Cu adevarat ai pus titlul potrivit articolului..... acum cauta insa altul.....
Caut prietena asa si asa.....e mai corect....nu crezi....????
garbo271115
Postat pe 23 August 2014 15:48
Asa e titlul trebuia sa fie „Dragostea mea, unde esti?” , si nu stiu daca are sau nu cont ape acest site dar am zis macar sa incerc. Cat despre toate celelalte femei singure, si barbati la fel, fiecare isi va gasi jumatatea dar trebuie sa si simta acest lucru. Vezi tu sunt o multime de domnisoare, femei frumoase, dar pentru mine sunt doar frumoase si atat. Eu am simtit ceva special atunci cand am privit-o si ma privea, nu am indraznit, am pierdut clipa, dar mi-a ramas speranta ca o voi revedea candva... Acum sunt la mana destinului, a sansei cum am mai spus.
garbo_405191
Postat pe 23 August 2014 16:42
De la: garbo271115, la data 2014-08-23 15:48:24......nu stiu de ce...dar am impresia ca ati luat-o razna.....multi barbati.....Dintre toate femeile singure din tara si de pe lumea asta....tocmai pe una INSOTITA ai pus ochii, domnule....????
Sunteti jalnici.... Ce e al altuia e mai bun asa-i.....? Trezeste-te asadar.....si, mai mult abtine-te sa abordezi o femeie insotita....in orice conditii....Daca EA hotaraste sa fie si sa stea langa cineva.....si sa mearga intr-un weekend prelungit undeva....cu cineva....insemna ca nu sunt doar colegi de apartament.....!!!!
Cu adevarat ai pus titlul potrivit articolului..... acum cauta insa altul.....
Caut prietena asa si asa.....e mai corect....nu crezi....????



Nu cred ca ai dreptate. Uneori oamenii sunt nefericiti in relatii si stau impreuna doar pentru a nu fi singuri. Sa presupunem ca exista suflete pereche, si daca exista, se intalnesc la 30 de ani, ambii sau unul dintre ei intr-o relatie, dara fara familie, copii etc... Atunci eu cred ca trebuie sa fie alaturi unul de celalalt. In caz ca au deja o familie, copii, mai bine se evita iar timpul isi va face treaba, se vor uita... Acum eu iau in calcul orice posibilitate, poate e fericita asa cum este (nu doresc a destabiliza un cuplu fericit), poate a si citit ce am scris pe forum si nu imi va raspunde niciodata, sau poate ne vom reintalni. Totul este posibil.
garbo_405191
Postat pe 23 August 2014 17:30
Ce-ar fi sa.......faci o pagina pe Facebook cu Baile Govora ??? Ceva legat de turistii care au vizitat localitatea ...pune si tu povestea acolo , poate intra si ea si-ti va raspunde ...Cred ca nu ai ce pierde , daca vrei sa stii ca ai incercat sa o gasesti , si apoi sa te linistesti... Succes !!
libra66
Postat pe 23 August 2014 20:03
cum spune libra66. sau cauta pe facebook, prin ziarele online poze de la eveniment si vezi daca apare si ea acolo. ia poza respectiva si pune-o pe facebook sau pe alt site si intreaba de ea. poate o recunoaste cineva.
garbo_3567
Postat pe 23 August 2014 22:11
De la: libra66, la data 2014-08-23 20:03:47Ce-ar fi sa.......faci o pagina pe Facebook cu Baile Govora ??? Ceva legat de turistii care au vizitat localitatea ...pune si tu povestea acolo , poate intra si ea si-ti va raspunde ...Cred ca nu ai ce pierde , daca vrei sa stii ca ai incercat sa o gasesti , si apoi sa te linistesti... Succes !!

MERGE IDEEA , POATE ARE NOROC !
garbo_19362
Postat pe 23 August 2014 22:19
De la: garbo_3567, la data 2014-08-23 22:11:57cum spune libra66. sau cauta pe facebook, prin ziarele online poze de la eveniment si vezi daca apare si ea acolo. ia poza respectiva si pune-o pe facebook sau pe alt site si intreaba de ea. poate o recunoaste cineva.

si asa !incearca , nu pierzi nimic!
garbo_19362
Postat pe 23 August 2014 22:20
De la: garbo_405191, la data 2014-08-23 17:30:13
De la: garbo271115, la data 2014-08-23 15:48:24......nu stiu de ce...dar am impresia ca ati luat-o razna.....multi barbati.....Dintre toate femeile singure din tara si de pe lumea asta....tocmai pe una INSOTITA ai pus ochii, domnule....????
Sunteti jalnici.... Ce e al altuia e mai bun asa-i.....? Trezeste-te asadar.....si, mai mult abtine-te sa abordezi o femeie insotita....in orice conditii....Daca EA hotaraste sa fie si sa stea langa cineva.....si sa mearga intr-un weekend prelungit undeva....cu cineva....insemna ca nu sunt doar colegi de apartament.....!!!!
Cu adevarat ai pus titlul potrivit articolului..... acum cauta insa altul.....
Caut prietena asa si asa.....e mai corect....nu crezi....????



Nu cred ca ai dreptate. Uneori oamenii sunt nefericiti in relatii si stau impreuna doar pentru a nu fi singuri. Sa presupunem ca exista suflete pereche, si daca exista, se intalnesc la 30 de ani, ambii sau unul dintre ei intr-o relatie, dara fara familie, copii etc... Atunci eu cred ca trebuie sa fie alaturi unul de celalalt. In caz ca au deja o familie, copii, mai bine se evita iar timpul isi va face treaba, se vor uita... Acum eu iau in calcul orice posibilitate, poate e fericita asa cum este (nu doresc a destabiliza un cuplu fericit), poate a si citit ce am scris pe forum si nu imi va raspunde niciodata, sau poate ne vom reintalni. Totul este posibil.


chiar nu are dreptate , nu te lasa , sunt oameni care te sustin !
garbo_19362
Postat pe 23 August 2014 22:21
De la: perce1, la data 2014-08-23 09:42:09esti tu convins ca are cont aici ...
,
nu este dar nu strica sa incerce , ce pierde !????
garbo_19362
Postat pe 23 August 2014 22:22
De la: Shy_, la data 2014-08-23 07:53:15Primul lucru pe care trebuie sa-l faci, este sa schimbi titlul acestui subiect.
NU „Dragoste imposibila”. Ci „Dragostea mea, unde esti?”

Crede, cere si vei primi!

Mult succes!
,
trebuie sustinut , zic eu !
garbo_19362
Postat pe 23 August 2014 22:22
Acum zece ani, iubirea vietii mele imi spunea:,,te-am mai vazut undeva, dar nu stiu unde!"...Dupa o saptamana, stand la taclale , am descoperit ca una dintre amintirile asa zise "de coincidenta", era aceasta. La intrarea in blocul unde statea sotul meu, la parter, adolescenta fiind, ma sarutam si imbratisam cu prima iubire -care statea la parter.
I-am adus si eu aminte de trecerile sale catre lift si de saluturile din acea vreme...Incearca...nimic nu este intamplator. A se intelege--iubirea mea este sotul meu!
Bafta!
garbo_404835
Postat pe 27 August 2014 23:05

O sa-ti treaca pana dai de alta si ai sa uti aprope complet de ea.Asa poate dacă vreodată reapare, o sa aveți senzatia ca va știți dintr-o viață anterioară.
Ma aflu si eu pe aici pentru ca am trecut prin ceva "asemănător":)) dum. trecută la une fête de village unde am cunoscut o elvețiană exact pe gustul meu si totul începuseră perfect.
Problema e ca până dimineața ne-am îmbătat amândoi manga si nu mai știu ce am făcut. :)))Dar nimica bun in orice caz.
Nu e de ras pentru ca îmi place de ea,am si gasit-o pe fb, am vb dar e superjenata si cred ca are un fel de repulsie la faptul ca a fost cam desfranata cu alcolul si cu mine.Si eu sunt la rândul meu.Nu știu ce sanse mai am la ea deși îmi place.Cred ca stie ca a întrecut masura.
Deaia iti zic, nu are rost sa visezi la cineva in timp ce pe langa tine trec adevarate ocazii.

basarab22
Postat pe 29 August 2014 19:22

well, spune-i ca erai asa de beat incit nu mai tii minte absolut nimic - ceea ce, pina la urma, e real.... Asa ca n-are de ce sa se jeneze. Ce nu stii nu iti face rau, nu?
quasaria
Postat pe 30 August 2014 06:27
doar concluzia conteaza acum;cand ai ocazia,apuc-o,nu o lasa sa treaca....
daniilia
Postat pe 31 August 2014 00:47

haaaaaaa aa haaaaaaa. .merci de sfat.Asa am si facut! Azi dupa aproape o săptămână am dat bot in bot cu ea in fata unui non-stop :))))Era cu prietenele si ceva sora a ei,pe picior de plecare in vacanță.
Nu-mi venea sa cred hahaha, nici ei dealtfel.
Am ras bine amândoi dupa ce i-am zis ca nu-mi mai amintesc nimica,surpriza placuta e ca nici ea.
Am si remarcat dealtfel din privirea ei ca ma place enorm.
Asa ca i-am urat vacanță placuta si am stabilit o întâlnire pe cand revine :)
Deci si prietenul meu de mai sus poate sa fie mai optimist un pic, asta ajută ^^
basarab22
Postat pe 31 August 2014 04:03
Nu inteleg de ce iti faci rau cu mana ta. Care ar fi probabilitatea sa o mai intalnesti tinand cont ca nu stii nimic despre ea? Nu neg ca ai ramas impresionat, dar ar trebui sa judeci mai matur. Am inteles ca nu mai ai 18 ani ca sa te indragostesti la prima vedere ca un adolescent. Nu uita ca dragostea la prima vedere a facut cele mai mari ravagii in casnicie. 99% din familiile intemeiate pe dragoste la prima vedere au esuat lamentabil prin divort. Ceilalti 1% sunt exceptia care confirma regula.
angel_forever
Postat pe 4 Septembrie 2014 20:55
Scuze ca trebuie sa-ti spun fraier , nu doresc sa ma cert cu tine . Dar data viitoare cand vei vedea o fata sau pe cea care ti-a sarit in ochi , reactioneaza rapid : foto cu mobilul , il descarci la calculator , faci investigatii si vei afla cine este fata . Succes .
garbo_405328
Postat pe 6 Septembrie 2014 09:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de ce este mai incitanta o relatie interzisa, mai ales cand ai luptat mult sa fii cu un om de nota zece??? 42 De la: garbo_19362 14 Noiembrie 2013 10:34
Ai 7 minute la dispozitie sa te indragostesti? 16 De la: nathalie 10 Octombrie 2011 09:35
Totul despre tine! 8 De la: LILO 29 Aprilie 2010 05:35
Ce inseamna A INSELA? 342 De la: elisabeta_boia 14 Octombrie 2011 23:39
aventura 13 De la: michelle_ 12 Iulie 2011 22:39
Setari Cookie-uri