vitamine si suplimente alimentare

Buna, am si eu o intrebare...farmaciile sunt pline de tot felul de suplimnte alimentare si vitamine... care ar fi cele mai indicate? am auzit ca produsele de la ALEVIA ar fi "ultima moda" mai exact un produs Adaptonic (care este destul de scump), ar fi un produs foarte eficient in cazuri de stres acut. A folosit cineva, sau aveti sugestii?
garbo_395284
Postat pe 9 Aprilie 2014 19:14


cele mai indicate ? nu sunt ! daca vrei vitamine indicate sau care merita sa le consumi, intra mai bine intr-un aprozar si nu in farmacie ! ia-ti si mananca din legumele proaspete si mai mici la marime, nu din alea uriase care au hormoni. spala-le bine si lasa farmaciile sa dea faliment ! daca vrei sa fi in pas cu "MODA", cumparati ceva desuuri moderne, ceva rochie sau bluze moderne... nu te tine de ultima moda in cea ce priveste sanatatea ta ! auzi la tine... "ultima moda" la vitamine si suplimente alimentare... !!!!! ma abtin sa mai zic ceva......
barboneli
Postat pe 9 Aprilie 2014 19:42
Din salata mea de fructe nu-i dau !
Rotty
Postat pe 9 Aprilie 2014 19:48


nu-i da ca nu-i la moda... !!!!
barboneli
Postat pe 9 Aprilie 2014 20:02
Daca vrea , i dau o linguritza cu psillyum la ora asta. Da` sa-l bea iute , ca altfel se face beton.
Rotty
Postat pe 10 Aprilie 2014 07:51
Eu folosesc doar vitamax,cel simplu,nu cel cu coenzima q,pentru ca este singura vitamina naturala,plus ca contine ulei din germeni de grau,polen,gingseng rosu,si multe altele,in afara de vitamine si minerale...numai ca trebuie o pastila la trei patru zile.
Dupa cinci pastile,straluceste tenul meu,si ma intreaba colegele ce am facut de arat deodata asa de bine....indeparteaza si stresul.
cat despre celelalte,le-a incercat sotul meu pe toate,chiar si carnitina,si a fost dezamagit.
reclamele sunt gogosi umplute cu minciuni.
cand vrei sa iei vreun produs,citeste ce substante active contine,apoi hotarasti,trebuie sa stii ce iei,ca unele au si efecte secundare.
daniilia
Postat pe 19 Aprilie 2014 11:12
te sfatuiesc cu multa caldura o piesa de teatru , o plimbare in parc, un film de comedie intr-o sala de cinema, face minuni . intradevar sint conservatoare, aceste medicamente au fost si vor mai fi la moda intodeauna
lllorena
Postat pe 24 Aprilie 2014 19:13
Ce vitamine contine o piesa de teatru ?
Rotty
Postat pe 24 Aprilie 2014 21:36


vitamina PP ! da, exista si aceasta vitamina... ! dar eu am intels de ce recomanda Illorena piesa de teatru sau plimbare in parc sau film... si inca intr-o sala de cinema, nu asa oriunde... ! chestile astea fac bine la sanatate chiar daca nu au vitamine. organizmul functioneaza altfel si mai bine, cand nu e in stres ! degeaba iei vitamine daca tot timpul esti in stres si nu te relaxezi si prin parc sau la teatru sau oriunde iti face placere. iar vitaminele care sunt la moda... sa le ia cine nu intelege nimic in viata asta ! mai ales ca alea la moda si cu care sunt pline farmaciile, sunt si sintetice. mie nu prea imi plac alea. vitamina D e altceva. eu parca simt vitaminele naturale cand rontai un ardei rosu sau un morcov... decat daca iau un pumn de vitamine sintetice. e ca si cum as mangaia un picior de femeie peste ciorapii de nailon. in loc de direct pe piele... !
barboneli
Postat pe 24 Aprilie 2014 21:48
Suplimentele alimentare si medicamentele nu sunt acelasi lucru, oare uleiul de masline luat dimineata pe stomacul gol sau uleiul de somon bagat intr-o capsula este medicament?
trisha
Postat pe 12 Mai 2014 01:09
Suplimentele alimentare nu sunt medicamente de sinteza ! !!!
garbo_19362
Postat pe 27 Mai 2014 19:10
De la: garbo_395284, la data 2014-04-09 19:14:08Buna, am si eu o intrebare...farmaciile sunt pline de tot felul de suplimnte alimentare si vitamine... care ar fi cele mai indicate? am auzit ca produsele de la ALEVIA ar fi "ultima moda" mai exact un produs Adaptonic (care este destul de scump), ar fi un produs foarte eficient in cazuri de stres acut. A folosit cineva, sau aveti sugestii?
Maria_Ioneala_1
Postat pe 7 Iunie 2014 14:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MISNI MISS SUMMER 2012 1 De la: kidz007767 6 Iunie 2012 11:59
concurs 3 De la: rapsody33 27 Octombrie 2010 03:40
inaltator auto 8 De la: cristina_diner 9 Iunie 2012 08:33
Viol 3 De la: garbo_488575 18 Septembrie 2018 00:43
FORMATIE PT. BOTEZ 1 De la: elisa_kidz 20 Octombrie 2010 23:47
Setari Cookie-uri