De ce femeile numai au grija de ele dupa ce se casatoresc??

respect pt toate doamnele si domnisoarele ......deschid si eu un topic pt ca sunt o feminista convinsa....si pt ca am un respect profund pt cee ce inseamna FEMEIE in toata splendoarea ei......am intalnit...din nou......un cuplu foarte dragut : ea tinea diferite cure pt a mai slabi pt ca are tendinta de ingrasare.....mergea regulat la sala....era tot timpul cu zambetul pe buze aranjata si cocheta....pana dupa nunta..................la aproape 6 luni de la nunta am avut surpriza sa nu o recunosc.....s-a ingrasat cred 5kg...numai merge la sala,numai tine regim.....se enerveaza foarte repede...si arata ca naiba....alta amica de-a mea s-a delasat de tot...nu o mai recunosc.......tot imi indruga ca nu are timp....ma lasi??....mama nu statea acasa 2 ani cu noi....casa era luna in permanenta....tata si noi aveam tot timpul hainele curate si calcate....iar mama a fost de cand o stiu o doamna....tot timpul aranjata...si tot timpul cu toate pusa la punct....si atunci???......sa inteleg ca daca te casatoresti poti sa arati ca dreac'.....ca oricum celalat o sa stea cu tine...ca doar sunteti casatoriti nu???
Eu1985
Postat pe 18 Octombrie 2013 11:41
Adevar graiesti Sonya...si e intr-adevar un subiect amplu Nici eu nu le inteleg pe femeile alea... Si apoi se mai mira cand sotzii "cad in pacat" cu cate una cocheta si aranjata
Rotty
Postat pe 18 Octombrie 2013 11:56
este doar optiunea lor proprie . Eu personal cunosc un cuplu tot asa cum spui tu in care sotia s-a delasat total dupa casatorie si cand am intrebat-o de ce ? mi-a raspuns ca este sotu gelos si ca o prefera naturala!?????? Dupa un an si ceva am intanlit-o la brat cu altcineva , foarte frumoasa si eleganta , dar si foarte indragostita de noul partener ! Adevarul este ca dragostea inspira ....!
garbo_19362
Postat pe 18 Octombrie 2013 12:05
poi da....asta e si ideea........ca apoi zic : i-am facut de toate si mancare,si curatenie si fidela,si copil si el s-a dus dupa alta''...poi da...ca ''alta'' chiar daca facea mancare se schimba de hainele in care gatea.....si daca facea curat....facea ca asa trebuie sa fii curata si apoi intra repede in dus si se aranja pana cand venea barbatul acasa.......ei...asta mai incercam si eu sa le transmit unora dintre colegele si amicele mele.....si stii ''amica''.....cu copilul care s-a delasat de tot??...eh si-a revenit rapid dupa ce sotul si-a tras o amanta de cadeai in limba dupa ea....
Eu1985
Postat pe 18 Octombrie 2013 12:05
Pai ce ziceam io ? Mai....Si pe mine ma vede sotzul in tinuta "de shmotru" sau cu vopseaua in sprancene (face parte din viatza de cuplu ) dar...`tui mama ei de viatza , oricat de multa treaba as avea , putzin fard la ochi si parul aranjat tot tre sa fie Vorba mea : doua dungi simbolice .........Cu greutatea nu am probleme , dar nici nu bag in mine ca vaca scapata in lucerna.... ...Urasc "colaceii" cand imi iau blugii....
Rotty
Postat pe 18 Octombrie 2013 12:14
....da asta-i chestia... ......apreciez doamnele mele ca v-a placut acest subiect....si ca in mare parte sunteti de acord cu mine.....
Eu1985
Postat pe 18 Octombrie 2013 12:17
No hai sa te tzuc si io , ca esti "de-a noastra" ...de tri ori....ca politicienii
Rotty
Postat pe 18 Octombrie 2013 12:20
multam frumos.....
Eu1985
Postat pe 18 Octombrie 2013 12:24
si mie imi plac parerile tale Sonya! multumim! o zi perfecta !G
garbo_19362
Postat pe 18 Octombrie 2013 12:30
a deveni "delasatoare" e reactia unei femei se simte neimplinita ca femeie, nefericita si neapreciata... o fi din cauza iubirii preafericitului sot cumva? Desigur, din exterior nu se vede decit ca doamna are unghiile nefacute. In rest, familia perfecta.
quasaria
Postat pe 18 Octombrie 2013 12:47
De ce te legi de mine ? Ai vazut ca nu mi-am facut manichiura (din motive bine intemeiate ) si acuma ma ataci ? .....Lasa ca termin io treaba in gradi ....apoi sa vezi ce french imi trag
Buna Q .
Rotty
Postat pe 18 Octombrie 2013 12:52
De la: quasaria, la data 2013-10-18 12:47:39a deveni "delasatoare" e reactia unei femei se simte neimplinita ca femeie, nefericita si neapreciata... o fi din cauza iubirii preafericitului sot cumva? Desigur, din exterior nu se vede decit ca doamna are unghiile nefacute. In rest, familia perfecta.


buna si de la mine Q ! eu am fost chiar ieri la cosmetica , sunt fresh ! te salut prietena , esti bine ???
garbo_19362
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:10

cu mine vorbeai? Eu tai paduri cu drujba de vreo saptamina (vorbesc serios) deci am o febra french la ora asta... ca abia pot sa scriu la tastatura....:-))))) Clar nu pot sa tin furculita in vreo mina, deci maninc ca porcu' , nu sint o doamna... pina imi trece.
quasaria
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:13
dar pentru asa ceva nu merita zic eu !
http://www.youtube.com/watch?v=PKqHWVRhjWg
ce ziceti ????
garbo_19362
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:14
iti revii Q nu este nici-o problema , ai spirit puternic in tine !
garbo_19362
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:16
De la: quasaria, la data 2013-10-18 13:13:33
cu mine vorbeai? Eu tai paduri cu drujba de vreo saptamina (vorbesc serios) deci am o febra french la ora asta... ca abia pot sa scriu la tastatura....:-))))) Clar nu pot sa tin furculita in vreo mina, deci maninc ca porcu' , nu sint o doamna... pina imi trece.


Te invidiez. Pe bune.
Rotty
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:23
PAI SINT SINGURA CA O SA IMI REVIN, NU O SA RAMIN ASA....
Scuzati, asa cum am zis... tastatura.

De ce ma invidiezi? Ca sint ranger temporar?
quasaria
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:30
Te invitam la restaurant la MIHA si la Barbo sa mai uiti putin de treaba vii ???sunt ospatar temporar dar si bucatar fara bacsisuri ! !te asteptam... cu mare drag ... !
garbo_19362
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:36
De la: quasaria, la data 2013-10-18 13:30:51PAI SINT SINGURA CA O SA IMI REVIN, NU O SA RAMIN ASA....
Scuzati, asa cum am zis... tastatura.

De ce ma invidiezi? Ca sint ranger temporar?


Imi suna interesant.... Asta nu am facut-o...
Rotty
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:38
pentru Sonya , cand vii de la cosmetica te opresti la noi la restaurant la masa !?????
garbo_19362
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:42
Promiţesc solemn, că după căsătorie, o să am grijă de mine! :D ;))

Da' io şi aşe mi-s cea mai cea, din târg.
Axl_R
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:42
Rotty, pai sa iti explic din proaspata mea experienta: pomu' se leaga! Si te urci in el si incepi sa tai de la virf in jos, nu cum am facut eu si dupa aia alergam de imi sfaraiau calcaiele sa nu imi cada in cap ...:-)))))
Oricum, eu nu tai decit ce cade curind, ca in general iubesc pomii. I-as iubi mai putin daca mi s-ar prabusi peste sandrama, oricum.

Aaaa...si ca sa fiu in topic da, am avut grija de mine: am purtat ochelari, casca, ghete cu insertie metalica....
quasaria
Postat pe 18 Octombrie 2013 13:52
da, camuflaj...

Sonya, vrei sa stii parerea mea?

is -te cred ca schimbul de fluide nu le face bine, stimuleaza, motiveaza.....etc.

da merg inainte.....
Fss_ssu
Postat pe 18 Octombrie 2013 14:18


....te-ai ales tu odat' cu vre-o vanataie de ti-ai insusit: protector of individual training
numai bine!


si eu port casca si masca, ochelari..... permanent.....:D
Fss_ssu
Postat pe 18 Octombrie 2013 14:33
va multamesc frumos de inviatie.....mi-au iesti buclele la par.(facute de je acasa......dupa ce am spalat o lustra 2h).unghiutele le am taiate scurt.....ca nu mi-s adepta unghiilor false...de altfel nici meseria nu imi permite gherute lungi.....si am fujit repede la servici.....dar dupa ce ies poate va fac si o vizita la restaurant...pupicuri multe si zii perfecta
Eu1985
Postat pe 18 Octombrie 2013 14:42


Sa nu uiti di tortu' meu!

Spor_T & melodeaua preferata! :D
Fss_ssu
Postat pe 18 Octombrie 2013 14:46
"unghiutele le am taiate scurt.....ca nu mi-s adepta unghiilor false"

Stai " tranchila " , ca glumeam cu french_ul..... Am niste unghii tari , ca de le las sa creasca , ma aresteaza pentru port de arma alba...

Sa nu uitzi tortu` lui Supi...
Rotty
Postat pe 18 Octombrie 2013 15:01
De la: Axl_R, la data 2013-10-18 13:42:55Promiţesc solemn, că după căsătorie, o să am grijă de mine! :D ;))

Da' io şi aşe mi-s cea mai cea, din târg.



Pai daca stai toata ziua cu nasu` in carte....

http://www.culinar.ro/forum/uploads/monthly_07_2013/post-11411-1374490170.jpg

Rotty
Postat pe 18 Octombrie 2013 15:04
De la: quasaria, la data 2013-10-18 13:52:04Rotty, pai sa iti explic din proaspata mea experienta: pomu' se leaga! Si te urci in el si incepi sa tai de la virf in jos, nu cum am facut eu si dupa aia alergam de imi sfaraiau calcaiele sa nu imi cada in cap ...:-)))))
Oricum, eu nu tai decit ce cade curind, ca in general iubesc pomii. I-as iubi mai putin daca mi s-ar prabusi peste sandrama, oricum.

Aaaa...si ca sa fiu in topic da, am avut grija de mine: am purtat ochelari, casca, ghete cu insertie metalica....


Auchi maica ! Nu vreau sa ma vad pe mine in postura.....
Rotty
Postat pe 18 Octombrie 2013 15:06
:))..nu uit.... .....am avut si eu 2 rottwailleri...Bonnie si Clyde....si am stat si la casa...de taiat lemne nu le-am taiat..ca nu aveam forta ca-s mai mica ashe.....dar le-am carat si le-am aranjat.....:DDD...dar imi placea...si ...ii iubeam atat de mult pe cei 2 caini......in fine...sper sa imi iau eu o casa mai curand.....si urmeaza un viitor puiut de rottwailer...si cred si un pitbull...sa vedem....
Eu1985
Postat pe 18 Octombrie 2013 15:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tenerife 17 De la: garbo134266 20 Aprilie 2012 09:26
Batman1/Irina/Om sincer sau cum naiba s`o mai fi chemand! 272 De la: quasaria 3 Martie 2010 00:47
sani mai mari 1 De la: garbo179612 14 Martie 2011 15:23
Epistola unui om sfant 114 De la: michelle_ 11 Iulie 2011 20:50
Problema mea... 13 De la: elisavuri 26 Noiembrie 2011 15:08
Setari Cookie-uri