Graviola, fructul care vindeca cancerul

"Graviola, fructul care vindeca cancerul: De 10.000 de ori mai eficient decat chimioterapia" - articol pe care il veti gasi pe acest site, la rubrica "Ghidul tau si al familiei tale" sau accesant direct link-ul http://www.garbo.ro/articol/Sanatate/14451/graviola-fructul-care-vindeca-cancerul.html#Scene_1

IMPORTANT: Acum acest suc/piuree pur 100% din fructe Graviola proaspete și coapte,
originare din padurile tropicale Amazoniene se gaseste si in Romania. Mai multe informatii pe http://bluediamondro.blogspot.ro/p/produse.html

Cum poti cumpara acest produs dar si altele, cu un pret mai bun?

Calitatea de partener iti ofera avantajul de a face cumparaturi la un pret mai bun, transport gratuit oriunde in tara pentru o comanda de min. 150 ron, promotii si premii si se obtine prin inscriere si crearea unui cont de membru al companiei. Inscrierile se fac numai de catre un partener existen(detalii si formular de inscriere pe blog)
garbo_385191
Postat pe 1 Octombrie 2013 03:56
foarte interesant , ma bucur ca nu sunt interesata de acest subiect ! . Suna prea mult a comercial un subiect atat de dureros pentru multi oameni !
garbo_19362
Postat pe 11 Noiembrie 2013 13:17
De la: garbo_385191, la data 2013-10-01 03:56:12"Graviola, fructul care vindeca cancerul: De 10.000 de ori mai eficient decat chimioterapia" - articol pe care il veti gasi pe acest site, la rubrica "Ghidul tau si al familiei tale" sau accesant direct link-ul http://www.garbo.ro/articol/Sanatate/14451/graviola-fructul-care-vindeca-cancerul.html#Scene_1

IMPORTANT: Acum acest suc/piuree pur 100% din fructe Graviola proaspete și coapte,
originare din padurile tropicale Amazoniene se gaseste si in Romania. Mai multe informatii pe http://bluediamondro.blogspot.ro/p/produse.html

Cum poti cumpara acest produs dar si altele, cu un pret mai bun?

Calitatea de partener iti ofera avantajul de a face cumparaturi la un pret mai bun, transport gratuit oriunde in tara pentru o comanda de min. 150 ron, promotii si premii si se obtine prin inscriere si crearea unui cont de membru al companiei. Inscrierile se fac numai de catre un partener existen(detalii si formular de inscriere pe blog)
garbo_11374
Postat pe 8 Decembrie 2013 10:08
http://en.wikipeda.org/wiki/Soursop
i
garbo_11374
Postat pe 8 Decembrie 2013 10:09
Draga 19362,ma bucur si eu ca nu ai nevoie de acest produs,desi,acest produs face curatenie generala in organism,noi toti avem nevoie de asta,preventia este foarte importanta. Blue Diamod este o companie romaneasca infintata de romani pentru romani,oameni minunati,care aduc pentru noi multe produse sanatoase cu foarte multe avantaje.Informatia si educatia este foarte importanta ,Blue Diamond o ofera gratuit,poate aveti prieteni,cunostine care au nevoie de aceste produse,nu va costa nimic sa face ti bine. O zi cu sanatate si fapte bune!
Elena_Ghituica_1
Postat pe 8 Decembrie 2013 10:09
Bravo Elena!

oare de ce mergem in supermarket? asta nu suna comercial?
Diana_Rosu_1
Postat pe 8 Decembrie 2013 11:54
nu vindeca!eu am primit din Australia pentru fiica mea bolnava de cancer si nu a ajutat-o cu nimica!Imi pare rau pentru cei bolnavi dar nu poti sa le oferi iluzii!
garbo103029
Postat pe 8 Decembrie 2013 14:33
E foarte trist faptul ca, in multe articole originale Graviola este recomandata doar in primul stadiu de cancer si in nici un caz impreuna cu chimioterapeuticele. Cum in ziua de azi este totul doar comert nu imi ramane decat sa va sa spun Succes pentru cei ce au nevoie si sa Aveti Grija De Voi.
garbo033020
Postat pe 8 Decembrie 2013 14:41


daca ar fi fost asa cum zice... nu mai tin minte numerele... n-ar mai fi boala asta pe pamant ! primul tratament pe care l-am auzit mai de mult, mult de tot... a fost cu zeama de varza sau Alovera !!! atunci eram in clasa a doua... si cancerul a continuat sa faca victime. zeama de varza insa a vindecat la unii constipatia poate... dar atat ! Graviola... ? da, e un nume frumos si poate gustos... dar atat ! nu mai scrieti pe aici prostii ! chiar daca sunt scrise de altcineva in alta parte !!!
barboneli
Postat pe 8 Decembrie 2013 15:31
cancerul cea mai urata boala . doresc sa ai dreptate si toti cei bolnavi sa se faca bine.
lllorena
Postat pe 8 Decembrie 2013 19:27
Toti vand iluzii si pe bani grei...Trist! Eu stiu o doamna care a avut cancer si s-a dus acasa si a facut o cura doar cu suc de fructe si legume si a slabit f mult, dar sotul o ducea la baie, ca nu mai era in stare, dar in final s-a vindecat. Doamna e romanca, dar sta in Elvetia. Au scris si ziarele la acea vreme despre minunea aceasta. Am auzit si in Romania cazuri care s-au vindecat cu sucuri. Acum fiecare stie ce ambitie are si daca are familie care sa ii fie alaturi, pentru ca f mult conteaza suportul emotional si psihic al celor din jur. Basmele astea cu tot felul de fructe exotice, sunt pentru cei care sunt comozi si nu vor sa faca lucruri radicale. Si eu stiu ca celulele canceroase sunt omorate de enzime, care se gasesc doar in fructe si legume crude. Va doresc succes la toti si aveti grija ce mancati, cat va stresati si cat timp faceti miscare zilnic! Restul e mit si escrocherie !
calla
Postat pe 8 Decembrie 2013 19:48
vivacedonna
Postat pe 8 Decembrie 2013 19:59
eu cred cu tarie in puterea de vindecare a acestui fruct. dupa saptamani de studiu am ajuns sa fac aceasta afirmatie. nu stiu daca e vreo prostie dar asta e parerea mea! cumnata mea, are 40 de ani, si in luna iulie 2013 a fost diagnosticata cu metastaza osoasa. Medicii de specialitate din Romania, Viena, Turcia si SUA i-au sugerat acelasi tratament, este acelasi protocol peste tot in lume, adica chimioterapie, sau radioterapie, te infunda de medicamente pana ajungi sa nu mai stii cum te numesti. Singurul medicament care-l ia este injectia lunara de intrerupere a activitatii hormonale (doamnele stiu ce spun). Solutia aleasa de ea a fost schimbarea radicala a alimentatiei, adica multe seminte, fructe si legume neprocesate, orez, paine de secara facuta-n casa si multe altele. Insa dupa doua saptamani de la diagnosticare, la recomandarea unei alte persoane aflata-n aceeasi suferinta, a inceput sa consume Guanabana (Graviola). Poate fi si efectul placebo, poate fi cu adevarat un fruct miraculos, numai cel de sus poate stii, insa cumnata mea se simte mult mai bine. Ea spune ca 'dialogheaza' zilnic cu metastazele, le vizualizeaza si le simte cum isi pierd din putere. La ultimul RMN de acum o luna 'petele' de pe coloana erau mai palide, scintografia a confirmat o usoara ameliorare, durerile de spate nu mai sunt ingrozitoare...Eu spun ca nu trebuie sa fim de la inceput reticienti cand nu se ofera o idee, un sfat, fie el comercial sau nu. Daca cuiva-i foloseste cu atat mai bine. Va doresc tuturor sanatate multa, credinta, si Sarbatori Fericite.
garbo103639
Postat pe 8 Decembrie 2013 22:13
Nu am folosit produsul,dar am auzit ca produsul acesta a facut mult bine la cei suferinzi Deci nu trebuie sa punem "anateme" fara a fi in cunostinta de cauza Eu sunt de acord cu alternativele naturale la chimio si radioterapie!
Dar vreau sa mai spun ceva-Vindecarea fizica trebuie corelata cu cea mentala si spirituala Omul are un corp fizic(10%) si unul energetic(90%),Sistemul imunitar e legat de energetica organismului
Nu vom obtine o vindecare totala daca nu facem si profilaxia mintii si a sufletului Altfel se poate obtine vindecarea fizica dar care e doar temporara,dupa un timp boala va reveni daca nu curatim mintea si sufletul
Doar abordand toate cele 3 profilaxii impreuna obtinem vindecarea totala a trupului si sufletului Detalii http://goo.gl/jC6M8k articolul "Reteta esentiala a sanatatii"

garbo_12272
Postat pe 9 Decembrie 2013 19:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Targ de produse naturiste&bio la Suceava 1 De la: fittnescoffe 25 Iunie 2012 16:50
Daca vrei sa slabesti,sa-ti mentii(controlezi) greutatea !!! 1 De la: fittnescoffe 7 Decembrie 2010 14:40
detoxifiere 2 De la: garbo_6058 23 Iunie 2015 19:37
Cum putem avea o nutritie echilibrata? 2 De la: garbo160389 14 August 2011 17:03
dieta si astrologia 49 De la: fleurdelis 13 Decembrie 2009 20:10
Setari Cookie-uri