Menstruatie.

Buna seara, fetelor! Ati luat vreodata pastile pentru intarzierea menstruatiei? Am planificat o plecare cu prietenii pentru un weekend, insa plecarea coincide cu ziua in care trebuie sa imi inceapa menstruatia. Bineinteles ca nu as vrea sa fac ture la toaleta din 10 in 10 minute sau sa stau stresata, asa ca as vrea sa fac un compromis de data asta si sa o aman cu 2-3 zile. Am auzit de tot felul de metode: vitamina K, anticonceptionale, calciu...dar astea ies din discutie. Stiu ca exista pastile special pentru asa ceva si as vrea sa stiu daca a apelat cineva la ele, daca au avut urmari negative, daca au dereglat menstruatia s.a.m.d.
MelissaMarr
Postat pe 17 Mai 2013 23:02
ORICE produs veti folosi va va influenta echilibrul hormonal cu urmari de multe ori necunoscute ! Eu una nu va sfatuiesc sa procedati asa !
garbo_19362
Postat pe 4 Iunie 2014 14:25
nu cred k este ok sa iti intarzii ciclul menstrual... normal k o sa aiba consecinte negative.... foloseste tampoane interne sau planifica pt altadata intalnirea....
KiKi_RiKi_KiKi
Postat pe 4 Iunie 2014 14:38
Un răspuns (plin) de K K K ...
Axl_R
Postat pe 4 Iunie 2014 16:19
Draga MelissaMarr, anticonceptionalele nu se iau dupa ''dupa ureche''. Trebuie sa mergi la un ginecolog, care iti va cere un set specific de analize de sange si de urina. In functie de ce arata acele analize iti va recomanda un medicament care ti se potriveste. Si va trebui sa le iei asa cum iti va spune. La 3 zile dupa ultima pastila iti va veni ciclul. Nu face greseala sa iei acest tip de medicamente fara recomandarea unui medic. Riscurile sunt foarte mari, se poate ajunge la complicatii pe termen lung si poate niste urmari nedorite si iremediabile (dereglarea duratei si periodicitatii ciclului menstrual, cresterea parului in exces sau in zone nedorite, crestere in greutate fara motiv, diferite dereglari hormonale etc.).
angel_forever
Postat pe 30 Octombrie 2014 20:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Acupunctura in Sibiu 1 De la: esteticasibiu 12 Martie 2009 02:12
Mastodinie 2 De la: vinaro_electronic 11 Decembrie 2008 18:00
Alergiile de iarna 3 De la: ana_pop 30 Ianuarie 2016 21:57
Hipospadias 2 De la: camy_roby 15 Martie 2019 10:51
John of God...ceva impresionant? 9 De la: babycryss 13 Octombrie 2010 22:02
Setari Cookie-uri