intrebare

Buna,
Este prima mea postare pe acest forum desi le citesc cu mare interes pe celelalte. Vreau sa va povestesc recenta mea experienta si sa vad si parerile voastre.

Lucrez intr-un birou cu multi barbati unde mai exista glumite, flirturi care raman doar in interiorul biroului.
Cu ceva timp in urma m-am apropiat de un coleg. El este foarte sociabil, radem, glumim, barfim chiar, si asa mai departe. Discutiile noastre au si degenerat putin intr-un flirt deloc mascat (strict pe mess). Am uitat sa spun partea incitanta ca el este insurat (va rog cititi pana la capat si nu judecati prea repede). Eu bineinteles la inceput l-am repezit si i-am spus sa inceteze ca nu e frumos apoi mi-am dat seama ca imi face placere sa rad cu el si atat timp cat nu dau curs la mai mult este in regula (am citit ceva studii cum ca este normal sa existe flirturi intre colegii de servici si chiar atractie fizica)
El mi-a propus si altceva cu conditia sa nu ma indragostesc (ca sa nu sufar)... dar i-am spus ca ma ghidez dupa principiul "ce tie nu-ti place altuia nu-i face" si mai am si o sora si o mama maritate si vad cum sunt ele de posesive deci nici vb de asa ceva.
I-am mai spus ca ma respect...si ca nu as putea sa ma uit in oglinda odata ce as face asta. El m-a inteles si chiar mi-a spus ca am dreptate si ca ma apreciaza pentru ca putine fete ar fi procedat la fel.
Noi vb in continuare, radem glumim, chiar mi-a spus ca daca ma razgandesc oferta ramane valabila dar i-am spus ca nici vorba de asa ceva.
Adevarul e ca ma atrage, nu am de ce sa mint... si eu pe el si chiar mi-a spus, dar asta nu inseamna ca nu am un cap pe umeri sa gandesc. Si eu voi fi nevasta intr-o zi si mi-as dori sa existe o femeie care (daca sotul doreste sa calce stramb) sa aiba puterea sa spuna nu.

Intrebarea mea este..daca te simti atras de nevasta si o iubesti si sunteti tineri casatoriti, mai doresti si pe altele?
garbo_11804
Postat pe 1 Martie 2013 18:44
Fiinta umana nu este monogama- prin def, prin natura. Nici femeia si nici barbatul. Casatoria este o institutie, o legatura care da multe avantaje/dezavantaje ...dar nu e naturala. De aceea femeile inseala, de aceea barbatii inseala. Faci bine ca spui "nu" dar "nu" sa ramana! :)
Luna_in_capricorn
Postat pe 1 Martie 2013 19:13
"Aplauze" pentru ca nu ai cazut, inca, in capcana. Dar, de ce te mai joci cu mister in continuare??!!
Ia si flirteaza cu unu' mai disponibil, daca tot ti se pare normal flirtul la birou. Si eu care credeam ca munca e normala, acolo.
magdabeauty
Postat pe 1 Martie 2013 19:38
ce ar fi sa nu mai consideri tu normal flirtul cu colegii de birou si casatoriti pe deasupra? fa-ti o viata..iesi..plimba-te si ai sa cunosti pe cineva..disponibil, caci altfel iti garantez ca in scurt timp vei accepta propunerile lui, ca tot esti atrasa de el si ti se par normale flirurile cu el. iar pt el esti doar o simpla varietate, ai fi putut sa iti dai seama, el spunandu-ti sa nu cumva sa te indragostesti de el..deci vrea o scurta aventura...atat. deschide ochii mai bine si gandeste mai mult. bafta.
MARILENA_25
Postat pe 11 Martie 2013 18:05
DAAAA! am lucrat si eu in un mediu cu multi barbati...ficare isi povestea aventurile,cu colegele,cu prietenele sotiei lor,etc.....
extrem de rar a fost vreunul care a last sotia,si e normala atractia cred,cand petreci timp impreuna,intre orice barbat si femeie,numai ca consecintele acestei atractii,sunt de multe ori catastrofale...
unii nu iarta,si relatia dintre soti se transforma in un pahar spart si lipit din cioburi,care nu se mai face niciodata ca la inceput....
unde mai exista si copii,sufera si ei.
amanta iese si ea sifonata,dupa ce relatia cu insuratul ajunge in punctul in care se mai domoleste atractia,si ies la iveala defectele....
plus ca atmosfera la serviciu,dupa ce intervine despartirea,intre colegii atrasi,e groaznica....
oricat as fi de atrasa,nu as face pasul,sa pun in pericol ce am cladit asa de greu,cu atatea sacrificii,in casnicia mea....
viata e bumerang,si ce dai,aia primesti in schimb.
nu condamn deloc atractia ce apare cand exista timp petrecut impreuna....e ceva normal,de aceea aici in grecia se despart multe familii,de la femeia ce lucreaza ca interna la curatenie,sau baby sitter...
de aceea cei mai multi sefi se culca cu secretarele,de aceea barbatii sunt atrasi de prietnele sotiei,pur si simplu sunt in fata lor des,exista intalniri dese,si natura umana asa este.
foloseste atractia asta ca sa faci sport,ca sa fii calma pentru tenul tau,deci in un cuvant,ca sa te mobilizeze sa arati mai bine,dar rareste timpul petrecut cu el,pentru ca timpul va lucra in defavoarea casniciei lui,si in defavoarea ta,relatia se va adanci pana se va produce inevitabilul.
mai bine previi,decat sa tratezi,cand e dureros.
daniilia
Postat pe 14 Martie 2013 19:34
De la: daniilia, la data 2013-03-14 19:34:06 DAAAA! am lucrat si eu in un mediu cu multi barbati...ficare isi povestea aventurile,cu colegele,cu prietenele sotiei lor,etc.....
extrem de rar a fost vreunul care a last sotia,si e normala atractia cred,cand petreci timp impreuna,intre orice barbat si femeie,numai ca consecintele acestei atractii,sunt de multe ori catastrofale...
unii nu iarta,si relatia dintre soti se transforma in un pahar spart si lipit din cioburi,care nu se mai face niciodata ca la inceput....
unde mai exista si copii,sufera si ei.
amanta iese si ea sifonata,dupa ce relatia cu insuratul ajunge in punctul in care se mai domoleste atractia,si ies la iveala defectele....
plus ca atmosfera la serviciu,dupa ce intervine despartirea,intre colegii atrasi,e groaznica....
oricat as fi de atrasa,nu as face pasul,sa pun in pericol ce am cladit asa de greu,cu atatea sacrificii,in casnicia mea....
viata e bumerang,si ce dai,aia primesti in schimb.
nu condamn deloc atractia ce apare cand exista timp petrecut impreuna....e ceva normal,de aceea aici in grecia se despart multe familii,de la femeia ce lucreaza ca interna la curatenie,sau baby sitter...
de aceea cei mai multi sefi se culca cu secretarele,de aceea barbatii sunt atrasi de prietnele sotiei,pur si simplu sunt in fata lor des,exista intalniri dese,si natura umana asa este.
foloseste atractia asta ca sa faci sport,ca sa fii calma pentru tenul tau,deci in un cuvant,ca sa te mobilizeze sa arati mai bine,dar rareste timpul petrecut cu el,pentru ca timpul va lucra in defavoarea casniciei lui,si in defavoarea ta,relatia se va adanci pana se va produce inevitabilul.
mai bine previi,decat sa tratezi,cand e dureros.
garbo_11882
Postat pe 14 Martie 2013 19:43
De la: magdabeauty, la data 2013-03-01 19:38:16"Aplauze" pentru ca nu ai cazut, inca, in capcana. Dar, de ce te mai joci cu mister in continuare??!!
Ia si flirteaza cu unu' mai disponibil, daca tot ti se pare normal flirtul la birou. Si eu care credeam ca munca e normala, acolo.


haidi draga nu fi asa "dura" ...eti ca n-ai facut-o niciodata ti pominesti ....lasa vrajeala!
Magda, poati are si omu' de spus ceva din" casa" lui si vrea sa se apropie de ea mai mult sa-l asculte,consoleze.....ei, ca tu nu stii??.... am si io colege de birou....ma si pupa, daaaa is maritate(si ce daca?? ) si eu stau le ascult, radem, iesim la
o ...ce vrea ea,na...ei!
Mai, nu-ti puni tzolu'n cap...poate ti avanseaza sefu'....
Fss_ssu
Postat pe 15 Martie 2013 00:21
Daca il doresti e ca si cum ai comite !
garbo_12001
Postat pe 4 Aprilie 2013 11:08
ce ma amuza e ca e un tip destept iar tu esti naiva.... Bineinteles ca daca ti-ai pus principii din astea fragile bariera omul a zis pai da sigur, bineinteles ca ai dreptate, iti apreciez pct de vedere... ... esti absolut in siguranta cu mine,nu iti face probleme!
Ce altceva te-ai fi asteptat sa spuna, daca , repet, e un tip destept si care stie destul de bine ce turnura iau lucrurile pe parcurs, pentru ca probabil nu esti tu prima efemerida, nici ultima....?
quasaria
Postat pe 4 Aprilie 2013 11:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Regasire dupa vreo 8-9 ani 16 De la: AdrianaR 19 Februarie 2010 13:33
BARBATI INTRETINUTI DIN DRAGOSTE 262 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:51
13.06.2009 28 De la: sammy 22 Iunie 2009 20:23
el sau familia mea? 3 De la: salbatica_sexy 20 Decembrie 2009 18:57
Am si eu o intrebre 24 De la: pantera_neagra 10 Septembrie 2009 05:40
Setari Cookie-uri