ce sa fac ca sa fim din nou impreuna?

buna....am fost impreuna aproape un an,fericiti si plini de multe planuri care partial am reusit sa le realizam,cu multa dragoste in suflet...la un moment dat sa rupt tot...a zis ca uite dragostea lui sa trecut ...peste o saptamana am inceput din nou sa vb,sa ne vedem si kiar uneori sa petrecem noptile impreuna...este foarte greu sa inteleg ce la facut sa se skimbe asa de brusc.... se spune femeile simt foarte bine daca este dragoste sau nu, eu simt aceeasi caldura si aceeasi afectiune din partea lui cum era mai inainte, dar continuam sa fim mai departe separati si fiecare cu viata lui...il iubesc foarte mult si nu vad viata fara el....ce sa fac ca sa il intorc? ....simt ca si el nu este rece fata de mine iar eu il iubesc pe zi ce trece tot mai mult...se spune ca timpul trateaza dar la mine acutizeaza din ce in ce mai mult
anna5
Postat pe 29 Decembrie 2012 09:27
nu stiu daca ai ce sa faci....pana la urma care e motivul ptr care nu mai sunteti???...
garbo171675
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:14
acutizeaza ptr ca situatia nu e tocmai foarte clara....si stii cum se spune?...de dragul capsunilor mananci si frunzele. Va mai vedeti dar nu sunteti cum ati fost candva...nu stiu ce sa zic...poate chiar i-a trecut dragostea...asa cum afirma...sau poate exista o teama in subconstientul lui...teama de angajamente serioase si pe termen lung,nedefinit,i-a placut sa fiti impreuna in perioada in care ati fost dar nu vede mai departe....copii,proiecte in comun si datorii la banc...asta ar urma logic nu??i
garbo171675
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:19
poate ca a mai rasarit ...o alta prezenta feminina...sau cine stie?!...poate ca nici el nu stie exact....si a actionat asa...dintr-un impuls pe care l-a avut la un moment dat...

zic ca nu ai ce sa faci...ptr ca nu de la tine a venit...ruptura....si nu e nici vina ta...cel putin nu una vizibila....gen..sa te fi prins cu altul si poate de aia...i-a trecut dragostea. Adevarul e ca unora le trece dragostea dupa un timp...dar nu toti au curajul sa spuna asta...verde-n fata...unii incep sa se poarte urat....si asta e un semn ca le-a trecut dragostea...chiar dac nu afirma treaba asta.

Tot ce poti sa faci e sa astepti sa treaca timpul...si sa incerci...macar de fatada sa te detasezi un pic....nu sa-i arati mai multa dragoste...eventual ai putea sa-i spui ca crezi ca si tie ti-a trecut putin...macar asa sa vezi cum reactioneaza..
garbo171675
Postat pe 29 Decembrie 2012 18:25
De la: anna5, la data 2012-12-29 09:27:42buna....am fost impreuna aproape un an,fericiti si plini de multe planuri care partial am reusit sa le realizam,cu multa dragoste in suflet...la un moment dat sa rupt tot...a zis ca uite dragostea lui sa trecut ...peste o saptamana am inceput din nou sa vb,sa ne vedem si kiar uneori sa petrecem noptile impreuna...este foarte greu sa inteleg ce la facut sa se skimbe asa de brusc.... se spune femeile simt foarte bine daca este dragoste sau nu, eu simt aceeasi caldura si aceeasi afectiune din partea lui cum era mai inainte, dar continuam sa fim mai departe separati si fiecare cu viata lui...il iubesc foarte mult si nu vad viata fara el....ce sa fac ca sa il intorc? ....simt ca si el nu este rece fata de mine iar eu il iubesc pe zi ce trece tot mai mult...se spune ca timpul trateaza dar la mine acutizeaza din ce in ce mai mult


provoaca-l la o discutie...vezi ce iti spune..uita te la limbajul corpului..uneori aceasta lamureste anumite lucruri...vezi cum reactioneaza si ce iti spune,...pana la urma nu poti lupta doar tu pt voi...sau poate i-o fi "trecut" dragostea...sau considera ca esti prea buna pt el...sau invers...mintea unui barbat e complexa...posibilitati sunt multe..solutii...mai putine..succes si sper ca noul an sa va gaseasca impreuna...
Iryna_Iry
Postat pe 31 Decembrie 2012 12:06
De la: anna5, la data 2012-12-29 09:27:42buna....am fost impreuna aproape un an,fericiti si plini de multe planuri care partial am reusit sa le realizam,cu multa dragoste in suflet...la un moment dat sa rupt tot...a zis ca uite dragostea lui sa trecut ...peste o saptamana am inceput din nou sa vb,sa ne vedem si kiar uneori sa petrecem noptile impreuna...este foarte greu sa inteleg ce la facut sa se skimbe asa de brusc.... se spune femeile simt foarte bine daca este dragoste sau nu, eu simt aceeasi caldura si aceeasi afectiune din partea lui cum era mai inainte, dar continuam sa fim mai departe separati si fiecare cu viata lui...il iubesc foarte mult si nu vad viata fara el....ce sa fac ca sa il intorc? ....simt ca si el nu este rece fata de mine iar eu il iubesc pe zi ce trece tot mai mult...se spune ca timpul trateaza dar la mine acutizeaza din ce in ce mai mult

Daca in noaptea asta nu sinteti impreuna ,renunta !
VOIAJOR
Postat pe 1 Ianuarie 2013 01:48
Puiule,poate ca n-ai inteles ca dragoste e dificila si are multe fete.De fapt daca o persoana nu te vrea nu prea mai ai ce face,nu te vrea si gata,STOP,poti sa faci tu LUNTRE SI PUNTE CA SA TERMINAT,dar in cazul tau eu cred ca si el TE IUBESTE deoarece te vrea aproape si chiar vine la tine ptr ca se simte bine cu tine numai ca probabil vrea aceasta relatie sa ramana asa,bine motive sunt o groaza,printre care as putea enumera cateva:ori e gelos si considera ca e mai bine sa fiti separati ptr a nu suferi mai mult,ori ii e frica sa intregeasca cu tine o familie si deci ii e frica sa mearga mai departe in relatia voastra,ori mai are pe altcineva dar ptr ca nu vrea sa te raneasca a considerat ca e mai bine asa,ori nu vrea sa se implice mai mult decat e necesar si vrea sa ramaneti la stadiul de amanti etc......si motive ar mai fi,nu il lasa familia sa mai stea cu tine si atunci prefera sa se vada cu tine pe ascuns,sau are cine stie ce probleme cu mafia si ca sa te protejeze prefera sa fiti despartiti etc.asa ca daca crezi ca IL IUBESTI CU ADEVARAT asa cum ai relatat ,cred ca cel mai bine e sa il faci sa se indragosteasca si mai mult de tine iar asta nu depinde decat de tine si numai de tine,flori,seri romantice,cadouri,lumanari sau pur si simplu ramai la acest stadiu care nu vad cum sa te dejavantajeze,totul depinde de tine cum stii sa il atragi mai mult langa tine.acesta e sfatul meu iar daca vezi ca nu merge sub nici o forma atunci ar fi cazul sa iti gasesti pe altcineva cu care sa il faci gelos,atunci vei vedea sigur daca e ptr tine sau nu dar asa cum am mai spus totul deinde de tine si numai de tine.pup si LA MULTI ANI
angelene411
Postat pe 1 Ianuarie 2013 10:43


INTRADEVAR! SUNT PERSOANE CARE DUPA O PERIOADA SE INDEPARTEAZA DE TINE,FARA SA CUNOSTI MOTIVUL...SI ATUNCI PLEACA FARA STIREA TA,FARA NICI UN CUVANT,MOTIVATIE.ACESTIA SUNT NISTE AVENTURIERI CARE ,ATUNCI CAND PLEACA NU AU NICI UN REGRET SAU PARERE DE RAU,SE REFUGIAZA IN PATUL ALTEI VICTIME,FARA SA STIE CA PERS.PARASITA RAMANE CU O SUFERINTA SI FATA BRAZDATA DE LACRIMI.
NUMAI TIMPUL VINDECA DESTINUL SI GANDURILE !...DECI,RABDAREA ESTE CUVANTUL ADECVAT IN VINDECAREA RANILOR DESCHISE.
garbo198845
Postat pe 5 Ianuarie 2013 03:58
prin o situatie asemanatoare a trecut si prietena mea...a fost cu tipul asta 1 an, dupa care s-au tot certat pana a plecat de la el. el intre timp s-a impacat cu fosta, cu care statuse ff mult timp inainte, moment in care prietena mea a incetat orice discutie cu el. Acesta a fost momentul in care el a simtit ca o pierde cu adevarat si ca ea e iubirea lui si de atunci locuiesc din nou impreuna. Nu cred ca exista prea multi tipi care in momentul in care alergi dupa fundul lor si le faci toate poftele ei sa te pretuiasca cu adevarat. Cel mai bine zic ca ar fi sa il lasi, dupa o relatie frumoasa si de o durata relativ lunga sa ii permiti doar sa vina la tine cand se simte el singur sau sa fie doar o relatie pt ca va cunoasteti ff bine, se simte bine cu tine si are incredere in tine....daca e asa de ce nu ramane cu tine pe bune daca nu sa se duca la alta sa vada daca mai gaseste aceleasi lucruri bune pe care le-a avut cu tine. Sunt cei mai mari nesimtiti cei cu care iti faci planuri si intr-o zi te trezesti ca trece pe la tine doar sa va petreceti noaptea impreuna sau te suna pt k nu stiu ce i s-a intamplat. Dar cel mai important!!! Daca e sa fie al tau, va fii!!!
aim3e
Postat pe 5 Ianuarie 2013 05:59
draga..nu mai vrea sa fie cu tine bun,, insemna ca esti pt mine...eu vreau sa cunosc oameni determinati.. deci..nu mai pierde timpull..
garbo_68
Postat pe 5 Ianuarie 2013 07:43
Da,ai perfecta dreptate numai ca unii o fac sa se creda macio mani(scuze,nu stiu cum se scrie exact),sau pentru asi etala fortele sexuale fara sa se gandeasca,ca intr-o zi v-a fi si ei pusi in fata aceluiasi fapt implinit,mai devreme sau mai tarziu toti trecem prin aceeasi situatie,ori unii au trecut deja si atunci incearca sa se razbune sau sa il faca pe cel de langa el sa sufere asa cum el a suferit atunci(e din rautate,va garantez)dar in cazul actual el inca o IUBESTE (dupa spusele ei) si deci nu are a face cu suferinta,cred mai degraba ca nu stie exact ce vrea sau pur si simplu ii e frica sa mearga mai departe,nu cred sa o insele si nici nu cred ca ar fi omul care sa faca acest lucru,mai degraba cred ca vrea sa o puna la incercare iar in acest caz cred ca totul depinde de ea daca stie ce sa faca sa il aduca pe calea cea buna sau nu.Daca vre-ti sa va spun ce e in mintea unui barbat as putea sa o fac dar nu cred ca mi-ar fi bine cand alti barbati ar citi aceste randuri si bine inteles nu pot generaliza.Un alt motiv pentru care ar vrea sa fie fiecare cu treaba lui sau pe drumul lui ar fi din punct de vedere sexual,ca el sa isi doreasca altceva decat ii e rusine sa faca sau sa ii zica sa faca si atunci e rezervat(eu nu stiu exact ce e intre ei dar stiu sigur ca el inca o mai IUBESTE
angelene411
Postat pe 5 Ianuarie 2013 07:45
RENUNTA !!!!!!!!!!!!!!!! AI FACUT TOT POSIBILUL ! nu te vrea cu adevarat.(sau ai vocatie de "pres"? ) Cauta-ti fericirea altundeva !!
garbo181353
Postat pe 5 Ianuarie 2013 09:47
Oamenii sunt ciudați și acționeaz dup forme cretine, dar dac e ceva ce poți s faci...voila la recete. Se ia o bucat de nu-mi mai pas, dar trebuie s fii tu convins de asta și atunci cnd ncearc s te sune sau ceva, impune niște limite. Ai putea s-i spui c relația voastr a fost minunat și c a nsemnat mult, dar c ncerci s-o iei de la capt și c asta nu se va ntmpla dac el continu s te caute. Roag-l s e decid. Joac puțin altfel, s-ar putea sn observi c acest mister o s-l ajute s-și dea seama c ești The one:)). Sau ar putea s se ndeprteze. Ceea ce e iarși bine, pentru c vei cștiga timp s lucrezi la cetatea pe care o construiești : viața ta. Crede-m e unica soluție. Am alergat 3 ani dup o persoan, ncercnd diverse metode. Am fost mpreun doar cnd m-am convins c nu exist nicio șans s mai ieșim. Zilele acelea mi-a propus s ncercm. Am rmas uimit, dar mi-am dat seama c oamenilor le place s se joace foarte mult. Nu a ținut, c nimic nu e veșnic, dar a fost o experienț interesant. Baft!
Alexandra_Condrat
Postat pe 5 Ianuarie 2013 10:17
,,timpul acutizeaza" pentru ca situatia nu este foarte clara. cred ca ar trebui sa ai o discutie deschisa, sincera cu el. Ori la bal, ori la spital. Fi pregatita pentru orice raspuns. Macar asa sti ce ai de facut. In ceea ce priveste ,,nu vad viata fara el", crede-ma, se poate. Orice rau este spre bine. bafta
pirania_1960
Postat pe 5 Ianuarie 2013 10:26
De la: anna5, la data 2012-12-29 09:27:42buna....am fost impreuna aproape un an,fericiti si plini de multe planuri care partial am reusit sa le realizam,cu multa dragoste in suflet...la un moment dat sa rupt tot...a zis ca uite dragostea lui sa trecut ...peste o saptamana am inceput din nou sa vb,sa ne vedem si kiar uneori sa petrecem noptile impreuna...este foarte greu sa inteleg ce la facut sa se skimbe asa de brusc.... se spune femeile simt foarte bine daca este dragoste sau nu, eu simt aceeasi caldura si aceeasi afectiune din partea lui cum era mai inainte, dar continuam sa fim mai departe separati si fiecare cu viata lui...il iubesc foarte mult si nu vad viata fara el....ce sa fac ca sa il intorc? ....simt ca si el nu este rece fata de mine iar eu il iubesc pe zi ce trece tot mai mult...se spune ca timpul trateaza dar la mine acutizeaza din ce in ce mai mult

O fi aparut o vecina noua
http://www.trilulilu.ro/video-muzica/dan-ciotoi-vecinica-mea
VOIAJOR
Postat pe 5 Ianuarie 2013 10:41
""a zis ca uite dragostea lui sa trecut "" daca astea au fost cuvintele lui inseamna ca atit a putut duce ,la virsta voastra barbatii isi doresc mai mult aventuri imi pare rau sa-ti spun asta dar prea putini se gindesc la casatorie sau la o relatie serioasa..Cu cit el va vedea ca tu-l iubesti mai mult cu atit mai mult va creste nepasarea lui. Sfatul meu? Nu lasa pe nimeni sa te injoseasca, undeva este si cel care-ti este destinat .S-auzim de lucruri bune !
fengari
Postat pe 5 Ianuarie 2013 10:58
daca dragostea lui s-a trecut, atunci nu mai ai ce face; tu nu poti iubi pentru doi;
de fapt ai ce face, cauta iubirea acolo unde ea exista
adeline
Postat pe 5 Ianuarie 2013 11:30
Parerea mea este ca ar trebui sa l dai naiba.eu am stat cu un tip 7 ani si dupa ce ca el era mai in varsta mult decat mine ,tot el mi a dat papucii.Am suferit mult si timp de 6 luni nu am facut altceva decat prin tot felul de mijloace sa l; intorc inapoi la mine.Dar nu a mers.in fond trebuie sa te gandesti ca viata e frumoasa si nu merita nimeni sa stai sa suferi.daca e sa fie al tau o sa fie,daca nu,ia o ca atare.
TOMPIZDA
Postat pe 5 Ianuarie 2013 12:16
Draga Ana,
Singurul lucru de care el are nevoie este sa ii lasi spatiu. Lasa asa momentan situatia, vezi-ti de tine, e momentul oportun sa te ocupi de tine, de nevoile tale si de bucuriile tale si doar ale tale, cum si pentru el. In acelasi timp vei recupera increderea in tine si el ar trebui sa se reindragosteasca de tine. Toti barbatii dar si femeile au nevoie de anumite pauze, sa nu ajungeti sa va sufocati. Fii recunoscatoare ca il ai, pentru ceea ce este, si daca esti recunoscatoare nu il vei pierde.
Daca totusi el se pierde in decizii, nu stie exact ce vrea si poate la un moment dat se retrage de tot inseamna ca nu e ceea ce tu ai nevoie. Nu te panica insa, in perioada asta, ca sigur ai tendinta sa gandesti negativ si iti faci singura rau.
Bucura-te pentru el, ca este acolo. Momentele astea pe care le aveti acum, sunt momente ca cele de la inceputul relatiei cand a fost o "lupta" sa il cuceresti si sa te cucereasca. Asta e rolul tau, sa iti reamintesti sa-l recuceresti in fiecare zi.
Dar mereu mereu gandeste-te pentru ce esti recunoscatoare pentru el si fii pozitiva!
Lasa-i timp si veti fii impreuna si mai puternici si mai intelepti.
Repet, barbatii au mereu nevoie sa se retraga in barlogul lor, iar femeile trebuie sa ii lase in pace. Si femeile au aceste nevoi, doar ca nu stiu unele dintre ele cum sa se retraga de teama sa nu piarda.

Postat pe 5 Ianuarie 2013 13:14
sincer kiar nustiu cum sa procedez...seara de revelion am petrecut-o impreuna,la ziua mea de nastere afost primul care a venit la o bucata de noapte cu un buket mare de flori,am petrecut trei nopti formdabile...nu se simte raceala aceea care este caracteristica cand numai sunt sentimente,kiar si cand faci dragoste se simte daca sentimente nu sunt,dar aici nu...este la fel de bun la fel de dragostos....sincer nustiu ce sa cred si cum sa reactionez...
anna5
Postat pe 5 Ianuarie 2013 13:29
sincer kiar nustiu cum sa procedez...seara de revelion am petrecut-o impreuna,la ziua mea de nastere afost primul care a venit la o bucata de noapte cu un buket mare de flori,am petrecut trei nopti formdabile...nu se simte raceala aceea care este caracteristica cand numai sunt sentimente,kiar si cand faci dragoste se simte daca sentimente nu sunt,dar aici nu...este la fel de bun la fel de dragostos....sincer nustiu ce sa cred si cum sa reactionez...
anna5
Postat pe 5 Ianuarie 2013 13:29
Imi pare rau cand aud femei care sufera.Si eu sunt in aceeasi situatie si chiar nu stiu ce sa fac.As vrea sa-ti dau macar un impuls sa te simti din nou fericita.Si eu as vrea sa stiu cum este sa fii fericita din nou.Si eu imi iubesc sotul mai mult decat viata mea ,chiar daca el ma minte si este cu altcineva dar poate isi va da seama si vom fi din nou impreuna.
Si eu as vrea sa gasesc drumul spre pace si liniste ,dar acum ma simt asa de disperata ca simt ca as vrea sa mor poate asa se termina totul.
Te salut Elena.
ametist_cami
Postat pe 5 Ianuarie 2013 15:16
Din ce ai scris tu, reiese ca el te iubeste la fel de mult, dar ca nu vrea sa stati inca impreuna pentru ca asta seamana cu o casnicie pe care se pare ca nu este pregatit inca s-o accepte. Ma insel cumva?NU te grabi nici tu esti tinara traiti-va viata asa liberi cum sunteti deocamdata .Si da, comunicarea si sinceritatea trebuie sa primeze dar fara prea multe te iubesc ca-si ia lumea in cap. In rest.... si cele bune .
fengari
Postat pe 5 Ianuarie 2013 15:46
NIMIC,TE-AI NTREBAT DAC NU CUMVA ESTE VORBA DOAR DE SEX AȘA CUM SE NTMPL LA MULȚI BRBAȚI CARE NU ȘTIU DECT S-ȘI SATISFAC PROPRIILE NEVOI ȘI CU DRAGOSTEA MAI UȘUREL.
garbo203525
Postat pe 5 Ianuarie 2013 16:31
Cand cineva vrea sa plece, trebuie sa-i dam drumul. Tu aici te blochezi, nu vrei sa il lasi sa plece. Se spune ca daca cineva vrea sa plece si se intoarce inapoi, este al nostru. vezi tu, aici tu ai de lucru. Adica el vine la tine, insa tu il primesti fara conditii. Pune conditii, stabileste ce doresti si accepta realitatea. Si nu uita un lucru, viata curge asemenea unui rau. Nu vei reusi sa-i schimbi cursul orice ai face.
www.relatiidecuplu.com
garbo_8857
Postat pe 5 Ianuarie 2013 18:38
mersi mult pentru sfat...o sa incerc sa aplic in practica anumite kestii ca sa vad care este situatia...se spune ca cu cine trebuie sorta te combina din nou...va multumesc din suflet ptr sustinere
anna5
Postat pe 5 Ianuarie 2013 18:45
simplu....faceati amandoi un compromis sa vedeti ce a mai ramas din tot ce simtiti..daca e bine , va iubiti, daca nu.,..sunt doar nosotalgii..si dorinta de a iubi...fie ce o fi sa vina de dupa un sfarsit!
Diana17
Postat pe 5 Ianuarie 2013 20:31
esti mai proasta ca noaptea draga, scuza-ma ca iti spun asta
garbo100031
Postat pe 5 Ianuarie 2013 21:52
esti mai proasta ca noaptea draga, scuza-ma ca iti spun asta
garbo100031
Postat pe 5 Ianuarie 2013 21:54
asta e valabil pt adeline
garbo100031
Postat pe 5 Ianuarie 2013 21:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concentrarea pe negativ 18 De la: mugure_alb 15 Mai 2011 02:19
Voma la bebelusi 2 De la: Ungureanu_Denisa_1 28 Septembrie 2015 09:48
acordati atentie viselor din timpul noptii?? 159 De la: Ralu_Garbo 30 Iulie 2009 00:42
Ce înțelegem prin zicala, Prietenul la nevoie se cunoaște 9 De la: ingerasulluptor1 28 August 2016 20:05
ROMANIA 2 De la: anaROBERT 9 Ianuarie 2011 10:33
Setari Cookie-uri