casatorie in las vegas

Buna dimineata! Ma intereseaza daca cineva s-a casatorit in Las Vegas si care sunt pasii ce trebuie urmati atat acolo, cat si la intoarcerea in tara. Mentionez ca atat eu, ca si viitorul sot suntem romani, cu domiciliul stabil in Bucuresti, insa preferam varianta asta (rapid, frumos, simplu, fara mare bataie de cap) decat o nunta traditionala aici.
Multumesc anticipat!
garbo_9068
Postat pe 1 Noiembrie 2012 10:10
din cite stiu ala e un fel de pre-mariaj: trebuie re-validat la un an de la obtinerea "licentei" pentru a fi valabil.
Oricum, nu prea vad avantajele in afara de snobismul aferent. Si in RO si oriunde in lume te duci la starea civila si te mariti foarte simplu, nu e obligatorie nunta. Iar daca ai impresia ca nu presupune "bataie de cap", asteapta sa treci de customs (DACA treci) si o sa constati ca ai fi preferat 10 nunti in locul balciului din vama americana....
quasaria
Postat pe 1 Noiembrie 2012 10:23
Din cate stiu, nu e "valabila" casatoria in Las Vegas in Ro dar posibil sa nu fiu informata. Sunt de acord cu Q, poti face si in Ro o casatorie simpla, frumoasa, esentiala. Nu scrie niecaieri ca tre' sa faci nunta cu alai ...La urma urmei importanta e legatura voastra, nu?
Luna_in_capricorn
Postat pe 1 Noiembrie 2012 10:32

nice try.
marita-te draga in venetia ca e mai aproape, si pune gondolierul sa oficieze, ca oricum are aceeasi valabilitate. Daca tot te-ai marita da' ti-e frica de bunici si matusici...
quasaria
Postat pe 2 Noiembrie 2012 08:28
si nu vreti sa va casatoriti si de Valemtines Day, ca sa fie tacamul complet, daca tot va canta in cap ideea de-a va casatori la Las Vegas...?

zici ca nu e snobism?
de ce nu va casatoriti in tara, undeva in creierii muntilor la o manastire, unde sa nu va stie nici vantul, nici pamantul (ca tot vreti discretie) si apoi sa plecati in luna de miere la Las Vegas, daca alt ghetou nu gasiti!

nu ca miroase, PUTE de-a dreptul a SNOBISM! iar alte argumente ca n-ar fi snobism, sa
i le spui lu' surdu ca sa i le zica lu' mutu, iar el sa ii spuna orbului sa se uite cum alearga schiopul!!!!!!!!!
heartbit
Postat pe 2 Noiembrie 2012 13:00
De la: heartbit, la data 2012-11-02 13:00:04si nu vreti sa va casatoriti si de Valemtines Day, ca sa fie tacamul complet, daca tot va canta in cap ideea de-a va casatori la Las Vegas...?

zici ca nu e snobism?
de ce nu va casatoriti in tara, undeva in creierii muntilor la o manastire, unde sa nu va stie nici vantul, nici pamantul (ca tot vreti discretie) si apoi sa plecati in luna de miere la Las Vegas, daca alt ghetou nu gasiti!

nu ca miroase, PUTE de-a dreptul a SNOBISM! iar alte argumente ca n-ar fi snobism, sa
i le spui lu' surdu ca sa i le zica lu' mutu, iar el sa ii spuna orbului sa se uite cum alearga schiopul!!!!!!!!!


YES!
Luna_in_capricorn
Postat pe 2 Noiembrie 2012 14:04
Mda! Mulțumesc frumos ca mi-ați dovedit exact lucrul care ma temeam ca se va ntmpla. Ca o sa dau doar de niște imbecili si tarani prosti si FRUSTRATI care n-au altceva mai bun de fcut dect sa stea pe net toat ziua si sa și dea cu prerea despre lucruri care ii depșesc cu mult si sa insulte persoanele normale.
Looserilor!!!!! Mi-e mila de voi!!
garbo_9068
Postat pe 4 Noiembrie 2012 11:50
asa, ca tot discutam de snobism, e bine ca ne sustii opinia.
Pt cultura ta, tzopi, unii dintre "tarani" nu mai sint demult prin Romania, ci prin locuri pe unde doar visezi tu sa te mariti - si aia e usual life pt ei. Pe de alta parte, nu pot sa spun ca mi-e mila de tine: mi-ar fi fost mila doar daca ai fi dat semne de inteligenta. Asa, ce nu realizezi nu-ti face rau... np.
quasaria
Postat pe 4 Noiembrie 2012 11:57
Off, ranii ca noi nu tiu ce-i la looser.
Axl_R
Postat pe 4 Noiembrie 2012 11:58
A looser is a loser who can't spell "loser".
Invata engleza tzopi, daca visezi vegasuri aia nu stiu dialectul tau de cocarlatii de deal.
quasaria
Postat pe 4 Noiembrie 2012 12:03
Eu cu toate ca locuiam in strainatatzuri ..am venit in ,,BIATA"mea tzara cu sotul si ne-am casatorit acolo...Nu am vrut festinuri si limuzine(cu toate ca imi permiteam acest DEZMATZ)...N-am chemat pe PAPA de la Roma ..sau macar sa ii fi scris o scrisoare ca sa imi dea bine-cuvantarea..nici pe Printesa Daiana..Ca nu asta conta...ci unirea propriu-zisa dintre mine si sotul meu!Eu nu sunt de a ma etala..de a fi extravaganta...cat mai simplu!!Acesta nu este un sfat/opinie..este o caracteristica a mea
nu_sunt_nimeni
Postat pe 4 Noiembrie 2012 12:21
julieta, in Ro etalarea e la mare valoare... am mai scris asta: ma surprinde dintotdeauna cum dreak poate sa isi ia unul ditai masina noua ca sa bage cite 3 litri de benzina in ea...adica cit sa se duca pina la coltul strazii, sa vada pitzi ce caroserie ii luceste in soare....:-))) Ma suprinde si obsesia cu "casa pe pamint", case care de multe ori n-au structura de rezistenta, adica sint doar niste caramizi puse una peste alta, ca doar structura nu se vede, sa crape vecinii...:-)) Iar de structura n-au mai avut bani, ca au dat banii pe turnulete.
Cam asa si tzopi asta cu vegasul ei. S-a ofuscat profund ca si-au permis "taranii" sa ii recomande sa se marite in Romania, daca tot traieste in RO.... Adica ea n-are valoare?! Ce conteaza ca nu e recunoascuta casatoria in Vegas?
quasaria
Postat pe 4 Noiembrie 2012 12:40
@jjulyeta, tu ai vrut sa te mariti, pitzipoanca asta vrea doar sa se plimbe la las vegas! asta e diferenta!
heartbit
Postat pe 4 Noiembrie 2012 12:42
De la: heartbit, la data 2012-11-04 12:42:56@jjulyeta, tu ai vrut sa te mariti, pitzipoanca asta vrea doar sa se plimbe la las vegas! asta e diferenta!


nu_sunt_nimeni
Postat pe 4 Noiembrie 2012 12:44
Q, eu la astea le zic be_sini in tartacutza . Sa stii ca am o idee....sa ma re-marit in fiecare an in alt loc.... ....Deschid un topic...
Rotty
Postat pe 4 Noiembrie 2012 12:47
Dar cum ti-ai permis tu Q sa iti dai cu parerea..sa faca nunta in Ro?¿
nu_sunt_nimeni
Postat pe 4 Noiembrie 2012 12:49
Eu sunt prima care iti las mesaj la topic!!
nu_sunt_nimeni
Postat pe 4 Noiembrie 2012 12:50
rotty, da' daca ti-ai permite si tu sa calci prin strainatazuri... si tu julieta la fel....
quasaria
Postat pe 4 Noiembrie 2012 12:52
eu m-am prapadit de ris de cind am vazut mesajul cu tarancile pe care le depasesc chestiile astea cu strainataturile.... nu prea mai conteaza ce spune, asta a fost oricum apogeul prostiei.
quasaria
Postat pe 4 Noiembrie 2012 13:04
Ma duc la o ca, in casa este INTERZIS
nu_sunt_nimeni
Postat pe 4 Noiembrie 2012 13:06
Q si acum stau si ma intreb unde-o fi sidney-ul ala? o fi in strainatate?
pentru mine romania e in strainatate
heartbit
Postat pe 4 Noiembrie 2012 13:22
BIT-ule..am stat eu si m-am tot gandit..Mai oameni buni,poate ei au bani doar pentru o amarata plimbare in Las Vegas...care costa mult mai ieftin,decat sa faca o nunta in tzara.La asta v-ati gandit?¿
nu_sunt_nimeni
Postat pe 4 Noiembrie 2012 13:28
de la Calafat... in sus....
Sau in jos, cam tot aia e. Pamintul e rotund....

Acum pe bune, daca ar fi sa ma re-marit, ar fi doua locuri mari si late: unul ar fi in RO (in munti), unul ar fi pe o plaja (nu in RO). Dar ambele sint la fel de frumoase - sau poate sint doar speciale pentru mine.
quasaria
Postat pe 4 Noiembrie 2012 13:29
Qqqqqqq..............ai gresit topicul fata!!!
nu_sunt_nimeni
Postat pe 4 Noiembrie 2012 13:31
n-am gresit, na! Vreau sa subliniez ca taranca de mine s-ar marita in Piatra Craiului!
Bine, avea dreptate bit: la mine asta-i strainatate. Na, tot snobism... land of Dracula, sau, ma rog, pe linga ....
quasaria
Postat pe 4 Noiembrie 2012 13:40
INTREBARE de BARAJ ..de 100 pcte..Ea are 20 si el 50-60 de ani?
nu_sunt_nimeni
Postat pe 4 Noiembrie 2012 13:42
alta intrebare de baraj: ce venituri proprii are viitoarea dna? Si cu ce se ocupa ea?
Sa ghicesc?
quasaria
Postat pe 4 Noiembrie 2012 13:47
Vorba lui Bit de mai sus.... ....Centura...
Rotty
Postat pe 4 Noiembrie 2012 13:49
De ascultat!!
http://www.youtube.com/watch?v=YWGNVfX3shc
Dedicatzie...se stieeeee
nu_sunt_nimeni
Postat pe 4 Noiembrie 2012 14:15
http://www.youtube.com/watch?v=_ViFE-zeDiw&feature=related
nu_sunt_nimeni
Postat pe 4 Noiembrie 2012 14:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Happy end 9 De la: sorinara 22 Mai 2012 23:18
Fotografi si cameramani buni 20 De la: cricat 8 Iunie 2011 16:56
Geloziia îmi distruge relația 1 De la: garbo_502354 17 Aprilie 2020 00:45
Gelozie? Sau frica? Help! 34 De la: garbo_463207 8 Aprilie 2017 19:48
despartire 28 De la: nicu03 2 Aprilie 2015 07:40
Setari Cookie-uri