se poate o dragoste la telefon?

ciao la toata lumea,am problema de catava vreme vb la tel cu un tip, ne-am pescuit de pe net,dupa interminabile mesaje pa hi5 am schimbat nr de tel ok poate nu e ceva neoibisnuit dar de cand vb la tel imi declara intruna dragostea ,chiar poti sa te indragostesti asa la telefon ?si cateva poze ? dati-mi un sfat pls va multumesc

Saplacan
Postat pe 31 August 2012 11:07
Indragostirea e posibila, cum sa nu, dar indragostirea e doar o emotie...de aici pana la dragoste e cale lunga...sau poate ca nu...depinde , nu stiu de ce ori cine dar depinde...
Luna_in_capricorn
Postat pe 31 August 2012 11:13
mai exista hi5???
ufishor
Postat pe 31 August 2012 11:22
A propos de telefon...Acu' o vreme am primit un sms de la un tip, era o greseala ca a ajuns la mine, era pentru altcineva evident. Omul se scuza ca a trebuit sa ramana la servici peste program pentru ceva important de rezolvat si amana deci intalnirea cu ea pentru o ora h...
Gandindu-ma in gandul meu ca tipa respectiva nu va primi mesajul , am raspuns la sms scriind deci ca e greseala. Omul m-a sunat sa-si ceara scuze, a apreciat gentiletea mea si de atunci pana la indragosteala -a lui, of course-a mai fost un pas mic...Vocea! Vocea poate fi element de seductie...Cuvintele si ele...I-am explicat curat ca nu ma intereseaza si mi-am cerut scuze.
Poate ca uneori e bine sa mergi pe firul telefonului...
Luna_in_capricorn
Postat pe 31 August 2012 11:28
De la: Saplacan, la data 2012-08-31 11:07:58ciao la toata lumea,am problema de catava vreme vb la tel cu un tip, ne-am pescuit de pe net,dupa interminabile mesaje pa hi5 am schimbat nr de tel ok poate nu e ceva neoibisnuit dar de cand vb la tel imi declara intruna dragostea ,chiar poti sa te indragostesti asa la telefon ?si cateva poze ? dati-mi un sfat pls va multumesc



bey... el s-o fi indragostit de tine inainte de ati da telefon... de atunci cand schimbati mesaje la hai5... acum doar vrea sa se apropie mai mult de tine, asta e tot ! da, lumea e ciudata... se pot indragostii unii de altii si in autobuz, la strand... una iubea un actot din filme turcesti, de numa... ! orice e posibil. numai ca uneori, de pe net sau telefin... ce fel de dragoste e asta cand nici nu va cunoasteti la mutra... la gesturi... etc. nici nu stii cati ani are, nici nu stii daca e femeie sau barbat... nu stii daca are sau nu familie deja... nici nu stii daca e din africa sau china... ! sfat... pai gasesteti pe cineva in carne si oase... mai ales oase... !!! succes !

da ufishor... mai exista hi5... pentru cine are nevoie de el si se aboneaza la el..... !
barboneli
Postat pe 31 August 2012 12:08
daca declara doar la telefon, nu si in scris... s-ar putea sa fie multiplu indragostit, cum sa iti spun...:-)))
In general, eu nu prea cred in vorbe. Deci n-as putea sa iti recomand sa crezi nici tu. Daca nu te-a vazut si nu l-ai vazut nici tu cu cei doi ochi din dotare cum se face verde si albastru, nu stiu daca sa crezi... sa nu crezi.... Ideea e ca se grabeste. Arde etape. Si probabil are un motiv intemeiat sa o faca.
quasaria
Postat pe 31 August 2012 12:58
Intalneste-te cu el si-o sa vezi. Ce te retine?
mamamiamea
Postat pe 31 August 2012 14:16
O da se poate eu am trait aa cv dar atenie s nu aib pe altcnva&s gseasc refugiu n tine aa am patit eu

scorpius
Postat pe 3 Septembrie 2012 16:45
Cum zice Q...multiplu ndrgostit...;))
Axl_R
Postat pe 3 Septembrie 2012 16:53
va multumesc tuturor pt sfaturi ,cred ca o sa continuam asa la telefon pana cand?! D-zeu stie
Saplacan
Postat pe 3 Septembrie 2012 21:24
Daca imi permiti iti dau si eu un sfat.Puteti vorbi si va puteti vedea prin Skeipe ,iar dupa o perioada de timp daca consideri ca sinteti compatibili va puteti intilni pe viu,eu va doresc o poveste frumoasa de dragoste,mult noroc!!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo255960
Postat pe 4 Septembrie 2012 00:15
Da, se poate . Se poate si..... sex la telefon Zic si eu , asa
GHEISA_
Postat pe 4 Septembrie 2012 07:54
eu nu cred ca o relatie la telefon e posibila unu la mana nu va cunoasteti asa cum ati face-o daca v-ati vedea in realitate si plus de asta o relatie doar prin telefon e ciudata si cam nesigura in sensul ca puteti sa va inselati unul pe altul fara ca macar sa va para rau...si mai devreme sau mai trziu o sa iti dai seama ca nu e ceea ce ti-ai dorit cu adevarat....:)asta e parerea mea si am simtit asta pe pielea mea ....acum depinde si de tine ce vrei:)
denycaty
Postat pe 4 Septembrie 2012 10:25
De la: GHEISA_, la data 2012-09-04 07:54:22Da, se poate . Se poate si..... sex la telefon Zic si eu , asa


stii tu ceva... altfel nu spuneai !!!

e un cntec cu Pink Floyd care incepe cu "hello....", spus la telefon.... si nu mai tin minte care... ma ajuta cineva ? mersi.....
barboneli
Postat pe 4 Septembrie 2012 10:51
De la: Saplacan, la data 2012-09-03 21:24:18va multumesc tuturor pt sfaturi ,cred ca o sa continuam asa la telefon pana cand?! D-zeu stie


parerea mea este sa te vezi cu el; in poze o fi sau n-o fi el, si la telefon este pierdere de vreme...si daca vrei si deznodamantul ....fassssssssssssssssss
adeline
Postat pe 8 Septembrie 2012 18:27
De la: denycaty, la data 2012-09-04 10:25:04eu nu cred ca o relatie la telefon e posibila unu la mana nu va cunoasteti asa cum ati face-o daca v-ati vedea in realitate si plus de asta o relatie doar prin telefon e ciudata si cam nesigura in sensul ca puteti sa va inselati unul pe altul fara ca macar sa va para rau...si mai devreme sau mai tarziu o sa iti dai seama ca nu e ceea ce ti-ai dorit cu adevarat....:)asta e parerea mea si am simtit asta pe pielea mea ....acum depinde si de tine ce vrei:)


si tu ai dreptate... !
doua mesaje numai ... ? in doi ani e putin... nu ?

barboneli
Postat pe 8 Septembrie 2012 18:40
De la: barboneli, la data 2012-09-04 10:51:23
De la: GHEISA_, la data 2012-09-04 07:54:22Da, se poate . Se poate si..... sex la telefon Zic si eu , asa


stii tu ceva... altfel nu spuneai !!!

e un cntec cu Pink Floyd care incepe cu "hello....", spus la telefon.... si nu mai tin minte care... ma ajuta cineva ? mersi.....


imi pare rau... ! am gresit ! nu Pink Floyd e "de vina"... ci E.L.O... !

http://youtu.be/Aix03KSesoE
barboneli
Postat pe 8 Septembrie 2012 18:42
Cand am vazut subiectul am crezut ca ai 15 ani !!!
Chiar crezi ce spui acolo?
Poti sa dai peste tot soiul de dezaxati
Rosemaryyy
Postat pe 9 Septembrie 2012 00:00


binenteles ca nu... ! altfel, nu ne intreba... nu ?
barboneli
Postat pe 9 Septembrie 2012 00:29
peste dezaxati poti sa dai si daca ii cunosti la biblioteca... Urmariri din alea psihopatice am avut din partea unui "soricel" prapadit si ochelarist care imi era coleg... so...
Concluzia ar fi fost sa nu ma mai duc vreodata la serviciu ca dau peste tot felul de psihopati?
Nu prea are relevanta nici modul in care cunosti pe cineva, nici categoria sociala din care face parte - poate fi "bun" sau "defect", e loterie.
quasaria
Postat pe 9 Septembrie 2012 02:09
Cum a mai spus cineva treaba cu poza e "fumata". In poza e manechin iar in realitate pote e mic, chior, ciung sau schiop (nu ca aceste categorii nu ar avea dreptul la o relatie, doamne fereste, nu intelegeti gresit, dar sa fie omul sincer sa spuna cum arata). Daca esti prea ocupata pentru o relatie pe viu si te multumeste fiorul ce te trece la telefon e foarte bine, tot innainte insa dupa ce inchizi revino la realitate. Helllllllllooooooo, aici Terra, deocamdata aici relatiile inseamna printre altele socializare, inca nu am ajuns la relatii, casnicii, sex si copii virtuali. Sau poate ai vazut prea multe SF-uri.
roxana3377
Postat pe 10 Septembrie 2012 10:41
Q, mi te imaginez urmarita de un soricel... Pot fi periculosi soriceii astia, asa-i...Si da, cunoasterea si eventuala iubire nu au legatura cu unde te cunosti, de prin care medii vine el ori ea...Cred mult in sanse, in oportunitati, in intamplari...pe de alta parte mai cred ca nimic nu e intamplator si ca atragem -constient sau in- cam ceea ce ni se potriveste intr-un fel sau altul...
Luna_in_capricorn
Postat pe 10 Septembrie 2012 10:57
Da,bine ar mai fi sa atragem doar ce ni se potriveste ..as spune mai degraba ca atragem mai mult ceea ce suntem' atunci 'sau 'acum '...
flordavis
Postat pe 10 Septembrie 2012 12:07
pot fi periculosi - pentru ca sint complexati.
quasaria
Postat pe 10 Septembrie 2012 12:08
Daca descoperi o voce care "te atrage" parca ai avea ceva emotii......Dragoste nu poate exista,
este o cale lunga!Nu te indragostesti doar de vocea unui om...
garbo105616
Postat pe 13 Septembrie 2012 06:40
Da' di ce rog fr? Io, i aud vocea i gata, inimioara me o ia la galop.
Axl_R
Postat pe 13 Septembrie 2012 09:58
si totusi...vocea e foarte importanta.
Cam asa m-am indragostit de ex - bine, ne cunoasteam foarte bine pt ca lucram impreuna, da' vorbeam ore in sir la telefon (din birouri alaturate), dl. avea o voce foarte suava, probabil si eu la fel, dar nici dreak nu vroia sa recunoasca ca noi 2 nu vorbim pt ca e vital pt business....
In rest, cind ne vedeam pe hol, intorceam capu' in partea ailalta....
quasaria
Postat pe 13 Septembrie 2012 10:27
De la: quasaria, la data 2012-09-10 12:08:19pot fi periculosi - pentru ca sint complexati.


unii chiar sunt periculosi, pentru ca au deja vise erotice cu fata in cauza, isi fac diverse scenarii (care nu le ies) si atunci le vine in cap sa se razbune si au o minte diabolica; gasesti dezaxati si aici pe forum care vor sa intre in viata ta, sa-ti spuna cum sa votezi (ca poate nu ai votat cu cine vrea el), desi tu ii spui ca ai familie, ai o relatie care iti merge de ani de zile si nu se poate ce vrea " domnu' " si se apuca si-ti da mesajele private in care foloseste limbajul licentios; asa ca eu am blocat mesajele private ca sa ma feresc de cei pe care as putea sa-i numesc psihopati.

adeline
Postat pe 13 Septembrie 2012 16:45
De la: Saplacan, la data 2012-08-31 11:07:58ciao la toata lumea,am problema de catava vreme vb la tel cu un tip, ne-am pescuit de pe net,dupa interminabile mesaje pa hi5 am schimbat nr de tel ok poate nu e ceva neoibisnuit dar de cand vb la tel imi declara intruna dragostea ,chiar poti sa te indragostesti asa la telefon ?si cateva poze ? dati-mi un sfat pls va multumesc

pai dragoste NUMAI la telefon nu prea se poate,dar poate fi un punct de plecare ca toate modurile prin care se formeaza un cuplu.de ce nu va intalniti si in realitate? sau vreti sa va casatoriti tot la telefon si sa faceti si un copil tot prin telefon?
venizigoldplated
Postat pe 14 Septembrie 2012 13:40
oooo , cata dreptate ai . Eu sunt patita cu sotul meu cel ce zice ca fara mine nu poate trai , dar s-ar fi dus in Grecia cu una cunoscuta pe net , pe FB . Da , se poate atunci cand nu gandesti cu capul de pe umeri si iti pierzi mintea si crezi tot ce se spune pe net . Acolo ai si telefoane . Si cu atatea minute oferite de companiile de telefonie ... de ce sa nu le folosesti , nu ? Ai grija sa nu patesti la fel , pentru ca doare al dracului de tare !!!!!
marii
Postat pe 15 Septembrie 2012 03:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt nou aici 61 De la: Persia 14 Noiembrie 2011 21:20
Ma iubeste??? 21 De la: dor72_ 27 Decembrie 2011 19:02
zodia taur 7 De la: nuti_vio 11 Februarie 2011 11:43
femeie pesti barbat gemeni 6 De la: bj 24 Iulie 2011 02:49
Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia LEU 34 De la: mielutza 14 Iunie 2009 08:08
Setari Cookie-uri