Iti inseli sotia, ai curajul sa recunosti asta???

Draga mea am o problema pe constiinta si nu pot inchide ochii,te-am inselat cu...De cate ori ati auzit aceasta marturisire din gura unor barbat,i stimate doamne?Oricum nu prea des si atunci nu va intrebati de ce va insela barbatii ,ci de ce nu recunosc acest lucru.Pai este foarte simplu la prima vedere ca sunt foarte lasi si nu au curajul raspunderii.Dar iti vei ierta neconditionat si totdeauna?
Nu stiu depinde cu cine,de ce ,in ce imprejurare,ca poate eu eram bolnava sau la mama,cu copii in statiune etc.acestea vor fi cu siguranta o parte din argument ,deci nu este usor sa recunosti aceste lucruri cu usurinta, gandindu--te ce cosmar te asteapta acasa dupa ce recunosti asa ceva.Eu sincer sa fiu am avut curajul asta si rau am facut.
garbo265966
Postat pe 6 Iunie 2012 01:42
daca taceai atunci si acum...;))))
G_X
Postat pe 6 Iunie 2012 08:07
Mi-am iubit primul sot foarte mult.Era rostul meu de-a trai.Prietenele imi spuneau ca ma inseala,eu ziceam ca sunt invidioase.Intr-una din zile o prietena mi-a zis sa merg sa mi-l arate pe sotul meu in casa si bratele altei femei.M-am tot gandit ce sa fac...si....nu m-am dus.De ce?Daca era adevarat ce spunea prietena mea,trebuia sa iau o hotarare : sa ma despart de el sau sa raman cu el avand confirmarea ca ma inseala.Am preferat sa nu stiu.Nu ma simteam in stare sa iau nici una din hotarari.Dupa ce am facut un copil cu el ,am ales copilul si mi-am luat la revedere de la sot.De iubit l-am iubit intotdeauna dar....am invatat sa ma iubesc ,intai,pe mine.
Asadar eu cred ca trebui sa spui intotdeauna ceea ce simti nevoia sa spui.Ideal ar fi sa-ti cunosti partenerul cat de cat,sa-ti dai seama cat de rau ii poate face marturisirea ta la un moment dat.
Cred ca fusei un pic pe langa subiect dar...daca asta imi veni sa spun,spusei...
printesa_jo
Postat pe 6 Iunie 2012 12:10
barvo printeso!

bine facusi! asa olteneste!
ca nu stiu cum de esti tu din bucuresti cu perfectul ala simplu dar trecem la catastif!
si de cand te hotarashi, iti merse bine?
daca da ma bucur! daca nu
hai s-auzim de bine!
heartbit
Postat pe 6 Iunie 2012 12:43
Aproape ca as deschide si eu un topic desi banal, desi rasdiscutat, desi rasuflat.....De ce numim "inselat", de ce o facem? si pana mea, daca tot am facut-o, cu ce ne ajuta sa mai si recunoastem? Adica, da draga (ea sau el), am omorat ceva da' acum ca ti-am zis se sterge si suntem la fel sau nu suntem la fel, suntem mai puternici...de ce? doar pt ca ai si recunoscut tampenia in fata celuilalt?
As_ninge
Postat pe 6 Iunie 2012 14:34
De la: garbo265966, la data 2012-06-06 01:42:56Draga mea am o problema pe constiinta si nu pot inchide ochii,te-am inselat cu...De cate ori ati auzit aceasta marturisire din gura unor barbat,i stimate doamne?Oricum nu prea des si atunci nu va intrebati de ce va insela barbatii ,ci de ce nu recunosc acest lucru.Pai este foarte simplu la prima vedere ca sunt foarte lasi si nu au curajul raspunderii.Dar iti vei ierta neconditionat si totdeauna?
Nu stiu depinde cu cine,de ce ,in ce imprejurare,ca poate eu eram bolnava sau la mama,cu copii in statiune etc.acestea vor fi cu siguranta o parte din argument ,deci nu este usor sa recunosti aceste lucruri cu usurinta, gandindu--te ce cosmar te asteapta acasa dupa ce recunosti asa ceva.Eu sincer sa fiu am avut curajul asta si rau am facut.


Prietene, vrei sa te ierte?:) Repeta experienta cu inca 3-4 si-s doua variante: ori iti da eject, ori se obisnuieste! Oricare varianta e mai buna decat sitatia ta actuala!
coris_2938
Postat pe 6 Iunie 2012 15:19
n-am intilnit scenariu mai ieftin decit ala cu bizonul care sta intr-un cot si se holbeaza la desuurile nevestii ...si ii spune "draga, am procese de constiinta"... Dupa parerea lui 66, asa ar trebui probabil sa se petreaca lucrurile.
Logica de baza: admitind ca "procesele" sau "constiinta" sint niste chestii care variaza al dreak:
1 - sau e impricinata pe partea ailalta a usii, deci trebe sa ii spui nevestei cit mai urgent, inainte sa inceapa furtuna (macar sa o stie de la tine... cu cinci secunde inainte)
2 - sau intre timp ti-ai mutat periutza de dinti la amanta (si nevasta n-a observat, si e cam greu sa te desparti de cineva care nu observa ca ai plecat)

altfel, din proprie initiativa, nu cred ca ar veni vreunu' sa iti spuna auzi, intr-o zi cu soare in 1800 toamna eu te-am inselat. Asa, si? Si nu mai dorm de atunci.
quasaria
Postat pe 6 Iunie 2012 15:54
raspuns final:
pai acum spui, lasa ca o sa-ti acresc ciorba cu dero si sa vezi ce bine dormi!
heartbit
Postat pe 6 Iunie 2012 16:11
...sau ia draga un diazepam. Pt insomnie. Unul, doua, 5 flacoane....
quasaria
Postat pe 6 Iunie 2012 16:13
Rsplata curajului.
Axl_R
Postat pe 6 Iunie 2012 16:24
proportional cu curajul de a insela, da.
quasaria
Postat pe 6 Iunie 2012 16:27
Sincer, m-am gndit mult. Atunci pe moment i trebuie curaj sau dup?
Axl_R
Postat pe 6 Iunie 2012 16:40
inainte, in timp ce si mai ales dupa!
singura sansa e sa iti faci curaj sa-i spui dar sa ai si bagajul pregatit la usa!
nu conteaza care bagaj, al tau sau al ei e o optiune contextuala, al cui!
heartbit
Postat pe 6 Iunie 2012 16:46
Bit, am deschis ua, dar el avea deja bagajul fcut.
Axl_R
Postat pe 6 Iunie 2012 16:49

al cui?
heartbit
Postat pe 6 Iunie 2012 16:50
Bagajul lui. tia ce-l ateapt i totui a fcut.
Gata pt azi...mai lsm i pe mine din amintiri roz.
Axl_R
Postat pe 6 Iunie 2012 16:58
De la: Axl_R, la data 2012-06-06 16:40:24Sincer, m-am gndit mult. Atunci pe moment i trebuie curaj sau dup?


la momentul decizional iti trebuie curaj.
Nu dupa.... dupa.... e din inertie.... la modul "am zis, am zis".
Asa cred.
quasaria
Postat pe 6 Iunie 2012 17:23
De la: heartbit, la data 2012-06-06 12:43:54barvo printeso!

bine facusi! asa olteneste!
ca nu stiu cum de esti tu din bucuresti cu perfectul ala simplu dar trecem la catastif!
si de cand te hotarashi, iti merse bine?
daca da ma bucur! daca nu
hai s-auzim de bine!


Radacinile-mi sunt de pe Teleorman iar fiica mea a avut invatatoare olteanca(timp de 4 ani)iar apoi diriginta tot olteanca (alti 4 ani).Si apoi... imi place perfectul simplu.Il folosesc,in special,cand ma simt bine.
printesa_jo
Postat pe 6 Iunie 2012 17:43
atunci sinte-te bine sau sinteti-va bine my lady!
heartbit
Postat pe 6 Iunie 2012 17:49
, (tuse usoara pt a te face remarcata)
As_ninge
Postat pe 8 Iunie 2012 10:03
De la: heartbit, la data 2012-06-06 16:11:49raspuns final:
pai acum spui, lasa ca o sa-ti acresc ciorba cu dero si sa vezi ce bine dormi!


genial! buna asta!:)) ia uite ce trebuia eu sa fac,da' nu mi-a trecut prin cap...pana acum!:)) fac o ciorba de burta belea...cred ca nu o sa se simta Arielu'n ea!:))))
coris_2938
Postat pe 8 Iunie 2012 10:44
De la: quasaria, la data 2012-06-06 16:13:22...sau ia draga un diazepam. Pt insomnie. Unul, doua, 5 flacoane....


noo, ca specia asta parazitara se inmulteste rapid si lupta aprig pentru existenta,nu stiai? Nu-si fac astia rau niciodata! Da e buna aia cu dero-ul!:))
coris_2938
Postat pe 8 Iunie 2012 10:46
si luptatul ala aprig, are si el o limita... au disparut drak si dinozaurii....
Mama natura e cruda, citeodata.
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2012 12:09
pai da, da in aia cinstiti!:))
coris_2938
Postat pe 8 Iunie 2012 12:10
d'aia nu s-au perpetuat dino!! Erau cinstiti si nu inselau....
Mi-ai sfarimat si ultima speranta de justice....
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2012 12:17
trebuia sa-ti arate cineva care-i purul adevar! aia cred ca erau fideli, si d'aia s'au furat-o!:))
coris_2938
Postat pe 8 Iunie 2012 12:24
aha, deci de aici spaima ancestrala de monogamie a urmasilor t-rex.... Incepe sa aiba sens.
quasaria
Postat pe 8 Iunie 2012 12:33
asadar, am deslusit al mai adanc mister! vezi cum s-au legat lucrurile si cat de simpla era de fapt explicatia? cum de nu ne-am gandit pana acum la asta?!
mai avem o singura demonstratie ca teoria sa fie imbatabila: cum dovedim ca dino era fidel?
coris_2938
Postat pe 8 Iunie 2012 13:27
De la: quasaria, la data 2012-06-08 12:33:33aha, deci de aici spaima ancestrala de monogamie a urmasilor t-rex.... Incepe sa aiba sens.


gata, acum am inteles! Feteloor, sa nu va mai prind ca-i aratati cu degetul, da? Gata suparare si camasi necalcate, eventual dormit pe pres! Doamnelor, avem liber , ca trebe sa nu patim ca t-rexa!
coris_2938
Postat pe 8 Iunie 2012 13:29
DE REGUL, NICIUN BRBAT NU RECUNOAȘTE, .ȘTIU SITUAȚII CND AU FOST prinși,dar nu n fapt , și tot nu au recunoscut.Brbații n 99% din cazuri nu recunosc,n timp ce femeile n 90 % din cazuri nu recunosc. MINCIUNA este arma de aprare n infidelitate.
garbo203525
Postat pe 8 Iunie 2012 17:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa gasesti dragostea? 18 De la: esme 17 Mai 2011 08:31
Help....help... 49 De la: Rotty 17 Noiembrie 2012 18:29
de ce toata lumea se gandeste doar la agatat si la casatorie? Mi se pare o tampenie..probabil ca este chestie de inteligenta,pt ca atata ii duce capul 54 De la: ingerasulluptator 27 Noiembrie 2012 08:26
Sexualitate si spiritualitate 6 De la: zaraza26 14 Octombrie 2011 08:17
vreau un sfat 8 De la: Elena_Onofrei_1 14 Iunie 2017 23:14
Setari Cookie-uri