Jigniri in loc de pareri,e mai simplu asa

Daca nu vrei ,nu poti,nu stii ,nu doresti sa raspunzi la o intrebare e mult mai simplu sa ironizezi grosier pe cel care te provoaca la dialog.De ce sa-ti pui tu mintea la contributie ca nu merita?Este foarte simplu fie nu citi,fie ignora-l este mult mai simplu si firesc .Daca totusi vei considera ca merita sa-l citesct, nu este nevoie sa-l jignesti spune-i simplu -nu sunt de acord-pentru ca...si urmeaza argumentul.Orice dialog se bazeaza pe argument, nu pe mojicie,iar ironia eset apanajul inteligentei si nu al marlaniei.Sa auzim numai de bine.
garbo265966
Postat pe 6 Iunie 2012 01:18
....Depinde de intrebare !!!....
Rotty
Postat pe 6 Iunie 2012 08:40
intrebarea e, de unde atatea intrebari?
G_X
Postat pe 6 Iunie 2012 08:46
Pai tu nu vezi ca omul posteaza noaptea?....Poate intreaba ce viseaza....
Rotty
Postat pe 6 Iunie 2012 08:51
Rotty:"....Depinde de intrebare !!!"....


eu as zice "de cine o pune"... ! 996 are dreptate un pic... cand a scris despre ironie, as continua cu "tachinare", si asa mai departe ! iar mintea seamana cu un tablou cu sigurantze... cin are sigurantzele bine dozate... nu le sare sigurantza sau tzandara, asa repede... !!!!

a incetat ploaia, tu... ?
barboneli
Postat pe 6 Iunie 2012 08:53
am citit acum la metrese. cosmar, sa intelegi ce vrea.:P
G_X
Postat pe 6 Iunie 2012 08:55
ma....ieri a fost putin soare spalacit si am reusit sa-mi plantez floricelele ...dar azi ,iar e innorat... ...Ia zi ca tu te pricepi : Merge sa plantez acum in Iunie niste tufisoare de coacaze si agrise ?
Rotty
Postat pe 6 Iunie 2012 08:57
De la: G_X, la data 2012-06-06 08:55:38am citit acum la metrese. cosmar, sa intelegi ce vrea.:P

Apai mai stie D-zeu ce vrea...ca ba are nevasta,ba voia sa se vada cu una pe la munte....ba e tatic constiincios...
Rotty
Postat pe 6 Iunie 2012 09:02
966 am citit. Nu am argumente ca s te conving. Mai bine dormeai!
Axl_R
Postat pe 6 Iunie 2012 09:03
Sa stii ca am dormit ,nu mult darsuficient.Rotty ,nu la tine ma refeream in orice caz ,sa stii, ca tu chiar ai interventii simpatice si mult bun simt chiar si atunci cand esti putin rautacioasa.
garbo265966
Postat pe 6 Iunie 2012 09:14
Multumesc. Apreciez complimentul
Rotty
Postat pe 6 Iunie 2012 09:21
Aha, deci io-s un pic mai mult dect rutcioas.
Na, o zi fain, fr dileme!
Axl_R
Postat pe 6 Iunie 2012 09:23
in vis totul e posibil..;)
G_X
Postat pe 6 Iunie 2012 09:26
De la: Rotty, la data 2012-06-06 08:57:59 ma....ieri a fost putin soare spalacit si am reusit sa-mi plantez floricelele ...dar azi ,iar e innorat... ...Ia zi ca tu te pricepi : Merge sa plantez acum in Iunie niste tufisoare de coacaze si agrise ?


imi faci cinste cu "tu te pricepi"... numai ca la noi nu creste asa ceva, adica nu in mod salbatic, ci la o ferma speciala mai in nord ! aia s-au specializat in fructele de padure, visini, ciresi... si alte plante carora nu prea le plac clima de aici ! de ex. acolo, exact in luna asta la inceput, culesul de coacaze, agrise, afine, zmeura, mure, etc. a inceput deja, toate crescute sub site speciale care tin umbra (asa cum ai vazut si la mine in gradina...). asa ca, eu cred ca la tine acum e foarte bine sa le plantezi, mai ales daca ai puietii in ghivece mici si plantele au deja radacina dezvoltata in pamantul din ghivece ! de aia eu cred ca da, pana in august cand incep sa faca fructe... e destul timp sa mai creasca. dar cel mai bine intrebi la pepiniera de unde le cumperi... ei stiu cel mai bine, ca doar traiesc acolo... ! in tot cazul, succes la plantare !!!!
barboneli
Postat pe 6 Iunie 2012 09:31
Puietii sunt in ghivece si sunt destul de marisori ...succes la plantare... da` sa vezi ce succes la mancare...
Rotty
Postat pe 6 Iunie 2012 09:37
ei... de ala sunt sigur ca o sa ai, dar mai ai un pic sa astepti... pana se face tufa ca lumea si o sa aiba destule fructe... ! astea traiesc ani si ani... ma rog, dupa ce se odihnesc iarna... adica nu trebuie plantate mereu ? de fapt, cred ca da, ca acolo in padure le merge tare bine. cand au fructe, poate ai timp sa faci si ceva poze.... ! mersi !
barboneli
Postat pe 6 Iunie 2012 11:16
O sa fac... ...sa vad cum am timp mai tarziu ca am facut poza la ardeiul iute ala mare...sa le bag in album.
Tufele de coacaze traiesc muuuulti ani si nu necesita nu stiu ce mari ingrijiri.Putin taiate,putin sapat la radacina ...am avut in Ro...
Rotty
Postat pe 6 Iunie 2012 11:25
966 esti jignit ca o ceri mai oligo!
sau cine crezi ca e dator sa-ti raspunda tie la toate intrebarile tale stupide si care mai de care mai inepte?
parca azi trebuia sa fii cu farfuza la munte?! sau s-a lamurit si ea cu cine are de-a face si ti-a dat papucii!
oricum eu zic sa perseverezi si sa pleci la munte cu gemenele adica cu aia cu ceas si cu sora-sa, cace0si face omul cu mana lui e bun facut si lucru manual se numeste!
sa ai succesuri!
heartbit
Postat pe 6 Iunie 2012 12:52
rotty
http://agropartners.blogspot.ro/2011/01/cultura-coacazelor-ep4-plantarea.html
sper sa te ajute
heartbit
Postat pe 6 Iunie 2012 12:53
Multumesc ....mi-a prins bine da` acuma ma gandesc ce soi sa pun... ....greu i Doamne sa vrei sa fi taran cu succes...
Rotty
Postat pe 6 Iunie 2012 13:05
O fi mintea tablou cu sigurante si se mai intampla ca ele, sigurantele sa nu fie bine dimensionate. Da' candva au fost....ca asta-i treaba proiectantului.
Ulterior insa tehnica a avansat, consumatorii s-au inmultit, s-au defectat consumatorii vechi ideea e ca oricat de bine ai dimensiona, la un moment dat e nevoie sa mai faci un tablou, sau sa-l redimensionezi pe al vechi...da' intrebarea e ce faci in perioada de RK?
As_ninge
Postat pe 6 Iunie 2012 13:24
De la: heartbit, la data 2012-06-06 12:52:47
parca azi trebuia sa fii cu farfuza la munte?! sau s-a lamurit si ea cu cine are de-a face si ti-a dat papucii!


va fi, in cel mai scurt timp posibil... urmatoarele 12 luni....
quasaria
Postat pe 6 Iunie 2012 13:35


(bere sau whatever...). Pot sa si aici?
quasaria
Postat pe 6 Iunie 2012 14:02
Q, sigur ca poti sa !
be my guest!

rotty, eu zic sa pui din fiecare cateva, apoi vezi tu care iti plac mai mult!
heartbit
Postat pe 6 Iunie 2012 14:08
Problema este c marea majoritate a ntrebrilor (ca și a topicurilor) e o tmpenie demn de copii oligofreni. Voi, care sunteți mai tinerei pe aici, nu știți, dar au existat (fr s exagerez deloc) și astfel de topicuri: "M-a mngiat pe pubis cu degetul mijlociu, oare sunt gravid?", "Dac m culc n prima noapte cu cineva pe care tocmai l-am cunoscut, voi rmne nsrcinat?" sau "Copilul meu a murit azi, oare o s pot s-mi revin?"
Repet, nu exagerez absolut deloc, astfel de topicuri chiar au existat pe garbo, prin 2009... Ultimul pe care l-am dat ca exemplu face toți banii, hai s fim serioși, care mam normal la cap intr pe garbo n ziua n care i moare copilul? Ca s nu mai spun c, dup ce a "povestit" n exact dou rnduri despre "deces", a luat-o pe artur cu fraze de genul "nu cred c l voi mai suporta pe amantul meu!"
Thor_again
Postat pe 6 Iunie 2012 14:10
aia ziceam si eu mai sus Thor, ca e jignit ca o cere ca un oligo...
desi la drept vorbind nu ii apartine toata vina lui ci si cui il ia in seama (in caz ca-l ia cineva!)
oricum pentru divertisment pe post de clown e acceptabil pana la un moment dat!

si anakin zicea ca 966 e deja patologic si nu stiu de ce, dar nu pot sa-l contrazic!
heartbit
Postat pe 6 Iunie 2012 14:19
heartbit, Anakinu stie foarte bine cu ce se mananca garbo, si el e foarte vechi pe aici, d-aia cam tot ce spune el e adevarat. Eu unul, in patru ani de cand il stiu pe Anakin, nu l-am vazut niciodata sa exagereze cu ceva ori sa dea gres, chiar daca, de multe ori, aparentele spuneau initial contrariul. Pana la urma se demonstra ca Anakin avea dreptate.
Thor_again
Postat pe 6 Iunie 2012 14:23
Anakin rulz sa fie atunci daca si thor agreeaza!
Si ce mai spune anakin, asa, in general?
As_ninge
Postat pe 6 Iunie 2012 14:28

si acum Shotttt! cand te minca....(de mine vorbesc)
As_ninge
Postat pe 6 Iunie 2012 14:29
Ce vrea el
Thor_again
Postat pe 6 Iunie 2012 14:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatia cu o alta etnie 4 De la: anakin 4 Ianuarie 2010 10:25
oare ce sa fac? ajutor! 1 De la: oanna_blue_eyes 21 Mai 2011 23:45
buna 2 De la: CRaluka 21 Iunie 2009 04:48
Afemeiat? 24 De la: garbo099510 4 Martie 2010 19:06
La psiholog 16 De la: ameno 8 Septembrie 2010 10:22
Setari Cookie-uri