Tatii-un rau necesar

Sa nu il lasi ca nu mai are copilul tata si rade lumea de tine,o sa va spuna mamele voastre cand va veti plange de comportamentul sotilor,si au mare dreptate.Dar nu pentru ca rade lumea ,lumea rade oricum cand iti este rau si este trista cand esti fericita sau te simti minunat,este vorba mereu de rautatea lumii, nu de bunatate ei.Un copil fara tata in casa este dezorientat ca si cum ar avea repere lipsa intr-un drum pe care il face pentru prima oara in viata.Mamele nu pot suplini niciodata tatii,de ce?pentru ca sunt femei.Copii baieti sa fete au nevoie de un simbol al fortei fizice ,al protectie fata de lumea exterioara ,te spun lui tata daca nu ma lasi in pace,asa veti auzi mereu spunandu-se ,mai niciodata mamei.Pai bine veti spune dar este betiv,nu are servici,ma cearta ,ma bate,ma injura,ce sa fac cu el la usa mea ca sunt nefericita eu el,?Asa o fi ,dar este barbat si are un loc bine stabilit in orice familie.Este treaba de barbat draga,nu te baga tu,hai la bucatarie noi doua,asa spun femeile, desi barbatii in marea lor majoritate habar nu au despre ce este vorba indiferent despre ce le spui,dar se fac ca stiu ,pentru ca de ,sunt barbati in casa.Lipsa lor este mult mai nociva decat prezenta ,asa ca mai bine le faceti morala si nu-i lasati sa devina o piedica in calea linistii si fericirii voastre decat sa-i lasati sunt badarani,nesaimtitori,fac pe durii,sunt de multe ori nesimtiti ,dar totdeauna folositori pe langa casa doamnelor ca orice....barbat.Ganditi-va bine va rog.
garbo265966
Postat pe 28 Mai 2012 00:06
Ma gandesc...ma gandesc...si iar ma gandesc : de unde naiba le scoti ,omule(intrebarile astea)?
printesa_jo
Postat pe 28 Mai 2012 00:13
Bre, nu poi dormi? De unde attea ntrebri? Iote, nu m gndesc, s obo, m culc. NB!
Axl_R
Postat pe 28 Mai 2012 00:15
misto pledoarie contra tatilor....
Daca iti puneai problema ca vrei unu' pt copil, asta chiar te convinge sa NU:

"Pai bine veti spune dar este betiv,nu are servici,ma cearta ,ma bate,ma injura,ce sa fac cu el la usa mea ca sunt nefericita eu el,?" - si contraargumentul imbatabil: "Asa o fi ,dar este barbat"

quasaria
Postat pe 28 Mai 2012 00:43
Puteam sa jur ca 966 a deschis ....si topicul asta.
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 20:29
Eii gndete-te! Te roag aa de fr.
Axl_R
Postat pe 4 Iunie 2012 20:35
De obicei gandesc,ca nu-s planta....
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 20:37
De la: garbo265966, la data 2012-05-28 00:06:39Sa nu il lasi ca nu mai are copilul tata si rade lumea de tine,o sa va spuna mamele voastre cand va veti plange de comportamentul sotilor,si au mare dreptate.Dar nu pentru ca rade lumea ,lumea rade oricum cand iti este rau si este trista cand esti fericita sau te simti minunat,este vorba mereu de rautatea lumii, nu de bunatate ei.Un copil fara tata in casa este dezorientat ca si cum ar avea repere lipsa intr-un drum pe care il face pentru prima oara in viata.Mamele nu pot suplini niciodata tatii,de ce?pentru ca sunt femei.Copii baieti sa fete au nevoie de un simbol al fortei fizice ,al protectie fata de lumea exterioara ,te spun lui tata daca nu ma lasi in pace,asa veti auzi mereu spunandu-se ,mai niciodata mamei.Pai bine veti spune dar este betiv,nu are servici,ma cearta ,ma bate,ma injura,ce sa fac cu el la usa mea ca sunt nefericita eu el,?Asa o fi ,dar este barbat si are un loc bine stabilit in orice familie.Este treaba de barbat draga,nu te baga tu,hai la bucatarie noi doua,asa spun femeile, desi barbatii in marea lor majoritate habar nu au despre ce este vorba indiferent despre ce le spui,dar se fac ca stiu ,pentru ca de ,sunt barbati in casa.Lipsa lor este mult mai nociva decat prezenta ,asa ca mai bine le faceti morala si nu-i lasati sa devina o piedica in calea linistii si fericirii voastre decat sa-i lasati sunt badarani,nesaimtitori,fac pe durii,sunt de multe ori nesimtiti ,dar totdeauna folositori pe langa casa doamnelor ca orice....barbat.Ganditi-va bine va rog.
Pai domnule daca stau putin si ma gandesc aveti un pic dreptate...
da barbatii sunt un exemplu in casa pt baiaetii ca sa le copie badaraniile si puturosenia,si a se simti mai puternici doar prin faptul de a da ordine dar nu si pt a-si pune osul la munca ca sa produca ceva,,,nu doar copiii.si sex toata ziua.
Apoi o femeie este tot o femeie,,,pt ca toata viata a fost manipulata de gandirea barbatilor,,,,asa cum ceausescu a manipulat un popor intreg si sunt niste incapabili ca sa se conduca singuri...
ce mai la deal la vale....barbatii nu lasa femeia sa gandeasca independent,,,ci o inebunesc cu teoria lor de doi bani apoi ii zic minte de femeie....
ingerasulluptator
Postat pe 4 Iunie 2012 21:42
Vine sfritul lumii, un brbat are dreptate.
Axl_R
Postat pe 4 Iunie 2012 21:46
...da numa un pic
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 21:47
fetelor mi-ati luat-o inainte.
chiar am ramas uimit ca a dat ingerasul dreptate unui barbat, chiar daca e vorba de un pic de dreptate!
cred ca tornada din ungaria a afectat-o rau de tot pe ingeras
heartbit
Postat pe 4 Iunie 2012 21:51
Inceputul e promitator...
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 21:53
La faza asta ai fost simpatica....
Rotty
Postat pe 4 Iunie 2012 22:02
pfffff...............

mai citesc si mainela subiectul asta, ca azi nu mai pot
adeline
Postat pe 5 Iunie 2012 16:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am o problema.... ce ma tot sacaie.. 24 De la: pantera_neagra 14 Septembrie 2009 06:59
relatii perfecte 11 De la: valentino 1 Iunie 2009 18:47
salut va rog sa imi dati un raspuns 21 De la: simonika88 1 Mai 2013 13:44
Rugaminte fierbinte catre doamnele inteligente 133 De la: garbo265966 5 Iulie 2012 17:40
Feminitatea cea mai importanta insusire 26 De la: garbo265966 2 Iulie 2012 19:59
Setari Cookie-uri