Castiga unul din seturile de produse NIVEA VISAGE Q10 Plus!

Posteaza pe Forumul Garbo.ro intrebari pe tema Ingrijire anti-rid si specifica si ce fel de tip de ten ai. Toate intrebarile vor primi raspuns de la Expertul Dermatolog NIVEA Claudia Teodorescu. Cele mai interesante 5 intrebari vor fi premiate.
Concursul se desfasoara in perioada 2 mai- 28 mai iar castigatorii vor fi anuntati in data de 1 iunie.


Mult succes!!!
ConcursGarbo
Postat pe 30 Aprilie 2012 17:20
Nivea Q10 Plus se poate folosi la un ten marcat de urmele unui accident la fata ,pielea avand culoare maronie,zona afectata in jurul ochilor,deasemenea marcat de riduri din cauza anilor.
garbo220222
Postat pe 2 Mai 2012 06:22
Am ten uscat si riduri la coada ochiului si in jurul guri, am folosit diverse creme antirid care nu au avut un efect multumitor.
Intrebarea mea este: pot sa folosesc aparatul antirid Silkn Face FX
garbo253992
Postat pe 2 Mai 2012 07:30
Indiferent de varsta, apar ridurile iar noi femeile incercam toate produsele posibile sa le eliminam.Personal, la varsta de de 21 de ani, mi-au aparut cateva riduri fine intre sprancene si nu am gasit nicio solutie in a le inlatura.Tenul meu este mixt si doresc totodata sa mentin echilibrul lui.Ce imi recomandati in aceasta privinta?
anamary
Postat pe 2 Mai 2012 11:12
Am 30 de ani nu am riduri foarte evidente ,, am avut intotdeauna probleme deoarece am un ten gras care se infecteaza usor .Pana acum cativa ani era de ajuns sa ma spal dimineata cu apa rece ca sa imi inchida porii dar acum se infecteaza foarte usor ce solutie Nivea pentru aceasta problema imi recomandati ?
bellisima_2010
Postat pe 2 Mai 2012 13:38
Am numeroase riduri pe frunte ,in jurul gurii si a ochilor ,sunt sigura ca le datorez varstei a treia dar nu imi place sa o si arat dar cu tenul meu uscat sunt sigura ca voi mai capata sia altele daca nu aplic un tratament bun
.Nivea este cea mai veche marca de cosmetice romanesti recunoscuta si international care mi-a demonstrat in ani de zile ca pot avea incredere in produsele comercializate la preturi acesibile , in afara de Crema de noapte pentru ochi ce alta crema mai pot folosi pentru o estompare a ridurilor existente si prevenirea creerii altora noi ?
tilea_radu
Postat pe 2 Mai 2012 14:11
Inca nu am riduri dar sunt sigura ca voi avea daca nu folosesc creme ,am un ten cuperozic foarte alb care se inroseste cand stau in soare in loc sa se bronzeze , vara asta vreau sa fac plaja insa nu stiu ce as putea folosi ca sa nu mi-se inroseasca fata?ce ma sfatuiti ?
dana_florentina_2010
Postat pe 2 Mai 2012 14:59
Tenul meu gras m-a ferit de formarea unor riduri dar nu si de pungile de la ochi ,este de ajuns crema de ochi pe care o prezentati pentru a-le estompa sau mai e nevoie si de altceva ?
interconect_30
Postat pe 2 Mai 2012 19:46
Tenul meu gras m-a ferit de formarea unor riduri dar nu si de pungile de la ochi ,este de ajuns crema de ochi pe care o prezentati pentru a-le estompa sau mai e nevoie si de altceva ?
interconect_30
Postat pe 2 Mai 2012 19:46
Am un ten mixt sinu stiu cum sa-l tratez finca am incercat produsele pentru ten mixt si mi-l ingrasa si mai mult ,dumneavoastra ce solutie mi_ati da ?
kitty_bell2008
Postat pe 2 Mai 2012 21:23
Am 46 de ani si am un ten mixt,nu foarte pretentios! Ridurile nu au aparut intr-un nr foarte mare si as vrea sa-mi spuneti cum sa mentin asta?
garbo044510
Postat pe 3 Mai 2012 07:59
Am un ten mixt cu destule probleme la aproape 50 de ani ai mei, dar am invatat sa le controlez, intr-o oarecare masura, cu creme anti-rid. Problema pe care nu reusesc sa o rezolv, sau macar sa o controlez cat de cat, este problema gatului. Cred ca gatul meu a imbatranit mult mai repede decat restul corpului meu. Este adevarat ca am inceput sa folosesc cremele pentru fata si aplicandu-le pe gat si decolteu numai in ultimii cinci-sase ani, dar si asa am gatul atat de ridat si degradat incat sunt obligata sa port vesnic esarfe. Nu ma plang in mod special, am vreo 20 de modele si uneori sunt chiar de efect, dar acum vine vara si esarfele devin din atu - un chin permanent. Am 56 de kg la 169 inaltime, pot sa port aproape orice haine, sunt chiar admirata uneori pentru raportul varsta/aspect pe care il afisez, dar asta numai pentru ca am grija sa imi ascund gatul. Va rog sa-mi dati o solutie, un sfat. Un ajutor ar fi un cadou pentru care v-as multumi vesnic.
garboliah
Postat pe 3 Mai 2012 09:32
Pe perioada verii ma confrunt cu o problema pe care nu reusesc sa o rezolv: imi apar pete mari si rosii, culoarea rosie este extrem de intensa.Practic toata fata mi se inroseste. dar se vad clar petele mai inchise la culoare atat pe fata cat si pe gat. Mi se usuca excesiv fata si vad ca mi se contureaza linii fine ale ridurilor. Ce pot face in acest caz pentru ca expunerea la soare nu am cum s-o evit in totalitate, iar ridurile vreau sa le tin departe de mine inc amulta vreme
Mentionez ca am tenul normal si am 40 de ani

Va multumesc mult
Yenu
Postat pe 3 Mai 2012 16:52
Am tenul uscat i folosesc diferite creme hidratante si antirid. n ciuda faptului c mai tot timpul folosesc att crem ct i fond de ten cu factor ridicat de protectie solara, n afar de pistrui, mi apar pete maronii pe fa vara, care dispar cu mare dificultate doar iarna. Din toamn ncep s folosesc exfoliante, mti cu zeam de lamie dar petele maronii dispar doar dup 2-3 luni. Cum a putea preveni apariia acestor pete?
reka_1971
Postat pe 3 Mai 2012 19:16
eu am un ten mixt, cu problemele specifice acestuia insa in general am reusit sa le controlez, folosind creme cu componente naturale si demachiere in fiecare dimineata si in fiecare seara. la ~ 44 ani consider ca tenul meu inca nu-si arata varsta. cu toate acestea am cateva mici probleme: pe partile laterale ale nasului sunt cateva firisoare movii de care nu stiu cum sa scap. este vreo crema Nivea care ar putea sa ma ajute?
multumesc!
droahnai
Postat pe 3 Mai 2012 21:10
tenul meu este mixt. La varsta mea de 56ani tenul este acceptabil insa problema care o am este cu gatul care este mai ridat Ce crema sa folosesc
mbleotu
Postat pe 3 Mai 2012 21:11
Eu am tenul mixt...in afara punctelor negre si a catorva pori dilatati, nu as avea probleme...totusi sunt destul de suparatori
rapidista23
Postat pe 3 Mai 2012 22:50
Am ten normal,folosesc numai produse cosmetice NIVEA de mult timp si,la 60 de ani ,nu am riduri.
goleanuanisoara
Postat pe 4 Mai 2012 03:54
Buna ziua,

am tinut o cura de detoxifiere a organismului in urma caruia avand probleme cu fiara mi au aparut pe fata mai multe cosuri .Am folosit o serie de creme pentru cosuri de la farmacie insa fara foarte multe rezultate deoarece mi au ramas niste pete maronii pe fata.Inainte de incident foloseam Nivea Q10 si mi a placut foarte mult aceasta crema,dar de cand cu acest incident mi a fost teama sa mai folosesc alte produse decat cele impotriva acneelor.Am un ten mixt.Intrebarea mea este;ce imi recomandati?Pot sa folosesc in continuarea Nivea si ce tip de crema imi recomandati/As dori sa folosesc daca pot si o masca benefica tipului meu de ten,va rog sa imi specificati ce anume imi recomandati?
Mentionez ca samponul cu perle,gelul de dus cu perle este extraordinar.Nu am intalnit niciodata produse mai grozave.

Va multumesc anticipat.
garbo223711
Postat pe 4 Mai 2012 07:25
Am tenul uscat, dar cu tendinta de ingrasare in zona T si predispus la aparitia punctelor negre pe frunte, nas si mai nou mici cosulete pe barbie, dar care sunt destul de profunde.

As avea o intrebare legata de zona din jurul ochilor. Cum as putea sa estompez liniile fine aparute, tinand cont ca am aproape 35 ani, ce creme ar trebui sa folosesc pentru a-mi hidrata pielea din aceasta zona?

Crema recomandata as vrea sa fie pentru piele sensibila si sa nu produca iritatii ale ochilor, pentru ca foarte multe creme pentru ochi incercate de mine mi-au produs lacrimari ale ochilor. Am ochii sensibili de cand ma stiu, iar cu un an in urma am suferit si o operatie pt eliminarea miopiei, asa ca trebuie sa am mare grija de orice crema care ajunge in preajma lor, sa nu-i afecteze.

Multumesc.
Albastrita
Postat pe 4 Mai 2012 09:08
Am un ten mixt cu ceva riduri la aproape 50 de ani, dar am invatat sa le controlez, intr-o oarecare masura, cu creme anti-rid. Problema pe care nu reusesc sa o rezolv, sau macar sa o controlez cat de cat, este problema pungilor de sub ochi. Lucrez la calculator zilnic 8-10 ore, seara ma culc inainte de ora 23. Aceste pungi mi se par inestetice si ma imbatranesc mai mult. Mi-ar fi de folos un sfat din partea dv.
Multumesc.
lilica63
Postat pe 4 Mai 2012 09:12
Am tenul mixt, am 29 de ani, tenul meu este sensibil si as dorii sa aflu ce crema antirid imi recoamndati pentru ingrijirea tenului in timpul zilei, care sa contina protectie UV, hidratare si estomparea linilor fine si ridurilor, precum si o crema care sa asigure hranirea si regenerarea tenului pe parcursul noptii?
ionela82
Postat pe 4 Mai 2012 10:54
buna ziua

tenul meu este mixt si sincer am multe batai de cap cu el...ce as putea folosi mai ales pe fata si pt estomparea cearcanelor...eu fiind mamica a unui puisor de aproape 2 anisori nu dorm bine deloc...si nu din cauza lui ci pur si simplu somnul meu nu mai este acelasi

Pt cearcane am folosit si Anew insa vad ca nici un rezultat

Ce ma sfatuiti sa folosesc...ce produse?
printesazabib
Postat pe 4 Mai 2012 12:30
Am 38 de ani si un ten mixt. Nu am inca riduri si as dori sa stiu ce pot face ca acestea sa nu apara in perioada imediat urmatoare. Nu folosesc fond de ten sau alte produse cosmetice in afara de tus de pleoape, rimel si ruj. Ma demachiez in fiecare seara si am o usoara tendinta catre cosi micuti, mai ales in perioada calda. Sunt predispusa si la aparitia pistruilor de fata tot pe timpul verii. Pot face ceva ca acestia sa nu mai apara atat de evident?
Clotilde
Postat pe 4 Mai 2012 12:51
De la: garbo253992, la data 2012-05-02 07:30:36Am ten uscat si riduri la coada ochiului si in jurul guri, am folosit diverse creme antirid care nu au avut un efect multumitor.
Intrebarea mea este: pot sa folosesc aparatul antirid Silkn Face FX
garbo234723
Postat pe 4 Mai 2012 13:14
de obicei Nivea are produse bune pe care le eviti doar daca vrei sa incerci altceva sau vezi vreo reclama si te duci la "ce-i scump, sigur e bun"( NU se intampla mereu asa).
Eu as dori recomandari pt un ten uscat care are ceva riduri de expresie( eu sunt o zambareata, de fel) si pt pete care se accentuiaza, vara mai ales.
nikko71
Postat pe 4 Mai 2012 13:57
Tenul meu este gras, dar am trecut de 30 de ani si primele riduri au inceput deja sa apara. Am o mare dilema, folosesc produse care sa reduca excesul de sebum, care matifieaza, dar pana acum nu am gasit combinatia perfecta de produse antiaging si produse de matifiere. Exista un produs care are ambele actiuni? Numai bine!
ircuta
Postat pe 4 Mai 2012 14:08
Pielea mixta necesita un plus de atentie.Daca tratam toata fata ca o piele grasa , vom lasa zonele uscate si mai uscate decat erau inainte si invers, daca o tratam ca pe o piele uscata putem provoca aparitia petelor, ingrasand si mai mult zonele grase. Nu ne ramane decat sa tinem cont de fiecare zona in parte si sa o tratam corespunzator, cu produse diferite.Pare un ritual dificil de pus in practica si eu personal cu siguranta undeva , cumva fac o greseala si tenul meu este suferind pierzandu-si elasticitatea si prospetimea de odinioara , iar ZONA T imi creaza in continuare probleme serioase.Incerc sa am o viata echilibrata ,insa am pus in greutate cateva kg renuntand definitiv, de circa un an la un viciu devastator pentru ten : fumatul.Alimentatia, igiena ,echilibrul hormonal,sensibilitatea, varsta , poluarea ,odihna de noapte insuficienta, sedentarismul sunt desigur inamici redutabili si eu ma straduiesc sa am un regim de viata echilibrat si sa-mi ingrijesc tenul in mod constant.Sanatatea generala este buna , insa nemultumirea mea legata de aspectul tenului este deosebit de frustranta .Asadar va rog sa-mi sugerati cateva idei ,sfaturi menite sa-mi redea increderea ,punctand pe metodele de aplicare diferentiata in functie de zona fetei- a tipurilor de demachiant , tonifiant, astringent si a cremei hidratante .V-as fi recunoscatoare sa-mi indicati tipul exact de cosmetice ce se pliaza problemelor mele .Va multumesc si am convingerea ca Nivea este raspunsul la intrebarile mele , insa am nevoie de un plan recuperatoriu profesionist.VA MULTUMESC!
ANELY
Postat pe 4 Mai 2012 14:39
Am un ten mai ciudat:uscat in jurul ochilor,gras in zona T si cu pete pigmentare de culoare maro pe pometi.Ceea ce ma deranjeaza cel mai tare sunt petele,recent am schimbat CI si se vad in fotografie!Marturisesc ca nu le am de foarte mult timp-de vreo 3 ani,cred-si s-au intensificat din perioada sarcinii...Cum pot sa diminuez macar aceste pete stanjenitoare?
ananaghi
Postat pe 4 Mai 2012 15:21
Care este varsta optima la care este recomandata folosirea produselor de prevenire a aparitiei ridurilor si care este varsta optima la care este recomandata folosirea produselor anti-age de combatere a celor existente, in functie de fiecare tip de ten?
georgi_alina
Postat pe 4 Mai 2012 16:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ati incercat asa ceva? 4 De la: garbo_413139 11 August 2015 07:40
p_carmen62@yahoo.com 1 De la: garbo233735 3 Mai 2012 12:37
aplic unghii false acryl 2 De la: silfida 12 Octombrie 2010 23:20
Oportunitati BIO 3 De la: deep2w 6 Februarie 2011 22:20
Produse MARY Kay...ce parere aveti? 1 De la: garstea_mariana 22 Iulie 2010 20:55
Setari Cookie-uri