M-am indragostit de fostul sot


Am fost casatoriti 4 ani cand eram tineri, dar ne-am dezvoltat diferit si am ales sa mergem pe cai diferite. Eu mi-am construit o cariera iar el s-a recasatorit cu o femeie de succes si acum are un copil. Intamplarea a facut sa il revad si sa ne petrecem putin timp impreuna. Mi-am dat seama ca nu l-am uitat niciodata si ca de cand m-am despartit de el nu am mai iubit pe nimeni..... Dar el e casatorit acum si are si un copil..... Ma macina foarte tare situatia.. inca il iubesc..
garbo_1399
Postat pe 26 Martie 2012 17:03
da' ce vorbareata esti matale!
ce de teme!?
hai sa ne jucam atunci...

fostul zici?pai si ce mai stai?o cunoaste pe doamna mayer,sex,sex si iar sex...si te faci bine,nu te mai macina chestia,ciorba reincalzita...

f rare cazurile in care raman uniti pe vecie de o dragoste numai a lor..
iasomia
Postat pe 26 Martie 2012 17:32

ei, numai a lor...vezi bine ca sunt generosi...mai ales el...

si ....morarita cu fuiorul.....
dor72_
Postat pe 26 Martie 2012 17:39
doruleata..

chiar nu m-am prins,poate-mi explici
iasomia
Postat pe 26 Martie 2012 17:43
pai daca dansul e recasatorit, cu nevasta si copil...iar dansa ...a ramas doar la dragostea...lui

ma joc...ma stii doar...
si nu zicea ca ....o macina?

sa ai o zi frumoasa...asa ca tine

merci pentru...doruleata
dor72_
Postat pe 26 Martie 2012 17:56
aha...cum era bancu' ala?
"loveste para,loveste marul,impinge banana,Macina cafeaua"...

eu as fi spus"m-am reindragostit"ale dracu' nuantze...
gata! la treaba!

pofta de primavara va doresc...
iasomia
Postat pe 26 Martie 2012 18:01

Pana acum nu am reusit sa ma apropii de nimeni altcineva. adica da, am iesit la intalniri, dar nu mi-am dorit nimic mai mult de atat. am fost si destul de fixata sa am un loc de munca bun, etc etc. si am ramas singura....

sunt sigura ca si el inca are sentimente pentru mine. adica l-am vazut cum se uita la mine.. sunt chestii care se vad, se simt.. se recunosc... felul in care imi vorbeste.. da, e o situatie dificila si simt nevoia sa discut despre ea poate ca sa ma descarc. nu stiu daca exista o solutie care sa nu raneasca pe nimeni... e imposibil....
garbo_1399
Postat pe 27 Martie 2012 10:07
pai?!?!...ai un job bun,pe care ''esti fixata''...ce-ti mai trebuie???...fostul,are o nevasta noua , un copil....solutii???....vezi-ti de viata ta!

si-apoi spui ca te-ai indragostit de el..nu ca te-ai fi re-indragostit!!!..daca nu l-ai iubit atunci,acu' mai bine ar fi sa-l lasi in pace....''inca-l iubesc!''...pai...ori l-ai iubit si-l mai iubesti,ori te-ai indragostit de el.....

io nu mai pricep nimic!.....
Cristina_Adler
Postat pe 28 Martie 2012 16:57
chestia cu cariera e vraja marii, ai divortat ca sa mergi la job... Pe bune, e un pretext. Mai bine gindeste-te (nu trebe sa ne spui si noua) care au fost motivele REALE ale despartirii. Poate iti aduci aminte, totusi...
quasaria
Postat pe 28 Martie 2012 23:24
e adevarat ca iti dai seama de sentimentele pe care le ai pentru cineva,dupa o pauza.
dar poate ca nu e valabil si pentru el.
de dragul copilului pe care il are,uita-l,vei gasi perechea ta.
nimic nu e intamplator,totul are un scop.vei gasi alt om.
daniilia
Postat pe 1 Aprilie 2012 00:37
El s-a recasatorit cu o femeie de succes Good,very good Dar el era sau a devenit un barbat "de succes? Sau doar duamna Daca te-ai fixat pe cariera, inseamna ca si tu esti acum"o femeie de succes", zic bine Nu stiu de cati ani sunteti despartiti, dar daca abia dupa ce v-ati reintalnit si ati "PETRECUT PUTIN TIMP IMPREUNA" .............TI-AI DAT SEAMA CA DE FAPT, DOAR PE EL, NUMAI PE EL,ETC. , HAI CA-I PREA DE TOT !!!!!!
"C-asa-mi vine cateodata,dorule......". Cum sa continui sa iubesti pe cineva/ asta daca l-ai iubit vreodata/., de nu stiu cati ani si pana-n zilele noastre fara sa-ti dai seama! No way! Help yourself and forget him forever
Sygryd
Postat pe 1 Aprilie 2012 03:45
Pai,daca n-a mers atunci relatia,sigur au fost probleme!Nu cred in aceasta REindragostire!Sunt cazuri foarte rare de fosti iubiti,care se impaca peste ani si se iubesc ca nebunii,dar sunt cei ,care s-au despartit din motive independente de vointa lor!!!Esti tulburata de faptul ca l-ai revazut.
garbo271916
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:49
daca nu era un copil poate mai era ceva dar asa eu cred caci el se va mai intoarce inapoi
love_leny
Postat pe 7 Aprilie 2012 16:08
Uneori nu prea vedem etapele. A existat o sansa care la un moment dat a dus la faliment. Istoria s-ar putea repeta. Daca esti o femeie adevarata, nu-ti ridica fusta chiar daca candva ai facut-o. Acum s-au schimbat vremurile si gestul tau nu s-ar justifica. Poate ar aduce numai nefericire.
garbo_1713
Postat pe 7 Aprilie 2012 21:05
...bre, ce probleme isentiale....
....adeca, la inceput nu-l iobeai, da acu, ca ai vezut ca e casatorit si cu copil, ai inceput sa-l iobesti....
daria_
Postat pe 8 Aprilie 2012 00:17
Asa este Daria. Ar musca din el ca din toti dusmanii
garbo_1713
Postat pe 8 Aprilie 2012 01:03
Ea singura poate sa ii aprecieze gustul si sa vada daca la mijloc este un viciu sau o placere curata. Era sa scriu perversa.
garbo_1713
Postat pe 8 Aprilie 2012 07:20
De la: garbo_1399, la data 2012-03-26 17:03:15
Am fost casatoriti 4 ani cand eram tineri, dar ne-am dezvoltat diferit si am ales sa mergem pe cai diferite. Eu mi-am construit o cariera iar el s-a recasatorit cu o femeie de succes si acum are un copil. Intamplarea a facut sa il revad si sa ne petrecem putin timp impreuna. Mi-am dat seama ca nu l-am uitat niciodata si ca de cand m-am despartit de el nu am mai iubit pe nimeni..... Dar el e casatorit acum si are si un copil..... Ma macina foarte tare situatia.. inca il iubesc..

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=DZmoiJihqH4&feature=endscreen
VOIAJOR
Postat pe 14 Aprilie 2012 18:27
De la: garbo_1399, la data 2012-03-26 17:03:15
Am fost casatoriti 4 ani cand eram tineri, dar ne-am dezvoltat diferit si am ales sa mergem pe cai diferite. Eu mi-am construit o cariera iar el s-a recasatorit cu o femeie de succes si acum are un copil. Intamplarea a facut sa il revad si sa ne petrecem putin timp impreuna. Mi-am dat seama ca nu l-am uitat niciodata si ca de cand m-am despartit de el nu am mai iubit pe nimeni..... Dar el e casatorit acum si are si un copil..... Ma macina foarte tare situatia.. inca il iubesc..


mey draga (sa citez un "clasic" in viata ) nu te supara dar trebuie sa fi fos tniste motive foarte serioase de despartire (in afara de CARIERA si FEMEIA DE SUCCES );
1. ce cariera te-ar impiedicasa fii casatorita?
2. vrei sa definesti ce inseamna in viziunea ta "femeie de succes" ?


adeline
Postat pe 17 Aprilie 2012 16:06
Femeia de succes renunta la placerile ei personale ca sa placa altora.O femeie normala este aceea care stie sa se bucure de prezenta familiei ei, folosind in aceasta directie toate mijloacele posibile.
garbo_1713
Postat pe 18 Aprilie 2012 21:47
De la: garbo_1399, la data 2012-03-26 17:03:15
Am fost casatoriti 4 ani cand eram tineri, dar ne-am dezvoltat diferit si am ales sa mergem pe cai diferite. Eu mi-am construit o cariera iar el s-a recasatorit cu o femeie de succes si acum are un copil. Intamplarea a facut sa il revad si sa ne petrecem putin timp impreuna. Mi-am dat seama ca nu l-am uitat niciodata si ca de cand m-am despartit de el nu am mai iubit pe nimeni..... Dar el e casatorit acum si are si un copil..... Ma macina foarte tare situatia.. inca il iubesc..



Ma tem ca pe tine te deranjeaza mai mult faptul ca el a reusit sa se implineasca alaturi de alta femeie. Aici cred ca vorbim mai mult de vanitate decat de ..... dragoste!
ecaterina
Postat pe 21 Aprilie 2012 04:17
Problema ta este nu ca te-ai indragostit de fostul sot ci ca nu ti-ai refacut viata ca el si ca esti disperata ca esti singura si acum ai fi in stare sa lasi de la tine sa fii casatorita. Acum ca esti disperata il accepti, lasa-l in pace daca il iubesti sa-si vada de familie si nevasta si de copil, nu stii cand te va bate Dumnezeu daca il despari. Disperare nu iubirea te apucat , analizeaza si vezi ca am dreptate
garbo273075
Postat pe 21 Aprilie 2012 04:54
daca te casatoreai si erai fericita, nu te mai gandeai la el , una e iubirea si alta e singuratatea si disperarea
garbo273075
Postat pe 21 Aprilie 2012 04:56
LoL
CBA
Postat pe 21 Aprilie 2012 08:31
In razboi, toate smecheriile sunt permise pentru a castiga. Nu exista reguli morale.
garbo_1713
Postat pe 21 Aprilie 2012 08:40
Parerea mea e ca,in egoismul tau,nu poti accepta ca a obtinut mai mult de la viata dupa ce va-ati despartit.Tu l-ai lasat pentru cariera si succes,dar ai ramas singura,iar el are un copil,o sotie de succes si sunt o familie implinita.Asta se numeste INVIDIE nu re-indragostire.
Macar o data in viata sa dai dovada de INTELEPCIUNE,adica mai bine suferi tu singura, ca sigur ai sa -ti refaci viata ,decat sa sufere un copil si o alta femee care si-a asumat mai multa raspundere decat tine.
garbo263313
Postat pe 21 Aprilie 2012 08:41
Fetelor... chiar bine zis.
Rotty
Postat pe 21 Aprilie 2012 08:47
Daca il iubesti, lupta pentru dragostea ta si incearca sa-l recuceresti.ce daca e casatorit?viata e scurta.decat sa regreti ce n-ai facut ,mai bine sa regreti ce ai facut
crinnaa
Postat pe 21 Aprilie 2012 09:20
Iubita mea , nimic nu va mai fii ca la inceput, te-ai schimbat si tu si s-a schimbat si el mai mult ca sigur.Nu te amagii singura in amintirea celor petrecute, vei descoperii cu timpul ca nu este cel pe care l-ai iubit odata,cel mai bine este sa ramaneti prieteni , valoreaza mai mult decat o relatie. Trecutul ramne trecut.Crede-ma am trecut si eu prin aceeasi situatie, e mai bine asa. Si daca chiar nu puteti sta departe unul fata de celalalt...... mergeti inainte asa fara sa amestecati lucrurile.
loredana0072
Postat pe 21 Aprilie 2012 10:59
Inca il mai iubesti..Dar el? Depinde foarte mult de el,nu poti si nu trebuie sa te umilesti iar eu am impresia ca nu ii pasa de tine deci esti numai tu si sentimentele tale..Ai putea sa incerci sa te convingi ce fel de barbat ai pierdut acceptind o intilnire si mergind ceva mai departe insa atentie o faci numai pentru a te rupe definitiv si a intelege care a fost motivul real al despartirii..Succes
garbo102323
Postat pe 21 Aprilie 2012 11:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Casatoria cu nuntaa OFFFFFF! 15 De la: joanna22 1 Aprilie 2013 22:04
casatorii intre persoane de acelasi sex 9 De la: garbo_1568 24 Aprilie 2012 21:33
parerea voastra...? 157 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:22
Aviz barbatiilor! 15 De la: paula_daniela 8 Septembrie 2009 15:14
lichidare stoc 2 De la: Melanie 5 Octombrie 2009 17:19
Setari Cookie-uri