contraceptie ?! :|

fetelor... din pctu vostru de vdr care-i cea mai ok contraceptie din pct de vdr sexual ? am citit peste tot,am intrebat in stanga si in dreapta,si nimeni nu poate sa-mi dea un raspuns.am un prieten stabil si chiar vreau sa ma simt in siguranta . prietenele mele iau anticonceptionale,dar se ingrasa de la ele,le e rau si se simt slabite. unele fac injectabile unde nu pot sa stiu dak e ok sau nu pt organismul meu . prezervativele ..ok ? de care sunt cele mai ok ? ideea e ca nu pun intrebarea asta din lipsa de ocupatie. am 21 de ani,mi-am inceput viata sexuala la 19 ani cu un prieten stabil (1 an)..credeam eu...iar la 1 sapt m-am trezit ca iau viteza...n-am mai avut pe cineva de 2 ani de zile...iar acum am un nou prieten de 7 luni de zile... si chiar exista sentimente adevarate intre noi ..si planuri serioase. e mai mic ca mine cu 1 an si am fost prima femeie din viata lui.am intrebat cum asa ?! si mi-a raspuns f sincer " pentru ca am stiut ca odata va veni si clipa mea,si regina mea"..m-am blocat. deci in concluzie suntem undeva mai incepatori.ne-am iubit noi de 5 luni incoace,dar totusi nu suntem atat de avansati incat sa stim exact cum sta treaba. eu tot am citit pe net si prin reviste care ar fi cea mai buna medoda contraceptiva,dar parca in niciuna n-am incredere..intotdeauna sunt stresata si nu ma pot relaxa cu gandul ca daca se rupe prezervativul. nu mai pot avea incredere deplina in nimeni.am avut o data si mi-a fost calcata in picioare ...inafara ca prima mea data a fost mai mult un viol,si nu o dorinta..si mai mult agresiv si dureros decat incet si placut..chiar am ramas cu traume. va rog frumos,putin ajutor !!!
Dsoara_T
Postat pe 24 Martie 2012 11:04
si anticonceptionalele se iau pe baza la niste analize medicale k sa nu te ingrasi,poti consulta un medic si nu ai prob cu ingrasatu.in caz de nu vrei sunt la farmacie si anticonceptionale ovule care le folosesti in momentul acela doar introducandule cu 15 min inainte de contact,se numesc contracept m,acum fiecare cu parerea lui eu cu prezervativu nu prea ma impac si vb ta nici nu e sigur
garbo258767
Postat pe 24 Martie 2012 11:14
Draga mea pla naturala cum a lasat d-zeu cea mai buna
ion_11
Postat pe 2 Aprilie 2012 23:11
suntem diferite asa ca metoda contraceptiva ideala depinde de la caz la caz... eu iti recomand sa consulti un medic ginecolog si un psiholog (legat de prima ta experienta sexuala)
al_ma
Postat pe 11 Aprilie 2012 11:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce exista atata rautate... 1 De la: AVOCATBIATRICEMARTIS 12 Octombrie 2009 22:40
CUM AM REUSIT SA MA LAS DE FUMAT! 2 De la: iasomia 2 Decembrie 2009 09:12
cum sa ne descurcam fara un loc de munca 4 De la: Ramona_Gazdac_1 1 Februarie 2012 17:35
Dilema 51 De la: eu666 19 Martie 2010 17:13
Sunt foarte confuza nu stiu ce sa fac ca sa fiu fericita in viata 112 De la: Dari_Daniela 18 Noiembrie 2009 13:29
Setari Cookie-uri