vreau sa uit.....

am avut o relatie de 3 ani cu un barbat care m-a inselat constant,il iubeam si il iertam de fiecare data. la inceputul anului mi-a spu ca nu mai sunt alte femei in viata lui , argumentandu-mi ca nu ii mai suna tel la ore nepotrivite si ca eu sunt nebuna ca nu pot trece peste ....
am vrut sa il cred dar am aflat ca el continua cu acest comportament( care cred ca este genetic,taicasu fiind un afemeiat cunoscut)
vreau sa am taria de al scoate din viata mea ,dar stiu ca nu voi reusi.....am mai incercat
vreau sa ma sfatuiti cum sa procedez.....inca il iubesc:(((((((((((((((((((
enabaena
Postat pe 24 Martie 2012 09:04
EL DEJA NU MAI ESTE IN VIATA TA ,DOAR TU AI SCRIS .IN REST CE TE OBLIGA SA MAI TINETI LEGATURA ?LUCRATI IMPREUNA ?GASESTE ALT JOB !AVETI COPIL ?SA-L VADA CAND NU ESTI ACASA !ETC.....EVITA-L CA PE O BOALA CE ESTE PT CA AI DOAR IMPRESIA FALSA CA IL MAI IUBESTI INCA.PASTREAZA DISTANTA CU ORICE CHIP SI DA-TI TIMPUL SA-L DESCOPERI PE CEL CARE MERITA SA-L IUBESTI SI DACA NU-L VEI DESCOPRI NU-I BAI !MAI BINE singura decat sa traiesti un sir indian de compromisuri care te distrug.zici ca e afemeiat ?are lipsuri afective si nu e treaba ta sa-l vindeci .l-ai iubit ?foarte bine !inseamna ca-l poti iubi si pe altul mai vrednic .mai poti sa te complaci in asta decat daca iti lipseste complet respectul de sine si atunci poate gasesti sustinere la o discutie cu un psiholog ca familia nu cred sa-ti ofere sprijin ca altfel nu veneai aici cu dilema asta
garbo072486
Postat pe 24 Martie 2012 22:20
auzi,verifica-i si sms-urile si mail-urile...vezi sa nu faci infarct...

esti masochista sau doar ...neajutorata,ca sa nu zic altfel?el practica sexul sportiv si tu-l iubesti.....minunata viata....dar tu ce sport practici,puiut?
Roxxynela
Postat pe 26 Martie 2012 04:11
lasa-l. E singura solutie.
Am stat cu unul din asta foarte multi ani - tot timpul mai exista vreuna pe undeva (care devenea uneori nevasta... pentru un timp). Nu i se parea absolut nimic anormal in asta, pur si simplu raminea preocupat de toate povestile ratate. Si nu doar de sex, ci de relatii - avea nevoia continua sa cunoasca si sa compare. Daca il intrebai, nu stia, de fapt,ce cauta. Daca era frumoasa, nu era de casa, daca era de casa si frumoasa era proasta si il plictisea, daca nu il plictisea nu avea incredere in ea si asa mai departe.

Intr-un moment de sinceritate a recunoscut ca nu iubeste. Ca nu poate. Ca e doar teatru. Asa ca experimenteaza linistit. N-are absolut nici o problema sa te faca sa te simti cea mai fericita femeie din lume dupa care sa dea cu tine de pamint de nu stii ce te-a lovit. Si atunci poate incepi sa intelegi ca pentu el esti doar o unealta. Echivalentul unui obiect. O (alta) papusa aruncata la cos. Asta e, omul in sine are o problema emotionala grava. Si nu e ceva de care sa iti dai seama nici la prima vedere, nici la a doua, nici multi ani dupa ce il cunosti. E perfect adaptat - si joaca un teatru magnific. Pare exact barbatul pe care si l-ar dori orice femeie - arata bine, inteligent, cu cariera, cu bani, protector si foarte "neinteles" si "lipsit de afectiune". Bineinteles ca gaseste fintini de afectiune peste tot. Pina seaca. Si atunci pleaca mai departe. Nu ca ar fi vreo problema ce lasa in urma.

Nu e de invinovatit - asa e el. Asa a fost creat de mama natura. Sa ii reprosezi ca e cum e e ca si cum i-ai reprosa ca are ochii albastri, nu verzi. Mai mult- nu e fericit. Nu e fericit nici macar asa, calcind pe cadavre. Dupa ce ajungi sa il cunosti, DACA ajungi, si nu dispare/apare/dispare pur si simplu inainte sa apuci sa intelegi ce ti se intimpla - nu stii daca sa iti fie mila sau sila sau care e termenul adecvat... Ce e cert este ca, atita timp cit va fi in viata cuiva, o va tiri si pe aia cit mai adinc in nefericirea lui si o va uita acolo pina cind femeia va incerca sa iasa. Iar cind o sa incerce sa iasa si sa uite de el, invariabil va reveni sa isi re-testeze influenta. De ce sa faca un rau o singura data, cind il mai poate face si a doua oara, a treia oara sau de cite ori ii permite dna?!
quasaria
Postat pe 31 Martie 2012 16:35
Da ghini bre ca numa' pe barbati ii acuzati, si pe tata acu, ca deee, mama-sa lo' facut asa.....nu mama-sa ci Mama Natura bre si ala nu-i vinovat ca e afemeiat, femeile sunt de vina ca-s mai multe decat barbatii si io' sucit mintile,de te-o mintzat, da! ca sa stii na
Da sigur experimenteaza barbatul si voi femeile de ce nu cereti de la MN sa fiti si frumoase,destepte,gospodine,cu jobs, bani, vila, masina, elicopter insula si alte animale necesare / langa om ca sa nu se plictiseasca si sa nu mai caute,...aiii?
...asa e el!
Fss_ssu
Postat pe 31 Martie 2012 19:23
ladyDY
Postat pe 31 Martie 2012 19:56
pai trebuia sa defineasca omu' ce vrea, insula si elicopter, si era mai simplu de gasit o solutie in cazul asta....
quasaria
Postat pe 31 Martie 2012 22:42
De la: quasaria, la data 2012-03-31 16:35:44lasa-l. E singura solutie.
Am stat cu unul din asta foarte multi ani - tot timpul mai exista vreuna pe undeva (care devenea uneori nevasta... pentru un timp). Nu i se parea absolut nimic anormal in asta, pur si simplu raminea preocupat de toate povestile ratate. Si nu doar de sex, ci de relatii - avea nevoia continua sa cunoasca si sa compare. Daca il intrebai, nu stia, de fapt,ce cauta. Daca era frumoasa, nu era de casa, daca era de casa si frumoasa era proasta si il plictisea, daca nu il plictisea nu avea incredere in ea si asa mai departe.

Intr-un moment de sinceritate a recunoscut ca nu iubeste. Ca nu poate. Ca e doar teatru. Asa ca experimenteaza linistit. N-are absolut nici o problema sa te faca sa te simti cea mai fericita femeie din lume dupa care sa dea cu tine de pamint de nu stii ce te-a lovit. Si atunci poate incepi sa intelegi ca pentu el esti doar o unealta. Echivalentul unui obiect. O (alta) papusa aruncata la cos. Asta e, omul in sine are o problema emotionala grava. Si nu e ceva de care sa iti dai seama nici la prima vedere, nici la a doua, nici multi ani dupa ce il cunosti. E perfect adaptat - si joaca un teatru magnific. Pare exact barbatul pe care si l-ar dori orice femeie - arata bine, inteligent, cu cariera, cu bani, protector si foarte "neinteles" si "lipsit de afectiune". Bineinteles ca gaseste fintini de afectiune peste tot. Pina seaca. Si atunci pleaca mai departe. Nu ca ar fi vreo problema ce lasa in urma.

Nu e de invinovatit - asa e el. Asa a fost creat de mama natura. Sa ii reprosezi ca e cum e e ca si cum i-ai reprosa ca are ochii albastri, nu verzi. Mai mult- nu e fericit. Nu e fericit nici macar asa, calcind pe cadavre. Dupa ce ajungi sa il cunosti, DACA ajungi, si nu dispare/apare/dispare pur si simplu inainte sa apuci sa intelegi ce ti se intimpla - nu stii daca sa iti fie mila sau sila sau care e termenul adecvat... Ce e cert este ca, atita timp cit va fi in viata cuiva, o va tiri si pe aia cit mai adinc in nefericirea lui si o va uita acolo pina cind femeia va incerca sa iasa. Iar cind o sa incerce sa iasa si sa uite de el, invariabil va reveni sa isi re-testeze influenta. De ce sa faca un rau o singura data, cind il mai poate face si a doua oara, a treia oara sau de cite ori ii permite dna?!


Subscriu in totalitate. La prima vedere pare a fi tot ce ti-ai dorit, la mai multe vederi e dracul gol, cunosc in amanunt un astfel de specimen uns cu toate alifiile, numai cu fericire si liniste nu.Nu se poate schimba si nu-i treaba uneia sa faca asta, ci strict a lui(dar ma indoiesc sa reuseasca si nici macar sa vrea).E destul de greu sa renunti la el, pentru ca-n felul lui haotic e perseverent al naibii, dar nu imposibil. Iti ofera doar sferturi de masura si te distruge, incat dintr-o femeie puternica ajungi frustrata si deloc cu zambet pe buze.Ciudat ca se "leaga" si numai de femei cu personalitate si puternice, care cum necum ii cam cedeaza, dar...dupa ceva chin cu el, se elibereaza, desi "aerianul" intotdeauna se intoarce, chiar si de mai multe ori si nu pentru ca vine schimbat si cu bune intentii(nici nu stiu daca este constient de aceste aspecte), ci pentru ca-i intr-o continua testare a femeilor si-a "puterii" lui superficiale de a-si mai face jocul. Este un mare nefericit acest specimen si nu se poate schimba, desi uneori parca si-ar dori, dar ii trece repede!
magdabeauty
Postat pe 9 Aprilie 2012 07:21
De uitat nu-l uiti usor, dar el n-are de unde sa stie asta. Asa ca asteapta, departe de el, sa-ti treaca, incercand sa cunosti pe altcineva, pana chiar vei reusi, pentru ca fie si numai timpul, ne ajuta in procesul de uitare. Intrerupe orice cale de comunicare cu el...e greu, pentru ca daca-si propune ceva si iti stie deja anumite slabiciuni, insista si parca tie, naiva, ti se rupe inima sa nu sari in intampinarea lui, dar...vei reusi. Daca te iubesti( si tii la viata ta, care merita sa fie frumoasa, pentru ca doar una ai), tb sa reusesti!
magdabeauty
Postat pe 9 Aprilie 2012 07:32
Timpul le va rezolva pe toate1Nu merita sa suferi pentru un asemenea **speciment**!
Jojolin
Postat pe 13 Aprilie 2012 08:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Festivalul Clatitelor-Arad 2 De la: garbo037011 2 Iulie 2009 09:19
proteza la picioru drept 2 De la: cricat 1 Octombrie 2011 11:24
INSOMNIA 3 De la: ellenn 12 Martie 2009 12:44
Sarbatori de iarna in Neamt 1 De la: Ridhima 26 Decembrie 2008 00:24
FRAUDA CONCURS 43 De la: dana07 8 Aprilie 2010 14:17
Setari Cookie-uri