Ajutati-ma!

Buna!am nevoie de ajutoru` vostru!poate ca v-ati intalnit foarte des cu intrebari de acest gen,dar chiar am nevoie de rasp voastre sincere fara misto-uri!Vreau sa aflu daca prof. meu de romana ma iubeste.De fiecare data cand ma intalnesc cu el se uita in ochii mei si dupa mine,de fiecare data cand m-a suparat sau enervat mi-a cerut iertare si m-a intrebat daca mai sunt suparata pe el,cu mine se poarat diferit,chiar daca se afla intr-un grup de profesori si discuta si se intampla ca eu sa trec pe langa ei,el isi indreapta privirea catre mine si se uita fix in ochii mei,se intampla ca la ore sa se uite la mine cateva minute in sir fara ca sa scoata vreun cuvant,o data m-am intalnit cu el pe strada si era cu sotia dansului,si cu toate acestea el se uita fix la mine,si oriunde ne-am intalnii ne privivim neincetat,si alte multe chestii pe care nu mi-le mai aduc eu aminte si care sunt greu de povestit pentru ca daca le-as povestii nju cred ca ar intelege nimeni,deoarece aici este vorba despre sentimentele pe care le simtim amandoi cand ne intalnim. Va rog ajutati-ma!credeti ca simte ceva pentru mine,sau e o iluzie de-a mea?Va multumesc si va pup:*:*:*:*:*:*:*:*:*(a si inca o precizare:eu am 18 ani si el are 34,e insurat si preda la clasa unde eu invat)!
Danyxs
Postat pe 4 Februarie 2012 21:55

asa o fi....
n-aveti unde va juca?
Daca vede ce de greseli " ai bagat", ii crapa obrazul de rusine si nu se mai... uita....direct in ochii tai
poate practica voodoo, de ala.....
dor72_
Postat pe 4 Februarie 2012 22:01
Fr mitouri, e nsurat...aa c...
Sau ntreab-l, dom profesor, m iubii?
Axl_22
Postat pe 4 Februarie 2012 22:01
eeee si tu acuma! esti pretioasa in exprimare
dor72_
Postat pe 4 Februarie 2012 22:03
e o iluzie de-a ta...acu oricine se uita fix in pix te si iubeste...
sora_ilsi
Postat pe 4 Februarie 2012 22:07
Am avut o profesoar de romn sever da' bun. Norocu' meu, era profesoar i nu...
Axl_22
Postat pe 4 Februarie 2012 22:09
poate sufera bietul de vreo boala...
luxatie de retina, de exemplu...si a ramas omul cu privirea fixa ( tmp )
fetiscano, nenorocul, parol
dor72_
Postat pe 4 Februarie 2012 22:12
cam asa, nu?
sora_ilsi
Postat pe 4 Februarie 2012 22:13
Pai..34-18=16..ar putea sa se uite la tine...PARINTESTE!! Si-o fi zicand in gandul lui"Uite asa o fata de-as fi avut.." sau "Uite asa o fata nu as fi vrut sa am.."
Tu ,insa ,uita-te la ...colegii tai!!E mai de bun simt! Si ,oricum nu-si va lasa sotia pt. o pustoaica=el e un babalac pe langa tine...
Tu ai nevoie de iubiri sincere ,nu de aventuri...cum poate vrea d-nul...
elisabeta_boia
Postat pe 4 Februarie 2012 22:17
aha, betty... deci aventurile cu colegii, sunt iubiri sincere, zici tu...
si - in mod firesc - apare intrebarea:
da' tu de unde stii?:)))
eu_geminy
Postat pe 4 Februarie 2012 22:20
Cei care au comentat aiurea,habar nu aveti ce este suferinta!Multumesc tuturor celo care au vorbit frumos si mi-au dat sfaturi care imi sunt de folos!
Danyxs
Postat pe 4 Februarie 2012 22:21
noroc ca fata are 18 ani. a scapat ala sa faca puscarie .la tembelizor tot va fi. parca vad la stiri " un profesor a sedus o nevinovata copila"uitandu-se lung in ochii ei
si_totusi
Postat pe 4 Februarie 2012 22:21
he he he:))))
eu_geminy
Postat pe 4 Februarie 2012 22:24
nu lung, adanc...pana la durere
danyxs, macar de ai lua aminte la ceea ce ti se spune...
gargaunii din capul tau, il vor da afara pe el de la serviciu, ii vor aduce divortul ( poate) , il vor stigmatiza...dar lasa, asta nu conteaza, durerea ta e mult mai mare si problemele tale mult mai greu de rezolvat
acum , sper ca am fost mult mai explicita, si sunt sfaturi de folos
iti doresc sa ai minte si sa o folosesti, pozitiv
dor72_
Postat pe 4 Februarie 2012 22:30
Multumesc dor72:D
Danyxs
Postat pe 4 Februarie 2012 22:35
nu trebuie sa multumesti, este suficient sa nu iti complici existenta, si sa nu iti faci rau singura

ocupa-ti timpul cu altceva, gaseste-ti ocupatii care sa nu-ti lase timp sa visezi la asemenea prostii

gandeste putin in avans, fa niste calcule si vezi cate dezavantaje ai avea dintr-o asemenea... intamplare
dor72_
Postat pe 4 Februarie 2012 22:43
chiar gargauni , danyxs,,,,si fetele astea stiu ce spun.
pe la 18 ani , si la mine se uita 'fix' un tanar domn, tot cam la aceeasi diferenta de varsta. nu mi-am pus intrebari existentiale ca tine si nu am dat in suferinte, mi-am vazut de scoala. l-am intalnit dupa vreo 10 ani si-am aflat ca fusese chiar indragostit de mine, dar cum crezi ca m-as fi vazut vreodata langa un nene peste care timpul lasase urme, cand eu inca ma maturizam?
bafta la examene!
ufishor
Postat pe 4 Februarie 2012 23:20
probabil habar n-au ce e aia suferinta. Tu - ai habar?

Cind eram cam de virsta ta am fost fix in aceeasi situatie, numai ca dupa un timp am si primit raspunsul la intrebare, discutind cu respectivul. Si a fost una dintre cele mai frumoase replici pe care le-am primit pina acum.
quasaria
Postat pe 4 Februarie 2012 23:23
De la: Danyxs, la data 2012-02-04 22:35:38Multumesc dor72:D

VOIAJOR
Postat pe 5 Februarie 2012 07:57
De la: IOANIDE, la data 2012-02-05 07:57:04
De la: Danyxs, la data 2012-02-04 22:35:38Multumesc dor72:D


O fata n-a mai trecut prin satul natal de mai bine de 5 ani. Intr-o zi soseste acasa, dar nici n-apuca sa treaca pragul, ca tatal sau se rasteste la ea:

-Unde ai fost tot timpul acesta? De ce nu ne-ai scris, nici macar o carte postala? De ce nu ne-ai sunat niciodata?

Fata incepe sa planga si zice printre lacrimi:

- Tata, eu am devenit prostituata

- Cum? Pleaca de aici pacatoaso! Esti o rusine pentru familia noastra catolica! Te reneg!

- Cum crezi tu, tata. Eu vreau doar sa-i las mamei aceasta superba blana de nurca si sa va dau carnetul acesta de economii de 5.000 si titlul de proprietate asupra casei pe care tocmai v-am cumparat-o, cu 10 dormitoare, 10 bai si piscina. De asemenea va invit sa petreceti Sarbatorile pe iahtul meu

Tatal intreaba:

- Ce ziceai ca ai devenit?

Fata incepe din nou sa planga si spune:

- O prostituata, tata

- O, Doamne, ce m-ai speriat! Am inteles protestanta!
VOIAJOR
Postat pe 5 Februarie 2012 08:01
scopul scuza mijloacele. a ramas o catolica buna.
Ana32
Postat pe 5 Februarie 2012 09:44
Ioanide, ce legatura are ceea ce ai postat, cu ceea ce ai citat?
te rog sa ma lamuresti
dor72_
Postat pe 5 Februarie 2012 10:55
A postat i el bancuri la topic. on sau nu...
Stare de...io v spun bancuri.
Axl_22
Postat pe 5 Februarie 2012 11:02
fetiscano, rolul meu nu-l vad
dor72_
Postat pe 5 Februarie 2012 11:08
Scz pe topic. Ei Dor, a citat i el la ntmplare. i place, el nu poate comenta altfel, se pare...
Axl_22
Postat pe 5 Februarie 2012 11:15
Eu cred ca la 18 ani trebuia sa ai mai multa minte in capul pe care-l porti pe umeri.
garbo263158
Postat pe 8 Februarie 2012 22:22
De la: Danyxs, la data 2012-02-04 21:55:23si oriunde ne-am intalnii ne privivim neincetat,si alte multe chestii pe care nu mi-le mai aduc eu aminte si care sunt greu de povestit pentru ca daca le-as povestii nju cred ca ar intelege nimeni,deoarece aici este vorba despre sentimentele pe care le simtim amandoi cand ne intalnim.


bre, daca e vorba de `sentimentele pe care le simtiti amandoi cand va intalniti`, atunci, nu se cade sA ne punem cu ele, ca, nici de ne-am imagina, nu ar fi posibil(e), oricat n-am da cu couru` de pamant sa ne vina a crede.

afurisite de sentimente, cum sa simt ele, ashea, brusc, cand va intersectati privirea. te pomenesti c-o fi de la miscarea ochilor. :D

:))

esme
Postat pe 8 Februarie 2012 22:41
ce dreak, am postat de doua ori? ba chiar de trei! noroc ca mai pot sterge!
esme
Postat pe 8 Februarie 2012 22:41
mor de ras! :)))
esme
Postat pe 8 Februarie 2012 22:41
De la: garbo263158, la data 2012-02-08 22:22:01Eu cred ca la 18 ani trebuia sa ai mai multa minte in capul pe care-l porti pe umeri.


da` poate are incredere in alt `cap`! ce-i o regula sa ai numa-ntr-al tau?

:)))))
esme
Postat pe 8 Februarie 2012 23:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salutare tuturor! 65 De la: mia79x 14 Iulie 2009 18:16
brbai nepricepui sau femei frigide....s vedem 880 De la: neculanic 26 Decembrie 2009 14:34
Glume proaste..care distrug un univers intreg.. 14 De la: iasomia 2 Noiembrie 2009 17:47
calatoria bebelusului cu masina 4 De la: victor68 27 Iulie 2010 11:51
Barbatul scorpion 57 De la: stefanna 12 Octombrie 2015 12:57
Setari Cookie-uri