Cine nu stie afla- Concurs de imaginatie creatoare

In urma multiplelor emailuri si a supozitiilor eronate privind natura avatarului meu, deschid un topic de duminica,al carui scop principal este destinderea si invingerea plicitiselii, iar secundar imbogatirea cunostintelor (teoretice sau sociale)
Asadar, sunteti invitati sa va dati cu parerea pe un subiect despre care nu este necesar si este chiar de preferat sa nu aveti nici o cunostinta si sa va exprimati de o maniera cat mai originala, cu argumente cat mai fanteziste luate de oriunde, dar nu din tratate stiintifice, enciclopedii, dictionare etc.
Nu uitati scopul principal este entertainment-ul si relaxarea asa ca sunt nerecomandate atacul la persoana, lovitura sub tastatura si alte mijloace nedemne de un forumist cu experienta.
Subiectul de duminica asta este : ce reprezinta avatarul meu si cine este autorul?
Indiciu: legatura cu persoana mea este absolut indirecta si total nerelevanta.
Cei care stiu sunt rugati sa se abtina de la a da raspunsul corect pe primele trei-patru pagini si invitati sa-si foloseasca in mod similar imaginatia creatoare.
charmelen
Postat pe 31 Iulie 2011 19:35
lasa-ma ch, ca noi te dam in tribunal deja pentru avataru' tau....numa ca n-am aflat inca avocatu....
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 19:36


ti-am zis io dor ca face afishe cu scula noastra....
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 19:40
De la: quasaria, la data 2011-07-31 19:40:38

ti-am zis io dor ca face afishe cu scula noastra....



Ati vrea voi sa fie a voastra, lipsitelor d
Dar ea e urmasilor urmasilor nostri spre fala neamului romanesc, si gloria Gorjului.
Na ca mai dadui un indiciu
charmelen
Postat pe 31 Iulie 2011 19:43
"fala neamului romanesc", am zis noi altceva?
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 19:45
gata, gata, ca ne-ai dat-o...tu cu manuta ta....si ai zis clar ca n-o mai vrei....
ca erai pre ocupata cu pedofilii...
unde-i bicisnicu'
pana la urma il angajam si noi pe 875, ca ii mai ieftin decat avocatii...
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 19:46
ups...
875, cu dedicatie....
http://www.youtube.com/watch?v=HfP8lVfbg5w&feature=related
quasaria
Postat pe 31 Iulie 2011 19:49
De la: dor72, la data 2011-07-31 19:46:25gata, gata, ca ne-ai dat-o...tu cu manuta ta....si ai zis clar ca n-o mai vrei....
ca erai pre ocupata cu pedofilii...
unde-i bicisnicu'
pana la urma il angajam si noi pe 875, ca ii mai ieftin decat avocatii...


cred ca ai inteles gresit, doar nu eram fraiera sa dau asa bunatate de scula.
v-am dat una mica si ruginita, care nu-mi mai folosea la nimic, am zis si eu sa-mi fac o pomana cu voi ca pareati s-aveti nevoie.
charmelen
Postat pe 31 Iulie 2011 19:50
amu', stii ce ch....om fi noi proaste da' oarbe nu suntem...si nici nesimtite/oare...stiu pe ce am pus mana si ce am simtit....io una si prin alte parti...ca mi-o dat Q niste apasari...ioi...da io am rabdat...ca am stiut ca " se merita"...da....
si sa stii ca ai fost fraiera de tat...ca noi am avut spion infiltrat, care te-o distras...uita-te bine, si vezi cu ce-ai ramas...
ashe ramai dupa ce te uiti...

875, pentru a inlatura orice dubii...

Tu Es Foutu-lyrics

Tu m'as promis et je t'ai cru

Tu m'as promis le soleil en hiver et un arc en ciel
Tu m'as promis le sable dor, j'ai recu une carte postale

Tu m'as promis le ciel et la terre et une vie d'amour

Tu m'as promis ton coeur, ton sourire, mais j'ai eu des grimaces

Tu m'as promis et je t'ai cru

Tu m'as promis le cheval ail que j'ai jamais eu


Tu m'as promis le fil d'Ariane, mais tu l'as coup

Tu m'as promis les notes de Mozart, pas des plats casss
Tu m'as promis d'etre ta reine, j'ai eu pour sceptre un balai

Tu m'as promis et je t'ai cru
Tu es foutu-tu-tu-tu-tu-tu...

Je ne sais pas ce qui se passe
Mais je sais pourquoi on m'appelle
"mademoiselle pas de chance"
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 20:11
Nu stiu pe ce-ati pus voi mana si ce ati simtit, io va zic ca a mea e la locul ei, vesela si lucioasa, de ti-e mai mare dragul s-o pipai.
Da zi-mi si mie cine-i 875 asta de-i pui cantece cu dedicatie asa delicata, ca ma facusi curioasa.
charmelen
Postat pe 31 Iulie 2011 20:30
du-te si tu la "divort civilizat sau nu" si te lamuresti...
unde, Doamne? a ta? si la locul ei?
ai schimbat ceva de cand nu ne-am vazut?
dor72
Postat pe 31 Iulie 2011 20:33
Iti voi respecta doleanta de a nu spune ce reprezinta -in realitate- avatarul tau (mai bine spus, PE CINE reprezinta). Nu voi spune nici autorul.
In momentul in care ti l-ai pus prima data si ti l-au banat adminii garbo, am zis ce este, cine l-a creat si, daca nu ma insel, am purtat si o mica discutie despre cum a fost interzis intr-o expozitie oarecare de la Paris. Chiar m-am distrat cand am vazut ca ti l-au banat de cateva ori, si i-am tras de urechi pentru "eruditia" lor inegalabila
Thor_again
Postat pe 1 August 2011 11:09
eruditzia ca eruditzai ... dar truditzia e si mai grava, atunci cand apare perseverentza ... :)

eh ... nu sunt adminii garbo singurii necunoscatori...
vamesii americani nu i-au permis Pasarii Maiastre (sper sa nu ma inshel!) intrarea pe teritoriul SUA, pentru o expozitie... pentru motivul: "nu putem primi un obiect de metal pe care il putem realiza si noi, cu sculele si aparatele noastre!!!"
jenanttttttttttttttt si penibil!!!!
alfheim
Postat pe 1 August 2011 12:13
De la: Thor_again, la data 2011-08-01 11:09:06Iti voi respecta doleanta de a nu spune ce reprezinta -in realitate- avatarul tau (mai bine spus, PE CINE reprezinta). Nu voi spune nici autorul.
In momentul in care ti l-ai pus prima data si ti l-au banat adminii garbo, am zis ce este, cine l-a creat si, daca nu ma insel, am purtat si o mica discutie despre cum a fost interzis intr-o expozitie oarecare de la Paris. Chiar m-am distrat cand am vazut ca ti l-au banat de cateva ori, si i-am tras de urechi pentru "eruditia" lor inegalabila


Multumesc Thor, acu inteleg si eu de ce nu mi l-au mai banat si de data asta. Pai daca a fost el interzis si la Paris, ce sa ne mai miram de unii de pe Garbo.
Cat despre subiectul avatarului el reprezinta sau mai bine zis a fost inspirat de cineva, dar reprezinta si ceva in acelasi timp, dupa cum sustinea autorul.
M-am cam saturat insa si eu sa fac propaganda marilor genii nationale si sa primesc mesaje indecente de la nestiutori (ca sa ma exprim eufemistic).

Apropo pe unde o fi Tatoo? Imi lipseste maimutica asta simpatica.
charmelen
Postat pe 1 August 2011 15:52
ch, ieri nu am avut timp....
ce face printisoara? e bine acum?
al meu e la mare, in tabara.....la Costinesti....s-a facut un smecher, de nu mai pot fetele....
cand se intoarce va dau niste poaze....proaspete..
dor72
Postat pe 1 August 2011 22:20
De la: dor72, la data 2011-08-01 22:20:15ch, ieri nu am avut timp....
ce face printisoara? e bine acum?
al meu e la mare, in tabara.....la Costinesti....s-a facut un smecher, de nu mai pot fetele....
cand se intoarce va dau niste poaze....proaspete..


dor, merci de intrebare, printzisoara e bine, la papa in Franta, vine inainte de Sfanta Marie, am vazut-o chiar in seara asta pe skype ii cerea lui taica-sau sa vina maine in Roumanie.Si-a mea e smechera nevoie mare, il invarte pe taica-sau pe degete la 4 ani, mult mai bine decat am fost eu in stare la aproape 40.
Intre timp am cazut in butoiul cu melacolie, noaptea dorm cu ursuletul ei in brate, imi lipseste enorm, nu-mi gasesc locul, poate d-aia am devenit asa de irascibila.
Cand mi-o trimite papa niste poze noi cu ea o sa le postez.
In rest, vorba cantecului, numar zilele. AMR 11.
charmelen
Postat pe 1 August 2011 22:34
ma bucur ca e bine....si tu, daca ai cazut in butoi, fa bine si vina p-aci cu niste romanatzuri....
sa fii in ton cu melancolia, nu cu nervii....

daca e asa smechera, uita-te si invatza....mereu ai ce invatza de la ei....
m-am induiosat al naibii ce lectie simpla si corecta mi-a dat ieri fiul meu, in trei vorbe....nu au fost in stare 5 oameni maturi sa lamureasca lucrurile cum a facut-o el....
de aceea trebuie sa ii pretuim si sa fim atenti la tot ce ne dau...pentru ca e extrem de valoros...
dor72
Postat pe 1 August 2011 23:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Farmece 24 De la: garbo_480693 21 Ianuarie 2020 16:50
Va ajung banii? 2 De la: garbo182113 10 Martie 2011 18:31
Retete de post 9 De la: garbo115475 12 Aprilie 2010 12:36
taxi cele 2 cuvinte 17 De la: anisoaraf 13 Decembrie 2010 16:31
Daca ai furat odata,esti hot toata viata!!! 3 De la: Mielutza 11 Iunie 2011 19:14
Setari Cookie-uri