impreuna sau fiecare cu viata lui??

buna am si eu nevoie de o parere,,,,,

sant de 8 luni de zile cu un barbat ..totu a inceput ca o joaca care s a transformat intr o adevarata relatie , problema este ca el este casatorit el ma iubeste ff tare si eu la fel comportamentul lui fata de sotia s a racit in totalitate vrea sa se desparta dar acum de cand a aflat mama mea ca ell are o fetita de 4 ani totu adevenit un cosmar nu ma mai inteleg cu el si nu stiu daca mai vreau sa stau in tot ce va urma daca el se desparte va fi un intreg razboi ....ma simt ff confuza ... noi aveam planuri sa plecam impreuna in concediu dar acum ,,,,sincer imi este frica ....
georgy86
Postat pe 2 Iulie 2011 23:45
repedeeeeee,,,NEXT!
As_ninge
Postat pe 2 Iulie 2011 23:47
eu sunt next: sunt de 10 luni intr-o confuzie, sfaturi, va rog, De cand a a aflat cuscra vecinei de la etajul 7, nu mai am pace, ma bantuie, imi lasa scris pe prafl de pe usa, ce ma fac?
As_ninge
Postat pe 2 Iulie 2011 23:51
Nu te inteleg......Daca stiai ca omul este insurat si are si un copil.....De ce a trebuit sa te bagi tu sa-i destrami familia omului??? De unde stii ca s-a racit fata de sotia sa??(asta ti-a spus el)El iti poate spune orice sa ajunga unde doreste.....tu trebuie sa stii sa alegi ce sa crezi.Nu tot ce zboara se maninca.....Ascult-o pe mama ta!!!Lasa omul sa-si vada de familia lui.
constance
Postat pe 3 Iulie 2011 02:42
"sant de 8 luni de zile cu un barbat ..totu a inceput ca o joaca care s a transformat intr o adevarata relatie , problema este ca el este casatorit "

Eeee. Asta-i o problema?
Doara
Postat pe 3 Iulie 2011 08:17
roby_cado
Postat pe 3 Iulie 2011 09:57
dora draga da este o problema ... ptr mine da este ... mama nu e deacord ,,, dar cert este el ma iubeste eu da ,,, el ma vrea pe mine cu orice pret .. si ey dar imi este mila de sotia lui ..
georgy86
Postat pe 4 Iulie 2011 00:40
deah... se vede ca ti-e tare mila...
o scutesti de furia lui erotica...:D
:)))
eu_geminy
Postat pe 4 Iulie 2011 00:42
stiu perfect ce vb .....ca daca nu as cunoaste sau nu am trecut prin asa ceva nu m as apuca sa vb doar de dragu artei sa zik asa
georgy86
Postat pe 4 Iulie 2011 16:07
stii perfect ce vorbesti dar habar n-ai ce faci...
dor72
Postat pe 4 Iulie 2011 16:10
.... ....nu-ti place sa pierzi vremea deloc !....cu ceva timp in urma erai cu un arab
lik
Postat pe 4 Iulie 2011 16:18
Sa zicem ca el isi lasa nevasta si se casatoreste cu tine.....Dupa 4-5 ani de relatie el gaseste alta(ca tine, acum) . Se desparte de tine pt......aceea?
constance
Postat pe 4 Iulie 2011 16:23
De la: georgy86, la data 2011-07-04 00:40:45
si ey dar imi este mila de sotia lui ..


lasa, nu dispera...in foarte scurt timp, o sa-ti fie mila si de tine...mai mult decat de nesimtita aia... care si-a permis sa ii fie sotie, singurului om pe care tu il iubesti...
dor72
Postat pe 4 Iulie 2011 16:24
ei , nu .......ei nu i se poate intampla
jeanette40
Postat pe 4 Iulie 2011 16:32
mey...
ii fata acuma pe orgasmele ei?!
pai ii, nah!:D
ce tot o invidiati atata?!:P
:)))))
eu_geminy
Postat pe 4 Iulie 2011 22:08
De la: jeanette40, la data 2011-07-04 16:32:52 ei , nu .......ei nu i se poate intampla


lasa jeano , o consolam noi, peste 2-3 saptamani...
dor72
Postat pe 4 Iulie 2011 22:23
asta se rezolva........ .nu-i problema dar daca vine si ne zice ca e gravida ......si ea si nesimtita
aici dilema ...pe cine mai alege junele .......
jeanette40
Postat pe 4 Iulie 2011 22:28
are balta peste...
unde au fost doua ...este loc si pentru a treia...samd...
dor72
Postat pe 4 Iulie 2011 22:31
De la: dor72, la data 2011-07-04 16:24:01
De la: georgy86, la data 2011-07-04 00:40:45
si ey dar imi este mila de sotia lui ..


lasa, nu dispera...in foarte scurt timp, o sa-ti fie mila si de tine...mai mult decat de nesimtita aia... care si-a permis sa ii fie sotie, singurului om pe care tu il iubesti...




Bravo dor72,bine spus!



.....care si-a permis sa-i fie sotie ...si Mama copilului lui,iti pare putin?
Nu uita ca roata,roata se invarte...
garbo208650
Postat pe 6 Iulie 2011 06:27
buna,
asa de multe au patit-o cu barbatul insurat...multe prietene de ale mele.
toti minteau la fel.
cinstit este asa: intai sa dea el divort,daca are de gand,apoi plecati in concediu,si unde mai vreti.
dar el nu are de gand sa dea divort,minte,nu am intalnit pana acum nici unul sa fi zis asta,si sa fi facut-o.
rupe de tot relatia cu el,pana clarifica ce are de gand,si cu cine.
pentru ca vor suferi prea multi oameni,tu,sotia lui,plus un copil nevinovat,care e la varsta cand intelege,
in viata ce dai,aia primesti,e mai bine sa ii lasi sa isi refaca relatia,el era deja luat,
vei gasi si tu pe cineva care sa te iubeasca doar pe tine.
altceva are de gand sa divorteze,altceva e a inceput actiunea de divort.
in 99 la suta din cazuri,se intorc in genunchi la sotie.
toate femeile maritate trec prin asta,rutina il face pe sot sa fie atras de alta,si pana la urma cea care pierde,si sufera,nu este sotia,ci cealalta.
prietenele mele au suferit ,s-a si aflat,ca pana la urma tot se afla...
de ce sa treaca un copil de patru ani prin un divort?e greu si ptr adult sa TREACA PRIN ASTA.....
incearca-l,zi-i ca nu te mai vezi cu el,pana nu inainteaza divortul,si vei vedea,ca nu inainteaza nimic.
toti vor si sotie,acasa,si distractie.
tu sa te respecti,si sa ceri totul,sa fii singura .
e posibil sa se fi racit de sotia lui ,dar asta nu inseamna ca o va lasa.....
lasa un timp,sa se limpezeasca lucrurile,
daca e iubire adevarata intre voi,o pauza nu o va afecta deloc.
curaj,succes,d


daniilia
Postat pe 7 Iulie 2011 16:31
da stiu este greu sa treci printr un divort am experimentat asta ...pe pielea mea.....dar problema este ca lui nu ii convine nimik din tot ce fac .. Prietenele mele nu sant bune .... Etc ..... Nu intelege cum prietenele mele casatorite ies ca fetele .. Etc .....
georgy86
Postat pe 8 Iulie 2011 15:27
Ce te amuza???
garbo205956
Postat pe 8 Iulie 2011 15:32
haidi, bre daniilio, ma lasi cu trecutu` copilului de 4 ani printr-un divort? parintii divorteaza unul de celalalt, nu de copil. si daca unul dintre cei implicati in divort nu e capabil sa gestioneze situatia ca un individ matur, care intelege ca dragoste si relatie cu sila nu se poate, ca celalalt are nevoi psiho-afective ce nu pot fi neglijate si care in contextul actual nu-i mai pot fi intampinate, atunci acela e cel care are o problema. de obicei, cei parasiti dau dovada de un egoism fantastic. incep sa le impuie capul copiilor cu minciuni grotesti, cu fantasmagorii fabricate la minut, cum ca celalalt ar fi un monstru care a ales sa-i paraseasca. suferinta copilului vine din incapacitatea parintelui parasit, vezi, doamne, impotriva vointei lui, de a se comporta demn si obiectiv, si nu din faptul ca mama si tata nu mai pot fi impreuna. in general. cel care bulverseaza copilul si-l `nenoroceste`, e acela care nu suporta sa fie parasit, crezand ca cel/ cea cu care forma un cuplu inainte, fusese castigat ca trofeu, pe viata si trebuie `sa-si bage mintile in cap` si sa ramana langa femeia langa care nu se mai regaseste si pe care nu o mai iubeste.
esme
Postat pe 8 Iulie 2011 15:39
esme..
daca nu ai habar prin ce trece un copil in cazul unui divort,taci dreaq din gura..
vorbesti de egoism..?,ei bine..,din tot ce scrii tu aici,razbate un EGOISM pur..
iti vorbesc din postura copilului cu parinti divortati,ca si a parintelui care,independent de el,e nevoit sa-si vada copilul in aceeasi postura..
nu vrei sa simti ce simt ei..,si nu vrei sa-ti vezi copilul cu sufletul impartit..
atat am avut de spus..
roby_cado
Postat pe 8 Iulie 2011 16:04
daca lui nu ii convine nimic din tot ce faci tu tie de ce sa iti convine?mai bine lai lasa sa isi rezolva situatia
garbo212881
Postat pe 8 Iulie 2011 16:26
robitza, iar gresesti...
eu sunt de acord cu esme, sa stii...unui copil ii e mai bine cu doi parinti divortati, si care il iubesc, decat cu doi parinti care mentin o casnicie, desi de urasc de moarte, si isi scot ochii din diverse motive
copilul de-aia e copil, si de-aia nu intelege, si tot de-aia ii vrea pe mami si tati langa el. e copil, si nu poate intelege ca mami si tati nu mai au nicun punct comun, ca nu-i mai leaga nimic, si ca viata lor impreuna e distrusa.
si mai una...oricat de mult ar incerca ambii parinti sa ascunda asta fata de copil, copilul simte ca ceva nu e in regula. iar daca mai sunt si ochi scosi, si reprosuri, si certuri cu usile inchise, "sa nu auda copilul", e cu atat mai rau. pentru ca acel copil va creste intr-o atmosfera tensionata, si intr-o familie disfunctionala, ceea ce e departe de a fi vreo fericire pentru el
nu, categoric nu sunt de acord cu mentinerea unei casnicii doar de dragul copilului.
si, inca una, honey...parintii divorteaza de ei, nu de copil, copilul nu are nicio treaba aici. si daca amandoi pun binele copilului mai presus de orgoliile lor stupide, copilul va sti ca are doi parinti care il iubesc.
dar daca unul sau amandoi sunt imaturi, si folosesc copilul ca pe un pion in razboiul lor personal, ei bine, aia sunt parinti si adulti iresponsabili

cat priveste ce abereaza daniila asta, ca cei copii care trec printr-un divort, mi se pare atat de absurd, si atat de nebunesc, incat ma gandesc ca judeca doar cu jumatate de creier
am zis!!!
michelle_
Postat pe 8 Iulie 2011 16:49
roby, ce-ar fi sa taci tu, dreak, din gura! am trecut printr-un divort si copiii erau ft mici. asa ca nu-mi spune tu mie cand sa tac si cand sa vorbesc! dar copiii mei au inteles ca vor avea intotdeauna mama si tata, pt ca ne-am ocupat amandoi ca acest lucru sa fie inteles. si, mai ales, ca ne-am despartit in mod civilizat si nu in scandaluri, spume la gura si clabuci, asa cum se pare, se intampla de cele mai multe ori. frate, cred ca exista o voluptate pt agresiune in asemenea situatii!

e a doua oara, bre cado, cand te porti in adresarea catre mine, ca un magar, ca un tarabagiu! cand ti-am spus-o prima data, ai dat pe suieratoare o injuratura demna de birja, bodega si cort. insa, cum nu sunt un om care poarta sambete si care sa se consume pt submediocritatea unora, am zis ca putem avea totusi un dialog normal. chiar nu mi-ai fost vreodata antipatic. mai ales ca oamenii pot avea pareri diferite. dar se vede treaba ca m-am inselat, fiindca nu meriti sa ma adresez tie! cand nu te pricepi sa gestionezi o situatie, cand crezi ca esti prea bun si grozav sa te paraseasca nevasta (care era de altfel trofeul tau, puteai s-o tii in lanturi), taci tu, dreak, din gura, si nu mai vorbi ca un marlan! egoista as fi fost, daca as continuat sa traiesc intr-o minciuna cusuta cu ata alba, cum ca ce minunata si fericita e familia in care nu mai exista iubire. !

de data asta, chiar m-ai dezamagit! chiar imi paruse rau pt neintelegera noastra anterioara. m-ai dezamagit, nu pt ca ai avea o opinie diferita, e dreptul tau pana la urma! ci pt ca mi-ai vorbit cum mi-ai vorbit. deh, credeam ca te poti dezminti! insa se vede clar: caracterul omului nu poate fi sublimat. noroc ca exista povesti cu magari transformati in altceva. daca nu poti sa-ti arati muschii decat vorbind gretos si murdar, atunci, mai bine ai pricepe odata ca nu-i ai!
esme
Postat pe 8 Iulie 2011 16:49
wifo..,cat se poate de gresit..
unui copil ii este bine in familia lui..,punct..
de asta trebuie sa avem grija..,nu sa falfaim din gene gandindu-ne, ce fericiti am fi daca ne-am desparti..,pe motiv ca nu ne mai gadila chestiile alea prin stomac,cum ne gadila odata..
si nu veni la mine cu.. "alegerea dintre 2 rele"..,ca nu tine..
asta o spunem sa motivam intr-un fel sau altul, alegerile facute..

esme..,scuteste-ma te rog de fantasmagoriile tale psihologice..
chiar si la adapostul cuvintelor alese(nu ma refer aici la..magar,tarabagiu,marlan,etc)..,esti muuult sub nivelul meu..
roby_cado
Postat pe 8 Iulie 2011 17:36
cado, atat timp cat esti impotent mental, oi fi si din alt punct de vedere, dar asta nu ma priveste, ar trebui sa-ti dea de gandit! si cred ca nu e cazul sa ne comparam ca dotari superioare, ca ai iesi penibil! ti-am zis, cred ca puteam avea un dialog normal, in ciuda diferentelor de opinii. dar tu esti absolut incapabil sa vorbesti altfel decat in termeni abjecti, injuraturi si grobieni, cand nu-ti place tie de unul sau altul. e vorba de bun simt elementar. io inteleg ca ai simpatii si antipatii, dar ar trebui sa existe o masura in a vedea aceleasi lucruri la fel, indiferent la cine iti raportezi raspunsul, daca tot e sa dai cu suieratoarea.
esme
Postat pe 8 Iulie 2011 17:53
roby, unui copil ii este bine intr-o familie fericita, unde parintii se iubesc, asta e punctul meu, hehehe

da' io zic ca tu ai o problema, inca crezi ca viata iti ofera garantii si ca lucrurile sunt batute in cuie pentru totdeauna. ei, sa stii ca nu e asa...oamenii se schimba, sentimentele se mai duc dreaq, si asta nu de acum, ci de mult, de cand era lupu' catel
asta inseamna ca viata nu e dreapta, si nici perfecta...si stii de ce? pentru ca nici oamenii nu sunt perfecti.
sunt de acord insa ca adultii pot divorta in doua moduri...ca la usa cortului, cu mahala...sau civilizat, punand interesele copiilor deasupra orgoliului ranit, indiferent cat doare cel orgoliu, si cat de nedrept pare...you know what I mean
pana la urma e chestie de perceptie si adaptare la realitate. divorturile se intampla, si numai in povesti traiesc impreuna fericiti, pana la adanci batraneti
realitatea e alta, din pacate, fie ca o acceptam sau nu
michelle_
Postat pe 8 Iulie 2011 18:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu a fost sa fie :( 4 De la: garbo_489332 23 Iunie 2018 14:35
fericirea este... :sml-happy0065: 2 De la: cricat 27 Martie 2011 10:52
un subiect interesant ar fi de ce unii barbati divortati fac pe victimile si se dovedesc a fi contrariul 46 De la: tamelly 5 August 2010 19:13
CE TE FACE FERICIT */* FERICITA 415 De la: LILO 17 Februarie 2010 04:49
cine sunt demonii? 44 De la: Thor_again 5 Mai 2011 17:27
Setari Cookie-uri