Cauzele spirituale ale bolilor

Este cat se poate de adevarat- fiecare boala cu care ne confruntam, mai grava sau trecatoare are o cauza spirituala generata de comportamentul nostru de fiecare zi. cartile lui lazarev- 12 vol + inca 5 aparute in ultimul timp sunt exceptionale. Mai este o carte, care chiar asa se cheama "Cauzele spirituale ale bolilor" care da sub forma de tabel boala si cauza. Eu le-am gasit pe site-ul editurii Miracol(www,miracol.ro).
De exemplu o durere trecatoare de cap , cu siguranta apare atunci cand avem un gand sa zicem "rau", negativ fata de cineva- asta intra in cauza "sa nu judeci". Eu am verificat, chiar asa este dar... important este sa fii sincer cu tine insuti. Este foarte iinteresanta si adanca cauza spirituala a cancerului. Vindecarile miraculoase asa se produc- constientizarea cauzei.
garbo078354
Postat pe 9 Mai 2011 09:36
fiecare este ceea ce gandeste,ce vorbeste,cum se comporta si ceea ce mananca. sau
ratuscaceaurata
Postat pe 9 Mai 2011 10:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
scanerul biofotonic 5 De la: babycryss 13 Octombrie 2010 22:05
Produsele pe baza de Zeolit sunt bune impotriva cancerului 1 De la: garbo251056 29 Noiembrie 2011 11:34
Contribuie la alinarea durerii celor crora viaa li se stinge din ochi! 1 De la: selladeal 22 Martie 2012 09:57
RIENDOL- complement dietetica ajuta la prevenire cancerului 2 De la: Freya__ 1 Mai 2011 15:44
Putin ajutor va rog :) 9 De la: eu_geminy 15 Noiembrie 2010 01:50
Setari Cookie-uri