cum ti-ai cunoscut fat frumosul ?

crezi in Mos Craciun?crezi in basme?crezi in magia baghetei?ei bine eu cred.eu nu mi-am pierdut copilaria.o pastrez in sufletul meu vesnic tanar.de aceea nu voi imbatrani ,niciodata.eu sunt printesa Alexandra care si-a gasit printul de origine rusa,intr-o calatorie.eu sunt vulcanica,guresa,jucausa,sunt unguroaica bunicilor.cum l-am cunoscut???prin magie.asa consider eu.prima casatorie cred ca mi-a fost trimisa de mastera,urata ,rea,dureroasa.dar am scapat,mi-am recapatat libertatea.asa ne-am cunoscut eu si printul meu.a fost darul independentei mele recapatate.a fost darul divin ca m-am implicat,am luat taurul de coarne si am scapat de trauma primei casatorii.va dau un sfat.scapati repede de ce va face rau,indiferent de situatie.voi sunteti singurii in masura sa interveniti in schimbarea situatiei.altfel va blocati destinul.asa ca dupa un complicat divort,mi-am luat prietenii si am inceput sa ies in lume atat cat imi permitea timpul liber.nu mi-am pus broboada in cap si sa stau in casa sa plang dupa un individ promiscuu.eu m-am hotarat sa vin in calea destinului meu.nu sunt adepta victimizarii si nici purtarii trecutului in spate,ca o cocoasa .eu sunt sufletul distractiilor,nebuniilor,giumbuslucurilor.eram la schi,in poiana.asa m-am trezit in lumea mea magica.a aparut pe partie,de nu stiu unde,o persoana,cu costumul ce stralucea in soare,facand diferite 'figuri' de schi.apoi a cazut brusc,tipand de mama focului.am zburat spre persoana,realizand gravitatea urmarilor caderii.m-am aplecat asupra i-am dat ochelarii jos avea niste ochi albastri superbi,si am inceput sa deschei costumul sa vad ce i s-a intamplat.se vaita,gemea.eu il intrebam ce il doare.si intr-o rusa superba pt mine,m-a intrebat daca vreau sa il sarut ,sa ii treaca durerea,ca in povesti.ca el este broscoiul si eu printesa.mi-a mai spus ca "de ce trag de hainele lui ce am de gand?'mirosea a zapada reavana,se auzea de undeva o muzica sublima,si o sanie cu dulci clinchete de zurgalai.sa stiti ca sunt o femeie inteligenta,imediat pricep ce se intampla,am simtul realitatii,sunt frumoasa si am si niste ochi verzi smarald cu irizari in functie de intamplari,sentimente,simtiri.dar atunci parca eram vrajita.si am intrat in joc sarutand "broscoiul".a inceput sa ninga,a fost cea mai surprinzatoare cunostinta ,pregatita de prietenii mei,care ma cunosteau la ce cedam usor-la magie-.asa mi-am gasit fat frumosul pe o partie intr-un cadru feeric,ajutoare magii-prietenii mei ,carora le multumesc si azi.cred ca au cautat mult acest print care astazi este chiar sotul meu. avem si un printisor de 15 ani si una dintre cele mai fericite familii,ceea ca va doresc si voua.concluzie;nu va victimizati si luptati pt gasirea fericirii.provocati soarta.
vuvuzela
Postat pe 29 Ianuarie 2011 17:55
daca ai talent,poate fii si o creatie doar.
vuvuzela
Postat pe 29 Ianuarie 2011 18:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 45 De la: tutankhamon 12 Iunie 2009 23:40
despre barbati 60 De la: garbo289250 18 Octombrie 2012 21:26
mamica singura cu 2 copii cum ma voi descurca? 75 De la: crisa_27 6 Ianuarie 2020 16:17
Scrisoare deschisa! 44 De la: anca_53 12 Aprilie 2010 11:47
vreau sa divortez 66 De la: garbo211107 27 August 2012 17:29
Setari Cookie-uri