DESPRE REALITATEA IN CARE TRAIM SI GESTUL LUI ADRIAN SOBARU

fete si baieti ai siteului Garbo...sa lasam un pic amantele ,amantii,amintirile din copilarie si sexul ...sa ne indreptam un pic privirea spre gestul lui ADRIAN SOBARU (si apropo nu stiu daca am voie aici cu un asa topic)l am vazut aseara pe un post de tv intr un interviu in direct ,l am ascultat cu atentie ,un om de o deosebita modestie..un om care ne da noua celor ce traim in aceleasi timpuri cu el o palma ca ne lasam ,,ciuruiti,,.....noua celor care ne facem ca nu observam in ce lume traim pentru ca am fost invatati sa acceptam lucrurile asa cum vin...omul asta a strigat pentru libertatea lui si implicit pentru libertatea noastra ,a strigat si s a sacrificat pentru viitorul copiilor lui si implicit a tuturor copiilor....as vrea ca toti sa vedem esenta gestului lui ...sa trezeasca in noi dorinta de a nu ramane indiferenti dorinta ca vrem sa l sustinem ,dorintza de libertate,dorintza de o viatza decenta!este un patriot ..si merita sa punem un OK pe gestul lui ,pe dorrintzele lui,pe patriotismul lui! avem nevoie de foarte multi ADRIAN SOBARU in aceasta tara ........sa ne trezim constiinta SOMNUL RATIUNII NASTE MONSTRI
un_inger38
Postat pe 7 Ianuarie 2011 22:49
cine-i ADRIAN SOBARU????
ameno
Postat pe 7 Ianuarie 2011 22:50
De la: ameno, la data 2011-01-07 22:50:51cine-i ADRIAN SOBARU????
SUNA ATAT DE AIUREA INTREBAREA ..IN CE LUME TRAIESTI? PROBABIL NU ESTE LOCUL POTRIVIT PENTRU TOPICUL ASTA! DACA TOT BUTONEZI INTERNETUL DA O CAUTARE PE ,,GOAGAL,,SI VEZI CINE ESTE!
un_inger38
Postat pe 7 Ianuarie 2011 22:57
1. LA MINE NU URLI ISTERICO
2. da cine-i nea caisa asta ca nu vreau sa butonez netul ampaula
3. Daca mai urli s-ar putea trezi bestili.hai pa!
ameno
Postat pe 7 Ianuarie 2011 23:00
De la: ameno, la data 2011-01-07 23:00:341. LA MINE NU URLI ISTERICO
2. da cine-i nea caisa asta ca nu vreau sa butonez netul ampaula
3. Daca mai urli s-ar putea trezi bestili.hai pa!
NU AM DE CE SA URLU ..NICI NU MI BAT CAPUL ..IMI APASA CINEVA PE CAPS ..NU STIU CINE
un_inger38
Postat pe 7 Ianuarie 2011 23:11
buba neagra
apropos de ce imi copiezi mesajul cand imi raspunzi???mahhhh ca doar numai noi suntem calare pe ADRIAN SOBARU
ameno
Postat pe 7 Ianuarie 2011 23:14
popo..,e baiatul ala,satul de viata mizera spre care ne indreptam cu totii, de sa aruncat in cap de la balconul parlamentului,in plin plen..
roby_cado
Postat pe 7 Ianuarie 2011 23:24
si eu care credeam ca ii vreun guru ceva
nu stiu mai Roby ca nu ma uit la TV, deja e mult ca "butonez internetul"
plina lumea de neveste disperate
ameno
Postat pe 7 Ianuarie 2011 23:33
"neveste" inca...
da' se rezolva si asta..
vor fi decat "disperate"...
roby_cado
Postat pe 7 Ianuarie 2011 23:38
si merita sa punem un OK pe gestul lui ,pe dorrintzele lui,pe patriotismul lui! avem nevoie de foarte multi ADRIAN SOBARU in aceasta tara bla bla bla
adica ce sa fie plina romania de cazuti in cap

Daca se arunca astia pe capete clar ca or fi numa disperate
ameno
Postat pe 7 Ianuarie 2011 23:46
io cred ca asta-i motivul pentru care se arunca..
roby_cado
Postat pe 8 Ianuarie 2011 00:06
De la: ameno, la data 2011-01-07 23:46:04si merita sa punem un OK pe gestul lui ,pe dorrintzele lui,pe patriotismul lui! avem nevoie de foarte multi ADRIAN SOBARU in aceasta tara bla bla bla
adica ce sa fie plina romania de cazuti in cap

Daca se arunca astia pe capete clar ca or fi numa disperate
departe de gestul lui este esenta....cred ca suntem cazuti in cap fara sa ne aruncam de niciunde daca gandim asa ...probabil el a vrut sa iasa din lumea cazutilor in cap......nu vedem noi diferentza!
un_inger38
Postat pe 8 Ianuarie 2011 12:28
gestul lui Adrian Sobaru l-au facut multi, din cauza ca mor de foame, din cauza ca au copii bolnavi si nu au cum sa-i ajute, medicamente, tratamente si bani si tot ce mai au ei nevoie, sunt oameni care s-au saturat de mizeria asta de Romania si decid sa-si ia viata, diferenta este ca Sobaru a facut-o intr-un loc cu parlamentari, mai in vazul lor, si... ce daca? cat crezi ca va tine treaba asta? o luna, doua si nu intereseaza pe nimeni, cu ce l-a ajutat gestul facut? eu zic cu nimic, ma gandesc daca murea, se putea intampla, depinde de cazatura, cu ce-i ajuta pe copii lui daca se intampla una ca asta?

sinucideri vor mai fi si poate chiar mai multe ca in alti ani, nu se face nimic pentru ca lumea nu e unita, multi au acceptat situatia si merg asa in continuare cum s-a acceptat si revolutia, rapirea ziaristilor si multe altele, cine stie cum a fost si ce a fost, multi nici nu stiu, nu vor sa stie, de fapt, se mint pe ei insisi
Laura_M
Postat pe 8 Ianuarie 2011 13:04
eu cu idolatrizarea stau mai prost - asa ca mi se pare doar ca saracul nenea ala, cuprins de avint eroic, a crezut ca va fi vreo diferenta daca moare el. Din pacate, nu va fi....
Daca se gindea un pic poate avea sansa sa inteleaga.

Nu ca as vrea sa recomand solutii...da'... ar fi altele.
quasaria
Postat pe 8 Ianuarie 2011 17:47
nu suntem demni de eroi,mai tineti minte barbatul de la brasov?care s-a bagat la un jaf,sa puna mana pe hot si a fost omorat?
ati mai auzit ceva de el?in alta tara ar fi avut statuie...

cat despre sobaru ,a avut o prestatie ok la emisiune,pe cativa ne-a facut sa ramanem pe ganduri,si ce-i cu asta?
in trei zile ne trece...

tare mi-e ca atat de mult ni s-a repetat ca nu suntem buni de nimic,incat am ajuns sa credem asta..

omu' era obosit,cand ai necazuri, la un moment dat te simti depasit,si ajungi sa te intrebi daca nu le-ar fi mai bine a lor tai fara tine...

nu! nu este o solutie, plecarea...
tre' sa iei viatza la tranta,chiar daca cateodata"iti vine sa te pishi pe ea"

scuzati limbaju'...am citat...
iasomia
Postat pe 8 Ianuarie 2011 17:56
eu nu-l consider erou pe barbatul acela de la Brasov, s-a bagat si nu a rezolvat nimic, a murit ca un fraier pot sa zic... te bagi doar atunci cand stii ca ai puterea sa faci ceva si sa aplanezi un conflict, daca nu, mai bine stai deoparte, risti sa devii o victima
Laura_M
Postat pe 8 Ianuarie 2011 18:09
am facut niste greseli mai sus,da' de-acu' v-ati obisnuit..

laurache..

taman ce spuneam ca nu prea le avem cu eroii,bagatelizam,minimalizam,ne batem joc...
iasomia
Postat pe 8 Ianuarie 2011 18:13
cred ca noii romanii, de la mama natura, suntem sortiti esecului, suntem vai mama noastra...
sau nu, poate din cauza majoritati care e lepra, ajungem in prapastie
Laura_M
Postat pe 8 Ianuarie 2011 18:19
nu santem demni de sacrificiul altora ........daca am sti sa luptam si am fi mai cu vana in noi nu si-ar mai bate astia joc.Eu i-as pune la zid si nici nu i-as lega la ochi .....ioteee ca traaag.........iote ca mai stau .....iote ca acu, acu trag ...iote ca ii mai chinui .
floare_cu_colti
Postat pe 8 Ianuarie 2011 18:33
si chestia asta cu eroii... e interpretabila. Nu esti erou cind capitulezi, ci atunci cind lupti, deci sinuciderea nu prea mi se pare eroism.
quasaria
Postat pe 8 Ianuarie 2011 18:43
toate sunt interpretabile si relative...

cine mai vorbeste despre elisabeta rizea de ex?
iasomia
Postat pe 8 Ianuarie 2011 18:47
eroi cica au fost si cei de la revolutie, s-au batut si au murit pentru ceva care si-a batut lumea joc
Laura_M
Postat pe 8 Ianuarie 2011 18:52
stiu ca la un moment dat se discuta de un monument pentru ce a fost in fagaras, n-am mai auzit ce s-a intimplat...
Iar cu Revolutia... ma rog. Parerea mea e ca au murit cam ca nenea asta din titlu.
quasaria
Postat pe 8 Ianuarie 2011 18:53
EROII SUNT CEI CE SI DORESC SA FIE EI INSISI ....ei nu se gandesc daca eroismul lor are drept urmare lauda si apreciere ...ei fac ce simt ......
un_inger38
Postat pe 8 Ianuarie 2011 22:38
si daca fac ce simt... foarte bine, asta e atitudinea sanatoasa... da' tot nu inteleg de ce ar fi eroi pt asta?
quasaria
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:30
ingerule ti se pare ca ce a facut Sobaru este un geste demn de eroism?
nu este singurul care are probleme,multi trec poate prin altele si mai grele.....dar sa ajungi sa iti iei viata....
viata care valoreaza mai mult decat un an de saracie,are o familie si niste copii care au nevoie de el....
anaROBERT
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:39
Q..,nu intelegi, deoarece in ziua de azi,majoritatea "simt" ca trebuie sa fie "courve"..
iar cand apare cate un nene ca cel de la Brasov,care nu face decat un gest absolut normal(cel putin intr-o tara civilizata),avem tendinta sa spunem ca a fost nebun..
asta e lumea in care traim..
asta e viitorul ce-l pregatim copiilor nostrii..


roby_cado
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:42
De la: Laura_M, la data 2011-01-08 18:52:53eroi cica au fost si cei de la revolutie, s-au batut si au murit pentru ceva care si-a batut lumea joc
nuuu LAURA nu toti oamenii siiiii Sobaru a incercat sa transmita un mesaj .....e usor sa condamni si mai GREU sa luam atitudine da stim sa aratam cu degetu .
floare_cu_colti
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:43
ceea ce a facut
sobaru nu este de condamnat desii ne pricepem cel mai bine la asta...
nu este nici un geste demn de eroism.....
a vrut sa arate ceva,a incercat sa schimbe ceva,din pacate nu a schimbat niic,era de asteptat,nu a facut decat sa mai adauge o suferinta si o problema in plus celor care deja le avea.....
anaROBERT
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:46
ana..,sezi bland tati..
ai idee cati pensionari se sinucid zilnic?
ai idee cati parinti disperati fac asta..?
si numarul lor creste zilnic..
Sobaru sa aruncat in lumina reflectoarelor..,a avut sansa asta..,dar nu-i un caz izolat..,nici pe departe..
roby_cado
Postat pe 9 Ianuarie 2011 00:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
test beton: gasiti o cheie in padure, noaptea. cum arata cheia? 49 De la: fleurdelis 25 Decembrie 2009 00:22
pt tn fac orce ori cum tu esti faina rau 9 De la: hermosa20 16 Iulie 2012 00:54
SOUND EAGLES suna corect gramatical ? 1 De la: MadMax 30 Decembrie 2011 03:12
Cum sa opti ce iti doresti "The Secret" 57 De la: tina22 29 Noiembrie 2015 09:27
Ma inebunesc dupa presedintele meu ,ca minte frumos ! 131 De la: VOIAJOR 29 Martie 2013 13:57
Setari Cookie-uri