catei adoptati

buna all de vro 3 saptamani imi caut catelul potrivit nu il gasesc ma poteti ajuta am cautat pe tot felul de site dar nam gasit
biluta
Postat pe 5 Noiembrie 2010 13:19
vroiam sa-ti dau niste sfaturi in legatura cu subiectul, dar m-am razgandit cand ti-am vazut profilul, asa ca am sa-ti zic altceva: incearca sa devii in primul rand responsabila pt tine si abia apoi poti sa te gandesti sa-ti iei un animal
zambila
Postat pe 5 Noiembrie 2010 13:42

subscriu in totalitate zambiluto
ameno
Postat pe 5 Noiembrie 2010 15:45
dac voi va credeti mai breze oki da mie asa imi place sa umblu am personalitatea proprie deci pastrativa parerea!
biluta
Postat pe 5 Noiembrie 2010 17:22
mda...saraca limba romana...
michelle_
Postat pe 5 Noiembrie 2010 17:25
...si biata canapeaua aia, catamai "personalitatea" este silita sa sustina si sa accepte!...
Thor_again
Postat pe 5 Noiembrie 2010 17:29
Biluta,nu baga in seama raspunsurile rautacioase.daca iubesti animalele,asta arata ca ai un suflet plin de iubire,care trebuie daruita si necuvantatoarelor.limba romana nu schimba suflete pietrificate,sau formate din cioburi lipite.de obicei se spune ca animalutul te alege.vezi ca exista un site,despre animale care isi cauta stapani iubitori.intri pe google si scri ce cauti,catei,pisici,etc.succes.
vuvuzela
Postat pe 5 Noiembrie 2010 17:36
mey vuNvu, da' aciulea nu mai poate rade nimeni? musai ca toti sa fie infanteristi ascultatori?!:P
:)))
eu_geminy
Postat pe 5 Noiembrie 2010 18:44
De la: biluta, la data 2010-11-05 17:22:17dac voi va credeti mai breze oki da mie asa imi place sa umblu am personalitatea proprie deci pastrativa parerea!

Mai, ai dreptate. Nu ma cred mai breaza de cat tine. Chiar sunt.
Doara
Postat pe 5 Noiembrie 2010 19:06
Daca iti doresti foarte mult un animalutz de companie sa stii ca se gasesc si prin targuri de animale sau cel mai bine poti incerca la cabinete veterinare sau pe site-uri de specialitate.Un animalutz iti face viata mult mai frumoasa si te face sa devii mai responsabila,dar din experienta proprie iti spun cateva lucruri esentiale,chiar vitale...pt a creste un "suflet de companie" cum il numesc eu pe cainele meu iti tb in primul rand o alimentatie anume,o ingrijire speciala si nu in ultimul rand o atentie cuvenita.Conteaza f mult ce fel de om esti pt ca si acel "suflet" de langa tine sa nu se simta in preajma ta un obiect decorativ,asa ca inainte de a face aceasta alegere gandeste-te bine dc esti pregatita pt a creste si avea grija de acest "suflet" necuvantator care de cele mai multe ori iti este alaturi chiar si in clipele tale cele mai grele.BAFTA!
Yellowrose
Postat pe 15 Noiembrie 2010 19:13
este usor sa-ti alegi catelul potrivit pentru ca de fapt el este cel care te va alege pe tine.
daca esti iubitoare de animale si miloasa nu-ti cumpara un catel ci du-te la orice adapost de animale unde vei gasi nu unul ci mai multi catei cu pedigree sau fara pe care vei vrea sa-i iei oe toti acasa.
Bafta !
Si daca l-ai luat spune-mi ca sa-ti recomand ce trebuie sa faci ca proaspat proprietar de catel.....
europroiect2007
Postat pe 23 Noiembrie 2010 13:21
De la: europroiect2007, la data 2010-11-23 13:21:35este usor sa-ti alegi catelul potrivit pentru ca de fapt el este cel care te va alege pe tine.
daca esti iubitoare de animale si miloasa nu-ti cumpara un catel ci du-te la orice adapost de animale unde vei gasi nu unul ci mai multi catei cu pedigree sau fara pe care vei vrea sa-i iei oe toti acasa.
Bafta !
Si daca l-ai luat spune-mi ca sa-ti recomand ce trebuie sa faci ca proaspat proprietar de catel.....


Zici tu ca e usor??
Pai tu nu ai citit ca fata a cautat peste tot si nu s-a hotarat?? Are personalitate proprie, nu poti sa-i spui tu ca e usor.
Am vazut ca au inventat japonezii unul al dracului de inteligent! Da din coada la comanda, latra la vecini si a invatat sa traiasca fara sa manance! Eu zic sa isi caute unul din ala, e perfect pentru "persoane" cu asemenea personalitate
Lidiaolteanu
Postat pe 29 Noiembrie 2010 15:41
eu am 2 catelusi: o canisa imperiala si un bichon maltez si vreau sa iti spun ca necesita f multa atentie, trebuie scosi afara, nu poti pleca nicaieri, sa te gandesti f bine inainte
garbo172763
Postat pe 15 Decembrie 2010 18:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dragostea de-o vara 1 De la: dulcedeea97_yahoo_com 30 Iunie 2009 14:40
Chiar este İsus Dumnezeu? 105 De la: Sarikiz 17 Decembrie 2012 10:11
prieteni sau amanti 93 De la: piper 14 Februarie 2011 16:25
CASTING PT MINI FOTOMODELE CONSTANTA 1 De la: kidz007767 6 August 2012 16:21
iubesc un barbat insurat... 609 De la: garbo173858 5 Iunie 2011 16:43
Setari Cookie-uri