a mai nascut cineva la maternitatea odobescu din timisoara?

buna pe la inceputul luni noiembrie ar trebui sa nasc imi poate spune cineva cum ii maternitatea odobescu din timisoara ? si daca a mai nascut cineva cu dr doctor Ammar ca eu cu el o sa nasc?ce scoruri are?
lenuta87
Postat pe 23 Septembrie 2010 16:26
buna.da eu a doua nastere am avuto la odobescu,prima am nascut la bega dar e mult mai ok odobescu,te trateaza altfel mai cu multa atentie si asistentele tot personalul.stai linistita ca o sa fie bine e spital bun.in ce priveste doctorul eu am nascut cu bacila am o parere f buna despre el.multa bafta si nastere usoara.
selia
Postat pe 27 Septembrie 2010 08:31
Draga Selia, am nascut acolo in decembrie 2007 si cand eram in situatia ta(adica sa nasc) la fel ca si tine, am tot cerut pareri de la mamici care au nascut acolo, iar acum recent a nascut acolo o cunostinta a mea si vreau sa iti spun ca un singur lucru a ramas neschimbat... ai nevoie de bani....la asistentele tale ... la asistentele copilului.... au inclusiv am dat spaga la femeia de la firma particulara care face curat pentru a-mi face curatenie nu sa imi impinga mizeria pe sub noptiere. Dar, una peste alta, este cea mai ok maternitate din zona(cu exceptia celor particulare).Ce nu pot sa uit, era o asistenta Angela o chema, o aeriana cu pretentii de mare profesionista, mi-a spart toate venele, cand m-am externat cel mai mult m-am bucurat ca am scapat de ea.
carla_dana_p
Postat pe 27 Septembrie 2010 08:49
la cat se da acum la dr., anestezisct daca e cazul, taxa de spital daca ceri dr tau si nu vrei cu cel de garda cand ajungi ;).....asistente si asistente, femeie de servici, portar si popa inainte sa-ti faca ceva rugaciune ca ai nevoie..... a sa nu uit, BAGAJUL !!!!!!!!!! de maternitate care obligatoriu include toate medicamentele si materialele sanitare de care ai nevoie tu si bebe, materialele de igiena tu si bebe, ceva de sani, ceva de sters capacul la toaleta -daca ai- ca iei boli...si mai sunt.
Poti face calculul, iei frumiusel suma care se aduna si mai pui tu cat crezi ca merita linistea ta si a bebeului..........si intreaba la o maternitate particulara, President e mai ieftina, apoi cu adeverinta de asigurat care-ti acopera o parte din suma....si nu ai nici o bataie de cap, nici o boala capatata din spital, nici o diaree la bebe........adica UMAN.
ei, ce zici, ai incerca?
monachiuc
Postat pe 2 Octombrie 2010 20:15
De la: carla_dana_p, la data 2010-09-27 08:49:08Draga Selia, am nascut acolo in decembrie 2007 si cand eram in situatia ta(adica sa nasc) la fel ca si tine, am tot cerut pareri de la mamici care au nascut acolo, iar acum recent a nascut acolo o cunostinta a mea si vreau sa iti spun ca un singur lucru a ramas neschimbat... ai nevoie de bani....la asistentele tale ... la asistentele copilului.... au inclusiv am dat spaga la femeia de la firma particulara care face curat pentru a-mi face curatenie nu sa imi impinga mizeria pe sub noptiere. Dar, una peste alta, este cea mai ok maternitate din zona(cu exceptia celor particulare).Ce nu pot sa uit, era o asistenta Angela o chema, o aeriana cu pretentii de mare profesionista, mi-a spart toate venele, cand m-am externat cel mai mult m-am bucurat ca am scapat de ea.
nu eu am deschis topicul
selia
Postat pe 3 Octombrie 2010 10:03
De la: monachiuc, la data 2010-10-02 20:15:36la cat se da acum la dr., anestezisct daca e cazul, taxa de spital daca ceri dr tau si nu vrei cu cel de garda cand ajungi ;).....asistente si asistente, femeie de servici, portar si popa inainte sa-ti faca ceva rugaciune ca ai nevoie..... a sa nu uit, BAGAJUL !!!!!!!!!! de maternitate care obligatoriu include toate medicamentele si materialele sanitare de care ai nevoie tu si bebe, materialele de igiena tu si bebe, ceva de sani, ceva de sters capacul la toaleta -daca ai- ca iei boli...si mai sunt.
Poti face calculul, iei frumiusel suma care se aduna si mai pui tu cat crezi ca merita linistea ta si a bebeului..........si intreaba la o maternitate particulara, President e mai ieftina, apoi cu adeverinta de asigurat care-ti acopera o parte din suma....si nu ai nici o bataie de cap, nici o boala capatata din spital, nici o diaree la bebe........adica UMAN.
ei, ce zici, ai incerca?
las' ca nui chear asa nu o speria in halul asta eu am fos acolo in niembrie anul trecut am nascut o fetita cu cezariana cu dr.care a fost de garda adica bacila .iam dat 100 euro atat am avut si nu a zis nimic iam dat dupa ce am nascut.iar la asistente nu am dat niciodata cat am stat acolo nimic doar la cele care imi aduceau copilul si ai dadea supliment de lapte le bagam cate 10 lei si erau super multumite.lasa ca o sa fie bine nu te ingrijora ai sa vezi ce repede o sa treaca.nastere usoara
selia
Postat pe 3 Octombrie 2010 10:10
intrebarea si altele pe care probabil le ai pune-le Dr. Ammar care probabil s-a angajat sa te ajute sa nasti. bineinteles ca va trebui sa platesti in stanga si in dreapta pentru diferite servicii daca doresti sa fie totul O.K.o alternativa sunt clinicile private unde confortul e mai bun dar nu si asistenta medicala obstetrica si pediatrica incomparabila cu clinicile Odobescu sau Bega.daca nu ai asigurata nasterea si asistenta nou nascutului la nastere e bine sa te preocupi de aceasta problema cat mai ai timp. si la Szeged se poate naste in conditii bune , ba chiar medicii de acolo sunt incantati ca "le fura " pacienti romanilor dar cred ca e cam " peste mana "iti doresc succes si o nastere usoara fara probleme. Dr. S.L.S.
ludwig
Postat pe 3 Octombrie 2010 15:50
buna mamici si burtici!!!! mai am cam 3 sapt pana nasc,si sunt cam speriata dupa ce am citit pe forumuri despre doctora cu care nasc racu silvia numai de rau se vorbeste despre ea...ce ma fac,ca mi-e cam frica...mai e careva la dansa?sau ati mai nascut stie cineva ceva??????????????cati bani i-ar trebuii sa fie multumita???/ astept un raspuns reeepeede va rog
mihaela89
Postat pe 3 Octombrie 2010 18:53
buna as vrea sami spuneti si mie daca ar fii sa nasc la urgenta cu medicu de garda se da bani si la anestezist daca ar fii sa nasc prin cezariana si cam citi bani se da la doctor si anestezist?se da dupace nasti sau inainte?
lenuta87
Postat pe 4 Octombrie 2010 15:55
n-ai inteles nimic ...
ludwig
Postat pe 4 Octombrie 2010 17:04
off, si multe nu inteleg inca nimic.
mai trebuie mult sa ne batem capul si sa ne umilind tot strecurandu-le in buzunar banii nostri- ei nu-i cer, nu-i asa?- si apoi mai si stam pe jar intrebandu-ne daca am dat suficient.....
ideea este ca sunt solutii convenabile atat profesional cat si banesc pt. noi.
Poate pt. unele cu putin "noroc' iese bine la Odobescu/Bega dar pt multe nu, pt cele mai multe din pacate....
ati si uitat de copii de la maternitatea Giulesti? oriunde se poate intampla, conditiile sunt la fel si in celelalte spitale de stat, personalul la fel de insuficient , prost platit si blazat.
Alegerea apartine fiecaruia.
monachiuc
Postat pe 5 Octombrie 2010 20:40
Buna, sunt nou inscrisa dar o fac doar pentru ca mi am promis ca am sa postez experienta mea la spitalul odobescu. Fetelor nu va pune nimeni sa dati bani la asistente si daca dati si daca nu dati tot la fel se comporta asistentele cu voi, asistentele de la copii sunt dezastru, despre doctori numai de bine cinste lor am avut ocazia sa nasc si pe langa doctorita mea au mai fost inca 3 doctori destul de cunoscuti si care au dat dovada ca nu totul se rezuma la bani. Eu in prima zi am dat 70 ron numai la asistente pana cand am vazut cum sta treaba iar din momentul acela am spus ca mai bine cumpar ceva copilului meu. Despre neonatoloaga sa nu mai spun astepta numai bani, era asa flegmatica chiar m a si jignit in fata, dar m am abtinut pt ca fetita mea era cam bolnavioara ca altfel vai de mama ei. Pot sa spun pt cele care inca nu au nascut ca, daca vor naste cu cezareana vor avea parte si de gongi din plin, eu am stat cateva zile la etajul cezareenelor si m am ingrozit de cate gongi erau, apoi m au transferat la cele ce au nascut normal, acolo si era locul meu dar pot sa spun ca nu am vazut o goanga. Mancarea jalnica, cel putin din punctul meu de vedere, portarii asteptau de fiecare data cand venea cineva la mine cate 5 lei. Oricum mai umilita nu m am simtit niciodata, asistentele tipa, fiecare asistenta are modul ei de a lucra si pretentiile ei, una ne a spus ca nu avem voie sa mancam compot, alta ca nu avem voie sa mancam fructe, alta suc natural, fiecare tura cu pretentiile ei.Despre medicamente eu nu am cumparat nimic mi au dat din spital, dar asta depinde doar de medicul cu care nasti, celelalte colege ale mele de salon au cumparat toata medicamentatia. Eu am nascut vineri seara si pana luni la prinz nu mi am vazut fetita si nu am fost informata despre starea sanatatii ei, am fost gata sa i au foc cand mi a spus ca are clavicula fracturata, are o vanataie pe fata, ca are icter, si nu mai tin nimte cate mi au zis, oricum am fost deranjata de faptul ca nu am fost informata imediat ce s au constatat toate cele, Ajunsa acasa m am uitat pe carnetul fetei de sanatate acolo scria ca sunt la a 2 a nastere cand eu sunt la prima, ca fata s a nascut cu 3700g cand ea avea 3400, mai scria ca a luat nota 9 dupa 5 minute de la nastere cand ea a luat 10, oricum multe greseli care acum imi scapa.Asa ca inarmati va cu rabdare si nu dati banii nu merita. Eu am nascut acum o luna asa ca daca cineva vrea sa afle ceva si pot sa i raspund o fac cu placere.
laviscoala
Postat pe 13 Octombrie 2010 23:21
adica nu tia adus fata pana luni nu crezi cai un pic cam suspect,si eu trebuie sa nasc la sfarsit de noiembrie inceput de decembrie,si la cat de mult imi doresc sam vad fetita credema cred ca no sa am stare dupa nastere,da mai sa nasc vinerea si so vad de avea lunea ,ma pune cam pe ganduri si plus greselile care leai constatat ca fata sa nascut cu 3400 si ei au scris ca de fapt sa nascut cu3700
Alikot_Denyy_1
Postat pe 3 Octombrie 2012 19:24
Dragi mamici,ma bucur foarte mult ca am gasit aceasta pagina,plina cu pareri si experiente de la nastere.Eu trebuie sa nasc undeva la sfarsitul lui august si nu stiu ce sa fac.aceste doua maternitati stiu ca exista in Timisoara Bega respectiv Odobescu.Sunt la prima nastere si ma bucur foarte mult,pana acuma am avut o sarcina usoara fara probleme,dar de acuma nu stiu ce sa fac,unde sa nasc pe ingerasul nostru ce drag
Eva_Luncan_1
Postat pe 16 Iulie 2014 12:11
Buna,
am 36 ani si sunt la la inceput cu a treia sarcina , "sarcina minune",neasteptata,dar binevenita.
Primele 2 fetite le-am nascut la maternitatea Bega cu un dr. care acum este foarte in varsta si nu mai profeseaza,iar acum as vrea sa nasc la Odobescu.
Imi poate spune cineva parerea despre dr. Bacila,cineva care a nascut ceva mai recent cu dumnealui? Am ceva emotii si nu prea stiu la ce dr. sa merg...
Multumesc.
garbo_405315
Postat pe 23 August 2014 11:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutatima si pe mine 4 De la: garbo_394814 11 Martie 2014 07:52
dureri de coloana 38 De la: Thor_again 16 Noiembrie 2010 20:26
Dans irlandez pentru copii 1 De la: garbo_7245 6 Septembrie 2012 14:32
Este posibil sa ma insele? 19 De la: Alexandrutzzalady 13 Septembrie 2015 02:07
Insarcinata in urma unui viol 20 De la: garbo_399106 25 Mai 2014 07:23
Setari Cookie-uri