intrebare doar pt varsatoare

ce zodie sunt - au fost iubitii, prietenii, fostii, barbatii pe care i.ati iubit?
Verseau
Postat pe 19 Septembrie 2010 12:17
am avut parte de mai multe zodii ,hm ce sa zik satisfacator,dar de 15 ani sant cu un berbek,mai sant si neplaceri dar in rest totul e ok ,sant compatibile aceste zodii.dak vrei sa sti mai mult intra si vezi compatibilitatea zodiilor cu zodia ta desi in mare parte intelegerea dintre oameni tinde de caracter nu de zodie .multa sanatate .
dana_dgg
Postat pe 27 Septembrie 2010 09:21
De iubit am iubit aproape toate zodiile dar am avut o relatie absolut speciala cu o balanta. Paradoxal, am avut succes mai degraba la semne de apa si pamant-cu care chiar nu am nimic de impartit. Dar, zic din nou, astrologia e cu mult mai complexa decat a sti unde era soarele in momentul nasterii...Si celelalte planete sunt importante.
Oricum, varsatoarele sunt mereu ciudatele, parca traiesc in alta lume si alt timp. Sunt greu de tinut la cratita, stau doar daca in cratita sunt ceva idei de (pre)gatit.
Au mintea mereu in miscare si sufletul mereu plin. Nu se plictisesc niciodata si nici nu plictisesc. Sunt inteligente si paradoxale.
Luna_in_capricorn
Postat pe 27 Septembrie 2010 09:34
Au fost mai multe zodii dar cel mai tare am iubit un rac >sunt sentimentali ,tandri, sunt in stare sa faca orice pentru tine iar atunci cand le castigi iubirea este pentru totdeauna
garbo072285
Postat pe 4 Octombrie 2010 11:23
conteaza zodia? si daca da, la ce?
michelle_
Postat pe 4 Octombrie 2010 11:35
eu sunt varsatoare......m/am inteles bine cu racii (desi in zodiac zice ca varsatorii nu sunt compatibili cu racii), cu berbecul si scorpionul (foarte buni amici ).sunt casatorita cu o balanta pe care mi/e greu sa o inteleg,e ca vremea omul asta,ma deruteaza de tot.
garbo017686
Postat pe 6 Octombrie 2010 11:17
da? si eu sunt casatorita cu un berbec si tot asa.....citeodata nici nu-l inteleg
166116maryeta
Postat pe 7 Octombrie 2010 17:10
asta-i discriminare,taica..

eu sunt in buza varsatorului,da' nu mai zic nimic,m-am ofensat...
iasomia
Postat pe 7 Octombrie 2010 17:14
In 23 octombrie voi avea 11 ani de casnicie alaturi de un rac , au fost si urcusuri dar si coborasuri . Impreuna am reusit sa trecem peste ele si nu regret nici o clipa ca l-am cunoscut .
garbo_Nico
Postat pe 9 Octombrie 2010 22:46
cu un taur a fost ingrozitor, iar cu leul cu care sunt de 11 ani e superb.
garbo167843
Postat pe 10 Octombrie 2010 10:06
ce anume "a fost" ingrozitoor??
ca eu nu'nteleg
fleurdelis
Postat pe 10 Octombrie 2010 10:17
Eu am avut relatie de lunga durata,de altfel prima mea dragoste, cu un berbec.Merge,daca poti sa treci peste micile escapade,dar la un moment dat te saturi.In casnicie am alaturi un sagetator cu care ma inteleg foarte binesi aceste doua zodii sunt cele mai compatibile una cu cealalta din tot zodiacul.Bineinteles poti incerca si altceva.
garbo016112
Postat pe 10 Octombrie 2010 10:54
Gemeni,fecioara,rac :) pot spune ca cu fecioara a fost esec,gemeni asa si asa,iar rac-actualul,avem puncte comune foarte multe :)
Creatza8
Postat pe 10 Octombrie 2010 13:37
si te mai miri ca cu fecioara ti-a mers prost?!
preci
Postat pe 10 Octombrie 2010 13:41
Am bafta numai de sagetatori ... Ne intelegem foarte bine...
lulutza
Postat pe 10 Octombrie 2010 14:09
GEMENI,GEMENI,GEMENI SI BALANTA STIAM CA SE POTRIVESC.POTI INCERCA SI CU SAGETATORUL SI CU BERBECUL,SUCCES :
garbo160860
Postat pe 10 Octombrie 2010 16:01
De la: garbo072285, la data 2010-10-04 11:23:44Au fost mai multe zodii dar cel mai tare am iubit un rac >sunt sentimentali ,tandri, sunt in stare sa faca orice pentru tine iar atunci cand le castigi iubirea este pentru totdeauna

Eu nu prea cred in compatibilitatea zodiilor! Am citit ce s-a scris aici si fara sa aduc atingere vreunei avatare scriu despre mine ca am fost casatorita (prima iubire) cu un Rac. Daca stiam ce ma asteapta 18 ani de zile, as fi preferat sa raman "fata batrana". Sa nu intrebati de ce am stat pentru ca scriu eu : am nascut dupa noua luni un baiat pentru care a trebuit sa fac tratament sapte luni in spital ca sa nu pierd sarcina. Cand am venit acasa de la maternitate a trebuit sa plec imediat ca era ca si "casatorit" cu alta. Religia catolica (pe atunci se mai pastra rigurozitatea) casatoriei pana ce "moartea ne va desparti' a avut o influenta din partea tututror rudelor! Intre timp a aparut al doilea copil tot cu tratament. Acum daca as avea varsta de atunci, as aduce copii pe lume (asta a fost si scopul casatoriei- sa am copii cu omul pe care il iubesc iar ei sa aiba tata legitim!), fara sa mai tin seama ca sunt nelegitimi decat sa suport din nou calvarul. Decesul lui a venit ca o salvare nu numai pentru mine dar mai ales pentru copii. A doua casatorie a fost cu o Fecioara! Cand ne-am casatorit nu am stiut ca are ciroza si tot timpul cu el a fost un chin! Dupa sase ani a decedat, astfel ca m-am lecuit si nu m-am mai gandit sa incerc si o a treia sansa.
rozpal
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:09
eu am 18 ani decind traiesc cu un berbec si nu a fost chiar perfect totusi are o parte sensibila isi iubeste foarte mult copii recunosc ca de fiecare data reuseste sa se impuna deci ma domina!
166116maryeta
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:10
De la: rozpal, la data 2010-10-10 18:09:35
De la: garbo072285, la data 2010-10-04 11:23:44Au fost mai multe zodii dar cel mai tare am iubit un rac >sunt sentimentali ,tandri, sunt in stare sa faca orice pentru tine iar atunci cand le castigi iubirea este pentru totdeauna

Eu nu prea cred in compatibilitatea zodiilor! Am citit ce s-a scris aici si fara sa aduc atingere vreunei avatare scriu despre mine ca am fost casatorita (prima iubire) cu un Rac. Daca stiam ce ma asteapta 18 ani de zile, as fi preferat sa raman "fata batrana". Sa nu intrebati de ce am stat pentru ca scriu eu : am nascut dupa noua luni un baiat pentru care a trebuit sa fac tratament sapte luni in spital ca sa nu pierd sarcina. Cand am venit acasa de la maternitate a trebuit sa plec imediat ca era ca si "casatorit" cu alta. Religia catolica (pe atunci se mai pastra rigurozitatea) casatoriei pana ce "moartea ne va desparti' a avut o influenta din partea tututror rudelor! Intre timp a aparut al doilea copil tot cu tratament. Acum daca as avea varsta de atunci, as aduce copii pe lume (asta a fost si scopul casatoriei- sa am copii cu omul pe care il iubesc iar ei sa aiba tata legitim!), fara sa mai tin seama ca sunt nelegitimi decat sa suport din nou calvarul. Decesul lui a venit ca o salvare nu numai pentru mine dar mai ales pentru copii. A doua casatorie a fost cu o Fecioara! Cand ne-am casatorit nu am stiut ca are ciroza si tot timpul cu el a fost un chin! Dupa sase ani a decedat, astfel ca m-am lecuit si nu m-am mai gandit sa incerc si o a treia sansa.


Multe varsatoare au trei casnicii!
Luna_in_capricorn
Postat pe 10 Octombrie 2010 18:24
buna dimineata!
nu cred sa fie vreo regula cu zodiile astea, dar pentru statistica : primul sot leu, al doilea tot leu. asa s-a nimerit, ca doara n-am dat anunt la ziar sa-l aleg dupa zodie.
vikinga
Postat pe 11 Octombrie 2010 08:02
prima dragoste a fost o fecioara deci esec garantat :D acum sunt cu un berbec si ne intelegem bine
cu taurul si cu gemenii la fel nu e prea bine
scorpionul si varsatorul sunt ok
balanta depinde cateodata poate fi perfect cateodata nu
in rest nu prea am incercat celelalte zodii inca :)
dar cred ca si cu un leu ar fi frumos
ioaana
Postat pe 13 Octombrie 2010 17:07
am o rel cu un capricorn si ne-am inteles chiar f bn
garbo074789
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:38
am o rel cu un capricorn si ne-am inteles chiar f bn pana acum...
garbo074789
Postat pe 15 Octombrie 2010 21:40
Sunt varsatoare casatorita cu un berbec. Nu cred ca as fi putut face o alegere mai proasta decat aceasta! Desi are unele calitati, impulsivitatea si agresivitatea le anuleaza pe cele bune. Sunt niste mincinosi si nu-i intereseaza decat persoana lor. Se asteapta sa fie ridicati in slavi pentru tot ce fac, fara ca ei sa recunoasac nimic din efortul tau. Mi-am gasit dupa 25 de ani de casnicie, un prieten balanta ,care a venit intr-un moment foarte dificil din viata mea. El a fost salvarea mea si simt ca ar fi fost partenerul cel mai potrivit. Este sufletul meu si traiesc o fericire deplina alaturi de acest om care este totul pentru mine. Nu e perfectiunea intruchipata, dar are echilibru si nu sta tot timpul cu sabia la brau!
garbo114241
Postat pe 16 Octombrie 2010 00:29
De la: ioaana, la data 2010-10-13 17:07:11prima dragoste a fost o fecioara deci esec garantat :D acum sunt cu un berbec si ne intelegem bine
cu taurul si cu gemenii la fel nu e prea bine
scorpionul si varsatorul sunt ok
balanta depinde cateodata poate fi perfect cateodata nu
in rest nu prea am incercat celelalte zodii inca :)
dar cred ca si cu un leu ar fi frumos

Ai mult umor!
rozpal
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:43
De la: Luna_in_capricorn, la data 2010-10-10 18:24:01
De la: rozpal, la data 2010-10-10 18:09:35
De la: garbo072285, la data 2010-10-04 11:23:44Au fost mai multe zodii dar cel mai tare am iubit un rac >sunt sentimentali ,tandri, sunt in stare sa faca orice pentru tine iar atunci cand le castigi iubirea este pentru totdeauna

Eu nu prea cred in compatibilitatea zodiilor! Am citit ce s-a scris aici si fara sa aduc atingere vreunei avatare scriu despre mine ca am fost casatorita (prima iubire) cu un Rac. Daca stiam ce ma asteapta 18 ani de zile, as fi preferat sa raman "fata batrana". Sa nu intrebati de ce am stat pentru ca scriu eu : am nascut dupa noua luni un baiat pentru care a trebuit sa fac tratament sapte luni in spital ca sa nu pierd sarcina. Cand am venit acasa de la maternitate a trebuit sa plec imediat ca era ca si "casatorit" cu alta. Religia catolica (pe atunci se mai pastra rigurozitatea) casatoriei pana ce "moartea ne va desparti' a avut o influenta din partea tututror rudelor! Intre timp a aparut al doilea copil tot cu tratament. Acum daca as avea varsta de atunci, as aduce copii pe lume (asta a fost si scopul casatoriei- sa am copii cu omul pe care il iubesc iar ei sa aiba tata legitim!), fara sa mai tin seama ca sunt nelegitimi decat sa suport din nou calvarul. Decesul lui a venit ca o salvare nu numai pentru mine dar mai ales pentru copii. A doua casatorie a fost cu o Fecioara! Cand ne-am casatorit nu am stiut ca are ciroza si tot timpul cu el a fost un chin! Dupa sase ani a decedat, astfel ca m-am lecuit si nu m-am mai gandit sa incerc si o a treia sansa.


Multe varsatoare au trei casnicii!

Numai daca au curaj s-o incerce si pe a treia! Eu nu am mai avut si acum imi pare rau, foarte rau ca sunt singura pentru ca copiii sunt la casele lor departe de mine. Eu spun ca indiferent de zodii, atunci cand simtiti ca deveniti sclave incercati-va soarta in alta parte. Doar cand sunt copii care incurca treburile sa tineti seama de prioritati, in rest numic nu merita sa pierzi anii frumosi ca si cum te vei mai intalni din nou cu ei si atunci ii vei folosi dupa noile precepte!
rozpal
Postat pe 16 Octombrie 2010 18:49
din cele mai ne/potrivite....fecioara...scorpion...nici nu imi mai amintescacum...dar cew imi amintesc este ca atunci stiam de lipsa compatibilitatii zodiacale...dar nu am pus pe seama ei despartirea.
garbo171675
Postat pe 16 Octombrie 2010 19:22
sunt casatorita de 20 de ani cu un leu care este opusul zodiei varsator dar ne antelegem perfect primesc multa libertate din partea lui ceia ce am nevoie si chiar daca al ansel cu un scorpion tot pe el al iubesc pentru ca ne complectam perfect unul cu altul ce nu am eu are el
garbo087681
Postat pe 19 Ianuarie 2011 12:37
Iubitele mele sint o varsatoare 100%si noi ne putem impaca foarte bine cu toate zodie..sintem pasionale, visatoare, pline de fantezii...si putem oferi totul barbatului pe care il iubim...dar avem o conditie...sa ne iubeasca asa cum sintem.Sa ne ofere respect,tandrete sa fie atent cu noi....si plus virilitate.Nu suportam geloziile ...posesivitate..fiinca si noi oferim libertate si sa fim serioase nu prea le avem cu geloziile decit in momentul in care ne neglijeaza pe noi.ATENTIE!SA SPUNEM IUBITULUI NOSTRU SAU SOTULUI NOSTRU CE NE DOARE..SAU CE NE-AM DORI.SA NU NE MAI GINDIM CA SINTEM CIUDATE....STITI CA NE PLECE SA FIM ZINE....SI IN MINUTUL URMATOR DEVENIM VRAJOTOARE. PUPIKEI SI MULTA BAFTA
Brinda
Postat pe 25 Aprilie 2011 17:10
frate, da` ce nick ai, sa ma bata soarele
Freya__
Postat pe 25 Aprilie 2011 17:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
descpre barbatul gemeni 3 De la: jeanette40 23 August 2011 12:26
iubire 145 De la: garbo180406 5 August 2012 00:38
COMARUL 20 De la: Celleste_ 22 Septembrie 2010 10:34
eu leu ,,,el fecioara.... 25 De la: garbo255907 27 Decembrie 2011 18:27
sunt casatorita si mai iubesc un tip 50 De la: alice13 16 Ianuarie 2010 22:54
Setari Cookie-uri