Oare ce poate fi?

Azi de dimineata,in timp ce imi savuram cafelutza impreuna cu iubitul meu,am observat ca ma mananca mana dreapta,scarpinandu-ma si-au facut aparitia trei bubitze.Erau umflate si rosii,cea mai mare cam de 1cm.Ieri la fel am avut cateva pe picior.Daca nu le mai scarpin,cam intr-o ora,se retrag,dar se mai vede rosu locul si se simte mai tare.Anul trecut am avut urticarie mecanica,asa mi-a spus o farmacista,pe care am facut-o pe baza de stres.Se poate sa fie acelasi lucru?Cine poate sa ma lamureasca si pe mine?Va multumesc!
Andrada_Florina
Postat pe 2 Septembrie 2010 09:39
Tare ..

Nu vrei sa deschizi un topic si pentru perioada menstruatiei?
anakin
Postat pe 2 Septembrie 2010 09:49
Probabil e vorba de o intoxicatie... dar raman muta cand vad ce topice cu subiecte existentiale deschide lumea...
Sau e doar asa de-o fitza, ca da bine la cafeluta?

Tylly
Postat pe 2 Septembrie 2010 09:53
da' nu mai bine mergi tu la doctor??
da' noi ce pana mea suntem aici?
zambila
Postat pe 2 Septembrie 2010 09:58
La medic costa, aici e mokka si e si mai comod.
anakin
Postat pe 2 Septembrie 2010 09:59
PANA SA MERG LA MEDIC MA GANDEAM CA POATE E CINEVA CU DESTUL BUN SIMT SA RASPUNDA FRUMOS.DAR SE PARE CA NUMAI DE CATERINCA SUNTETI BUNI.
Andrada_Florina
Postat pe 3 Septembrie 2010 09:38
Andrada_Florina nu o lua personal si nici in nume de rau dar este absurd sa deschizi un topic sa pui o intrebare destul de banala si aberanta....nu te supara pe mine dar ce te astepti sa iti raspunda lumea de pe un forum?cum ca te mananca palma iei bani sau mananci kk cu cealalta.......


Ps:sfatul meu este sa pui aceiasi intrebare unui doctor in masura sa iti raspunda fara caterinca
anaROBERT
Postat pe 3 Septembrie 2010 13:56
Ce rai sunteti
na mare branza ca a cerut fata un sfat, sa va fie rusine!!!

Nu-i baga in seama, stiu eu care-i baiul...eu zic sa nu te duci la doctor,poate fi o urticarie ceva, dar nu crapi de la atata da de unde fi serioasa....iti recomand sa te scarpini intruna pe locul respectiv cu unghile murdare si cand vezi ca se umfla si da semne de infectie te duci la piata si cumperi niste ierburi de la babe sau din farmacie ceri si tu o crema ceva acolo indiferent de care, face bine.Ai sa vezi ca scapi muuuult mai ieftin decat sa mergi la doctor.
Cat poate sa coste un manunchi de ierburi tamaduitoare la babe 2...3 lei,crema la fel vreo 10 sau 15 lei pe cand la medic costa de te ia naiba.
ameno
Postat pe 3 Septembrie 2010 14:35
hai mai da cat de rele puteti fi,doamne e plin forumul asta de acrituri,una si una fara numar
saraca fata sufera ca o mananca si voi faceti haz de mancarimea ei,ntz,ntz,ntz nemaivazut asa ceva...
anaROBERT
Postat pe 3 Septembrie 2010 14:38

Si eu care am avut mustrari de constiinta, ca am fost rea... Fata de altii, sunt un inger...


Tylly
Postat pe 3 Septembrie 2010 14:40
cell hai sa te pup
Anabelll!!! ma faci acritura cumva esti o dulce, doamne de cand nu m-ai alintat
ameno
Postat pe 3 Septembrie 2010 14:43
pup si io...

Tylly
Postat pe 3 Septembrie 2010 14:55
parinte sti doar ca esti febletea mea ce naibii
eu si cand te fac acritura iti arat dragostea mea fata de tine ce pluteste pe taramul garbo
multumita?
anaROBERT
Postat pe 3 Septembrie 2010 15:27
dragostea mea fata de tine ce pluteste pe taramul garbo

foarte poetic


pe unde bantuie aceasta dragoste de pe acest taram??

unde nici nu ghicesti
LILO
Postat pe 3 Septembrie 2010 15:30
te-au intepat tantarii..
cat despre aia mecanica..data viitoare du-te la doctor...
iasomia
Postat pe 3 Septembrie 2010 16:39
interesant topic
persidadamian
Postat pe 3 Septembrie 2010 16:50
dap... tocma' ma pregateam sa raspund serios, la subect, da' p-orma am vazut ca mancarimea aia pe mana... asa c-am renuntat...
zambil
Postat pe 3 Septembrie 2010 20:05
pai ce sa faci asa mai trece timpul,una e poetica,alta are caterinca in ea iar alta saraca a ramas cu mancarimile
anaROBERT
Postat pe 3 Septembrie 2010 23:21
poate fi si o eczema, poate fi si un inceput de psoriazis... Doar un medic dermatolog iti poate spune ce ai. Pina atunci da ti totusi cu un unguent numit FLOCINOLON sau cu un alt unguent numit CARPICON
rupt_de_realitate
Postat pe 9 Septembrie 2010 09:16
decat sa dau un sfat dupa ureche si sa-i arunc acolo vreo doua denumirii de creme mai bine o iau la stho si poate asa se gandeste serios sa consulte un dermatolog.
rupt...stiai ca in anumite cazuri nu se aplica creme pe o eczema asa dupa cum te taie capul sau pentru ca asa ai auzit la coada la lapte pentru ca exista riscul sa faca mai rau???Pana si dermatologi o dau in bara de multe ori cu tratamente gresite...
ameno
Postat pe 9 Septembrie 2010 14:05
Pishcatyra de purice sau tintari -Pune usturoi pisat pe ia de 3 ori pe zi -bun la toate
memo
Postat pe 15 Septembrie 2010 15:49
De la: memo, la data 2010-09-15 15:49:28Pishcatyra de purice sau tintari -Pune usturoi pisat pe ia de 3 ori pe zi -bun la toate



da da si alunga si vampirii
anaROBERT
Postat pe 16 Septembrie 2010 00:59
Vrei sa castigi un salariu minim in cateva zile? Aceasta este sansa ta. Iti ofer sansa sa castigi sume substantiale de bani din confortul casei tale. Tot ce trebuie sa faci este sa trimiti mail-uri petrecandu-ti 2 -3 ore pe zi in fata calculatorului. cu cat muncesti mai mult cu atat castigul va fi mai mare. 100-300$/ SAPTAMANA. pt detalii trimite un e-mail cu textul job la adresa : cristina.viorela.popa@gmail.com
garbo158841
Postat pe 21 Septembrie 2010 16:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Psoriazis 1 De la: sunshinelila 21 Ianuarie 2016 14:57
alesandrea 2 De la: babycryss 13 Octombrie 2010 21:52
compatibilitate intre eu scorpion-el rac 11 De la: elenita_2 20 Martie 2013 13:21
miastenie 3 De la: garbo185918 31 Martie 2015 15:10
buna 7 De la: barboneli 30 August 2011 06:38
Setari Cookie-uri