Ce inseamna sinceritatea?

Sinceritatea inseamna faptul de a-ati exprima parerea ta...Dar in acelasi timp si impunadu-ti punctul tau de vedere....Poti accepta sfaturi pozitive,,,si sa le ignori sfaturile negative....Atunci cand esti vorbesti sincer...Poti spune orice,,,dar faca sa vorbesti cu ura....Pt ca omul simte ura si poate iti va raspunde tot cu ura..
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Iulie 2010 17:47
ASA SIMTI TU CAND DISCUTI PE FORUM CU AVATARELE?
caleidoscop
Postat pe 19 Iulie 2010 11:58
ALO? ce are URA cu SINCERITATEA?
caleidoscop
Postat pe 19 Iulie 2010 12:01
tu intrebi , tu raspunzi ! crezi ca te mai ia cineva in seama cu ideile tale tampite ?
goooooooooooo , in chilie !
eu_vio
Postat pe 19 Iulie 2010 13:15
A fi sincer e lucru mare in ziua de azi.Vb sincer fara retineri spui ce ai pe sufelt fara sa iti pese k pe cineva ranesti (glm aici).asa este a fi sincer e lucru mare.
blondina_X
Postat pe 19 Iulie 2010 15:38
NUMAI OMUL PROST VA RASPUNDE CU URA....PT. eu_vio IN SPECIAL SI PT. luptatoareacurajoasa.
caleidoscop
Postat pe 19 Iulie 2010 17:37
ei, si daca cineva raspunde cu ura, ce? fiecare da ce are:wax....

e frumos de unde vine cuvantul"sine cera"...
sora_ilsi
Postat pe 19 Iulie 2010 17:44
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-07-11 17:47:15 Sinceritatea inseamna faptul de a-ati exprima parerea ta...Dar in acelasi timp si impunadu-ti punctul tau de vedere....Poti accepta sfaturi pozitive,,,si sa le ignori sfaturile negative....Atunci cand esti vorbesti sincer...Poti spune orice,,,dar faca sa vorbesti cu ura....Pt ca omul simte ura si poate iti va raspunde tot cu ura..





Irinuca,desi nu prea seamana a "sinceritate",descrierea ta,vreau sa iti dau un sfat.daca vrei sa il primesti bine daca nu iarasi bine.de multe ori ,recunoasterea unor lucruri personale,tinute in sufletul tau,prea intime,nu iti aduce decat necazuri.mai bine taci si ramai filozof.iti doresc tot binele din lume,chiar daca nu suntem in consens cu multe din cele ce scriem si tu si eu.
vuvuzela
Postat pe 19 Iulie 2010 17:55
Of ce rele pouteti sa fiti.fiecare vrea sa aiba dreptate
blondina_X
Postat pe 19 Iulie 2010 18:27
Ai dreptate draga mea asa este.
Zotlam
Postat pe 19 Iulie 2010 19:07
Totusi ...traim intr-o lume in care sinceritatea a devenit sa fie considerata un defect ...Pacat putini oameni mai sunt sinceri ...Sper ca avind o asemenea parere despre ce este sinceritatea nu numai stii ci si esti una dintre ele ...de aceea te felicit...tine-o tot asa si cu rabdare si speranta numai lucruri bune vor veni de la sine in viata ta .
Zotlam
Postat pe 19 Iulie 2010 19:10
De la: garbo102549, la data 2010-07-19 19:10:40Totusi ...traim intr-o lume in care sinceritatea a devenit sa fie considerata un defect ...Pacat putini oameni mai sunt sinceri ...Sper ca avind o asemenea parere despre ce este sinceritatea nu numai stii ci si esti una dintre ele ...de aceea te felicit...tine-o tot asa si cu rabdare si speranta numai lucruri bune vor veni de la sine in viata ta .


cine cine?
blondina_X
Postat pe 20 Iulie 2010 18:55
Din pacate romanii sunt inapoiati....si considera sinceritatea un defect...Asa cum rad si de Becali ca este sincer si deschis.....Dar pe el Dumnezeu il ajuta ca are suflet bun si iubeste pe oameni...Care fata de altii care sunt mincinosi si ipocriti..Pe care nu ii ajuta nimeni,,si se descurca foarte rau,,pt ca sunt foarte rai...Si de oamenii rai si ipocriti nu le pasa nimeni
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Iulie 2010 15:28
De la: Zotlam, la data 2010-07-19 19:10:40Totusi ...traim intr-o lume in care sinceritatea a devenit sa fie considerata un defect ...Pacat putini oameni mai sunt sinceri ...Sper ca avind o asemenea parere despre ce este sinceritatea nu numai stii ci si esti una dintre ele ...de aceea te felicit...tine-o tot asa si cu rabdare si speranta numai lucruri bune vor veni de la sine in viata ta .
oamenii sinceri mereu sunt ajutati,,,,poate nu de oamenii rai,,,ci de oamenii buni....pt ca multe sunt caile Domnului....Si nu le inteleg decat cei care iubesc pe Domnul
xenaprintesarazboinica
Postat pe 21 Iulie 2010 15:30
mai gagicilor!....simt nevoia sa revin...,ura o simtiti dar sinceritatea unui om nu?CUM VINE ASTA? raspuns pt. luptatoarea curajoasa,...sigur o sa-mi raspundeti ca depinde de.....sau ce va convine voua,o sa-mi raspundeti, de aceea vreau un raspuns academic.
caleidoscop
Postat pe 25 Iulie 2010 02:19
boderline!
vuvuzela
Postat pe 25 Iulie 2010 02:22
vuvule...ai vrut sa spui borderline...
reyya
Postat pe 25 Iulie 2010 02:25
tu vrei definitia?cauta si tu pe google.
vuvuzela
Postat pe 25 Iulie 2010 02:26
De la: reyya, la data 2010-07-25 02:25:39vuvule...ai vrut sa spui borderline...




reya si am inghitit vre- o litera?sau m-a luat somnul?
vuvuzela
Postat pe 25 Iulie 2010 02:30
da..Vuvule..arunc toate cartile de psihiatrie din casa...dial! Am cerut eu defiinitia?? vad ca tu pui diagnostice in utlima vreme..hai ca ai fost simpatica
reyya
Postat pe 25 Iulie 2010 02:30
De la: vuvuzela, la data 2010-07-25 02:30:18
De la: reyya, la data 2010-07-25 02:25:39vuvule...ai vrut sa spui borderline...




reya si am inghitit vre- o litera?sau m-a luat somnul?



ok acum m-am spalat pe ochi.mama lui de raraila.
vuvuzela
Postat pe 25 Iulie 2010 02:33
BORDERLINE Vuvule, nu Boderline!!! Se traduce prin personalitate la limita, ,,border"=granita
reyya
Postat pe 25 Iulie 2010 02:33
De la: reyya, la data 2010-07-25 02:30:59 da..Vuvule..arunc toate cartile de psihiatrie din casa...dial! Am cerut eu defiinitia?? vad ca tu pui diagnostice in utlima vreme..hai ca ai fost simpatica




nu puiule!e vb de deschizatorul de topic.

vuvuzela
Postat pe 25 Iulie 2010 02:37
De la: vuvuzela, la data 2010-07-25 02:37:06
De la: reyya, la data 2010-07-25 02:30:59 da..Vuvule..arunc toate cartile de psihiatrie din casa...dial! Am cerut eu defiinitia?? vad ca tu pui diagnostice in utlima vreme..hai ca ai fost simpatica




nu puiule!e vb de deschizatorul de topic.




mea culpa...sorry, crezusem ca mie mi-ai scris :-)
reyya
Postat pe 25 Iulie 2010 02:41
De la: vuvuzela, la data 2010-07-25 02:37:06
De la: reyya, la data 2010-07-25 02:30:59 da..Vuvule..arunc toate cartile de psihiatrie din casa...dial! Am cerut eu defiinitia?? vad ca tu pui diagnostice in utlima vreme..hai ca ai fost simpatica




nu puiule!e vb de deschizatorul de topic.




am inceput sa imi ies in pepeni.cu inaintarile ,daca ma intelegi subtil.cred ca in urma unor asemenea intrebari ,imi pun implanturi marmare,desi nu este nevoie.greseli voite.
vuvuzela
Postat pe 25 Iulie 2010 02:42
sincer eu nu inteleg despre ce este vb aci... .....sinceritate sau ura???
topicul asta cere o definitie sinceritatii....de aci pana la ura...oooohhhhooooo.. cat mai e......

..luptatoareo, nu stiu ce a a vut rezervat viata asta pentru tine, dar din cate se vede esti fff plina de ura si resentimente, ba mai mult urasti ca suntem romani.... mmmmm....greu de inteles
Iubita , viata e atat de frumoasa, asa cu toate cele rele si bune....si merita traita din plin....cu rele , caci fara ele nu am mai simti adrenalina....aa??? zic bn....eu cred ca da
Poate ca patania ta e "calda"... asa ai fi de inteles..in caz contrar ......
mioara_80
Postat pe 26 Iulie 2010 14:52
nu are nici o ''patanie calda'' a fost scapata in cap la maternitate saraca si viseaza barbati cu bani
anaROBERT
Postat pe 26 Iulie 2010 17:46
De la: anaROBERT, la data 2010-07-26 17:46:19nu are nici o ''patanie calda'' a fost scapata in cap la maternitate saraca si viseaza barbati cu bani
pai eu nu visez la un barbat cu bani...ci pur si simplu la un barbat care a muncit in viata lui si este in stare sa intretina o familie...pt ca daca barbatul ar fii avut un suflet bun si ar fii cinstit ar fii fost ajutat din toate partile...Da poti sa ai suflet bun sa fii sincer dar sa fii un barbat hotarat care stie ce vrea de la viata...Pt ca daca un om este hotarat este impenetrabil....Dar daca un barbat este nehotarat,,si nu stie cevrea de la viata,,,nu are o gandire proprie,este un barbat vulnerabl...
it
xenaprintesarazboinica
Postat pe 26 Iulie 2010 23:13
chiar te-au scapat moasele in cap la maternitate draguto....ai lipsuri seriose la mansarda ....


si apropo vrei un barbat care ''a muncit in viata lui'' ai grija la exprimare s-ar putea ca lumea sa interpreteze ca iti cauti vre-un pensionar cu o pensie frumusica sau poate chiar asta cauti
anaROBERT
Postat pe 27 Iulie 2010 00:29
De la: anaROBERT, la data 2010-07-27 00:29:55chiar te-au scapat moasele in cap la maternitate draguto....ai lipsuri seriose la mansarda ....


si apropo vrei un barbat care ''a muncit in viata lui'' ai grija la exprimare s-ar putea ca lumea sa interpreteze ca iti cauti vre-un pensionar cu o pensie frumusica sau poate chiar asta cauti
din aia cauta tu...O babuta sau un mos cu o pensie frumusica...Pt ca alea nua au asa multe pretentii...Asa ca voua nu va place munca
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Iulie 2010 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Singuratatea in....DOI !!!! 126 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:39
hellou 1 De la: hermosa20 28 Iunie 2012 15:25
Aflarea ursitului de Boboteaza (sau visarea ursitului de Boboteaza) 74 De la: carmen396 6 Ianuarie 2012 22:54
dificil: 17 De la: dor72 21 Februarie 2011 18:28
Angajatii si patronii romani eu una ii consider pe ambii prosti 45 De la: xenaluptatoareainimoasa 9 Septembrie 2010 10:11
Setari Cookie-uri