Indragostita de fostul

Buna
As dori si eu un sfat. Am o relatie de 5 ani cu un tip care ma iubeste, dar nu stie sa-si exprime foarte bine dragostea . si eu il iubesc, dar ....de curand a aparut prima iubire din viata mea, care ma vrea inapoi cu orice pret. tot timpul cand vorbesc cu el inima incepe sa o ia razna. Spuneti-mi ce sa fac....
addriana88
Postat pe 8 Iulie 2010 07:50
si cu cel pe care zici ca-l iubesti, ce faci?!
dancris
Postat pe 8 Iulie 2010 07:59
sa cauti un al treilea.
Fara gluma: fostul e fost cu un motiv, iar cu asta de acum relatia e asa de fragila incit cum iti zimbeste vreun el, te intrebi ce sa faci....
quasaria
Postat pe 8 Iulie 2010 08:14
Pretuieste pe cine te pretuieste pe tine.cel care nu stie sa-ti arate ca te iubeste e problema lui ; u ai nevoie de dovezi ca esti iubiita
dalla17
Postat pe 9 Iulie 2010 16:21
De ce nu ai mai stat cu FOSTUL? CE S-A INTAMPLAT ?
Despartirea a fost iremediabila? Ai trait cu ACEL CINEVA 5 ani cum poti sa-l parasesti asa dintr-o data ,spui ca il iubesti atunci cum il poti abandona ca pe o VALIZA uzata?
Iarta-ma , dar pari putin NESERIOASA cati ani ai ?
Banuiesc ca iesti destul de MATURA in gandire , eu nu cred ca nu stii ce vrei . Totusi , iti dau un sfat PARASESTE-I pt. un moment pe cei doi, GANDESTE PROFUND, vezi cum stau faptele,si......gaseste-ti un OM care sa te iubeasca cu ADEVARAT si nu mai lungiti BOALA cu inca 5 ani, BOALA LUNGA MOARTE SIGURA.
SFAT SANATOS ; SUB NICI O FORMA NU TE MAI INTOARCE LA PRIMUL, SUNT CONVINSA CA EL ESTE RAUL TAU CEL MAI MARE .


raduzoe
Postat pe 10 Iulie 2010 05:10
De la: addriana88, la data 2010-07-08 07:50:36Buna
As dori si eu un sfat. Am o relatie de 5 ani cu un tip care ma iubeste, dar nu stie sa-si exprime foarte bine dragostea . si eu il iubesc, dar ....de curand a aparut prima iubire din viata mea, care ma vrea inapoi cu orice pret. tot timpul cand vorbesc cu el inima incepe sa o ia razna. Spuneti-mi ce sa fac....

si fostul unde a fost 5 ani? abia acum si-a dat seama ca te vrea inapoi? hmmm...interesant. iar tu spui ca il iubesti pe actualul dar esti gata sa te intorci la fostul. cred ca nu stii ce vrei, te joci cu suflete, in final nu vei ramane cu nici unul, ai grija. nu stiu cati ani ai, dar esti schimbatoare si vei plati in viata pt asta. ai grija ce faci
MARILENA_25
Postat pe 10 Iulie 2010 10:04
Chiar daca inima ta o ia razna cand vorbesti cu fostul, acesta nu te merita. Daca s-a dat la fund 5 ani, nu te merita. Te vrea doar pentru ca nu te poate avea, iar atunci cand te-a avut nu te-a pretuit.
Miruxi
Postat pe 10 Iulie 2010 13:17
Dupa parerea mea iubirea nu e de ajuns intr-o relatie. Daca nu mai exista scanteia degeaba...
5 ani e timp indelungat, timp in care mi se pare normal sa ajungi sa tii la o persoana. Cred ca actualul merita sa fii onesta cu el si sa-i spui ce e in mintea ta. Daca "iti incepe inima sa o ia razna" de fiecare data cand vbesti cu fostul si daca iti pui intrebarea asta, cred ca ar trebui sa renunti la relatia de 5 ani, chiar daca iti este greu.
Daca nu-ti asculti inima, e doar o chestiune de timp pana va aparea alt baiat care sa-ti dea tema de gandire in timp ce esti cu actualul.
N-are rost sa o mai lungesti!
Rha
Postat pe 11 Iulie 2010 00:13
De la: addriana88, la data 2010-07-08 07:50:36Buna
As dori si eu un sfat. Am o relatie de 5 ani cu un tip care ma iubeste, dar nu stie sa-si exprime foarte bine dragostea . si eu il iubesc, dar ....de curand a aparut prima iubire din viata mea, care ma vrea inapoi cu orice pret. tot timpul cand vorbesc cu el inima incepe sa o ia razna. Spuneti-mi ce sa fac....



clar nu il iubesti pe actualul poate fi o atractie,obisnuinta dar iubire nexam eu asa vad lucrurile.

este alegerea ta ce vei face,totul depinde de tine insa cinci ani de zile nu ti se par cam multi sa dai cu piciorul dintr-o data?si daca fostul te va dezamagi nu-ti va parea rau de actualul si de cei 5 ani zburati aiurea

succes!
anaROBERT
Postat pe 11 Iulie 2010 00:23
Eu zic ca orice va face oricum ii va parea rau.
Doara
Postat pe 11 Iulie 2010 08:37
vezi ce faci ,ca cine fuge dupa doi iepuri nu prinde nici unul!!!
camelyya
Postat pe 11 Iulie 2010 12:18
buna eu zic sa te gandesti bn ce vrei de la viata asta ?si apoi sa vezi pe cine iubesti mai mult pe fostul sau actualul gandestete bn
si multa sanatate si iubire iti doresc
mica78
Postat pe 11 Iulie 2010 21:52
si daca nu merge ia-i bre pe amandoi si gata sa ai de unde alege
anaROBERT
Postat pe 11 Iulie 2010 23:57
eu am trecut prin ceea ce treci tu acum....sfatul meu este sa-l uiti pe fostul definitiv. daca vrei sa vorbim pe aceasta tema trimite-mi mesaj si vorbim. pupici!!!!
miha1412
Postat pe 12 Iulie 2010 08:55
nu are legatura cu topicul ;
cat de curand va incepe reforma locuintelor obligatorii;pentru mai multe informatii ma puteti contacta pe blonda212003@yahoo.com sau intrati pe linkul www.reforma-asigurarilor.ro/register.php?cID=1984
garbo010960
Postat pe 13 Iulie 2010 19:14
naspa.nici u nu stii ce vrei.acum iti bate inima pt fostu si manie pt cel care esti acum,dar cand va fi" fostul"
estela
Postat pe 15 Iulie 2010 03:22
nu te supara dar nici tu nu stii ce vrei de la viata.....
deci ai fost cu fostu....vati despartit si ti-ai gasit pe altcnv pe care il iubesti......
fa ce iti zice inima...dar eu sa fi fost in locul tau dak las iubi mai molt pe cel prezent.....
deci fato sunt 5 ani care nu se pot duce pe apa sambetei din cauza fostului care ala o sati dea papucii...si iti va parea rau ca ai dat cu piciorul in acesti 5 ani.....
si chiar dak prezentul nu stie sasi arate dragostea ...va trebui sa faci in asa fel incat el sa creada la fel ...adik sa creada ca si tu il iubest..dar nu sti sa iti arati dragostea fata de el...si asa va crede k incepe sa se destrame relatia voastra ..si va trebui sa faca ceva sa crezi k el te iubesti cu adevarat.... .....
DAR E DECIZIA TA CE VREI SA FACI....ANUNTA-MA CE SE MAI INTAMPLA ...K ITI POT FI DE FOLOS CACI SI EU AM TRECUT PRIN ASA CV......DA ADD LA ID lilu_deea....SI POATE TE POT AJUTA
garbo162163
Postat pe 28 Iulie 2010 10:36
asculta-ti inima.....
garbo159330
Postat pe 30 Iulie 2010 07:34
... si intreaba-ti creierul...
Thor_again
Postat pe 30 Iulie 2010 07:52
... si fa ce simti si ce gandesti.
picaturaderoua
Postat pe 30 Iulie 2010 11:10
De la: picaturaderoua, la data 2010-07-30 11:10:37... si fa ce simti si ce gandesti.



asta daca simte si gandeste...daca nu trage pe dreapta
anaROBERT
Postat pe 30 Iulie 2010 12:12
... sau pe stanga... depinde
picaturaderoua
Postat pe 30 Iulie 2010 13:20
bn.....spus....e chiar adevarat ceea ce ai zis u..;)
garbo162163
Postat pe 30 Iulie 2010 21:58
Eu zic c ar trebui s-i asculi inima,s-l alegi pe cel care l iubeti,nu pe cel cu care te-ai obinuit,pentru c n timp te distanezi de cel cu care eti n prezent,pentru c nu este iubire...
garbo162553
Postat pe 2 August 2010 18:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
annytinu 1 De la: garbo052220 17 Octombrie 2010 20:21
adoptia unui copil 4 De la: Cata_Cata_Catalina_1 24 Ianuarie 2016 09:17
am nevoie de ajutor 2 De la: Micass 24 Octombrie 2009 07:41
femeia rac! 3 De la: AGAPI_MOU 8 August 2012 21:08
iubim din tot creierul 249 De la: eu_geminy 31 Octombrie 2010 02:17
Setari Cookie-uri