bebelui care nu vor sa mai manance

buna eu sunt nou venita daca ma poate ajuta cineva fetita mea refuza sa mai manance mancare vrea numai san .Ea are 9 luni a mancat pana in urma cu vreo saptamana 2 dar acum nu mai vrea nimic sa fie de la dintisori ca au iesit cam greu nu are decat 2 jos dar inca mai cresc ca au iesit la 7 luni si cresc greu fata de alti copii
kidz008114
Postat pe 26 Mai 2010 14:35
nu stiu ce sa-ti spun, du-te la pediatra copilului! si bebele meu are 9 luni, are 3 dinti jos si 4 sus si pe langa mancare solida il alaptez. poate bebelinei tale ii mai ies ceva dinti si o deranjeaza mancarea. e piurata mancarea? daca da, ar trebui doar sa o inghita si sa nu o atinga la gingii. dar cum am zis, du-te la medic cu ea, fiecare copil e diferit! sa imi zici cand stii cauza acestei probleme! va doresc multa sanatate!
olteana26
Postat pe 1 Iunie 2010 06:38
da, mergi la pediatra.sa-i faci neaparat si un examen de urina cu urocultura,vezi ca sint niste pungute special pt fetite care se lipesc;
kidz003960
Postat pe 1 Iunie 2010 08:48
Buna, eu am un baietel de 1 an si 1 luna. Si el are perioade cand nu mai vrea sa manance. Eu atunci incerc sa-i schimb mancarea. E posibil sa se sature de un anumit fel de mancare si il refuza. Incearca alte combinatii. Eu nu cred sa fie de la dinti. Cand baietelul meu, in jurul varstei de 9-10 luni a refuzat ciorbica i-am introdus in ea rosia si ardeiul gras si a fost foarte incantat. Multa bafta
alexasobolu
Postat pe 1 Iunie 2010 08:56
am mai auzit copii care nu vroiau sa manance mancare doar lapte si am aflat ulterior ca cam toti au avut viermisori! nu e sigur si in cazul tau, dar te-ai putea gandi si la varianta aceeasta. exista un siropel la farmacia naturista pt asa ceva parca se numeste nickwoorm sau ceva de genul, poti incerca dc vrei , siropul e din plante naturale si elimina viermisorii cand face treaba mare. succes!
!
hajni_piti2005
Postat pe 1 Iunie 2010 08:58
buna la multi ani la toti copiii si multa sanatate! aceeasi problema o am si eu cu fetita mea are momente cand mananca orice si are momente can nu mananca mai nimic.e de la dintisori sigur problema mi-a dat medicul de fam pikovit sa-i dau dupa masa si sa speram ca va mai trece si durerea asta de dinti odata. sanatate la toata lumea
kidz008315
Postat pe 1 Iunie 2010 09:51
am fost la pediatru si mia zis ca nu are nimic a fost de la dintisori nu are decat doi jos si i sa umflat gingia de sus acu sia revenit mananca dar tot o mai dor putin LA MULTI ANI LA TOTI BEBEII
kidz008114
Postat pe 1 Iunie 2010 10:17
MS PT SFAT MAM UITAT NU ARE MIA FACUT SI TEMPERATURA DAR SIA REVENIT A FOST DE LA DINTISORI MIA ZIS DOCT SAI DAU NUROFEN PENTRU COPII SI SIA REVENIT
kidz008114
Postat pe 1 Iunie 2010 10:20
LAAAAA MULTIII ANIII!!!11 LA TOTIII COPILASIII SA CREASCA MARI SI SANATOSI MULTI PUPICIIII
MAYATHEEO
Postat pe 1 Iunie 2010 10:57
buna! la multtii ani tuturor copilasilor! eu am o fata de 10 luni si acum am probleme cu ea. nu vrea sa manance cam de 4-5 zile. probabil de la caldura. ea are 10 dintisori, 6 jos ,4 sus,vrea doar san.mananca dar nu cum manca ea. mai putin.am fost la dr dar voi incerca sa-i schimb meniul
mananca aproape orice, mancare gatita, la borcanel, deci nu-i pretentioasa dar de cand cu caldurile astea nu stiu ce sa mai fac...
rommy_me
Postat pe 1 Iunie 2010 11:07
si eu am patit cu baietelul meu sa-mi refuze laptele vreo 2 zile la rand, sa nu vrea sa bea nicio picatura, dar imi manca mancare in schimb si ii dadeam iaurt in loc de lapte. Asta se intampla saptamana trecuta si face 10 luni miercuri. Am citit intr-o carte, ca pe la 9-10 luni se intampla ca sugarii sa refuze laptele pentru o perioada. Dar daca nu-ti mai mananca nimic, atunci problema e mai delicata. Posibil sa aiba rosu in gat sau altceva si in acest caz trebuie sa mergi cu fetita la pediatru.
va dorim multa sanatate!
simo_sefa
Postat pe 1 Iunie 2010 15:21
scuze, nu am citit cu atentie. fetita ta nu mai mananca mancare, vrea doar san. in cazul acesta, eu cred ca are rosu in gat si mancarea solida nu o poate inghiti, motiv pentru care prefera lapticul de la san care are si o temp potrivita si nu ii provoaca durere.
e clar ca trebuie sa mergeti la pediatru, parerea mea.
sa va faceti bine si ne dati vesti bune! pupici!
simo_sefa
Postat pe 1 Iunie 2010 15:26
si al meu a avut perioade cand voia doar san. dar daca nu scadea in greutate mi s-a zis ca nu e bai
pinicuta
Postat pe 1 Iunie 2010 15:31
fetita mea e disperata dupa san si dupa ce mananca mancare desertul ei e titica sa vezi ce se mai alinta cu ea razi de mari e minunata tare chiar daca nu i este foame macar sa o vada putin sa se asigure ca e acolo
kidz008114
Postat pe 1 Iunie 2010 16:41
ms si-a revenit acum papa ea nu are decat 2 dintisori jos ies foarte greu doct mia zis ca are gingia tare si deaia i ies mai greu dar sa nu imi fac probleme ca daca ies mai greu cica sunt mai sanatosi
sanatate tie si la bebel
kidz008114
Postat pe 1 Iunie 2010 16:44
ma bucur sa vad ca bebelina ta e bine, e asa cum am gandit, de la gingii. cum am mai zis, fiecare bebel e diferit! sa aveti grija de voi si multa sanatate!
LA MULTI ANI tuturor copiiilor , sa fie sanatosi si sa creasca mari , frumosi si destepti! o zi frumoasa tuturor!
olteana26
Postat pe 1 Iunie 2010 18:27
buna ma numesc mihaela si am o fetita de 2ani si 7luni nu mai vrea sa manance si este si deranjata la stomac acum doua zile mia facut temperatura si mia facut si convulsie dar tot nu stiu de ce sau de la ce
kidz007777
Postat pe 1 Iunie 2010 21:48
buna mamici cu pitici am si eu o fetita de 8 luni acum o sap mia fomitat tot cea mancat solid si papa numai piept , am fost la dr .si mia zis ca nui racita in git si mia dat tratament cu panadol si debridat si sai fac o analiza la urina si nu pot sai iau deloc urina ,pote sa se sature si de maincarea care io dau sai schimb si mincarea ca inainte sa se intimple mainca orice,
kidz006910
Postat pe 4 Iunie 2010 12:08
urina i-o iei cu pungulita din aia speciala, si daca nu reusesti deloc se poate lua cu sonda urinara
pinicuta
Postat pe 4 Iunie 2010 12:18
buna si eu am o fetita de 9 luni si a facut la fel dar acum sia revenit poate sa fie de la dintisori sau sa speriat cand a vomitat laso cateva zile si incearca iar bine ca iti mananca san cand o sa vrea mancare o sa manance si incearca sai dai altceva poate cum ai zis si tu sa plictisit ca asa face si mofturoasa mea
kidz008114
Postat pe 4 Iunie 2010 15:29
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 4 Iunie 2010 17:30
BUNA am primit ms de la voi si ve multumesc azi am gasit si eu pungute speciale ,TREDUIE SEI DUC SI URINA SI CACA LA LABORATOR . care mai buna cea de dim sau de peste zii. DOC mia zis ca nu conteaz ca ei manca la ce ora din zi si din noapte
Si acum cind vreau sai dau mancare nu vrea de loc
vrea numai piept, ceai dea mult 2 sticlute de 160 ml si nu stiu unde se duce ata ceai ca a inceput sa slabeasca .


kidz006910
Postat pe 4 Iunie 2010 20:14
buna cate luni are bebita ta kidz 114? a mea are pe 10 iunie 8 luni si nu ia iesit nici un dinte .da e nervoasa si e alba gingia. si a mea tot asa e disperata dupa tita.
MAYATHEEO
Postat pe 4 Iunie 2010 20:25
BUna Mamici si pitici
Punga asta, ce lipim pt. urinocultura, mie mi a facut ravagii..a iesit piocianeus la fetita! Dupa ce mi am revenit am testat punguta, si asta era de vina! Punguta chinezeasca infectata..asa ca mare grija!
Frida_kidz
Postat pe 5 Iunie 2010 09:20
9 luni si jumatate daca i sa albit gingiuta trebuie sai iasa bine ca papa titi va pupam si sanatate tie si la bebe
kidz008114
Postat pe 6 Iunie 2010 12:07







-------------------------------------------
office_salinasusesi_ro
Postat pe 7 Iunie 2010 21:25
NU TE INGRIJORA E DE LA DINTI SIGUR ASA AM PATIT SI EU CU FETITA MEA
kidz007774
Postat pe 9 Iunie 2010 23:08
buna seara mamici cu pitici .fata mea sia revenit sa manance .si ma tot intred de ce dea multe lichide si tot nu face pipi ......si am depistat ca ii curge ceva roz de la puta as ma pune pe ginduri nu cunva sa fiie de la rinichi
poate sa-mi spuna si mie 007774 ca e doc pediattru te rog frumos ca doc .mea ma zis sa ma duc la spital ca ea nu stie ce are ,si am observat ca transpira mult la cap si in spate
kidz006919
Postat pe 9 Iunie 2010 23:38
daca urineaza cu pipi mergi la dr ce mai stai! mergi imediat nu mai intreba pe forumuri. sau macar ia-i niste urina si analizeaz-o:urocultura si examen de urina cu sediment!
pinicuta_
Postat pe 10 Iunie 2010 10:36
DACA BEA SI NU FACE PIPI ESTE FOAFRTE FOARTE GRAV! nu mai sta si du-te la un dr bun cu ea. un UROLOG!
pinicuta_
Postat pe 10 Iunie 2010 10:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De la ce varsta ati introdus in alimentatia copiilor mezelurile usoare , gen sunca presata, parizer din piept pui etc? 12 De la: ruschita 14 Ianuarie 2009 16:28
bona 1 De la: kidz006825 11 Februarie 2010 02:42
Sezonul mucisorilor 56 De la: office_salinasusesi_ro 21 Aprilie 2010 08:18
Cereale pt bebe 8 De la: 5 Februarie 2009 10:44
Afte sau pete albicioase in gurita lui bebe 28 De la: aly_fab 28 Iunie 2015 20:07
Setari Cookie-uri