bebe ragusit

Buna. se poate ca un bebe de 10 luni sa raguseasca ..adica cred ca se poate ,dar...vlad saptamana trecuta a facut febra (40) plus niste pete rosii pe tot corpul ..la urgente ne au spus ca este de la o viroza cu eruptie (pentru ca este el mai sensibil), are ganglionii umflati si rosu in gat .Luni la doctorul de familie ni s a spus acelasi lucru doar ca este putin rosu in gat ..astazi de dimineata cand s a trezit si a inceeput sa planga am observat ca este cam ragusit ..asa suna vocea lui ..nu imi dau seama exact..se poate sa se fii agravat rosul..din gat?? El nu stuseste, nu ii curge nasul, nu ii mai dau nici panadol sau nurofen pentru ca am scapat de temperatura ..iar pentru rosu in gat nu mi s a spus sa i dau ceva ..aveti idee ce pot sa fac??Multumesc si o seara frumoasa si linistita
amelia_kidz
Postat pe 9 Decembrie 2009 22:47
Buna! si noi am patit-o cu raguseala, dar eram la 3 luni si nu prea am avut ce sa-i facem decat sa asteptam sa treaca de la sine........insa am prietena care merge frecvent cu baietelul la un medic homeopat, care a ajutat-o de multe ori sa scape de tratamentul cu antibiotic care se da de obicei pentru rosu in gat....poti incerca si varianta aceasta........este o alternativa la medicina traditionala....Multa sanatate va dorim!
oana_w
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:15
Amelia, incearca cum zicea si oana W un control la un medic homeopat.Eu iti zic sincer aveam reticente pentru homeopatie,am avut un episod care a dat gres si am ajuns mai rau probabil nu era medicul care trebuia....Dar acum de curand am gasit o doctorita buna care ia dat de capat fetei mele si am uitat de antibiotic. Pentru rosu in gai imi da granule si max. 2 zile e ok.Chiar vad o imbunatatire si sper sa o tinem tot asa.
alinakatt
Postat pe 10 Decembrie 2009 14:37
pentru raguseala eu ii fac aerosoli cu adrenalina , daca nu ai aparat presupun ca se fac la spital .Am vazut si la medlife ca fac aerosoli de altfel un medic de acolo mi-a recomandat metoda de tratament .
ion_cristina
Postat pe 11 Decembrie 2009 01:36
Multumesc frumos pentru sfaturi, ciudat mi se pare mie..este faptul ca daca ar fii ragusit din cauza gatului ..ar trebuii sa manance mai putin sau sa se manifeste mai altfel decat de obicei.Oricum ideea cu medicamentele homeopate suna interesant ,o sa ma informez mai mult.Acum plecam din oras cam 3 saptamani la plimbare cu ocazia sarbatorilor si sper sa nu racim sau sa patim ceva mai rau ..o zi buna la toti bebelasi si la mamici( si la tatici)
amelia_kidz
Postat pe 11 Decembrie 2009 10:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O manuta de ajutor? 1 De la: garbo161400 3 Iulie 2010 23:35
Lauzia 5 De la: garbo_480764 21 Ianuarie 2018 08:48
SUNTEM CHIAR ASA SOFERITE CATASTROFALE? 61 De la: KNIGHT_31 29 August 2010 15:25
e voie la dentist? 5 De la: ale_micutza 12 Septembrie 2009 09:01
idei de cadou pt botez baietel 10 De la: garbo_383493 28 Septembrie 2017 17:03
Setari Cookie-uri