nu mai stiu cum sa procedez cu el!!viitor tatic,la primul copil...invatat sa faca orice-i cere cineva din familia lui...


buna ziua. am 16 sapt. de sarcina, la primul bebik...incerc sa stau calma, sa nu ma enervez. viitorul tatic, a fost invatat sa fie f ascultator..dak cineva din ai lui ii cere ceva,m nu conteaza ca-i timpul nostru liber...executa.
m-am certat zilele astea cu el si i-am zis clar, ca in locul lui, fratele -dak el i-ar cere ceva,dar nu face asta,ne descurcam singuri- dak frati-su i-ar cere, ar gasi scuze,ca n-are timp ,etc....

acum ca-s insarcinata am devenit mai sensibila si ma enervez mai repede.

i-am zis ca si timpul nostru e pretios, sa invete sa-i refuze ( el lucreaza cu ai lui la firma, dar ei cer ajutor ptr pb lor personale, in afara programului-si-asa lucreaza f mult...)

m-am saturat, nu mai stiu ce sa fac.

dati-mi, va rog un sfat.


p.s. am fost casatoriti 5 ani, ne-am despartit.ca mereu ai lui intreceau masura, si el ma neglija in felul asta,facand tot felul de lucruri ptr ei....in fine,dupa div. am tot incercat sa ne impacam,imi tot cerea cate-o sansa.nu prea a mers.pana acum,cand mi-a promis tot felul.
acum ne-am hot sa facem un bebe si el are impresia, ca nu mai plec, ca si-a facut asigurare, indiferent ce face el....

io nu mai pot, nu stiu ce sa fac...

va rog, dak aveti idei....ce pot face??
kidz001722
Postat pe 18 Iulie 2009 16:42
sa stii ca el nu ca sa iti faca tie in ciuda faca asta, dar ai lui sunt ai lui, el o viata a facut asa , si chiar insusi faptul ca l-ai primit inapoi (cand era evident ca ai lui tot aceiasi oameni sunt si tot vor profita de timpul vostru, pt ca sotul tau NU ii POATE refuza) i-a demonstrat faptul ca esti dispusa si tu sa accepti si sa ierti. Poate ar trebui sa se intample ceva mai grav ca el sa inteleaga ca fiecare om trebuie sa isi traiasca viata si ca asa cum au altii nevoie de el asa ai si tu, si MAI ALES asa va avea copilul lui. Incearca sa vorbesti cu el, intreaba-l ce se va intampla cand va trtebui sa nasti: te va lasa sa mergi singura la maternitate in timp ce el face munci pt ai lui? sau cand va avea copilasul si bb va plange, tu vei fi obosita sau poate chiar "bolnava", na (ti se poate intampla si tie sa ai nevoie de odihna sau sa stai la pat mai ales dupa ce ai nascut) - el ce va face atunci? o va chema poe mama lui sa stea cu voi, pt ca ea sa poata conduce viata voastra chiar din sanul familiei voastre? sau il va chema in continuare la munci lasandu-te pe tine SINGURA cu copilul? explica-i ca timpul nu poate fi dat inapoi si cand se va ttrezi el la realitate sa nu fie prea tarziu si toate regretele sa ii fie zadarnice. dar poate el chiar isi da seama de toate astea dar nu se poate desprinde de sub "sefia" alor lui... intreaba-l cum ar fi sa isi caute de lucru la alta firma pt a avea si voi independenta si intimitate (sa nu mai stea toata ziua cu ai lui si sa i se mai ceara in plus si favoruri), sau intreaba-l pt ce i-a trebuit sa va impacati daca tot aceeasi viata o duceti (nu e evident ca tot la divort se va ajunge de vreme ce nimic nu s-a schimbat???), sau daca tot nu vrea sa inteleaga: 1. fa si tu ce face el, vezi el cum se va simti, 2. daca chiar tii la casanicia asta, si toate astea nu dau nici un rezultat, situatia ramanand neschimbata, mergeti la un psiholog ceva , dar mai ales fa ceva repede pana nu o iei tu razna si pana nu pateste ceva si bb din burtica ta (supararaile in sarcina CHIAR FAC RAU BEBELULUI!)
pinicuta
Postat pe 18 Iulie 2009 17:41
bravo pini9cuta,sunt cu totul de acord
silviatatu
Postat pe 18 Iulie 2009 19:18
mersi ptr sfaturi......dar,am facut cum zici, dupa div. cand tot incercam sa ne impacam, se straduia o vreme...pana credea ca mi-a trecut supararea si iar facea la fel, doar ca se ascundea de mine ca face.sau aflam din greseala.
el e "baiat bun" dintotdeauna, asa a fost crescut si are impresia ca nu-i poate refuza........ceilalti abuzeaza si au abuzat de bunatatea si educatia lui. culmea ca fratele si sora lui nu sunt asa ca el. stiu sa-si vede de familiile lor si profita de el.ei au invatat de la mama lor cum se face. sunt niste manipulatori.
mie nu mi-a placut sa ma cert cu ei,i-am lasat in pace si am crezut ca intr-o zi "o sa se simta"!!!!!!!!!

i-am zis ca-i viata scurta,etc,etc. degeaba..........parca-i legat la ochi.

i-am zis zilele astea ca nu mai am de gand sa traiesc cum am trait toti acei ani,si asta a fost si discutia de la inceputul ultimei impacari.

kidz001722
Postat pe 18 Iulie 2009 19:28
si inca ceva..........i-am spus, in anii de dupa div. si chiar inainte ca o solutie ar fi sa-si caute in alta parte de lucru.......a zis ca nu. pana la urma, anu l acesta am zis ca ok, cu serviciul la ei, dar restul timpului,desi f f f scurt sa fie al nostru.
dar..............

nu inteleg, acum ca-s insarcinata are impresia ca poate face orice ca n-am sa plec?????

io imi doresc f f mult sa fim o familie, copilul sa creasca cu ambii parinti.

dar, in ritmul asta.........dak el nu o sa se trezeasca..........nu stiu, io am ramas fara solutii.

alte solutii mai stiti??

ca io nu.........
kidz001722
Postat pe 18 Iulie 2009 19:31
da-i un ultimatum: evident ca faza "lucrezi la ai tai in firma si la sfarsitul programului vii acasa" nu functioneaza, atunci ori isi cauta la alta firma ori pleci cu copil cu tot (ca e clar ca voi nu sunteti o prioritate pt el). si apoi, chiar e mai bine si pt tine daca pleci, pt ca el nu te ajuta cu nimic, doar te enerveaza, te demoralizeaza, si crede-ma cand se va naste cel mic va fi mai rau :va incepe soacra sa incerce sa te conduca si pe tine, ca nu faci bine aia si ailalta, ca sa creasca ea copilul etc, ca daca e prea slab bb e din cauza ta, ca daca s-a imbolnavit tu l-ai imbolnavit etc, sotul tau tot la munca o sa stea mereu ( si apoi chiar asa, esti sigura ca face chestii pt ai lui si nu umbla teleleu sub scuza asta?), tu o sa fii oricum singura si fizic si psihic, asa mai bine stii ca a fost alegerea ta sa fii singura si macar nu o sa te imbolnavesti de nervi. Si poate vazand ca nu te-a prins in mreje din cauza copilului, si ca plecati oricum, poate va renunta si el in al 12-lea ceas la slujba asta minune si va cauta alt serviciu, care sa ii dea mai multa libertatte si mai mult timpo pt familie.

Si... mai e ceva: tu crezi ca la firma doar munceste cu ai lui (sau PT ai lui)? nu, cu siguranta ca si discuta aspectele vostre familiale (de vreme ce nici timp liber nu ii permit ai lui sa aiba, cum sa ii permita sa isi traiasca restul vietii fara sa le dea lor raportul?): chiar iti convine sa te aiba ei in vizor la tot pasul?
pinicuta
Postat pe 18 Iulie 2009 19:44
de curiozitate: la ce il cheama ai lui sa ii ajute mereu? adica ce treburi suntr alea asa de grele de au nevoie zilnic de ajutor? ok, inteleg sa il cheme daca zugravesc o data casa, daca merg la culesul recoltelor agricole, daca se imbolnaveste careva, dar altfel...????
pinicuta
Postat pe 18 Iulie 2009 19:56
dar nu mai bine atunci cand sunteti toti de fata (sotul si familia lui, de preferat si cineva din familia ta) iti spui punctul de vedere???!!!!
daca ti-e rusine sau nu indraznesti dn nu stiu ce alte motive, eu zic sa te mai gandesti...
poate "ai lui" nici nu au realizat treaba asta sau daca stiau si nu au actionat in niciun fel, inseamna ca lor nu le-a fost rusine...
asa ca decat sa te descarci acasa numai pe sotul tau, sa te enervezi, intr-o perioada a vietii tale in care nu ai voie sa fii nervoasa, mai bine ia taurul de coarne, spune-ti punctul de vedere...
evident, fara injurii si grosolanii, ca sa nu le dai apa la moara... dar intreaba ceva de genul "da' X (numele fratelui) de ce nu putea sa se duca el acolo? ca mie nu-mi convine ca al meu sa fie tot timpul plecat de acasa"...
spune tare ce ai de spus, ca sa eviti eschiva lor de "a nu fi auzit discutia"...
poti chiar sa incepi cu cumnatul si cumnata ta... intreaba-i daca lor li se pare normal asa ceva...
eu sunt de principiul "decat sa planga mama, mai bine sa planga ma-sa"...
fii tare... rupe-le gura... macar asa o sa stii daca te respecta vreun pic familia lui sau va veti certa definitiv...
Go girl!!!! Flower power!!!!!
andracalin
Postat pe 18 Iulie 2009 21:14
pai evident ca lor li se pare ok, ce crezi ca ei nu stiu ca omul are o familie a lui etc? dar daca pot oamenii sa profite de ce sa nu o faca? (doar a zis fata ca restul fratilor lui refuza sa ii ajute pe ceilalti, doar el e cel "generos")

cat despre "sa vb cu familia lui", cred ca mai rau ar fi (doar oamenii astia au mai divortat o data din acelasi motiv: crezi ca ai lui nu stiu asta?), cred ca doar ar izbucni ai lui cu chestii de genul " tu vrei sa ne indepartezi baiatul", "din cauza ta nu mai vrea el nu stiu ce sa faca", " nu tu te-ai chinuit sa il cresti ani de zile", "esti o profitoare si o nerecunoascatoare etc", ma rog, gaesesc ei ce sa zica te asigur... (chiar asa : intrebare suplimentara: stati si in aceeasi casa cumva, si care sa mai fie si a lor?)
pinicuta
Postat pe 18 Iulie 2009 23:17
si-apoi, vorba ceea, daca omul simte ca alaturi de ai lui trebuie sa fie mai mult decat alaturi de familie (nevasta si copil), chiar si daca sa zicem de gura ta ar sta acasa (o vreme, ca oricum nu se poate schimba atat de radical), la un moment dat intr-o disputa o sa inceapa cu chestii de genul "uite cate am facut eu pt tine, i-am lasat pe ai mei de izbeliste" sau o sa iti ceara si el diverse "favoruri " care sa recompenseze "pierderile" lui.... Daca nu face din convingere ceva, atunci degeaba le mai face! (inseamna ca nu s-a schimbat nimic de fapt)
pinicuta
Postat pe 18 Iulie 2009 23:40
apropo de discutia cu ai lui, ce argumente ai tu in favoarea ta (in ochii lor) ? ei au un argument suprem in favoarea lor: omul asta asa a fost dintotdeauna, il cunoasteai prea bine , ca doar ati mai divortat o data. cum de atunci puteai suporta (de te-ai intors si ai mai facut si bb inainte sa astepti o schimbare din partea lui) si acuma "brusc" nu "mai " suporti? (ei asta vad si asta vor si zice...ma rog printre multe altele...)
eu tot sunt de parere ca el pana nu e convins ca daca nu se schimba pleci definitiv, nu se va schimba...
pinicuta
Postat pe 19 Iulie 2009 08:36
pai, da....

asa am facut, ca ma tot gandeam, chiar ei nu-si dau seama?? si i-am sunat pe cumnatii mei, si am intrebat-o pe viitoarea cumnata, dak ea l-ar lasa pe sotul ei sa plece din timpul lor liber,ptr ca al meu i-a cerut ceva. si le-am zis ca, asa cum timpul lor e pretios si al nostru e la fel de pretios.

mama mea a zis ca, sa nu le zic nimik lor, ca m-as umili....

dar, io cred ca, dak nu-i fac sa constientizeze macar ca nu-mi convine, o sa treaca peste mine ca si cum n-as fi......sau, ca si cum as fi de acord.!!!

ultima oara cand i-am zis mamei lui ,acum cativa ani verde in obraz, dar pe un ton calm, dar eram singura cu ea- l-a prins pe sotul meu, si l-a intors impotriva mea........a facut mare tam-tam. si mult teatru....

inca cateva din astea si am divortat.


acum i-am zis, ca, cu tot cu copil plec,dak nu-i de acord cu mine. fiecare om are limite, si nu-l oblig cu nimik. i-am zis ca, doar dak el vrea, e alegerea lui. dak nu, sa ma lase in pace...........
kidz001722
Postat pe 20 Iulie 2009 13:37
io nu stiu dak ai lui stiu de ce am plecat, ca el n-a vorbot cu ei dupa aia, a fost f depresiv si nici la munca nu se ducea, nu facea nimik luni de zile......

dar, io intre timp mi-am gasit pe altcineva si am incercat sa uit.


ei au aflat, si io am iesit drept "oaia neagra". dar, am gasit inlocuitor, ca sa fiu sigura ca va afla,si ca sa incerc sa-l uit,normal.

in fine............povestea aia a trecut, m-am intors la fostul sotz, desi, discutand cu el una-alta, am si plecat de vreo 2 ori,asa,scurt. a vazut ca sunt hotarata sa nu inghit, mi-a promis una-alta,doar sa raman cu el.

asa ca, am ramas. si ca sa fie bine, am luat-o serios si cu bebe...

intre timp, el s-a mai distantat de ai lui, dar, ei sunt invatati ca el sa le fie disponibil oricand.
io incerc sa-l educ.........dar, cat pot suporta??

asa ca, i-am zis, ca, si cu copilcu tot, tot plec, dak lucrurile vor continuua la fel. am suportat destule din partea alor lui, ca sa nu ma cert cu ei, am tacut din gura, ani de zile.......cu iluzia ca intr-o zi, se vor simti si ei...

n-a mers......am taiat in carne vie.

si i-am zis, ca nu mai am de gand sa suport. si ,io banuiesc ca ma crede in stare.
kidz001722
Postat pe 20 Iulie 2009 13:44
pai atunci sa ia atitudine si sa se poarte corespunzator!
pinicuta
Postat pe 20 Iulie 2009 17:27
mda........

a mai facut ceva schimbari,dar.......familia lui ar pierde un ajutor de nadejde, si un angajat care nu-l fura........

normal.....


incer io sa iau atitudine si sa-mi sustin punctul de vedere, care mi se pare unul normal. am crezut cateodata ca doar io gandesc asa, dar......vad ca si aici,pe forum am gasit persoane cu aceleasi idei- care mi se par normale...
kidz001722
Postat pe 21 Iulie 2009 15:15
sincer nu vreau sa te superi pe mine dar parerea mea este k tu te lasi prea usor! urmeaza sa aveti un bebe sji nu cred k o sa-ti convina k dupa ce vine bebe el sa nu fie langa tine sa stea langa fustele mamei!
si apoi sa mai vina si ma-sa sa inceapa k nu asa se face cu copilul, k nu e bine, k alfel si tot asa!
si doamne feri sa inceapa sa ii zica sotului tau tot felu de minuni, sa-i impuie capul si sa ajungeti sa va despartiti si sa iti ia copilul!
ar fi multe de spus in cazul asta dar parerea mea este k tu il iubesti mai mult pe el decat te iubesti pe tine! impuneti propriile reguli care sa le respecte daca nu atunci cel mai bine ar fi sa puneti punct si sa gasesti pe cineva care sa tina la tine k la ochii din cap si tu sa fii mereu pe primul plan!
scuzama dak te-a suparat ce ti-am zis dar eu de aceasta parere sunt!
ale_micutza
Postat pe 22 Iulie 2009 10:15
intr-un fel, ai dreptate.......ani de zile am tacut din gura.am facut compromisuri. ai lui au crezut ca o sa tac mereu. cand a inceput sa le spun, cu calm, au facut mare tam-tam si l-au inors impotriva mea.
asta dovedeste doar ca parintii lui sunt orbi.......ca sa nu zic altfel.

in fine, am divortat....si atunci a inceput sa se trezeasca...

acum ma crede oricand in stare sa plec. pe de alta parte io ii dau libertatea sa faca cum crede, nu vreau sa-l cicalesc sau sa-i impun sa fie cu mine, pe de alta parte, poate ai lui ii zic ca dak plec iar, tot cu ei o sa ramana.

dar, nu inteleg, ai lui chiar nu-si dau seama ce-i fac?? cand ei vor muri....Doamne fereste, f nasol- dar se va intampla odata- nu se gandesc la el??

io n-am mai vazut asa parinti posesivi.......si egoisti, nu se gandesc la el.

io m-am saturat sa lupt cu ei...........

nu stiu ce metode sa mai aplic.
kidz001722
Postat pe 22 Iulie 2009 11:02
asa era si socrul meu la inceput!
dar eu mi-am impus punctul de vedere si i-am spus sotului meu.. eu sau taica-so (k soacra e moarta- dumnezeu s-o odihneasca in pace) dar a hotarat k eu si atunci ne-am facut bagajele si am plecat! si socru a zis catre a meu k doar sa ma duca in oras si sa ma lase acolo, si el sa se intoarca napoi la tara sa stea impreuna... sotul meu i-a zis k doar nu o sa isi faca familie si copii cu el! m-am bucurat foarte tare knd am auzit! de atunci ne lasa in pace si la mine in casa nu are ce comenta! eu decid si sotul meu! el nu are ce se baga la fel cum nu ii las nici pe ai mei sa se bage! e viata noastra nu a lor!
ei sa isi vada de treburile lor!
acum cand socrul meu vine la noi dak vreau il primesc dak nu atunci nu! si sotul meu e de acord cu mine!
ma bucur k tine cu mine si nu cu taica-so!
cred k asa ar trebui sa faci si tu!
dak el nu e de acord cu tine cel mai bine ar fi sa renunti k nu are rost!
dak el ii prefera pe ei si nu pe tine viitoarea mama a copiilor lui nu ai ce sa faci! sincer
e decizia ta
ale_micutza
Postat pe 22 Iulie 2009 12:42
asa e, ai dreptate........acum am putina rabdare, sa treaca nunta lui frati-su.........ca, na' tre sa-l ajute...

apoi, sa vad dak face la fel.

pb e ca el lucreaza cu ai lui,......si ai lui cateodata uita ca are si el familie.
ar fi trebuit de la inceputul casatoriei sa fac ordine,dar...am zis sa nu-i supar-- dar ei si-au permis mai mult--

ma bucur ptr tine ca sotzul tau a facut alegerea buna si distinctia intre taica-su si familia lui-cu tine. io cred, ca, intr-un fel, taica-su, ramanand vaduv-singur-. avea prea mare nevoie de fiul lui, si i- era frica sa nu-l piarda, tinandu-l inca aproape.

dar, oamenii uita, ca ,atunci cand copilul se casatoreste, isi ia nevasta- cum se zice- e normal sa se desprinda de cei de acasa. dar, asa-s multi romani...
kidz001722
Postat pe 23 Iulie 2009 09:26
ai dreptate... acum nu e momentul sa faci scandal... lasa nunta sa treaca si abia atunci poti sa te iei de ei...
acum o sa cazi tu de "nesuferita", ca sa nu zic altfel...
dar la un moment dat trebuie sa ia o decizie si sotul tau... poate e important, poate nu, dar cati ani aveti?
andracalin
Postat pe 23 Iulie 2009 12:29
Buna fetelor,

Eu zic asa...propune-i de ex. ora 18:00 sa fie acasa sa aiba timp sa-si ajute si familia "terorista", dar dupa ora 18:00 sa fie numai langa tine.
Bineinteles ca va incerca sa scape..lasa-l sa mearga, dar noteaza pe un caiet fiecare iesire si cat a durat si apoi cat timp a stat alaturi de tine...asta pentru o perioada si apoi confrunta-l fara nervi, ti-as recomanda sa plangi ca asa merge la barbati, fii neputincioasa, fa pe victima..spune-i ca il intelegi, dar nu mai poti continua asa, dar fara sa strigi.
Sper sa-ti fie de folos
Lalea_kidz
Postat pe 23 Iulie 2009 12:56
buna idee !!!
lalina
Postat pe 23 Iulie 2009 13:18
asta nu-i o regula la toti ca mai aveam eu un coleg care statea mai mult la birou sa scape de nevasta-sa ca miorlaia toata ziua asa ca mare grija ca sunt si barbati carora le plac femeile puternice si hotarate si cred ca kidz001722 este una dintre ele adica nu sta home sa-si planga de mila...
SEBY1YEAR
Postat pe 23 Iulie 2009 14:17
Le plac femeile puternice, dar nu ca sotii...ca i-ar tine sub papuc si prea i-ar comanda. Trebuie sa fie o balanta intre amandoua bineinteles
Lalea_kidz
Postat pe 23 Iulie 2009 14:23
acu depinde si de orizontul fiecaruia...
SEBY1YEAR
Postat pe 23 Iulie 2009 14:32

nu-mi place sa ma plang.........dar, am si suportat multi ani toate prostioarele familiei lui, care ne-a afectat, si a crezut c-o sa suport in continuuare.

stie ca-s mai independenta si ma pot descurca si fara el, pe de alta parte, ma crede cand ii zic ca dak nu merg lucrurile io plec.....

acum, cu un bebe la orizont, i-am zis ca vreau sa se implice si sa traga linie intre servici si ai lui, ca sa ne ramana si noua timp.........
kidz001722
Postat pe 24 Iulie 2009 14:36
cand ne-am casatorit io aveam aproape 22 si el 25si ceva. am fost casatoriti 5 ani. am div. acum io am 29 si el 33.

el lucreaza cu ai lui, si nu e un serviciu cu ora fixa...ptr ca-i o afacere de familie, in agricultura....si depinde de vreme,de anotimpuri,etc.....

dar,dupa ce ca e munca cum e, in timpul lui liber,scurt--- ai lui se invatasera sa-i ceara cate ceva, ca el e bun si face....si fratelui lui,care era cu ei,nu-i cereau ptr ca zicea ca e obosit....sotul meu n-avea dreptul sa fie obosit,bolnav sau sa vrea sa stea cu familia lui......

fratii lui sunt altfel, el .....o ia in nas,ca-i bun.si ei s-au prins.
kidz001722
Postat pe 24 Iulie 2009 14:39
la o adik ma pot descurca si singura, dar nu de aia fac un copil acum, ca sa-l cresc singura...

i-am zis ca vreau sa ne bucuram de copil si sa-l crestem impreuna.

probabil i-e greu sa se..."dezeduce" si sa-i refuze. intotdeauna se gaseste un motiv. ca e nunta sau nu.....ai lui se pun pe planul intai, i-am zis lui frati-su ca fiecare e important si sa se gandeasca la asta inainte sa-i mai ceara ceva. ca e urgenta e altceva.

dar,ultima chestie a fost asa.s-au apucat de curatenie la bloc (frati-su cu viitoarea) si cu 2 baieti platiti, luati de dimineata cu masina de la tara. seara tarziu, cand abia venise acasa sotul meu si stateam si noi linistiti- fiiind insarcinata chiar am nevoie mai mult de prezenta lui- l-a sunat sa-i duca pe cei 2 muncitori la 35 km,la tara inapoi,ca el si-a terminat treaba. sotul meu a protestat un pic la telefon si tot s-a dus. frati-su,in schimb, nu putea sa mearga, ca stia ca sotul meu executa...- ptr ca el s-a dus cu viitoarea la restaurant.

bataie de joc.........

adik sotul meu sa-i faca lui favoruri,stiind ca are baietii de dus la tara, lasa ca are cine swa-i duca.......


vi se pare normal??
kidz001722
Postat pe 24 Iulie 2009 14:47
buna dragutza....m-ai lasat fara cuvinte....cum vine asta cumnatul si cumnata la restaurant si sotul tau se duce la cucuietii din deal sa l-e duca acasa muncitorii???si tu stai singura?ce fel de casatarie e asta? eu nu pot sa inteleg ce este in capul sotului tau....asa ceva nu se face ..pe primul plan pt el trebuie sa fi tu si copilasul vostru....dupa vin parintii fratii si mai stiu eu cine ....parerea mea sincera ar trebui sa ii dai un ultimatum...dak nici asa nu isi revine..... chiar nu vad alta solutie decat divortul...cel putin asta as face eu dak as fi fost in locul tau....te poooopicim dulce
deliarebecca
Postat pe 24 Iulie 2009 15:08
nu te supara pe mine dar din cate citesc pe aici el isi bate joc de tine!
mie nu mi se pare k te iubeste ci el era doar obisnuit cu tine! adik stie k tu esti aks, ii faci mancare, il speli si pe deasupra acum ii mai si faci un bebe!
parerea mea e k parca ai fi servitoarea lui nu sotia!
eu il locul tau nu ma mai intorceam la el!
sincer imi gaseam pe cineva care sa ma puna mereu pe primul plan!
acuma sincer iti vine copilul... ce vrei?? sa stai toata ziua singura cu bebe? botezul il faci singura?? dak doamne feri te imbolnavesti cine va avea grija de tine, dar mai ales de bebe???
din cate vad el este dupa fustele ma-sii!
este mai importanta familia in care a crescut decat tine???
nu te supara dar foarte mult vei avea de suferit in toate astea!

dak spre exemplu o sa le reprosezi ceva tot tu vei fi de vina k doar vrei sa il desparti de ma-sa si tatu-su!
eu nu as mai putea sta cu un asemenea om... care e doar un obiect de decor in casa ta!
fara suparare dar pe mine ma enerveaza la culme altfel de persoane!
nu te supara dar asta e parerea mea!
nu te merita si nu te va merita niciodata!
cel mai bine e sa pui punct acestei "relatii" care pt tine nu e deloc benefica! somcer imi pare rau k ti-o spun direct dar asta e adevarul!
ale_micutza
Postat pe 24 Iulie 2009 15:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM AJUNS SA IMI VAD COPILUL DOAR PE UN CONT DE HI5 1 De la: roberto30gsm 11 Ianuarie 2010 11:36
sant un tata disperat dupa copilul lui!! 5 De la: iasomia 21 Iulie 2010 17:39
cum va ajuta tati la treburi? 56 De la: rebeca 8 Aprilie 2010 09:25
Mamici de ingerasi 163 De la: ingerasulGabriela 16 Martie 2013 10:46
Invitatie la Asociatia Familiilor Monoparentale din Romania 1 De la: garbo242027 23 Aprilie 2012 12:22
Setari Cookie-uri