se simte diferenta??

o intrebare pentru mamicile care au nascut normal...se simte diferenta acum,dupa nastere in intimitate,in pat? mi s a spus ca din cauza nasterii si di cauza faptului k te largestui putin nu mai simti nici tu nici partenerul aceeasi placere.este adevarat? urmeaza sa nasc si vreau sa am o nastere normala.spee sa nu fie chiar asa de dureroasa.pupici
carter
Postat pe 12 Iulie 2009 20:34
nu stiu cum e la alte mamici dar la mine nu e nici o diferenta si am fost cusuta de doua ori pe acelasi loc,sincer,depinde si de organism.acum si daca era sa fie o diferenta sa stii ca tot pt nasterea normala optam te refaci mult mai repede si cusatura de jos nu se compara cu operatia de la burta sa stii.mama mea ne-a nascut pe noi ambele cu cezariana si acum cand se schimba timpul o mai doare sau cand ridica ceva pe cand la taietura de la nasterea normala nu te jeneaza de cat o perioada nicidecum toata viata
silviatatu
Postat pe 12 Iulie 2009 22:23
buna seara.

eu am nascut normal pe 27 martie anul acesta. primul contact sexual pe care l-am avut cu sotul meu a fost cam dupa 2 luni de la nastere......nu s-a simtit nici o diferenta.........am fost cusuta si nu m-am largit.....depinde mult de organism.....nastere usoara.....
boneroxana_kidz
Postat pe 12 Iulie 2009 22:25
nu stiu de organism, eu cred ca mai degraba de dr depinde, daca te coasse exact cum erai sau te coase mai larg sau mai stramt... ca am mai auzit cazuri... dar la mine s-a simtit o diferenta la inceput, in sensul ca ma jena, si a trebuit mai bine de un an (dupa ce am si intarcat adica), pana sa revenim la aceleasi "sentimente"
pinicuta
Postat pe 13 Iulie 2009 09:24
ms ptr raspunsuri...totusi ma gandesc ca la fel nu va mai fi dar nici nu cred ca din teava te faci burlan..totusi....m a surprins faptul ca doamnei care mi a povestit i s a reprosat ca nu mai simte nici o placere.hmmm...pupici
carter
Postat pe 13 Iulie 2009 13:01
in afara de faptul ca simti taietura sincer mie mi se pare ca m-a cusut prea stramt chiar asta discutam cu medicul acum vreo cateva zile oricum sotului meu nu i-a mai crescut cu nici manar 1 cm
SEBY1YEAR
Postat pe 13 Iulie 2009 13:33
silviatatu
Postat pe 13 Iulie 2009 13:34
...iar chestia cu placerea e discutabila nu-ti imagina ca dupa ce nasti chiar de prima sau a doua oara mai simti acea placere dinainte trebuie sa mai treaca un timp asta e in functie de organism sa simti iar placerea deplina oricum iti doresc nastere usoara si
SEBY1YEAR
Postat pe 13 Iulie 2009 13:36
bineinteles ca o perioada eu nu m-am simtit asa bine in timpul......ca aveam impresia ca se desfac atele de acolo si eram tot retinuta,nu puteam sa fiu in largul meu ca sa ma pot simti bine.acum dupa a doua nastere tot asa au fost cateva luni in care nu am simtit nimik dar am revenit la normal cam de jumate de an [daca int ce vr sa spun]va pup si bebei sanatosi
silviatatu
Postat pe 13 Iulie 2009 13:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nasterea orgasmica 15 De la: mony08 20 Februarie 2010 15:11
Ce stiti despre nasterea in apa? 24 De la: amazonya20 18 Februarie 2014 00:35
NEDUMERIRE 3 De la: tatusilvia 2 Martie 2009 14:16
Ziprasidona 2 De la: garbo_458632 2 Noiembrie 2016 23:23
Yamaha DTXtreme IIIS Limited Edition Electronic Drum Set..900usd 1 De la: kidz006868 13 Februarie 2010 20:38
Setari Cookie-uri