prea devreme sa-i dau suc?

buna, va rog sa-mi spuneti, am gresit daca am inceput sa-i dau la bebe al meu suc de mar si morcov? pe data de 5 facem 4 luni, e oare prea repede? eu il alaptez la san, de mancat mananca la fel, nu am probleme cu el. Multumesc.
aly_raz
Postat pe 23 Mai 2009 15:37
nu ai grasit doar sa nu fie prea devreme sa-i pui in suc marul pt ca in stare cruda nu e prea bun pt burtica dar morcovul e f bun!mie mi-a recomandat medicul sa incep diversificarea la 4 luni pt ca era prea grasut avea 10.800 la 4 luni!ceea ce nu am facut!l-am alaptat exclusiv pana la 6 luni apoi am inceput diversificarea si acum are 10 luni jumate si 12,6 kg si ijnca mai papa titi,pupici de la noi
silviatatu
Postat pe 23 Mai 2009 17:38
parerile sunt impartite, can eram eu copil se incepea de la 2 luni cu suc de mar sau de morcov, dar acum se recomanda ca daca il alaptezi la san, sa nu ii mai introduci nimic (nici macar apa) pana la 6 luni. Fiecare face cum crede ca e mai bine pt copilul lui. Eu i-am dat doar san pana la 6 luni. Marul dupa parerea mea e cam acid, acum vezi si tu ce reactii are copilul tau la sucul asta, daca il doare burta, face mai moale etc, amana-i sucurile. Daca nu are nici o schimbare in nici un fel, da-i daca vrei, dar nu-i da mult oricum....
pinicuta
Postat pe 24 Mai 2009 14:11
fetele

pentru cine este interesa - avem site specializat de anunturi de copii, anunturile sunt gratuite - asa ca sa tot postam ca sa vindm chestiile ramase mici de la puii nostri!
sau sa cumparam daca e nevoie....

plus ca mai sunt pe acolo si alte chestii ce ne-ar putea interesa - ursitoate, picturi pereti, bone....

era sa uit :) - kidanunt.ro se numeste site-ul salvator :)

yupiiii
marissax
Postat pe 15 Martie 2010 19:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai aveti prieteni? 40 De la: kidz007106 15 Martie 2010 19:48
moda 1 De la: oanaoaky 9 Decembrie 2008 20:00
Cat de important este sexul in viata de cuplu? 28 De la: kidz001522 17 Noiembrie 2009 15:57
Ateliere de arte vizuale in parcul Carol din capitala 1 De la: andreea101 5 August 2009 00:15
cosmetice...pentru mamici! 7 De la: vasilicasavoiu 30 Aprilie 2009 14:06
Setari Cookie-uri