as avea nevoie de niste sfaturi

Este prima oara cand accesez acest..site.si o fac..pt ca am nevoie de putin ajutor...tatal meu este plecat de 3 ani jumatate in SUA ....asta nu ar fi o problema..pt ca a mai plecat..de multe..ori..Totul a inceput intr-o joi pe 29 ian.2009 cand ma pregateam sa plec la scoala..si deodata..mi s-a intiparit in minte parola de la messenger a lui tata..nu stiam..parola..defapt..o vazusem..acum 8 ani..o singura..data..si el nu stie despre asta...si am intrat..pe mailu..lu tata..si am realizat..ca are pe cineva..adica..era povestita..toata..povestea lor..de cum a inceput si pana in prezent..bineinteles..ca eu atunci..am facut..o criza..si nu m-am dus la scoala....dar nu am zis..nimanui aceasta..situatie..a doua plecam..la munte deci eram scutita de scoala....si crezand ca situatia..nu este destul de avansata mi-am facut un id anonim si i-am scirs..lu tata...in prima faza nu mi-a raspuns..dar apoi..a inceput sa nu ma bag in viata lui personala si chestii din astea>Normal ca tot weekendul gandul mi-a fost..numai acasa..si nu m-am putut bucura de nimic.Candm-am intors...toate mesajele erau..sterse. Dupa o luna destul de plina..deoarece tata s-a mutat in alta..casa..si a trecut printr-o depresie..care nu stiu de ce a fost declansata pt ca mama nu mi-a zis..au reaparut mesaje..,dar pe langa mesajele de amor..au aparut...mesaje in care scria ca este bolnav..ca si-a facut analize dar nu este contagios..eu atunci am reinceput sa-i trimit mesaje anonime..si acum 2 zile si-a schimbat parola.Si asta ca sa nu fie tot se intoarce in vara acasa..Va rog din tot sufletul ajutati-ma..spunete-mi ce as putea sa fac..
lorrainee3
Postat pe 23 Mai 2009 10:47
???
sabina82002
Postat pe 27 Mai 2009 11:58
sabina82002 Data: 2009-05-27 11:58:13
???


??? ce?
lorrainee3
Postat pe 29 Mai 2009 15:24
probabil vrea sa intrebe ceva,nu?dar a uitat ce!
silviatatu
Postat pe 29 Mai 2009 16:18
atunci ok.. astept intrebarile voastre
lorrainee3
Postat pe 30 Mai 2009 02:33

Pai ce sa te intrebam ,Lorraine? cati ani ai,de exemplu.
ninutza_kidz
Postat pe 31 Mai 2009 00:46
am 15 ani
lorrainee3
Postat pe 31 Mai 2009 11:21
lorraine, ai deschis 2 forumuri cu acelasi subiect? de ce?
andracalin
Postat pe 31 Mai 2009 11:32
pai..unul l-am deschis din greseala
lorrainee3
Postat pe 31 Mai 2009 21:56
Stai sa inteleg! parintii tai sau despartit si tu vrei sa ii impaci?Sau vrei sa afli ce boala are tatal tau?
lalina
Postat pe 23 Iulie 2009 13:24
scumpa ...
1 la mana ... daca ai tai au probleme ... nu se mai inteleg .... si vor divorta ...
asta e ... lucrurile astea se intampla ... nu trebuie sa suferi o sa ii ai incontinuare pe amandoi alaturi de tine orice ar fi ... ei or sa te iubeasca lafel... daca nu or sa mai locuiasca impreuna asta nu inseamana ca ei nu vor fi mereu langa tine ... trebuie sa incerci sa vezi partea buna a lucrurilor ..
2... nu-i corect ca ai umblat in mailul tatalui tau ....cred ca si tu ai secretele tale si nu ti ar placea daca cineva ar umbla prin lucrurile tale si ar descoperii ...ca...stiu eu ... ti ai inceput viata sexuala ..( e doar un exemplu )...
legat de boala tatalui tau ... nu pot spune decat : insanatsire grabnica ... desi a trecut un an de la postul tau ... si probabil lucrurile s-au mai schimbat de atunci ...
doar ca vad ca nimeni nu te a sfatuit si majoritatea au pus semne de intrebare ..

DRagelor ... e un copil de 15 ani aici ... care intampina o problema .... e un site de mamici ce naiba?

si inca o chestie .. in final ai zis ca tatal tau se intoarce in vara acasa.... asta ce insemana defapt ? ca nu se despart ...?/ ca tu doarr ai aflat de o aventura?...si ca nu stii daca sa ii spui mamei tale sau nu?... daca situatia e asta...
tu ar trebui sa nu ii sspui nimic pentru ca tu de la bun inceput nu trebuia sa aflii .... de acea "aventura" daca el se intoarce acasa inseamna ca voi insemnati mai mult pt el ceea ce trebuie sa te bucure , sa te linisteasca si trebuie sa intelegi ca barbatii ..... fie ei ,... tati , frati , bunici , iubiti , soti ... sunt ... infideli ...este legea firii ... stiu e dur ... majoritatea femeilor inca spera ca .. barbatul fidel exista ,... dar nu !
nu exista
alexandraleonte
Postat pe 14 Martie 2010 00:01
Draga Lorraine, , singurul sfat al meu ete scurt si la obiect. Ai grija de tine de viatza ta implicate in activitatile tal, scoala de exemplu ca acolo gasesti un refugiu...am inteles ca tu stiindu-i parola tatalui tau ai incercat sa aflii mai multe. Dar de multe ori e bn sa nu stim anumite lucruri care ne pot face rau, cat despre starea de sanatate a tatalui tau imi pare rau, poate isi revine si are parte de un control medical amanuntit. Ai inceput prin a spun ca el este plecat acum, inteleg ca in prezent este plecat si cum ai povestit tu sirul acelor evenimente sau petrecut anterior. Te implici prea mult in viatza de familie, inteleg e familia ta si o vrei unita, dar tu, unde esti tu in ecuatia aceasta?Ai grija de tine si gandeste-te ca educatia poate fi un refugiu util daca stii sa-i vezi partea pozitiva si prin educatie poti invinge. Iti recomand sa nu abanzonezi scoala sa dai la o facultate apoi si tu daca ai dureri pe suflet sa iti canalizezi aceasta determinare in "carte". Ai grija de tine si ai incredere in Dumnezeu!
RonnaGarbo117309
Postat pe 1 Noiembrie 2012 02:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CAUT suflet pereche 34 De la: garbo_408115 18 Ianuarie 2015 10:09
mie dor de fata mea care treb sa vina si din cauza mamei eu nu stiu nimik de fata mea! 5 De la: alexzander27 18 Mai 2009 16:45
"pe langa plopii fara sot..." 15 De la: tatoo 18 Martie 2011 16:23
alimentatie bebe 6 luni 5 De la: GretaPopescu 30 Martie 2010 19:01
http://www.t-a-t-a.ro/ 1 De la: deeaaeed 13 Mai 2009 14:01
Setari Cookie-uri