sunt atat de trista....

Am mai vb noi dar atunci aveam planuri mari....care acum s-au spulberat..si sunt atat de trista.Dupa 3 ANI de relatie frumoasa daca ii pot spune asa,omul pe care l-am iubit din tot sufletul,pe care l-am adorat,l-am respectat si cu care aveam planuri mari:amandoi ne doream un bebe, o nunta frumoasa si o viata linistita...m-a parasit fara o explicatie,fara un motiv plauzibil(iarasi daca pot spune asa deoarece el a plecat pentru "noi"in alta tara sa muceasca,urmand ca imediat sa il urmez si eu,lucru ce nu s-a mai intamplat).Nu pot sa cred ca e adevarat si ma doare atat de rau.....a uitat de mine,de planuri.....de tot.Toata lumea e suparata pe el:ai mei, ai lui,de mine ce sa mai zic....pentru el nimic nu mai conteaza.Oare am inghitit numai minciuni timp de 3 ani?Nu vreau sa cred ca cel cu care in acest timp nu am avut o cearta serioasa imi face acum treaba asta spuandu-mi decat :mi-am dat seama ca esti prea cuminte pentru mine....atat.Nu cred ca ma puteti ajuta insa pur si simplu simteam, nevoia sa vb cu voi,cei cu care purtam discutii nu demult si pe care ,de ce nu, ii consideram prietenii mei.
Acum imi doresc decat sa am putere sa trec peste...sa nu mai plang, sa nu mai fiu trista chiar daca e greu....dar la cine sa ma gandesc daca eu timp de 3 ani numai pe el l-am vazut,numai pe el l-am iubit,numai pe el....
mirelaaa_ely
Postat pe 9 Mai 2009 11:25
draga Mirela...imi pare rau ca esti trista, dar trebuie sa fii puternica. si eu am trecut prin asa ceva...si tot dupa 5 ani s-a spulberat tot.si eu am plecat in alta tara,l-am luat si pe el aici,la fel aveam si noi planuri,cerere in casatorie,etc,etc..ca sa se dovedeasca ca erau doar vorbe si ...atat.la fel am fost si eu de trista(plus ca eram singura in tara straina),nu aveam familia lg mine sau prieteni......dar a trecut,am suferit atunci de simteam ca totul s-a oprit in loc. si apoi mi-a dat D-zeu un alt prieten(actualul meu sot) care a aparut cd ma asteptam cel mai putin,cd nu mai credeam in dragoste...si uite ca el a fost sa fie si a avut rabdare cu mine,a aparut iubirea,casatoria...si bebelina noastra.

asa ca eu iti spun NU MERITA SA MAI SUFERI . nu a fost el sa fie si gata,o sa vina altul care te merita cu adevarat.

multumeste-i lui D-zeu ca esti sanatoasa, ca nu s-a intamplat ceva mai grav.

asa ca fruntea sus,fii tare si optimista ca nu stii cd apare iar dragostea.


pupici
horobeanu
Postat pe 9 Mai 2009 11:45
multumesc din tot sufletul meu!esti singura care m-a incurajat,care a incercat sa-mi ridice moralul......singura care de ce nu,mi-a dat speratnte!ma bucur din tot sufletul ca ai putut sa treci peste tot ce ti s-a intamplat si tie.....sa-ti traiasca ingerasul minunat pe care il ai, sa fie sanatoasa,iar voi sa fiti fericiti si sa va aduca numai bucurii astfel incat o viata sa fiti mandri de ea......!sper sa vina si la mine ziua in care iti voi spune ca imi e bine:ca sunt fericita,linistita si multumita sufleteste(sa vina ziua in care sa pot spune cu mana pe inima ca am pe cineva langa mine:''la bine si la rau"........sa am familia la care intotdeauna am visat)poate mai vorbim.......sper
multumesc inca o data............va pup
mirelaaa_ely
Postat pe 10 Mai 2009 13:02
cu siguranta o sa vina acea zi, stai linistita. nu mi-ai spus cati ani. eu m-am casatorit la 28 si la 30 de ani am facut si bebe.

stiu ca pe moment suferi,esti trista,simti ca e sfarsitul lumii...dar NU E ASA, TREBUIE SA FII POZITIVA SI INCREZATOARE.

te pup si astept vesti bune...

hai zambeste si fii fericita ca esti sanatoasa,ca asta e UNUL DINTRE CELE MAI IMPORTANTE LUCRURI.

horobeanu
Postat pe 10 Mai 2009 20:26
daca prostu' a considerat ca esti prea cuminte pentru el, atunci lasa-l in plata domnului sa gaseasca pe una care sa fie atat de "nebunatica", incat sa-l lase fara bani, fara tot ce are si, mai ales, sa-si bata atat de tare joc de el, incat sa-l lase fara respect de sine...
si atunci o sa regrete... si atunci o sa fie prea tarziu, ca tie iti va merge atat de bine, incat o sa crape prostu' de ciuda...
capul sus....
fii fericita ca si-a dat arama pe fata acum, si nu mai tarziu...
andracalin
Postat pe 10 Mai 2009 20:39
va multumesc inca o data din tot sufletul meu.ma incurajeaza optimismul vostru si sper din tot sufletul meu sa vina ziua cand pot privi in urma fara sa ma bufneasca plansul.stiti in adancul sufletului meu sunt constienta ca nu merita lacrimile mele dar parca nu pot altfel sau cel putin deocamdata nu pot.
apropo...am 26 de ani si stiti imi doresc sa regrete si sa..nu stiu,sa plateasca,sa i vina si lui randul...pt ca D-zeu nu doarme si in acelasi timp nu stiu nu ma recunosc pt ca eu nu eram asa,eu nu puteam sa doresc raul cuiva...eu nu sunt asa(ce chestie...o dezamagire mare si omul incepe sa se schimbe);sau poate sp asta acum la nervi,sp acum asta pt ca sunt foarte suparata...cine stie?
nu imi ramane decat sa sper ca intr o zi va aparea si in viata mea cineva care sa ma aprecieze pt ceea ce sunt si pt ceea ce pot.dar stiti care e de fapt ironia sortii ca eu cel mai mult si cel mai mult pe lumea asta, urasc singuratatea si uite ca am parte de ea.......
sper sa ''aveti gura aurita'' asa cum se spune si intr-adevar asa sa fie ca voi: sa apara cineva in viata mea....sa nu mai fiu singura:sa fiu iubita si sa iubesc pt ca asta mi-am dorit dintotdeauna...
va pup mult de tot si sper sa mai pastram legatura
multumesc
mirelaaa_ely
Postat pe 12 Mai 2009 12:24
draga mea bunica mea avea o vorba pe acre atunci cand eram mica nu o intelegeam dar apoi i-am dat dreptate :Ce-i al tau e pus deoparte ! asa imi zicea ea mereu si asa a fost mi-am cunoscut sotul atunci cand nici macar nu eram pregatita sa ma indragostesc sa zic asa aveam 22 de ani ne-am casatorit 1 an mai tarziu iar la 5 ani si ceva de la casatorie a venit si minunea noastra numita sebi asa ca sincer in viata toate iti sunt randuite cum vrea cel de sus cat despre "prost" sa o citez pe andra sincer o sa regrete el mai tarziu cand o sa-si dea seama ca fete cuminti mai rar gasesti
SEBY1YEAR
Postat pe 12 Mai 2009 13:59
ce pot sa va spun decat un simplu............ multumesc din tot sufletul meu(voi sunteti cei care imi da un sfat.............care pur si simplu imi da sperante)
multumesc
mirelaaa_ely
Postat pe 20 Mai 2009 17:50
Draga mea, dar poti profita foarte frumos de singuratate. Ai timp sa te cunosti pe tine mai bine si sa stii cum sa te dezvolti mai bine. Du-te la opera, la teatru, la cafenele cu o carticica in mana si savureaza o cafea sau un suc; descopera noi genuri de muzica; citeste despre psihologie si dezvoltarea personala in toate planurile- profesional, personal. Du-te la diverse cursuri- poti incerca astrologia de ex :)) Eu uneori stau si ma gandesc ca mi-ar fi placut sa am ceva timp liber intre cele doua relatii- dar nu prea mult ca pe urma devii prea pretentioasa la alegerea LUI.
Asa ca fruntea sus si zambeste din toata inima si priveste aceasta perioada ca ceva care te va face mai buna din multe puncte de vedere!!!
IriCris
Postat pe 20 Mai 2009 21:19
o sa vina ai sa vezi numai ca va trebui sa ai rabdare,incearca sa fi putenica
kidz003999
Postat pe 7 Octombrie 2009 20:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti despre celulele stem? 5 De la: garbo_406583 13 Aprilie 2017 15:19
maternitate de stat sau privata? 7 De la: rab 23 Noiembrie 2009 11:39
sunt insarcinata 28 De la: garbo_463091 19 Martie 2017 20:59
Durerile nasterii 24 De la: bubulina19valy 10 Martie 2010 17:57
frica de nastere 86 De la: georgiana_19_88 4 Iunie 2010 10:44
Setari Cookie-uri