nu vind nimic propun iesirea din impas

Se apropie sarbatorile,sintem in pana de idei sau avem un buget prea mic-nici o problema.Cu o implicare de 5-30 de minute pe zi se rezolva.Gratuit !!
Vizitati www.ctg.ro Nu aveti nici o obligatie.Pentru inregistrare folositi codul, CLoj30cN (exact asa cum e scris ) si la coamda cereti un catalog gratuit pentru membrii noi.
Super produse la preturi fara concurenta!
Pentru intrebari ,relatii puteti sa ma contactati ciortesculaura@yahoo.com
lalylaly_kidz
Postat pe 10 Noiembrie 2008 20:47
Te gandesti la vacanta?
w w w.taberelemele . ro
haihui
Postat pe 6 Mai 2009 18:55
ca sa iesi din impas mergi in tabara...
SEBY1YEAR
Postat pe 21 Mai 2009 12:58
Draga Prietene,



In ultima perioada am descoperit secretul prin care putem ajuta oamenii sa aiba succes financiar, ajutand zeci de mii de oameni sa-si realizeze visele. Vrem acum sa-ti impartasim un secret care este asa de banal, incat dupa ce vei citi aceasta scrisoare vei spune: "Cum de nu m-am gandit si eu la asa ceva?"
Daca vei aprecia cele scrise de noi, vei incepe sa intelegi cum sa fi stapanul propriei tale vieti.

Ce intelegem prin " a fi stapanul propriei tale vieti " ?

Haide sa urmarim o zi obisnuita a unei persoane angajate, care poti fi chiar tu, prietene. Scade timpul in care dormi, lucrezi, te deplasezi si tot ceea ce ai de facut in fiecare zi. Cate ore ti-au mai ramas la dispozitie? Acestea sunt orele tale libere. Dar, ti-ar place sa le poti folosi si pe celelalte dupa bunul tau plac?
"A reusi" cu adevarat inseamna sa ai mai multi bani decat poti cheltui si sa ai timp la dispozitie ca sa-i cheltui. Mai pune la socoteala o afacere care-ti ridica calitatea vietii si atunci se poate spune ca intr-adevar ai reusit !
Majoritatea oamenilor pensionati la 65 de ani au timp la dispozitie, dar nu dispun de banii necesari. Acestia sunt aproape de disparitie si vor trece pe lumea cealalta in jurul varstei de 75 de ani.Ei bine, exista multimea tinerilor care au locuri de munca, au putini bani si n-au nici timp liber.
Mai exista cei care dezvolta afaceri clasice, au banii necesari, muncesc de se spetesc, la 40-45 ani au primul infarct sau comotie cerebrala, si n-au nici timpul necesar pentru ai cheltui si a se bucura de viata.
De ce nu calatoresti mai mult? Sa fie timpul tau liber de vina? Sau banii? Sau ambele? Nu ar fi mai bine sa ai timpul si banii necesari cand esti tanar, ca sa poti savura intr-adevar calatoriile in diverse tari ale lumii?De curand, am vizitat incredibilele asezari din Delta Dunarii. Inaintea excursiei, ghidul ne-a explicat ca ar trebui sa parcurgem pe jos o distanta considerabila, ca sa ajungem la acele asezari; in acel moment, multe din persoanele in varsta care doreau sa mearga in excursie au considerat ca nu mai pot face acest efort. Acestia au asteptat prea mult timp ca sa-si permita o astfel de calatorie ..
Atunci cand fiica nostru a participat la competitiile importante de atletism din vara ce a trecut,ne-am permis sa o insotim si sa o sprijinim peste tot pe unde a concurat.Era printre putinii atleti juniori care era insotit de ambii parinti.
Multi dintre parintii pustilor castigau mai multi bani decat castigam noi, insa nu dispuneau de timp liber. Pentru noi, "sa fi stapanul propriei vieti" inseamna sa avem timp si bani la dispozitie pentru a putea fi alaturi de copiii nostri, astfel incat sa-i ajutam sa-si realizeze visele.
"Sa fi stapanul propriei vieti" inseamna pur si simplu sa ai timp si bani ca sa fi liber sa faci ceea ce doresti TU si doar atunci cand hotarasti TU. Inseamna, de asemenea, casa visurilor tale, masina, calatoriile in locurile in care iti face placere sa mergi, oricare ti-ar fi visul ! Sau inseamna sa petreci mai mult timp in familie, in biserica, in comunitate sau sa te implici mai mult in viata partidului tau sau in proiecte de caritate si de ajutorare.
Pune-ti intrebarea: "Ce as putea sa fac cu viata mea dupa bunul meu plac?" Noteaza pe o coala alba lucrurile pe care doresti sa le cumperi si locurile pe care doresti sa le vizitezi. Daca nu poti sa te gandesti la lucrurile pe care ti le doresti si nu-ti place sa calatoresti, atunci restul acestei scrisori nu este pentru tine ! Opreste-te din citit chiar acum si multumeste-i persoanei care ti-a inmanat scrisoarea pentru ca s-a gandit la tine !
In orice caz, daca-ti doresti diferite lucruri pentru familia ta si-ti place sa calatoresti .. citeste mai departe. Aici vei gasi un mod prin care poti "sa-ti conduci viata". "

continuarea pentru cine este interesat,o poate primi pe mail .
silviu_m74
Postat pe 12 Iulie 2009 10:11
si care este adresa de email la care pot sa iti scriu
ma intereseaza si partea ramasa a scrisorii,te rog.............ma numesc ramona si as avea nevoie de o solutie pt a-mi petrece mai mult timp cu baiatul meu.va multumesc
va pup!
ramona_balanescu
Postat pe 22 Decembrie 2009 21:41
Draga Ramona, ma poti contacta la adresa: 4life.romania@gmail.com
silviu_m74
Postat pe 23 Decembrie 2009 16:44
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 28 Februarie 2010 17:44
fetele

pentru cine este interesa - avem site specializat de anunturi de copii, anunturile sunt gratuite - asa ca sa tot postam ca sa vindm chestiile ramase mici de la puii nostri!
sau sa cumparam daca e nevoie....

plus ca mai sunt pe acolo si alte chestii ce ne-ar putea interesa - ursitoate, picturi pereti, bone....

era sa uit :) - kidanunt.ro se numeste site-ul salvator :)

yupiiii
marissax
Postat pe 15 Martie 2010 19:48
office_salinasusesi_ro
Postat pe 18 Martie 2010 09:44
sunt o mamica din cluj si am hainite de dat de la 0-4 luni ,daca vrea cine sau cunoaste pe cineva va rog sa-mi raspunde-ti ,daca nu le dau la o biserica sa le de-a la cine vrea,vreau sa mentionez ca hainitele sunt in stare buna ,spalate si calcate,unele sunt chiar noi luca_paul78@yahoo.com
kidz005563
Postat pe 24 Martie 2010 19:26
office_salinasusesi_ro
Postat pe 26 Martie 2010 09:18
www.parfumurirefan.webs.com
refan
Postat pe 20 Decembrie 2010 22:47
De la: lalylaly_kidz, la data 2008-11-10 20:47:53Se apropie sarbatorile,sintem in pana de idei sau avem un buget prea mic-nici o problema.Cu o implicare de 5-30 de minute pe zi se rezolva.Gratuit !!
Vizitati www.ctg.ro Nu aveti nici o obligatie.Pentru inregistrare folositi codul, CLoj30cN (exact asa cum e scris ) si la coamda cereti un catalog gratuit pentru membrii noi.
Super produse la preturi fara concurenta!

refan
Postat pe 20 Decembrie 2010 22:53
De la: lalylaly_kidz, la data 2008-11-10 20:47:53Se apropie sarbatorile,sintem in pana de idei sau avem un buget prea mic-nici o problema.Cu o implicare de 5-30 de minute pe zi se rezolva.Gratuit !!
Vizitati www.ctg.ro Nu aveti nici o obligatie.Pentru inregistrare folositi codul, CLoj30cN (exact asa cum e scris ) si la coamda cereti un catalog gratuit pentru membrii noi.
Super produse la preturi fara concurenta!

refan
Postat pe 20 Decembrie 2010 22:55
http://parfumurirefan.webs.com/
refan
Postat pe 14 Ianuarie 2011 20:18
http://parfumurirefan.webs.com/
refan
Postat pe 14 Ianuarie 2011 20:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MEGA EXPOZITIA DINO pt cei mici si pt cei mari 1 De la: alexakid 25 Martie 2010 10:59
Sa incepem sa avem incredere in produsele online 1 De la: oanacocollino 9 Decembrie 2009 13:50
INVITATIE ! 1 De la: herby 5 Mai 2010 09:53
Reduceri pentru mami.. si tati 1 De la: cristinne10 16 Februarie 2010 10:49
joburi la domiciliu-chiar se poate lucra de acasa 3 De la: garbo166120 5 Septembrie 2010 15:23
Setari Cookie-uri