alimentatie sanatoasa

alimentatia adecvata fumatorilor cu risc crescut de boli cardiovasculare
garbo034439
Postat pe 3 Octombrie 2008 08:03
alimentatia sanatoasa,sa mananci orice cate putin,si fara sare ,grasimi si zahar mult,ca la sf medicului!
floryyyy_delly
Postat pe 28 Ianuarie 2009 10:44
infiecare zi trebuie sa avem grija ce mancam ,sa alternam mesele,cu fructe si legume proaspete crude,sub forma de salate !
floryyyy_delly
Postat pe 12 Februarie 2009 12:32
Buna ziua tuturor..... Prietenul meu, are o infectie foarte puternica, la amigdalida stinga, medicii, i-au spus, ca are un flemon, si la taiat acolo in gura, se simte foarte rau... groaznic...
Daca stie cineva un tratament, ca sa faca, sa-i treaca mai repede....
Eu nu stiu nimic, pe internet, nu gasesc nimic.... si cum nu am trecut niciodata prin asa ceva, nu stiu ce sa fac... Daca stie cineva, sa-mi scrie .. pe adresa : micha.micha@hotmail.es
va multumesc din suflet..
micha_micha
Postat pe 13 Martie 2009 13:45
Sau sa-mi scrie chiar aici, ca eu am sa ma uit, zilnic...
va multumesc inca o data
micha_micha
Postat pe 13 Martie 2009 13:46
Nimic mai adevarat, salatele sunt cele mai indicate pentru o alimentatie sanatoasa si rationala, de aceea mancati salate de orice fel, salata de ceafa, salata de cotlet, salata de fleica, si altele asemenea ...Puteti incerca chiar si salatele de coniac, lichioruri de tot felul, dupa gustul, preferinta si posibilitatile fiecaruia !!!

Postat pe 7 Iulie 2009 15:15
se poate trata cu REIKI (tratare cu energie pozitiva)

Pot da mai multe detalii la tel. 0745 017 686 . Sunt maestru REIKI
mariaclassicpit
Postat pe 7 Iulie 2009 18:55
Buna ziua tuturor si Doamne ajuta,
Pot depune marturie, de circa 15 ani aplic autotratament Reiki si simt efectele benefice. Nu mai stiu ce sunt racelile (in fiecare an faaceam una sau mai multe, de cateva ori soldate cu pneumonie), si chiar daca fac este o forma usoara aproape pe neobservate. Mi-am ameliorat tensiunea arteriala cu medicatie minima. Conditia este perseverenta, in fiecare zi fac cel putin incarcarea generala rapida. Va doresc multa sanatate.
Alecu
Postat pe 12 Iulie 2009 11:33
http://www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html
garbo011081
Postat pe 12 Iulie 2009 18:21
Pentru fumatori in special,dar pentru toata lumea in general,este recomandata o alimentatie bogata in antioxidanti,care combat radicalii liberi si oxidarea tesuturilor care duce la degenerare si imbatranire.
Se recomanda toate fructele si legumele de culoare rosie si violet:toate fructele de padure - maii ales afinele - dar si visine cirese struguri rosii,tomate etc.
Soia,nuci,ceapa,usturoi,broccoli,toate legumele verzi pentru vitamine.
Vitaminele cu mare efect antioxidant sunt A (betacaroten e indicat),Vit E in combinatie cu Seleniulsi vit.C.
Grazzia
Postat pe 25 Iulie 2009 10:24
Buna, ce se intimpla daac mi s-a facut initierea, am mers ceva timp la cursurile d-lui Argesanu, acolo in Militari, si apoi acestea nu s-au mai tinut si ce-i drept nici eu n-am mai avut timp sa merg sau sa aflu ce si cum despre ele.
arca
Postat pe 26 Iulie 2009 13:40
Eu am fost doar la tratamente prin tehnica rei ki, in urma cu mai multi ani. Era vorba de domnul Dumitru Hristenco, care a publicat si volume pe aceasta tema. Cabinetul era in Crangasi. Dar acum nu mai stiu nimic despre asta. Din diverse motive obiective, nu am mai avut timp sa merg si nu cred ca se mai tin acolo sedintele de terapie. S-ar putea sa fi plecat in strainatate, unde si-a facut si pregatirea in aceasta tehnica.

Postat pe 12 August 2009 10:53
Unde se mai fac cursuri de REIKI.Am inceput si eu cu dl.Atgesanu dar erau mult prea avansati pentru mine si nu am invatat prea mult si acum nu se mai tin. Mai face cineva asa ceva?
arca
Postat pe 12 August 2009 21:06
Cred ca tot pe internet vei gasi raspunsul, in legatura cu cursuri de rei ki.

Postat pe 14 August 2009 10:37
Buna dragii mei as dori o alimentatie pentru copii sanatoasa . Am un baietel si nu prea mai stiu ce sa ii dau dimineata (unt ,ou fiert si mai cei dragii mei?
maiki
Postat pe 23 Septembrie 2009 16:32
In fiecare dimineata trebuie consumate cereale fara zahar, cele care se vand in pungi de hartie sau la punga de celofan(sunt mai multe cereale al un loc) cu fructe uscate. Acestea se combina cu lapte sau cu iaurt si fructe proaspete de sezon. Acum se pot pune struguri, mandarine, banane, mar ras, kiwi. Nu toate odata, ci se alterneaza , sa nu fie acelasi gust zilnic. Si sa nu uitam de seminte neprajite, nesarate. Sunt acum tot felul de seminte prin hipermarketuri. Aceasta hrana e f importanta pt creier si pt energie. MAi sunt prin magazine si unt de arahide, de nuci, de susan. Sunt f hranitoare si sanatoase. Si eventual pe langa, o felie de paine cu ce doriti. Pana se obisnuieste organismul cu hrana sanatoasa.
http://ct.ebizac.com/t.php/22216/1/B/T/1777639/
Deschideti si vedeti filmuletul. Este super interesant. Si cautati si cele cu dr. Virgil Stroescu. Veti invata multe lucruri !
50% din ce mancam zilnic trebuie sa fie crud. De aici , lucrurile sunt simple: salate, fructe, sucuri naturale facute acasa. Enzimele se gasesc doar in alimentele crude! Pofta buna!
calla
Postat pe 30 Noiembrie 2009 10:16
fara un pic de sport de cel putin 2-3 ori pe saptamana cate 20-45 min la inceput poti sa manaci ce vrei ca efect aproape 0%
youshin
Postat pe 5 Februarie 2010 13:05
Tictura de propolis - MEDICAMENTUL MINUNE PENTRU AMIGDALITE PURULENTE ....
horiazaharia
Postat pe 17 Martie 2010 12:58
Corect Horia. Si tinctura asta e buna nu numai pentru amigdale. Tot corpul beneficiaza.
Aemulus
Postat pe 17 Martie 2010 17:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mancare pt bebe de 3 luni!! 7 De la: delly002248 29 Noiembrie 2019 08:53
ATENTIE!!!-MESAJE VIRUSI PE TELEFONIE MOBILA SI INTERNET!!! 1 De la: garbo070745 12 Martie 2010 11:04
Este cineva interesat? 2 De la: garbo001389 24 Ianuarie 2010 14:44
Traditii de Craciun 1 De la: mailullamultiani 19 Decembrie 2008 15:28
INFECTII.. DE ORICE FEL, SI DE AMIGDALIDE.. 21 De la: 17 Octombrie 2009 17:35
Setari Cookie-uri