spuneti parerile voastre este foarte important pentru mine

este vorba despre sora mea si despre fostul ei sot.s-au cunoscut la 17 ani in liceul in care invatau amandoi.s-au indragostit unul de celalalt si au hotarat sa fie impreuna.insa tatal meu a aflat si a existat un mic scandal deoarece nu dorea ca sora mea sa aiba prieten decat la 18 ani.prietenul surorii mele a inteles si la 18 ani tatal meu ia dat voie sa fie prietenul ei.au urmat ani si ani in care prietenul surorii mele venea la noi in casa,ne cunostea neamurile,eram foarte foarte apropiati.eu de cele mai multe ori ii spuneam ca este fratele meu.toti cei din familia mea il iubeau mult si tineam la el pentru ca vedeam cat de mult o iubeste pe sora mea si cat de cuminte este.la 21 de ani ai surorii mele s-au casatorit.totul bine si frumos pana dupa nunta.mama acestui baiat este o fire de nedescris.este o femeie careia i se pare ca,conduce totul.barbatul ei este un om linistit nu se implica in prea multe.ei au un magazin iar ea se ocupa de el.ii place sa dea comenzi..i se pare ca numai face nimeni ce facea ea.sora mea si prietenul ei s-au inteles foarte bine cat timp au fost prieteni.se certau des dar se impacau repede pentru ca iubirea lor era foarte mare.asa cum spuneam si mai devreme dupa nunta lucrurile au inceput sa se schimbe deocarece mama lui stia mai tot ce se intampla in casa lor si il influenta mult pe el.la 10 luni dupa nunta au hotarat sa se desparta.in ciuda faptului ca tata nu i-a dat voie sa fie prietenul ei la 17 ani ei au continuat relatia lor pe ascuns fara sa stie nimeni.ganditiva cum o relatie de 5 ani s-a distrus in 10 luni.a fost singurul ei prieten si a tinut mult la el.voi cine credeti ca a fost de vina in toata treaba asta?
garbo121894
Postat pe 30 Mai 2010 13:30
De ce de fiecare data trebuie sa se caute un vinovat? in fine
poate ca amandoi si oricum se spune ca primii trei ani de casatorie nu merg ca pe roata.
persidadamian
Postat pe 30 Mai 2010 13:41
E clar ca nici unul n-a fost pregatit pentru casatorie. Si poate ca-i mai bine ca s-au despartit inainte de a aparea un copil.
Doara
Postat pe 30 Mai 2010 14:50
avelasi lucru spune si sora mea.e bine ca nu a aparut un copil..dar totusi o iubire de atatia ani sa se duca asa de repede..e greu.si ea acum sufera mult.nu stiu cum sa o ajut pt k tin la ea.
garbo121894
Postat pe 30 Mai 2010 18:59
De la: garbo121894, la data 2010-05-30 18:59:46avelasi lucru spune si sora mea.e bine ca nu a aparut un copil..dar totusi o iubire de atatia ani sa se duca asa de repede..e greu.si ea acum sufera mult.nu stiu cum sa o ajut pt k tin la ea.
Pai stii tu..Un barbat si o femeie fiind prieteni au o alta gandire..Dupa casatorie au alta gandire...Dar trebuie convesatie sa discute problemele si sa le rezolve amandoi...sa se roage la Dumnezeu sa ii de putere sa fie mai optimista si sa isi salveze casnicia.Doamne ajuta
xenaprintesarazboinica
Postat pe 30 Mai 2010 20:02
E tanara si o sa-i treaca. Si da, dragostea se termina.
Doara
Postat pe 30 Mai 2010 20:10
iar esti intr-o dispozitie de zile mari,Doaro?
preciouss
Postat pe 30 Mai 2010 20:12
Io? Dar ce-am spus neadeavarat?
Doara
Postat pe 30 Mai 2010 20:34
de impacaer numai este loc..au trecut cateva luni de cand sunt despartiti..dar asta e.viata merge inainte..sa speram ca o sa fie bine.
garbo121894
Postat pe 31 Mai 2010 20:28
salut cred de vina este soacra surorii tale.eu trec prin aceeasi situatie doar ca noi la inceput am locuit cu ea.iti imaginezi viata ce am dus.dar cu timpul am plecat cu chirie.acum suntem in spania.si lucrurile merg din ce in ce mai bine.parerea mea?e ca trebuie sa stea cat mai departe de ea si de familie in general.cu cat se vad mai rar cu atat mai bine.eu va doresc din tot sufletul sa fie bine pentru ca stiu cu adevarat prin ca treceti.mai ales sora ta.bafta.si nu va dati batuti.cred ca cu putina vointa dragostea invinge.
jordina
Postat pe 8 Iunie 2010 20:18
Soacra e de vina. Trebuia sa locuiasca departe de ea, ca nimeni din familia lui sa nu mai aiba influenta asupra lui. Daca nu s-au impacat nici acum inseamna ca el nu a iubit-o niciodata cu adevarat si atunci mai bine fara el decit cu un om superficial.
lusel
Postat pe 9 Iunie 2010 18:10
Eu sunt de parere ca vinovati sunt cei doi tineri casatoriti.El pt ca a fost slab, s-a lasat influentat si nu a fost hotarat atunci cand s-a pus problema destramarii casniciei sale, iar ea...pt ca nu a stiut sa gestioneze lucrurile f bine, a dat fuguta la parinti, pt ca a fost mai comod si mai usor asa.
Atunci cand vrei un lucru cu adevarat, lupti si cu morile de vant, nu te lasi cazuta la pamant de primul impediment...
Morena29
Postat pe 10 Iunie 2010 13:53
De la: Morena29, la data 2010-06-10 13:53:24Eu sunt de parere ca vinovati sunt cei doi tineri casatoriti.El pt ca a fost slab, s-a lasat influentat si nu a fost hotarat atunci cand s-a pus problema destramarii casniciei sale, iar ea...pt ca nu a stiut sa gestioneze lucrurile f bine, a dat fuguta la parinti, pt ca a fost mai comod si mai usor asa.
Atunci cand vrei un lucru cu adevarat, lupti si cu morile de vant, nu te lasi cazuta la pamant de primul impediment...
Da,dar daca omul este influentat si cine stie ce strambe i s-a bagat...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 10 Iunie 2010 16:11
Un lucru este clar nu te poti bate cu leoaica(soacra)pe teritoriul ei.Mai ales in primii ani,cu ceata indragostelii si toate cele,daca ai pe cineva pus pe lucraturi...este primordial sa te muti.Macar daca te desparti poti spune ca ai incercat.toate cele bune
garbo035697
Postat pe 10 Iunie 2010 22:11
soacra e devina...ma gandesc cel ami bine cand doi tineri s eiau sa fie singuri singurei fara neamuri alaturi(in sensul..sa locuiasca impreuna)
garbo057755
Postat pe 12 Iunie 2010 22:47
buna.eu cred ca sora ta e de vina .un parinte nu te invata rau.daca asculta cand trebuia nu trecea prin asta.stii cum e vb UNDE-I BINE NUI DE MN UNDEI RAU HOP SI EU.dar ce farmec mai are totul acum?asta e.viatza merge inainte.nu e el singurul barbat din lume si nici ea singura divortata.mai bn acum decat mai trz sa o mai si bata si mai stiu eu ce,
kidz007151
Postat pe 16 Iunie 2010 09:07
Iubita mea,relatia ce o ai inaintea casatoriei n-o poti compara cu cea pe care o ai dupa.....iar daca cei doi nu au personalitati si caractere suficient de mature atunci totul se duce de ripa....Din cite citesc printre rinduri ...am convingerea ca cei doi sunt pur si simplu doi copii care au crescut in umbra autoritatii parintilor ,doi copii care nu au fost invatati cum trebuie sa zboare !Cind au fost lasati sa ia propriile decizii.....au dat chix...Acum,daca intr-adevar se iubesc trebuie sa deschida ochii,sa ceara sfatul cuiva in masura sa-l dea,sa citeasca cite ceva despre psihologia cuplului si....sa mai lase din orgoliile lor ....
Si-n alta ordine de idei,cred ca amindoi au partea lor de vina.
Tu nu dai prea multe detalii(si bine faci!),noi doar ne dam cu parerea (pro sau contra si bine facem !).
mala
Postat pe 16 Iunie 2010 17:01
Garbo121894 povestea, asa cum o prezinti tu pare o telenovela. Dar stii si tu ca viata nu-i ca-n telenovele. Cu siguranta tu nu stii absolut tot ce s-a intamplat intre ei sau stii doar o varianta. Ideea e ca viata merge inainte si poate ca peste ceva timp o sa ne scrii ca sora ta si-a gasit adevarata iubire a vietii ei si este foarte fericita (cu sau fara soacra
)
Pup
nicoletta_kidz
Postat pe 24 Iunie 2010 15:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ASCULTATI ONLINE "RADIO SUFLETEL", un RADIO DIN SUFLET PENTRU SUFLET! 2 De la: patty_35 9 Mai 2009 17:17
Bijuterii deosebite pentru orice ocazie.. 2 De la: dana2011 22 Iulie 2011 17:21
"DEPENDENTA~NET" 236 De la: koala 26 Decembrie 2010 13:35
Biciclete 16 De la: Ioan_Paul 1 Octombrie 2014 19:21
hey, fetelor!!!! ce parere aveti despre revistele de femei din romania? 29 De la: si_totusi 23 Octombrie 2009 17:45
Setari Cookie-uri