Un an plin de minciuni....de ce?

De citeva zile sunt distrusa,dar tin toata durerea in mine,de aia am luat decizia sa scriu aici ca sa-mi usurez cit de cit sufletul.De un an de zile traiesc o poveste de dragoste foarte frumoasa cu barbatul pe care il consideram iubitul meu,doar al meu,insa ultima noastra intilnire mi-a deschis ochii...Erau multe momente care imi trezeau suspiciuni precum ca nu poate suna noaptea doar imi trimitea sms ca de anul nou nu a putut fi cu mine ca cica a fost ziua mamei sale si o sarbatoresc in familie,dar in acelasi timp relatia noastra nu era ascunsa,cunosc foarte multi din prietenii lui,angajatii lui care se comportau cu mine ca cu iubita lui.Cel mai ucigator este ca cu 3 zile inainte sa aflu adevarul mi-a spus ca vreau sa fiu sotia lui si sa ii fac un bebe.Dar mi-a nimerit sub mina pasaportul lui si am gasit textul casatorit....Am plins incontinuu si nu stiu de ce nu am avut curaj sa ii zic ca stiu adevarul.Stiu ca trebuie sa il parasesc,dar il iubesc atit de mult,dar oare el m-a iubit,de ce m-a mintit???si inca continua sa o faca??...Cel mai atre ma ingrozeste ca toti in jur stiau adevarul ca sunt o amanta.De ce mi-a ascuns asta atita timp??....
garbo118398
Postat pe 11 Mai 2010 12:22
"Cel mai atre ma ingrozeste ca toti in jur stiau adevarul ca sunt o amanta."

amanta te numesti oricum,atat timp cat nu ai acte pe el..amanta se numeste...

in rest,eu nu inteleg chestiile astea,cred ca o femeie nu-si da seama ca bibicu' este casatorit, numa' atunci cand nu vrea sa vada asta.

refuz sa cred ca exista atat de multa naivitate,cum un an?
intrun an sa nu-ti dai seama ca este casatorit?
of,of...

mergi si tu mai departe de-acu'.
lasa omu' pe la casele lui...
bafta!
iasomia
Postat pe 11 Mai 2010 12:28
Cum sa-l lase? Ca-l iubeste asa de mult...
Doara
Postat pe 11 Mai 2010 13:31
Eu in locul tau l-as pupa cu-n par in dinti. Dar stiu ca ai sa te complaci in situatie si ai sa il accepti si asa, pentru "ca-l iubesti asa de mult..."
Doara
Postat pe 11 Mai 2010 13:32
daca faci compromisuri,toata viata ta va fi un compromis.tu decizi,fii inteleapta,nu este singurul barbat din univers.in ultima vreme viata bate campiii si filmul influenteaza viata.prea traiti in telenovele.
alexxandra
Postat pe 11 Mai 2010 13:44
De la: garbo118398, la data 2010-05-11 12:22:59De citeva zile sunt distrusa,dar tin toata durerea in mine,de aia am luat decizia sa scriu aici ca sa-mi usurez cit de cit sufletul.De un an de zile traiesc o poveste de dragoste foarte frumoasa cu barbatul pe care il consideram iubitul meu,doar al meu,insa ultima noastra intilnire mi-a deschis ochii...Erau multe momente care imi trezeau suspiciuni precum ca nu poate suna noaptea doar imi trimitea sms ca de anul nou nu a putut fi cu mine ca cica a fost ziua mamei sale si o sarbatoresc in familie,dar in acelasi timp relatia noastra nu era ascunsa,cunosc foarte multi din prietenii lui,angajatii lui care se comportau cu mine ca cu iubita lui.Cel mai ucigator este ca cu 3 zile inainte sa aflu adevarul mi-a spus ca vreau sa fiu sotia lui si sa ii fac un bebe.Dar mi-a nimerit sub mina pasaportul lui si am gasit textul casatorit....Am plins incontinuu si nu stiu de ce nu am avut curaj sa ii zic ca stiu adevarul.Stiu ca trebuie sa il parasesc,dar il iubesc atit de mult,dar oare el m-a iubit,de ce m-a mintit???si inca continua sa o faca??...Cel mai atre ma ingrozeste ca toti in jur stiau adevarul ca sunt o amanta.De ce mi-a ascuns asta atita timp??....
Pe mine ma sfatuit un barbat roman...Ca daca vrei sa iti faci un prieten roman,mai intai trebuie sa te interesezi la starea civila daca este casatorit sau nu....Ca la cat de mincinosi sunt oamenii....mai ales barbatiii..Si femeile la cat sunt de credule eu una ias face papucii si data viitoare as fii mai atenta....
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Mai 2010 14:08
irino, tu oricum nu vei avea cui sa-i faci/dai papucii vreodata
anakin
Postat pe 11 Mai 2010 16:52
te sfatuiesc sa discuti sincer cu el despre asta. Poate ca exista o explicatie, poate e divortat si nu a vrut sa-ti povesteasca despre asta. Daca spui ca a pomenit de casatorie si de copil... Desi sunt convinsa ca exiosta barbati casatoriti care, ca sa te "prinda" cat mai bine, promit marea cu sarea. Pentru asta pledeaza si absentele lui, suspiciunile tale...
Totusi, cred cacel mai bine e sa dai cartile pe fata. Fratele meu a fost casatorit si a divortat, dar pentru ca nu a depus la primarie decizia de divort, acolo figureaza casatorit inca. Partea proasta e ca in 3 saptamani vrea sa se casatoreasca din nou si... nu de alta dar in tara noastra bigamia nu e inca permisa...
garbo010448
Postat pe 11 Mai 2010 21:02
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-11 13:32:37Eu in locul tau l-as pupa cu-n par in dinti. Dar stiu ca ai sa te complaci in situatie si ai sa il accepti si asa, pentru "ca-l iubesti asa de mult..."


he he..,tu da..
roby_cado
Postat pe 11 Mai 2010 21:16
Conteaza pe mine.
Doara
Postat pe 11 Mai 2010 21:55
De la: anakin, la data 2010-05-11 16:52:03irino, tu oricum nu vei avea cui sa-i faci/dai papucii vreodata
,mare scofala..Asa scap de un stress in plus..Oricum barbatii sunt niste stresuri..Nu toti ca mai sunt si baieti buni si muncitori..Dar putini din pacate
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Mai 2010 22:49
deci iubirea e un stres!
hai ca...am trait s-o aud si pe astaa!
tare nenee!
asta!parol!
fleurdelis
Postat pe 11 Mai 2010 22:51
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-05-11 22:49:28
De la: anakin, la data 2010-05-11 16:52:03irino, tu oricum nu vei avea cui sa-i faci/dai papucii vreodata
,mare scofala..Asa scap de un stress in plus..Oricum barbatii sunt niste stresuri..Nu toti ca mai sunt si baieti buni si muncitori..Dar putini din pacate


putin sh luati
blondina_X
Postat pe 11 Mai 2010 22:58
De la: fleurdelis, la data 2010-05-11 22:51:29deci iubirea e un stres!
hai ca...am trait s-o aud si pe astaa!
tare nenee!
asta!parol!
Ce iubire? Iubirea este un lucru mare,ca sa iubesti un barbat trebuie sa aiba un suflet bun,sa se comporte frumos....Tu vorbesti de pasiune,de sex...Apoi iti ies pe ochi...Pe mine nu ma intereseaza lucrurile superficiale si trecatoare...Poate ca multe femei cred ca iubesc,,dar practic este pasiune,,Si pasiunea este trecatoare daca nu este iubire...Si nu poate fii iubire daca un barbat nu are un caracter frumos si sa iaba un suflet bun..Poate multe femei,stau din obisnuinta...Ca le este frica sau sunt aburite ca toti barbatii sunt rai..Si nu gasesc ceva mai bun
xenaprintesarazboinica
Postat pe 11 Mai 2010 23:05
De la: Dor_marunt, la data 2010-05-11 21:55:55 Conteaza pe mine.


intotdeauna..
roby_cado
Postat pe 12 Mai 2010 09:19
eu zic sa treci la planu' c,mami..
ia-o de par, si da cu ea in iarba in poenitza...
iasomia
Postat pe 12 Mai 2010 09:39
Nu face fata mai. Ca-i mai slab de inger ca mine. Si mai fac si tae bo.
Doara
Postat pe 12 Mai 2010 12:23
De la: iasomia, la data 2010-05-12 09:39:47eu zic sa treci la planu' c,mami..
ia-o de par, si da cu ea in iarba in poenitza...


ce planuri bre..?,n-auzi ca umbla cu paru'?,mai face si bobo dealea..,ce dreaq..,doar nu sunt masochist..
roby_cado
Postat pe 12 Mai 2010 12:31



Roby, da' tu nu faci sport?
liaiedera
Postat pe 13 Mai 2010 12:58
Ce iubire? Iubirea este un lucru mare,ca sa iubesti un barbat trebuie sa aiba un suflet bun,sa se comporte frumos....Tu vorbesti de pasiune,de sex...Apoi iti ies pe ochi...Pe mine nu ma intereseaza lucrurile superficiale si trecatoare...Poate ca multe femei cred ca iubesc,,dar practic este pasiune,,Si pasiunea este trecatoare daca nu este iubire...Si nu poate fii iubire daca un barbat nu are un caracter frumos si sa iaba un suflet bun..Poate multe femei,stau din obisnuinta...Ca le este frica sau sunt aburite ca toti barbatii sunt rai..Si nu gasesc ceva mai bun
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Mai 2010 16:02
De la: liaiedera, la data 2010-05-13 12:58:00


Roby, da' tu nu faci sport?


cum sa nu bre..?
ping-pong,popice,cochetez si cu golful..
roby_cado
Postat pe 13 Mai 2010 16:08
Ce iubire? Iubirea este un lucru mare,ca sa iubesti un barbat trebuie sa aiba un suflet bun,sa se comporte frumos....Tu vorbesti de pasiune,de sex...Apoi iti ies pe ochi...Pe mine nu ma intereseaza lucrurile superficiale si trecatoare...Poate ca multe femei cred ca iubesc,,dar practic este pasiune,,Si pasiunea este trecatoare daca nu este iubire...Si nu poate fii iubire daca un barbat nu are un caracter frumos si sa iaba un suflet bun..Poate multe femei,stau din obisnuinta...Ca le este frica sau sunt aburite ca toti barbatii sunt rai..Si nu gasesc ceva mai bun
xenaprintesarazboinica
Postat pe 13 Mai 2010 22:58
E clar ca trebuie sa-ti aduni curajul si sa ai niste discutii cu el - iar in functie de acestea, hotarasti tu ce si cum...
hot_coffee
Postat pe 14 Mai 2010 20:13
Poate nu mai locuiesc impreuna si d`asta ti-a ascuns acest lucru.Trebuie sa ii ceri o explicatie.De ce te-ar mai fi cerut in casatorie, daca nu avea de gand sa o faca?
Multa bafta si poate revii pe forum sa ne spui cum stau lucrurile
garbo020362
Postat pe 14 Mai 2010 20:40
poateee...era expirat pasaportul
fleurdelis
Postat pe 15 Mai 2010 08:40
Oricat de greu iti este termina definitiv cu el ,nu merita atentia ta e un mare gunoi si atat,gandeste-te cat rau ti-a facut si asa o sa-l poti uita mai repede
gabryela37
Postat pe 15 Mai 2010 20:12
De la: alexxandra, la data 2010-05-11 13:44:43daca faci compromisuri,toata viata ta va fi un compromis.tu decizi,fii inteleapta,nu este singurul barbat din univers.in ultima vreme viata bate campiii si filmul influenteaza viata.prea traiti in telenovele.



In ultimii 50 de ani si casatoria este un compromi.

depinde cat de sunceri sunt cei doi

Mai ales cat de sincer este el care este in cautari de noi experiente.

RESPECT, SINCERITATE, COMUNICARE si INCREDERE ar trebuii sa fie principalele criterii cand pleci la o relatie

Ratiunea ...si apoi asculti si inima...PRUDENTA..
anca_53
Postat pe 16 Mai 2010 11:47
Imi pare rau pentru tine pentru ca suferi atit de mult dar nu dispera! E clar ca trebuie sa aveti o discutie dar nu inainte de a fi tu sigura de ceea ce simti pentru el cu adevarat si sa stii exact peste ce poti trece si peste ce nu! Iubirea adevarata fata de o alta persoana implica multe si nu toate sint numai cadouri...Daca il iubesti cu adevarat poti sa-i ierti absolut ORICE pentru ca inseamna ca iti doresti sa fi cu el, linga el, a lui...Trebuie auzit si ce are el de spus si discutia sa fie purtata fara resentimente din partea ta. Incearca sa te linistesti si sa te detasezi putin ca sa poti avea o discutie fara lacrimi,reprosuri si alte manifestari nu tocmai demne de o femeie. Eu l-as judeca cu sufletul si nu cu mintea pt ca si in dragoste se geseste ( poate in dragoste se greseste cel mai mult in viata ).Fi calma,stapina pe tine si daca va iubiti indeajuns de mult veti trece mai uniti peste orice eveniment care ar putea sa destrame alte relatii! Bafta!
garbo072402
Postat pe 18 Mai 2010 12:24
De la: fleurdelis, la data 2010-05-11 22:51:29deci iubirea e un stres!
hai ca...am trait s-o aud si pe astaa!
tare nenee!
asta!parol!


Cel mai mare stres!
Paradoxul e ca-i singurul stres pe care-l cauta toata lumea...

Tylly
Postat pe 18 Mai 2010 12:28
problema e ca il gasesti si fara sa-l cauti
zambila
Postat pe 18 Mai 2010 12:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM PROCEDAT CORECT? 59 De la: Ioana007 20 Februarie 2009 16:08
ma simt ca o prizoniera 192 De la: nicoleta_alexandra 13 Noiembrie 2011 20:45
CREDETI CA ATI PUTEA FACE ALT CEVA DECAT CEEA CE A-TI FACUT? 2 De la: garbo233027 2 Aprilie 2012 19:40
bogat sau sarac 4 De la: Micass 15 Aprilie 2009 06:29
sunt obsedata de ideea ca poate ma insala... 33 De la: valentino 24 Mai 2009 19:25
Setari Cookie-uri