ce sa fac?sa lupt pt.el,desi va trebui sa infrunt atatea....

povestea mea incepe acum 4 ani....

la inceput toate bune si frumoase..a fost primul baiat din viata mea...usor usor ceva a inceput sa nu mai mearga....comninicam din ce in ce mai putin,incepuse sa nu mai fie chiar asa de atent cu mine,bine k nu pot spune k a fost foarte iubitor de la inceput ,dar oricum nu mai era k la inceput..ceva nu mai mergea bine...pana intr-o zi cand am intrat p e unu dintre id-urile mele care il avea dinainte de a sta cu el...cand am intrat p acel id a intrat cineva pe mine...posibil sa mai fii vorbit inainte....si din vorba in vorba am inceput sa ne spunem oful unu altuia si asa am devenit cei mai buni prieteni...el mai mare k mine cu 11ani,era insurat avea un copil,dar nici la el nu mai mergea bine casnicia...pana la urma am inceput sa tinem unul la altu...sau poate chiar cautam unul la altu ce nu aveam in relatiile noastre...asa k el a venit la mine in oras sa ma vada pt.k stam in orase diferite...azi asa maine asa..incepeam sa ne intanim tot mai des...la mine in relatia mergeau toate din ce in ce mai prost la el in casnicie la fel...intr-un fenal a lui nevasta a plecat in alta tara la munca....am inceput sa tinem unul la altul....el a babat divort..a castigat si custodia totala a fetitei....Acum insista sa ma mut la el...
Insa eu nu am renuntat la prima relatie..nu stiu dc...desi nu mai merge nimik...
As renunta la relatia asta si m-as duce la cel care a divortat...dar imi este teama...
Teama de reactia pe care o vor avea ai mei parinti cand vor auzi k am o relatie cu un barbat mai mare cu 11 ani..divortat..cu un copil si din alt oras...
Pedeoparte as renunta la tot,dar ma gandesc k,pot nu va merge ceva intre noi...
Voi face fata la toate?in primul rand va trebui sa fiu o mama pt fetita lui..ma voi obisnui in alt oras...v=a merge relatia dintre noi..pt.k una ste sa te intalnesti cu o persoana si alta e sa stai cu ea...
Daca ceva nu v-a merge?ce voi face apoi?
Credeti k merita sa renunt la tot pt el?
Ce ma sfatuiti....as vrea sa aflu parerile voastre
Poate mai este cineva in situatia mea....
princess_21
Postat pe 28 Aprilie 2010 20:10
De la: princess_21, la data 2010-04-28 20:10:04povestea mea incepe acum 4 ani....

la inceput toate bune si frumoase..a fost primul baiat din viata mea...usor usor ceva a inceput sa nu mai mearga....comninicam din ce in ce mai putin,incepuse sa nu mai fie chiar asa de atent cu mine,bine k nu pot spune k a fost foarte iubitor de la inceput ,dar oricum nu mai era k la inceput..ceva nu mai mergea bine...pana intr-o zi cand am intrat p e unu dintre id-urile mele care il avea dinainte de a sta cu el...cand am intrat p acel id a intrat cineva pe mine...posibil sa mai fii vorbit inainte....si din vorba in vorba am inceput sa ne spunem oful unu altuia si asa am devenit cei mai buni prieteni...el mai mare k mine cu 11ani,era insurat avea un copil,dar nici la el nu mai mergea bine casnicia...pana la urma am inceput sa tinem unul la altu...sau poate chiar cautam unul la altu ce nu aveam in relatiile noastre...asa k el a venit la mine in oras sa ma vada pt.k stam in orase diferite...azi asa maine asa..incepeam sa ne intanim tot mai des...la mine in relatia mergeau toate din ce in ce mai prost la el in casnicie la fel...intr-un fenal a lui nevasta a plecat in alta tara la munca....am inceput sa tinem unul la altul....el a babat divort..a castigat si custodia totala a fetitei....Acum insista sa ma mut la el...
Insa eu nu am renuntat la prima relatie..nu stiu dc...desi nu mai merge nimik...
As renunta la relatia asta si m-as duce la cel care a divortat...dar imi este teama...
Teama de reactia pe care o vor avea ai mei parinti cand vor auzi k am o relatie cu un barbat mai mare cu 11 ani..divortat..cu un copil si din alt oras...
Pedeoparte as renunta la tot,dar ma gandesc k,pot nu va merge ceva intre noi...
Voi face fata la toate?in primul rand va trebui sa fiu o mama pt fetita lui..ma voi obisnui in alt oras...v=a merge relatia dintre noi..pt.k una ste sa te intalnesti cu o persoana si alta e sa stai cu ea...
Daca ceva nu v-a merge?ce voi face apoi?
Credeti k merita sa renunt la tot pt el?
Ce ma sfatuiti....as vrea sa aflu parerile voastre
Poate mai este cineva in situatia mea....
Pai eu nu ma-s incurca cu un barbat divortat...Dar tu ar trebui sa il inveti pe barbatul divortat sa se impace cu nevastasa..Pt ca copila are nevoie de ambii parinti..Foarte rau ca teai incurcat cu un barbat insurat...
xenaprintesarazboinica
Postat pe 28 Aprilie 2010 23:37
ea a plecat lasand fetita mica in grija lui.cine poate sa plece si sa lase fetita de un an jumate in grija tatalui?...a plecat la munca in italia cu contract pe 10 ani...nici makr nu a luptat ca sa obtina custodia fetitei...chiar a fost de acord sa stea fetita la el...oricum ea are pe altcineva ...deci sanse k ei sa se inpace sunt zero...
princess_21
Postat pe 28 Aprilie 2010 23:53
si in primul rand nu l-am pus eu sa divorteze...eu nu am stiut mult timp k el este in divort..ba chair eu de multe ori i-am zis k sa se impace cu ea de dragul fetitei...
princess_21
Postat pe 28 Aprilie 2010 23:55
Nu stiu ce sa zic.Dar poate nici barbatul insurat nu a fost prea corect...Ca a profiat de plecarea femeii in strainatate la munca...Ca sa demostreze ca este o mama iresponsabila...Daca el ia luat fetita...Poate si tie iti va face la fel...In cazul ca vei avea vreun copil cu el....Nu stiu dar eu nu m-as incurca cu un barbat insurat si cu copii de la alta femeie...Trebuia sa te gandesti inainte asa,..Dar majoritatea vreti sa traiti clipa si vreti sa va ganditi si la consecinte
xenaprintesarazboinica
Postat pe 29 Aprilie 2010 00:06
De la: luptatoareacurajoasa, la data 2010-04-29 00:06:08Nu stiu ce sa zic.Dar poate nici barbatul insurat nu a fost prea corect...Ca a profiat de plecarea femeii in strainatate la munca...Ca sa demostreze ca este o mama iresponsabila...Daca el ia luat fetita...Poate si tie iti va face la fel...In cazul ca vei avea vreun copil cu el....Nu stiu dar eu nu m-as incurca cu un barbat insurat si cu copii de la alta femeie...Trebuia sa te gandesti inainte asa,..Dar majoritatea vreti sa traiti clipa si vreti sa va ganditi si la consecinte


nu a profitat nimeni de ea...a plecat pt.k asa a vrut ea...aksa nu-i lipsea nimik...chiar avea poate prea mult...el are o situatie finaciara foarte buna.
princess_21
Postat pe 29 Aprilie 2010 00:10
nu e vorba k nu ma gandesc la consecinte si k traiesc clipa...dak nu ma gandeam la toate astea poate k eram demult impreuna cu el...tin sa precizez k toate astea dureaza de 2 ani
princess_21
Postat pe 29 Aprilie 2010 00:13
Nu te lua tu dupa luptatoarea asta ca n-ajungi nicaieri. Cati ani ai? 21?
Doara
Postat pe 29 Aprilie 2010 08:08
da...eu am 21 si el 32...
princess_21
Postat pe 29 Aprilie 2010 09:33
Parerea mea e ca esti tanara pentru o responsabilitate atat de mare.
Doara
Postat pe 29 Aprilie 2010 10:08

tot timpul imi pun intrebarea...oare voi face fata la tot ce va urma?

princess_21
Postat pe 29 Aprilie 2010 10:15
pana nu vezi,nu crezi....
eladaela
Postat pe 29 Aprilie 2010 10:17
stiu k,pana nu vezi nu crezi...dar imi este frica sa nu-l aleg pana la urma pe el si sa infrunt toate problemele si apoi ceva sa nu mearga...
sa plec sa las tot in urma...parinti..sora..prieteni...oras...si cu toate astea ceva sa nu meraga...pt. ca una este sa-l cunosti asa si alta este sa stai cu o persoana in casa zi de zi...sa mai fiu si mama pt.a lui fetita....
offfff.....grea e viata asta....
princess_21
Postat pe 29 Aprilie 2010 10:22
nimeni nu iti poate oferi garantii,indiferent cine va fi cel ales
eladaela
Postat pe 29 Aprilie 2010 10:25
asa este..dar e greu..
nu stiu nici cum vor reactiona parinti...poate k,dak as avea curajul sa vb cu ei si sa aflu parerea lor mi-ar fii mai usor...dar imi este frik de reactia lor...
chiar nu stiu incotro sa o apuc....
princess_21
Postat pe 29 Aprilie 2010 10:30
io zic ca esti cam tinerica pt asemenea responsabilitati, si din relatia frumoasa pe care o aveti acuma, risca sa se transforme in reprosuri si neintelegeri...in viata nu e totul chiar roz, dar trebuie sa stii sa alegi ce ti se potriveste, ce e compatibil cu principiile tale, cu stilul tau de viata
cred ca-i cam devreme ca sa stii exact ce vrei
zambila
Postat pe 29 Aprilie 2010 10:33
Daca pleci, tot trebuie sa spui parintilor. Macar ai cu cine te sfatui. Fiecare trebuie sa faca propriile greseli in viata si e greu cand trebuie sa iti alegi drumul. Oricum ai sa faci cum ai sa simti in momentul cand va fi sa alegi. Asa, vazut din afara e foarte usor la sfaturi. Si inca eu cred ca esti prea tanara.
Doara
Postat pe 29 Aprilie 2010 10:33
gandeste-te bien inainte ....
jeanette40
Postat pe 29 Aprilie 2010 10:41
De la: zambila, la data 2010-04-29 10:33:26io zic ca esti cam tinerica pt asemenea responsabilitati, si din relatia frumoasa pe care o aveti acuma, risca sa se transforme in reprosuri si neintelegeri...in viata nu e totul chiar roz, dar trebuie sa stii sa alegi ce ti se potriveste, ce e compatibil cu principiile tale, cu stilul tau de viata
cred ca-i cam devreme ca sa stii exact ce vrei


eu zic k suntem destul de compatibili..in primul rand el este un om destul de matur..exact cum imi place mie,sa stie ce vrea de la viata,sa fie un om cu capul pe umerii..amandurora ne place sa vorbim,deci comunicarea intre noi este foarte buna...amandoi suntem niste pupaciosi...iar pe plan sexual ne intelegem destul de bine..
Pe noi ne-a ajutat foarte mult faptul ca noi inainte de toate am fost poate cei mai buni prieteni,confidentii...erau lucruri pe care le stiam decat amandoi in ciuda faptului k noi ne ne vazusem fata in fata...erau lucruri pe care nici preietena mea de o viata nu le stia si la el la fel...
princess_21
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:45
mda, uneori e mai usor sa vorbesti cu un necunoscut pe net, de ex, decat sa discuti cu un prieten.
nu zic ca-i gresit, dar nu trebuie sa confunzi lucrurile, oricat ati fi voi de compatibili acum, tu ai totusi 21 de ani
mai vorbim noi peste ceva vreme
zambila
Postat pe 29 Aprilie 2010 15:50
am trecut demult de pasul de a fii 2 necunoscutii...deoarece am petrecut destul de multe nopti impreuna....ore insir de vorba fata in fata....multe nopti pierdute...unu in bratele celuilalt..
princess_21
Postat pe 29 Aprilie 2010 16:02
printu'

ce faci..mamicule?
descanti?
iasomia
Postat pe 29 Aprilie 2010 16:05
nu bre..,se incurajeaza singura..
roby_cado
Postat pe 29 Aprilie 2010 16:28
haidi bre..
ca seamana a incantatie...ore in sir,fata in fata...nopti pierdute,unu' in bratele celuilalt,asculta la baba acilea...

eu o laudam,sa stii...
iasomia
Postat pe 29 Aprilie 2010 16:33
'dea dreaq daca ma pricep la deastea..,asa ca merg pe mana ta..
roby_cado
Postat pe 29 Aprilie 2010 16:45
De la: roby_cado, la data 2010-04-29 16:28:21nu bre..,se incurajeaza singura..

nu stiu dak e vorba de incurajare...
poate k,dak as avea ceva ani in plus as stii mai bine ce sa aleg....
tocmai de aceea mi-am spus povestea aici...k sa aflu si parerea altor persoane...
princess_21
Postat pe 29 Aprilie 2010 17:55
Ce sa iti spun? Eu la varsta ta m-as fi dus ca inecata. Daca as judeca dupa mintea mea de acum n-as face-o.
Doara
Postat pe 29 Aprilie 2010 17:59
puiule..,eu zic asa..,lasa dreaq indragosteala si pune mana si continua-ti studiile.nu stii in ce te bagi..,un copil e o mare responsabilitate pentru ambii parinti naturali,daramite pentru altcineva.. .sa nu mai pun la socoteala varsta pe care o ai tu(stiu ca te crezi cu capul pe umeri bla bla bla),care pana la urma tot un copil esti.. .ai tot timpul din lume pentru a-ti face o familie..
ma rog..,pana la urma alegerea iti apartine..

doruletz..,ce varsta bre?ce minte bre?nu vezi ca le loveste din ce in ce mai des, pe astea mai "coapte la minte", indragosteala?
asa ca...,nu zice hop..
roby_cado
Postat pe 29 Aprilie 2010 18:18
sincer nu stiu ce sa fac...
de multe ori imi pun intrebarea:de ce eu?
de ce trebuie sa trec prin asa ceva?
de ce a trebuit sa apara in viata mea?
princess_21
Postat pe 29 Aprilie 2010 18:20
Lasa draga ca daca o fi sa fie, deschid subiect pe forum si astept sa-ti spui parerea. Sau nu astept ca o stiu deja. Cine a zis ca-s "coapta " la minte? Nu-s.
Doara
Postat pe 29 Aprilie 2010 18:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DANTURA SANATOASA 11 De la: garbo_9499 29 Martie 2013 16:55
voi ati crede? 48 De la: sora_ilsi 29 Septembrie 2009 00:43
O lume nebuna...nebuna... 6 De la: elodia 2 August 2011 18:51
De ce oamenii lupta doar pt lucrurile materiale,dar nu lupta si pt lucrurile spirituale? 40 De la: ingerasulluptator 16 Iulie 2012 00:51
Aflarea ursitului de Boboteaza (sau visarea ursitului de Boboteaza) 74 De la: carmen396 6 Ianuarie 2012 22:54
Setari Cookie-uri