probleme cu vecinii

Am un vecin care ma deranjeaza mereu cu muzica data la maxim... Aseara s-a intamplat la ora 3:30a.m. cand a dat drumul la radio atat de tare incat patul se zguduia la propriu. Am mai avut si conflicte de alta natura cu el. Am un aparat de alergat si dumnealui a venit sa-mi reproseze ca nu poate dormi intre orele 18:30-19:30 pentru ca in acel moment eu fac exercitii. In momentul acelei discutii, el a incheiat cu o astfel de replica: " oricum eu pot sa ma razbun". Nu sunt genul de persoana careia sa-i placa sa se judece, de aceea va cer voua sfatul: ce as putea face sa-l "calmez", fara sa apelez la politie.
godoblete
Postat pe 12 Martie 2010 10:19
ahha!...ce ma amuza pe mine...persoanele care o fac pe tolerantele...in situatii in care unii se dovedesc a nu fi...in timp ce isi ascund firi intolerante...legate de alte ..aspecte ale vietii!!
andreea_n_c
Postat pe 12 Martie 2010 10:30
nu prea ai ce sa faci...s/a ajuns deja la discutii legate de constrangeri....e chestie de ...educatia fiecaruia....adica de exemplu...eu sunt invatata de mult timp...sa pasesc prin casa...ca pisica...cum s/ar zice...tocmai in scopul de a nu deranja vecinii...iara fiica/mea...sare tzopaie...tropaie....si i/am zis de enshpe mii de ori sa inceteze...ca nu vreau sa imi vina vecinii la usha...sa reclame zgomotul....da vad ca io vorbesc ..io aud....
...in legatura cu muzica...io personal...de obicei...conectez niste casti la computer...o ascult la maxim...dar in casa nu se aude nimic...
....asha ca...ma gandesc ca..greu pot fi altii educati in sensul asta...de a incerca macar sa nu deranjeze pe cei din jur....
....de aia zic ca nu prea ai ce sa/i faci....omu...e un strop nebun...si cu nebunii nu te pui....decat daca esti mai nebun ca ei!!!
andreea_n_c
Postat pe 12 Martie 2010 10:37
merci, andreea... dar totusi cred ca trebuie sa existe o masura... asa cum am spus, el asculta radio.. si ma gandesc ca poate exista ceva care sa-l bruieze.... sau ceva de genul acesta...
godoblete
Postat pe 15 Martie 2010 15:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat 21 De la: garbo069487 6 Noiembrie 2009 18:54
nu stiu ce simt! 27 De la: garbo258767 31 Ianuarie 2014 08:16
De ce exista atata rautate... 1 De la: AVOCATBIATRICEMARTIS 12 Octombrie 2009 22:40
am nevoie de psihiatru? 73 De la: Axl_22 26 Septembrie 2011 22:58
buna 55 De la: garbo133646 6 Iunie 2010 17:26
Setari Cookie-uri