Sex din prima noapte

Cand am vrut sa deschid topicul asta aveam unele retineri. In primul ma gandeam ca o sa fiu considerat un pierde vara, unu care cauta aventuri sexuale (probabil ca era mai bine daca eram asa).
Totul s-a intamplat in seara zilei de 14 februarie anul trecut. Ne intalnisem pentru prima data (eram din orase diferite, tinusem legatura prin telefon si mesenger).
Din punctul meu de vedere a fost extraordinar dar totul s-a ruinat dimineata. Am cedat ca un dobitoc la "farmecele" ei.
S-a intamplat si nevitabilul si a pus punct relatiei. Motivul? Nici pana in ziua de astazi nu il stiu. Mi-a varat ceva pe gat dar problema dura este ca nu pot inghiti ceea c emi-a zis.
Duap aflarea vestei bomba, am inceput sa am complexe de vinovatie, cum ca as fi fortat-o sa faca sex cu mine, ca ea nu a vrut si eu am tot insistat. A fost groaznic, cateva luni. Din fericire mi-am revenit.
Pe marginea acestei experienta, nici in ruptul capului nu as mai face sex din prima noapte, pot sa cad in cap si cine stie ce as mai pati nu as mai face, este "dureros" sa treci prin clipele alea de autovinovatie.
Sunt eu vinovat ca am ajuns sa am asemenea complex?
ego_sum
Postat pe 12 Martie 2010 01:55
De ce esti asa de complexat totusi? Ca ai facut-o sau ca ai pierdut-o?
Caaty
Postat pe 12 Martie 2010 10:39
complexe de vinovatie?
reya, cum or fi alea?
zambila
Postat pe 12 Martie 2010 10:43
ca a pierdut/o...si nu stie de ce?...nu stie unde a gresit....asta chiar nu se stie....ca o fi vrut si ea...dar in acelasi timp...ar fi vrut sa se asigure ca nu o sa fie judecata negativ si avand...suspiciunea asta in interiorul fiintei ei...de aia probabil ca a reactionat asha...ca sa nu dea ocazia ca...in cazul in care s/ar fi ajuns ca relatia sa devina una serioasa ...pe termen lung....la o cearta la o adica sa vina un repros de genul..doua puncte,linie de dialog...curvo care te/ai f..ut din prima noapte cu mine!!
...
andreea_n_c
Postat pe 12 Martie 2010 10:46
De ce crezi tu ca s-a terminat totul din cauza ca ati facut sex din prima noapte? La fel de bine va mai puteati intalni de 7-8 ori si tot asta sa se intample. Cel mai probabil nu a fost compatibilitate intre voi.
Lady_Di
Postat pe 12 Martie 2010 10:47
ioi, e grele cu astea, nu sunt in masura sa dau sfaturi
oare trebe sa ma mai documentez?
zambila
Postat pe 12 Martie 2010 10:50
nu asta e problema...ca s/a intamplat ...relatia intima din prima...problema e perspectiva posibila de a se raporyta experientza prin prisma constiintei colective....in contextul unei..certi intre cei 2
andreea_n_c
Postat pe 12 Martie 2010 10:51
deci, sa facem un rezumat:
-ati vorbit un timp pe net, sunteti din orase diferite
-ati stabiliti sa va intalniti
-ati iesit o seara in club, probabil (ea o baut mai mult otzara) asta e de la mine
-ati ajuns acasa, ati facut sex
-dimineata, cand s-a trezit si-a dat seama ca nu prea semeni cu ce si-a imaginat ea
-a inventat scuza cu violu ca sa scape de tine, pt ca probabil erai foarte insistent

asa parca are sens
zambila
Postat pe 12 Martie 2010 11:02
simtind ..ceva...ca pe o amenintare..si stiind dinainte ca s/ar putea ca o asemenea eventuala situatie sa te distruga....faci tot posibilul sa fugi de situatie....care situatie?...care inca nu este dar ar putea fi!!!....adica...eu cred ca nu stiu ce a gandit femeia respectiva...dar ce descriu eu...e o situatie posibila...ca aici sunr de discutat multe....ce se poate intampla si ce nu....si pana unde se poate ajunge....intr/un eventual conflict....
....asta sperie orice femeie...pana la urma ...perspectiva unui scandal...in interiorul relatiei...tinand cont am zis de...sisteme de valori traditionale....uffff...si prin care ar putea fi trecuta adica judecata...relatia respectiva...
....se stie faptul ca...parerea generala...asupra atitudinii femeii intr/o noua relatie...vis-a-vis de ce ar trebui sa faca(accepte) cu (din) partea barbatului...este ca femeia ar trebui sa fie mai rezervata...e adevarat ca parerea generala nu inseamna 100 % toate persoanele care exista pe lumea asta...inseamna standarde impuse de cineva cu putere,influentza...si care sunt valabile inca...si lumea se raporteaza inca la ele..,..cel putin la nivel oficial si verbal...de exprimare...chiar daca in suflet pot avea altceva..
....nu toata lumea isi pune sufletul pe tava...spunand sincer ceea ce gandeste...ci au o atitudine care se doreste a fi diplomatica ...prin mijloacele invocarii moralitatii...una anume
andreea_n_c
Postat pe 12 Martie 2010 11:04
atata timp cat a-ti consimtit amandoi sa faceti sex ....e ok si nu ai de ce sa ai complexe.Nu a fost sa fie????/ok mergi mai departe
garbo074997
Postat pe 12 Martie 2010 11:10
atata timp cat iubesti si faci ceea ce simti nu cred ca te intereseaza normele altora...ti le faci singura pe ale tale
iar daca esti pe acceasi lungime de unda cu celalalt, iar nu cred ca-ti faci atatea probleme gen: ce-o sa creada despre mine daca fac sex din prima noapte?
o faci sau nu...dar iti asumi consecintele
restul e can-can
zambila
Postat pe 12 Martie 2010 11:11
pai tocmai asumarea consecintelor....asta inseamna...ca daca vezi odata ca ai gresit....sa nu repeti prostia....
....poate femeia mai patise anterior ...o treaba in genul celei pe care am zis/o io....si s/a lasat in voia sentimentelor...in raport cu altcineva....dar si/a adus aminte din trecut...poate asta a vrut sa nu se repete....si atunci a dat bir cu fugitii...motivand ...ce a motivat....ca sa iasa cat mai ne/sifonata la nivel...de conceptie in sine,ideatic.
andreea_n_c
Postat pe 12 Martie 2010 11:19
buna. poate sunt eu mai grea de cap, dar mi se pare ca te contrazici singur. pai, mai intai ai cedat "ca un dobitoc la farmecele ei", din care eu inteleg ca ea te-a sedus pe tine si tu apari ca o victima. doua randuri mai jos ai complexe de vinovatie ca ai "convins-o" sa faca sex cu tine desi ea nu prea vroia...? acum ea e victima? repet, nu mi-e clar, dar poate nu pricep eu...

nu cred ca putem sa generalizam, daca e bine sau rau sa facem sex din prima noapte sau nu. depinde de circumstante (poate fi prima noapte impreuna dar sa-ti cunosti partenerul de mai multa vreme, pe net sau nu), de sentimente, si oricum, cred ca ideea e sa insiste amandoi la fel de mult ;) parerea mea.
garbo010448
Postat pe 12 Martie 2010 14:36
ce inseamna ca ea n-a fost de acord?
a zis "NU", s-a opus?
daca a fost asa, iar tu n-ai tinut cont, ai insistat si ai bruscat-o, atunci ai fortat lucrurile si ea are dreptate... te-ar putea acuza chiar de viol.
daca n-a zis nimic ci doar a intrat in joc... complexul tau nu se justifica.
Tylly
Postat pe 12 Martie 2010 14:52
De la: Celleste_, la data 2010-03-12 14:52:44ce inseamna ca ea n-a fost de acord?
a zis "NU", s-a opus?
daca a fost asa, iar tu n-ai tinut cont, ai insistat si ai bruscat-o, atunci ai fortat lucrurile si ea are dreptate... te-ar putea acuza chiar de viol.
daca n-a zis nimic ci doar a intrat in joc... complexul tau nu se justifica.

Pai nu am fortat-o totul a mers de la sine, de la saruturi pasionale s-a ajuns la sex. Si da va dau dreptate mai bine nu mergeam mai departe
ego_sum
Postat pe 12 Martie 2010 17:27
ioi,saracu' baiat....
auzi tu,sa fie violat din prima seara...oalio!
da' un certificat medico-legal,ceva?

iote,da-ma dreaq!
am trait s-o vaz si pe asta!
preciouss
Postat pe 12 Martie 2010 17:33
De la: preciouss, la data 2010-03-12 17:33:45ioi,saracu' baiat....
auzi tu,sa fie violat din prima seara...oalio!
da' un certificat medico-legal,ceva?

iote,da-ma dreaq!
am trait s-o vaz si pe asta!


Hai ca asta m-a distrat nu gluma......mi-ai bine dispus ziua
ego_sum
Postat pe 12 Martie 2010 17:34
Nelasand la o parte gulma, "violul" asta s-a produs si cu acceptul victimei. Cum ar veni, daca nu stii, te invatam, daca nu poti, te ajutam, daca nu vrei, te violam.
anakin
Postat pe 12 Martie 2010 17:40

ioi,crap acilea de ras!
preciouss
Postat pe 12 Martie 2010 17:42
Vezi ca rasul ingrasa si na .............
ego_sum
Postat pe 12 Martie 2010 17:43
n-avea tu grija mea!
preciouss
Postat pe 12 Martie 2010 17:44
nazirra
Postat pe 12 Martie 2010 17:45
De la: preciouss, la data 2010-03-12 17:44:53n-avea tu grija mea!



Sarut mana
ego_sum
Postat pe 12 Martie 2010 17:46
Barbat cu procese de constiinta pentru ca a facut sex la prima intalnire? Sau doar frica sa nu fie acuzat de alte cele.
Doara
Postat pe 12 Martie 2010 19:26
Dor, doar un alt complexat.
ce-i nasol, e stil aleha, isi improasca complexele prin tot forumul
pik_nik
Postat pe 12 Martie 2010 19:28
O fi. Ce sa zic? Tot voia ea sa faca studii pe noi.
Doara
Postat pe 12 Martie 2010 19:36
"ca ea nu a vrut si eu am tot insistat" mie imi suna ca adevarul gol golut, daca te-a si parasit dupa e clar...
adastaicu
Postat pe 3 Aprilie 2010 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sinceritate,sentimente, momente si clipe de fericire 179 De la: Axl_22 30 Iunie 2011 07:26
insarcinata si in deriva... 103 De la: teodor_el 15 August 2010 16:12
ajutati-ma..ce pot sa fac ? urgent 83 De la: garbo_13588 27 Octombrie 2013 00:15
Voi astia de pe garbo... 272 De la: garbo011013 24 August 2012 20:41
virgina la 22 de ani 327 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 08:56
Setari Cookie-uri