sotul meu ma minte si iese cu alta femeie

De citeva luni sotul meu iese cu alta femeie.Am aflat de la prieteni care mi-au spus.
Dupa ce ne-am certat in luna mai,a inceput sa-si ascunda telefonul ,se schimba la fata cind primea mesaj iar in clipa imediata gasea pretext sa iasa(merg sa spal masina), sotul meu a plecat de acasa.Nu am vorbit nici eu nici copilul cu el timp de 1 luna dupa care a inceput sa ne viziteze cam de 3 ori pe saptamina.Nu vorbea decit cu copilul la telefon.
In luna septembrie,inainte de inceperea scolii,a venit acasa cu o figura spasita sa-l primesc acasa.L-am primit pentru ca il iubesc enorm.Totul a fost f.bine 2luni pina cind am observat din nou ca isi ascundea telefonul , devenea foarte romanitic cind primea mesaje si fugea repede in baie.
in perioada cit el a lipsit de acasa eu am suferit un atac de panica .Am facut tratament si am reusit sa-mi revin cam 70%.De cind am observat din nou schimbarile la el nu mai pot sa scap de idea ca ma insala.
La sfirsitul lunii nov.nu am mai suportat stresul si am avut o discutie cu el.Mi-a spus ca reletia lui s-a terminat, ca familia este totul pt el,se ingrijea de sanatatea mea tot timpul ,dar in continuare primiea mesaje.
Chiar si acum cind va scriu - a plecat sa spele masina - masina fiind curata.
Nu mai stiu cum sa procedez pt ca orice fac nu este bine,daca sunt vesela ne e bine ,daca nu vorbesc nu e bine nici cum nu e bine.
In ultima perioada nu am mai iesit nicaieri,am fost tot suparata iar el minte in continuare.
Ce sa ma fac?
garbo092773
Postat pe 10 Ianuarie 2010 11:32
io zic sa incepi prin a merge tu sa speli masina
eladaela
Postat pe 10 Ianuarie 2010 11:39
Draga mea,am sa iau eu ..."taurul de coarne"...si am sa-ti spun parerea mea...

In primul rand trebuie sa iei o hotarare a ta ,proprie,daca doresti si mai ales daca poti sa traiesti in continuare asa,in stress continuu,periclitandu-ti sanatatea,daca poti sa accepti ca sotul tau traieste paralel si cu alta femeie...eu am vazut destule cazuri in care sotia accepta "aventura" sotului...

Pe de alta parte trebuie sa constientizezi ca poti sa iei o hotarare clara si imediat aplicabila...si sa iti acorzi o noua sansa...si dreptul la fericire...renuntand la acest mariaj...care,iata,nu este ceea ce iti doresti...ba mai mult iti distruge sanatatea...

Fiecare dintre noi avem dreptul la fericire...dar nu toti avem curajul de a o cauta...

Dat fiind faptul ca tu ai suferit un atac de panica...si inca nu ti-ai revenit complect iti va fii greu...dar nu imposibil...deci...

Ia o hotarere si in functie de hotararea luata vei stii ca viata ce urmeaza sa o traiesti...va fii asa cum ai hotarat tu sa fie...
Succes si putere pentru a trece peste toate iti doresc...
DORI_
Postat pe 10 Ianuarie 2010 11:50
asa dari..bravo...

atat timp cat nu gasim ceva care sa deranjeze in enuntul unui topic,nu vad de ce nu am raspunde frumos....
in fond,e ca la scoala...sc-ul ne da teme,noi raspundem.

sunt situatii de viata...si uneori nu ne jignesc inteligenta..


773,

ingrijeste-te...si fii "indiferenta",fa-te frumoasa,fa-ti program...calculeaza in asa fel incat sa nu te gaseasca acasa cand vine de cateva ori,sa vezi ce-i intra morcovu'...
iasomia
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:03
iasomia ....foarte buna ideea ta si pe langa asta sa mai aranjeze cu cineva sa primeasca si cateva telefoane si sa faca pe discreta ,sa-l vezi atunci cum ia foc
lika
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:09
lika

corect..
si sa se faca ca se fastaceste nitel cand le primeste....
iasomia
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:13
am trecut si eu prin asta.... stii cum e vorba romanului da-i doamne omului mintea cea de pe urma
lika
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:15
iasomia
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:17
lika
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:19
pai, primul pas ar fii sa-ti stabilesti TU prioritatile

vrei o casnicie in care bibicu' tot spala masina curata, stai si suporti si nu te mai lamentezi

vrei o viata in care sa stii ca esti importanta si no. one, il lasi cu masina in brate si-ti cauti fericirea pe alta ulita...ii spui ura si la gara, cu toata dragostea imensa de i-o porti

orice vei hotara, hotareste cu intelepciune, si nu la nervi...
Anouk
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:22
asa anouk ochi pentru ochi...dinte pentru dinte......apropos m-ai ranit rau tare de sarbatori
lika
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:25
cine?

anouk?poate faci o confuzie,e rabdatoare de obicei...
iasomia
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:28
ANOUK,nu toate femeile,fac asa,,nu toate au norocul asta,desi se spune ca norocul ti-e in mana,asa spunea bunica,depinde de ce gandesti,cum actionezi,unele nu au curaj sa-si in viata in piept,singure.
Altele lupta sa-si salveze casnicia,daca si ele au o parte din vina,sunt reusite,nu pot spune,nu,in situatii de genul asta.
scrichy
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:55
lika, stiu...am avut o criza de nervi...imi pare sincer rau

scrichy, mie nu mi se pare o solutie sa te victimizezi
bine, mie nici divortul nu mi se pare o solutie, da' asta-i alta mancare de peste

si asculta ce-ti spune michelle...unde barbatu' sau femeia au calcat stramb, acolo n-o sa mai fie armonie in vecii vecilor amin...doar certuri si reprosuri
Anouk
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:58
MICHELLE,nu neg cele spuse de tine,eu una am considerat la vremea respectiva,divortul,o trauma,in cazul nostru,cu primii,ramane in suflet,am dat gresi,dar,niciodata,parerea mea,nu sti cu adevarat cu cine pleci la drum in viata,e un teren in care nu ai garantii niciodata.
scrichy
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:12
pentru ca viata nu iti ofera garantii, mama...de-aia

casatoria e matza-n sac
Anouk
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:26
DEE,chiar daca legi bine sacul la gura,tot gheraie si scapa
scrichy
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:29
De ce n-ai coborat si tu cu el sa-i tii de urat?
Doara
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:34
De la: Dari_Daniela, la data 2010-01-10 11:50:39...si dreptul la fericire...renuntand la acest mariaj...care,iata,nu este ceea ce iti doresti...ba mai mult iti distruge sanatatea...

Fiecare dintre noi avem dreptul la fericire...dar nu toti avem curajul de a o cauta...

Dat fiind faptul ca tu ai suferit un atac de panica...si inca nu ti-ai revenit complect iti va fii greu...dar nu imposibil...deci...

Ia o hotarere si in functie de hotararea luata vei stii ca viata ce urmeaza sa o traiesti...va fii asa cum ai hotarat tu sa fie...
Succes si putere pentru a trece peste toate iti doresc...

Draga Daria, imi permit sa te contrazic "[b]complect[/b]". Dreptul la fericire nu se castiga prin ruperea unei relatii. In primul rand trebuie analizata situatia de la cauza la efect. Ce barbat normal la cap, cu sotie iubitoare si cu copil, se aventureaza aiurea cu alte femei ... ?! cred ca sunteti subiectivi(e).
Bundy
Postat pe 12 Ianuarie 2010 05:17
"Ce barbat normal la cap, cu sotie iubitoare si cu copil, se aventureaza aiurea cu alte femei ... ?! "....era o intrebare retorica,nu??
eladaela
Postat pe 12 Ianuarie 2010 07:45
ezact!

'neata, ela!
garbo_C
Postat pe 12 Ianuarie 2010 08:44
neatza cell
eladaela
Postat pe 12 Ianuarie 2010 08:45
'neata, ela!
zambila
Postat pe 12 Ianuarie 2010 08:55
Care este motivul pt care te-am ranit de sarbatori?
garbo092773
Postat pe 12 Ianuarie 2010 08:57
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 08:58
pi mini?
zambila
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:02
sis, esti ok?

ce facurati, bre, de sarbatori, ha?

.
garbo_C
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:02
eu da...
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:03
ha?
anouk, tu vorbesti serios?
nu mai inteleg nimic
zambila
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:06
daca o sa va uitati la zodia rac o sa-ntelegeti
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 09:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E limba romana-i proasta ca ne lasa si pamantul rau ca ne suporta? 20 De la: tutankhamon 27 Ianuarie 2010 01:09
Momente grele din viata noastra 32 De la: garbo074997 14 Februarie 2010 01:18
despre tradare 13 De la: bluelight 27 Octombrie 2009 20:31
Consiliere astrologica - grup de lucru cu influentele astrale. 28 De la: ank13 22 August 2015 17:52
un salut la toti 11 De la: alfheim 1 Iulie 2011 11:34
Setari Cookie-uri